Zelená kuchyně

O vegetariánství | Chvála vegetariánství

26. června 2014 v 3:28 | B.Hejný
V poslední době se mě docela dost lidí ptá, proč jsem se stal vegetariánem? Na tuto otázku většinou odpovídám lakonicky: A proč vy nejste vegetarián? V naší kultuře však tento způsob stravování získal, samozřejmě neprávem, tak trochu posměšný a pejorativní nádech. Rozhodl jsem proto napsat o tom seriozní článek a ukázat v něm nějaké svoje osobní zkušennosti, který by inspiroval další případné následovníky.
Neboť se domnívám, že není nic přirozenějšího, než-li vegetariánství. Mnoho lidí se domnívá, že je vegetariánství spojené s nějakým sektářstvím, případně, že budou muset vstoupit do nějaké organizace. To samozřejmě není podmínkou pro přijetí vegetariánství. Neboť stát se vegetariánem je záležitost čistě individuální a s výše jmenovanými důvody nemá nic společného.
I když je tak trochu pravdy na tom, že kdo se vydá na skutečnou duchovní cestu, stane se vegetariánem. Protože nám to pomáhá v našem vývoji a očišťujeme tak tělo, mysl a ducha. Podle toho, v jakém jsou tyto složky ve vzájemném souladu či nesouladu, se odvíjí další náš život.


Proč zdravá výživa?

24. června 2014 v 8:13 | čajovna
Poslední dobou je o zdravé výživě slyšet ze všech stran. A proč vlastně? Proč bychom se vůbec měli nad svým jídelníčkem zamyslet? Proč do svého stravování investovat více času a zdánlivě i více peněz?
Od výživy se odvíjí náš zdravotní stav. Už jsme si jaksi zvykli, že nás občas bolí hlava, několikrát do roka nás skolí chřipka nebo silné nachlazení, o zažívacích potížích ani nemluvě. Automaticky pak sáhneme po tabletce. Když nezabere, bereme další nebo jinou. Je to pohodlné, doba je hektická a my se tak vcelku rychle můžeme vrátit do procesu. Ale právě tyto projevy jsou nenápadnými posly toho, že s naším tělem není něco v pořádku. Tabletka s nimi sice zatočí, ale za chvíli jsou tu znovu - buď v ještě větší míře nebo v jiné části těla. Nebo obojí.
Daří se nám potlačovat příznaky, ale příčiny přetrvávají. Proto je nutné brát naše zdraví jako celek. Všechny části našeho těla jsou propojené, funguje v podstatě jako jakýkoliv stroj, u kterého je nám jasné, že když se nějaká, i sebemenší, součástka porouchá, nefunguje. Nebo aspoň ne tak, jak by měl.
Lidské tělo má tu "výhodu", že destrukce neproběhne tak rychle, ale děje se tak pomalu a nám se často otevřou oči až v moment, kdy se ocitneme v nemocnici.
Východní medicína a mnoho jiných, tradičních, bere člověka jako bytost komplexní. Nahlíží do jeho psychiky, zajímá se o prostředí, ve kterém žije, a v neposlední řadě o jeho jídelníček. Zjednodušeně: Když do auta budete soustavně čepovat nevhodný benzín, nepřestane jezdit hned, ale součástky se budou postupně zanášet, až jednoho dne půjdete do práce pěšky.
To, jak se ke svému tělu chováme nyní, se dříve či později projeví Když se nad sebou zamyslíme a uvědomíme si, že v tomto těle máme ještě nějaký ten rok vydržet, nebude nám jedno, čím ho živíme. Tomuto přístupu napovídá i vý- raz racionální strava (racio = rozum). Jde o potraviny, které jsou oproštěné od umělých barviv, konzervantů, sladidel a jiných chemických látek, které nám akorát zanášejí organizmus. Potraviny čisté, pro naše tělo přirozené, šetrně zpracovávané, plné živin a energie.
Zkrátka a dobře jde jen o to, mít své tělo rád. Netrápit ho nešetrnými jednostrannými dietami nebo naopak, nezahlcovat ho těžce stravitelnými potravinami - často navíc v neúměrném množství, které do sebe naládujeme v rámci naší nenasytnosti.
Každý jsme za své zdraví přímo odpovědný
Neustále si někdo v okolí stěžuje na svého doktora nebo na zdravotnictví celkově. Není to ale tato instituce, která nese odpovědnost za naše zdraví. Kdybychom se všichni chovali vůči sobě zodpovědně, potřebovali bychom doktora pouze v těch případech, které už přesahují hranice našeho preventivního chování. Tato skutečnost je samozřejmě značně nepohodlná, ale podstatná.

Nebojte se bio

19. června 2014 v 7:55 | čajovna
Už vás omrzely nekvalitní, i když levné potraviny - produkty průmyslového zemědělství a velkovýrobního zpracování? Chcete udělat něco pro své zdraví?
Vstupte s námi do světa bio naučte se připravovat jídlo z bioproduktů a čerstvých domácích potravin.
V poslední době se díky rychlému životnímu tempu velmi změnil i náš vztah k venkovu a k potravinám. Jinak chápeme pojem kvality, spoléháme na vědu a průmyslové technologie a to bohužel i v zemědělství a při výrobě potravin. Jsme ochotni vydat nemalé částky za exotickou dovolenou, za drahá auta .. ale masově produkované a velkovýrobně zpracované potraviny nakupujeme v levných supermarketech. Tyto produkty nám sice někdy nechutnají, nebývají čerstvé a jsou plné konzervantů, barviv a dochucovadel a přesto je kupujeme. A to ani nemluvě o jejich původu a způsobu produkce.
Někdy máme pocit, že bychom měli náš žebříček hodnot změnit, ale avšak nemáme na to dost informací a zdánlivě ani sil. Co máme tedy dělat, když nemáme čas a možnosti něco si sami pěstovat a zpracovávat nebo jezdit po venkově a kvalitní a zdravé potraviny shánět?
Stále více se mluví o tom, že ve zdravém stravování v zahraničí dominují organické potraviny (biopotraviny), produkované na ekofarmách. A co u nás? Kde je koupíme? Jak je poznáme? Není to zase jenom reklamní trik nebo nedostupný luxus?
NENÍ! Biopotraviny jsou již dlouho k dostání i u nás, jen o nich zatím široká veřejnost moc neví,
a nebo si je mnozí pletou se surovinami pro vegetariány a makrobiotiky.
Biopotraviny jsou produkty kontrolovaného ekologického zemědělství. Tento obor u nás funguje již více než 15 let, dále se rozvíjí, ale zatím se jen nesměle uchází o naši přízeň.


Zdroj: Nebojte se vařit bio
 
 

Reklama