Taroty on-line

Jaký bude červenec 2017?

16. července 2017 v 9:12 | R. Petříčková

Jaký bude červenec podle těchto karet? A protože už máme dobrou polovinu července za sebou, můžeme rovnou bilancovat. Je to opravdu tak? Inspirační karty Louise L. Hay jsou úžasné v tom, že dokáží navést člověka z různých typů sebetrýznivých a nesebevědomých myšlenek, v podstatě na myšlenky hojnosti. Moudrosti, radosti a sebeuvědomění.
Jaká témata tedy budou v našich životech v červenci více vystupovat?
Důvěřuj své vnitřní moudrosti - vše, co se děje ve vnějším světě, je pouze zrcadlem mého vlastního myšlení. S láskou odevzdávám rozhodnutí svému srdci.
Každý problém má své řešení - vytváříme si zvyky a problémy, abychom naplnili své potřeby. Nalézám proto pozitivní způsoby, jak naplnit svoje potřeby. A díky tomu mohu uvolnit a opustit svůj problém.
Můj příjem neustále roste - peníze jsou energie a prostředek výměny za služby. Kolik jich mám, záleží na tom, kolik věřím, že si zasloužím.

Výkladový den

30. listopadu 2014 v 18:07 | R. Petříčková

Dnes se propojíme s moudrostí starého Egypta a Atlantidy. Hned zkraje knihy, která je k těmto kartám přiložena, se dozvíte, že v těchto zemích kdysi existovaly Chrámy posvátného zvuku, které byly léčivé a přinášely lidem moudrost a klid. A někteří z Vás mohou moudrost těchto karet získat právě pro sebe. Nabízím šanci na výklad zdarma.
"Tyto chrámy existovaly ve starověké Atlantidě a Egyptě. Zesilovaly přirozený soucit a moudrost srdce prostřednictvím duchovních písní a přinášely všem lidem harmonii. Nesčetné zvukové rezonance totiž jako jiskřivé světlo krystalu přinášejí ten nejvyšší dar - naše spojení s božským vědomím."
Musela to být překrásná doba, tenkrát před 250 000 až 15 000 lety před naším letopočtem. Moudrost se přechovala a podle autorů knihy také ukryla do jedenácti křišťálových lebek, ukrytých po celém světě. Tyto karty jsou dotekem staré Atlantidy.... a moudrosti našich předků, andělské věštby, které nám mají přinést do života smír a lásku.
Byla jsem docela zvědavá, na jakém principu karty pracují. Je jich 24 a jsou rozděleny podle jednotlivých andělů, archandělů. Některý je božský posel, jiný soucitný milenec, jiný svatý osvoboditel, jiný nebeský společník, další kosmický vůdce. Každý je patronem různých vzorců chování, cítění nebo dějů, které se dějí kolem nás.
Náhodně jsem jako ukázku vybrala kartu Metatron: Nejvznešenější učitel:
"Zázrak
Změníte-li své vnímání, začnou se dít zázraky. Metatron zvěstuje, že se ve vás budí kreativní síla, jako se rodí zázrak. Když se otevřeme této možnosti, potom Bůh a Metatron stojící po jeho pravici z nás sejmou strach. Otevřete tedy svou mysl a vězte, že z vašich ramenou bude sejmuto veškeré břímě. A jakmile přestanete lpět na starých věcech, Zdroj vás obdaruje náhlou radostí. Odříkejte Hi z krční čakry a zázračný vliv Metratrona zesílí."

Zvláštní karty. Pro chvíle naprostého usebrání a pohody. Touhy se ponořit do nejhlubšího nitra sebe samého: nejsou to karty, které si vytáhnete jen tak, nebo ve chvíli, kdy jste plni pozemských emocí, starostí a chcete řešit ryze hmotné věci. Tady se člověk musí zamyslet do samé hloubky své duše. Večer, při svíčkách, nebo v naprostém klidu a tichu a výrazné touze ulevit duši a pochopit.
Tak to zkusíme. Ptejte se na ta nejhlubší tajemství a moudrost Atlantidy a své osobní dotazy pošlete na rpetrickova@seznam.cz a já Vám karty vyložím

Výkladový den: Indigoví andělé

13. května 2014 v 12:53 | Renata Petříčková

Indigoví andělé! Co si pod něčím takovým vůbec představit? Ještě něco jemnějšího než je anděl, ještě něco jemnějšího, než je indigový člověk? Vůbec poprvé se tu setkávám "knižně" se synem Doreen Virtue, který podle svých slov patří k indigovým lidem. S touto knihou a sadou 44 karet své matce pomáhal: nebo ona jemu, kdo ví…

Každopádně matka a syn tu tvoří poprvé autorskou dvojici. Popravdě, při četbě knihy nebo prohlížení karet jsem nikterak nepoznala, že se na díle podíleli dva lidé a můj dojem z Indigových andělů je jediný - jsou to karty nesmírně tenké, lehké a stříbrně oříznuté, což je obrovský nezvyk po všech těch zlatých nebo ve steampunku měděných ořezech. Jakobych slyšela jemně cinkat stříbrné zvonečky. Stříbrný ořez jim dává eleganci, bílou andělskou něhu…

Ale…

Výkladový den: Dotek lásky

12. května 2014 v 21:02 | čajovna

Květen, lásky čas. Dnes vám nabízím báječný výkladový den s kartami, které jsou možná ve velmi nenápadné krabičce, ale uvnitř se skrývá fantazijní svět a hlavně nesmírně láskyplný (leč stále realitu zachovávající) výkladový materiál.
Padesát karet, z nichž je jedna lepší než druhá a už jsem si s nimi pár výkladů udělala. Jsem nadšená. Sedí dokonale.

Výkladový den: Doteky lásky

6. května 2014 v 11:27 | Renata Petříčková
Květen je jako stvořen k lásce... ke kartám, nad kterými můžeme společně nyní pár dnů posedět. Nabízím Vám výkladový den (nebo i více dní, podle množství dotazů), s kartami, které mají v člověku probouzet víru v láskyplný pohled na svět díky kterému k sobě přitáhneme jen to dobré. Nádherné ilustrace a nádherné texty. Doposud jsem si těmito kartami nevyložila.
Poprvé to udělám až s vámi...

Mám k nim nějakou až posvátnou úctu. Najednou, kde se to ve mě vzalo?
A tak Vám dnes nabízím možnost se těchto karet ptát.
A možná se vaše chuť zvýší, když vám napíšu něco o autorech. Tomu se říká situace, kdy se dva sejdou na pravém místě v pravý čas a vytvoří něco, co každý rád bude brát do ruky a těšit se tím.
Autorkou karet je:

Angela Hartfield
Angela Hartfield je psychické médium, mezinárodně uznávaná spirituální intuitivní lektorka, léčitelka, učitelka a Mistr Reiki. Její andělská pomoc se soustředí na posilující techniky, které pomáhají lidem naučit se, jak získat pomoc a vedení andělů.
Angela komunikuje s andělskou a duchovní sférou od setkání s anděly ve svých čtyřech letech. Jako nadaná lektorka, spirituální léčitelka a učitelka vede certifikovaný program v Tokiu a další workshopy ve své domovině na Havaji, včetně kurzu Hawaiian Healing Journeys.
Pomáhá vnést jasno a nabízí vedení v oblastech, na které se ptáte. Jestilže se cítíte zablokovaní nebo chcete přitáhnout do svého života více kouzla a hojnosti, můžete se na ni obrátit. Uvede vás také do umění komunikace s vašimi anděly, elementály, i s vaším vyšším já.
Je autorkou věšteckých karet Angelic Whisper a Dotek lásky.
Její meditace Finding Your Life Purpose - A Meditation with Archangel Raziel and the Humpback Whales a The Magical World of Fairies používají klienti na celém světě.
Pokud Angela nevyužuje na svých certifikovaných andělských kurzech v Japonsku či v Irsku, cestuje do dalších částí světa a učí, ale také píše ve svém domově v Koně. Více se dozvíte na www.angelaheartfield.com

Obrázky, které doslova učarují, namalovala žena, která žije snad až fantastickým životem. Úplně jsem se zasnila, posuďte sami:

Josephine Wall
Josephine se odmalička zajímala o světlo a barvy, fantasy a vizální vyprávění příběhů. Byla předurčena k životu malířky! Okouzlující a do detailů propracované obrazy vycházející z její představivosti v nekonečném proudu nápadů.
Jejím prvním zaměstnáním po ukončení umělecké školy bylo Poole Pottery (Hrnčířské Poole), kde zdobila svými výraznými barevnými kresbami keramiku, která je nyní známá pod značkou Delphis, vyhledávanou sběrateli a za vysoké ceny prodávané na aukcích. Kromě malby se věnuje i keramické figurativní tvorbě, sochařství a reprodukcím vitráží. Vytváří také oděvy na zakázku.
Žije spokojeně se svým manželem ve Wisteria Cottage, kde pracuje v podkrovním ateliéru. Zdi pokrývá obrovská vistárie s kaskádou velkolepých květů - samozřejmě namalovaná. Josephine je přesvědčená, že práce pod střechou ve tvaru pyramidy je zdrojem inspirujících vibrací, které napomáhají její tvořivosti! Zbytek domova také dokládá její uměleckou povahu - lesní scéna a motýly v kuchyni, květiny a ptáci na nábytku a dokonce ještě další vistárie na skleněné výplni dveří v obývacím pokoji. Ani zahrada neunikla její tvořivosti, protože ji zaplnila neobvyklými stvořeními mnoha barev ve stylu připomínajícím viktoriánský sloh.
Karty vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2014, www.synergiepublishing.com

Výklad Osho Zen Tarotem

6. února 2014 v 11:16 | čajovna
Nabízím Vám dnes jeden tarotový výklad na přání. Použila jsem Osho Zen tarot.
Karty tajemné a zvláštní a možná právě kombinace vícero karet dá nadechnout toho exotického snad až himalájského a pro nás těžko uchopitelného čehosi, čím se tento tarot vyznačuje.
Horní linie patří muži, na kterého se tazatelka ptá...
Jak tedy vypadá jejich vztah.
Smutek - Vědomí - Důvěra - je trojice karet muže. V tuhle chvíli prožívá smutek, který ho tíží, ale zároveň probouzí jeho vědomí. Díky smutku si cosi uvědomuje. Co ztrácí? Co získává? A ve výsledku dojde k něčemu pro něj úžasného...
Vloží důvěru do vztahu, který s tazatelkou má.
A ono se mu to vyplatí, protože jejich společná karta je OSLAVA.
Ženiny karty jsou dole: Trpělivost - Pochopení - Kompromis.
I ona bude muset do vztahu v tuto chvíli dát trochu klidu, trpělivosti. Žena na prvním obrázku je těhotná a čeká celý měsíční cyklus. V jejich očích se zračí trpělivost. I tazatelka musí být trpělivá, než její partner projde svým obdobím krize a vyloupne se do své "důvěry". Ale má tam varování ve formě karty Kompromis. Nesejít ze své cesty, ze své víry, dál jít cestou "Pochopení". Neprosazovat si násilím svoje, nechat věci plynout... neintrikovat.
Jejich vztah potom bude vzkvétat. Ale v tuto chvíli si ještě žádá čas.
Tak hodně štěstí...

Nabídka výkladu karet podle Karet Kouzelné mapy

9. prosince 2013 v 11:51 | čajovna

Jsou to karty, které nejlépe užijete ve chvíli, kdy se ocitnete na nějaké životní křižovatce a nevíte, kudy dál. Pokud svůj problém svěříte do diskuze pod článkem, může se na Vás usmát štěstí a získáte výklad, kterým se Vám pokusím rozřešit problémy...
Bude i s fotografiemi právě těch "Vašich" karet", takže je možné, že mnohé si z obrázků vydíváte i sami.

Zkuste to, děkuji za přízeň i za důvěru...
Renata

Jak proběhl výkladový den s Osho Zen tarotem

4. prosince 2013 v 8:55 | čajovna
Na webu Čajovna U modré kočky proběhl výkladový den s Osho tarotem.

Dnes si zahrajeme Osho Zen Tarot. Transcendentální zenovou hru. Výklady zenovými kartami někdo považuje za příliš složité, jiný je nadřazuje klasickému tarotu. Pravdou je, že řeč Osho tarotu je prostě jiná. Zenové učení trvá na tom, že každý z nás je schopen dojít osvícení, všichni jsem si rovni a velmi tolerantní a nesmírně hluboké jsou i tyto karty.
Dnes se v diskuzi pod tímto článkem můžete ptát a můžeme si o těchto kartách povídat.

Jak proběhl výkladový den s Kartami Kouzelné mapy

30. listopadu 2013 v 8:48 | čajovna
V minulých dnech proběhl na Čajovně U modré kočky /viz odkaz výše/ výkladový den s Kartami Kouzelné mapy... Nechám Vám nahlédnout, jak karty vypadají...

Dnes vám představím opravdu zajímavé karty, které částečně souvisí s knihou Kouzelná mapa. Oboje ale může fungovat nezávisle na sobě.
Karty tento svět našich životních map ale rozšiřují do konkrétních obzorů: a že jich je!
Pojďme se dnes tedy ptát na to, v jaké situaci se nacházíme a kudy ven.
Specifičnost těchto karet mne v příručce ihned navedla na část, kde jsou způsoby výkladu. KOCHEJTE SE OBRÁZKY! Stojí za to!
Významy těchto karet jsou totiž velmi úzké a zvláštní. Ze tří nebo ze šesti karet, autorka nabízí zajímavé úhly pohledu a vyloženě po čase inspiruje k tvoření vlastních obrazců a vlastních interpretací. V závěru svého úvodního slova k tomu dokonce i nabádá.

Poslední listopadový týden: Pozor na výbuchy energií a výčitky!

29. listopadu 2013 v 8:52 | čajovna
Trošku proměnlivý bude ten příští týden. Lunární kalendář mi tady tvrdí, že víkend, který právě končí, nám prý může splnit nějaké to malé tajné přání: stalo se, milé dámy?
Každopádně by to byla fajn vzpruha, protože příští týden bude jako na houpačce.

Začínáme pondělím, kdy Luna vstupuje do znamení Panny. Veškeré naše počínání bude spíše praktické a co začnete, to taky dokončíte. Pracovní a hmotná efektivita tohoto dne je obrovská, je vyloženě škoda toho zítra neuvyžít!
Úterý už bude maličko rozháranější a i když se kolem nás bude dít hodně krásných věcí a nálada se stane romantická až dobrodružná, ona praktičnost vymizí. Takže pozor na nálady a výbuchy emocí.

Pátá dohoda v karetní podobě

11. listopadu 2013 v 10:22 | čajovna
Inspirační karty, které vychází ze stejnojmenného bestselleru Pátá dohoda, jsou docela zajímavou cestou, jak si popovídat sám se sebou.
Don Miguel Ruiz a jeho syn Don Jose Ruiz společně vytvořili nejen Pátou dohodu jako knihu, jež byla Jaroslavem Duškem převedena i na divadelní prkna... ale také tyto karty. Dnes máte možnost se jich ptát. A čeká vás i soutěž za pár dní...

Kým být, jak skutečně žít beze strachu, bez pocitu viny, studu nebo lítosti. Jak si nevytvářet domněnky, nehřešit slovem a nebýt vztahovačný? Najít sám sebe a dostat se do stavu, kdy vám bude tak nějak úúúplně jedno, co si o vás myslí ostatní - to je asi to nej nej, co jsem si odnesla nejen ze Čtyř dohod, ale v rozšířené podobě i z Páté dohody.

Výkladový den pro Vás: Andělské tarotové karty od Doreen Virtue

19. července 2013 v 12:41 | čajovna

Jak jsem slíbila, je tu první výkladový den a Andělskými tarotovými kartami, jejichž autorkou (textů) je Doreen Virtue a Radleigh Valentine a po výtvarné stránce se realizoval Steve A. Roberts. Jak se toto spojení tří zajímavých lidí podařilo, můžete nyní na vlastní kůži vyzkoušet.
Nabízím Vám možnost pod tento článek o Andělském tarotu Doreen Virtue psát své dotazy. Dočkáte se odpovědí!
Nejprve se ale na tyto nové karty podíváme trošku podrobněji.

Očekávání jsem měla velká, na obrázcích vypadala tato sada úžasně a na první pohled bylo jasné, že nebude úplně typická. Či spíše, neočekávala jsem něco "klasického"…
Ona odchylka od klasiky je o to výraznější, že tu autoři místo holí, mincí, pohárů a mečů zvolili přímo živel. Takže je tu voda, vzduch, země a oheň. Jednotlivé sady malé arkány jsou také odlišeny barevně.

Výkladový den pro Vás: Poselství zvířecích průvodců

19. července 2013 v 12:38 | čajovna

Bezesporu zajímavé inspirační karty a pro mě zvlášť. Symbolika zvířat je zajímavá a do této chvíle pro mě byla, snad kromě koček a koní, docela neznámou. Tyto karty a knížku stvořil autor, jež je považován za šamana a psychoterapeuta. Nu dobrá. Pojďme se na tuto sadu podívat a zároveň Vám nabízím možnost se pod článkem pod článkem těchto karet ptát.

Zvířecí průvodci…
Každé zvíře má svou vlastní "esenci", své povahové rysy, které představují nějaký aspekt lidského jednání, konání, akcí a reakcí. Někdy se jim také říká známějšími názvy "totemová zvířata." Jejich vlastnosti jsou mozaikou lidského života. Podobně jako soubor tarotových karet. Například žralok představuje instinkty, želva je o zklidnění a o pravých, jasných záměrech, rosomák je zvíře přímo stvořené pro krizové situace a ptakopysk je o přitahování pozornosti správným směrem, tedy nikoliv k negativitě.
Přiznám se, že některá zvířata jsem pročítala poněkud nedůvěřivě, v podstatě si neumím představit, jakou povahu má tučňák a přemýšlení o jeho povaze opravdu nebylo tím, čím bych se doposud zabývala. No, není to výzva? V tomhle autor připravil opravdu výtečné počtení. Takové bádání nad nesmrtelností brouka… Škoda, chroust v karetním souboru není… O čemže je tučňák? Budete se možná divit, tučňáčí esence je o výstupu z temných časů, které právě končí. Prostě - bude líp.
Text v knížce je významově velmi zajímavý, často tu jsou popisovány jevy úplně jiné, než třeba znáte z tarotu nebo jiných inspiračních karet. Opravdu netradiční úhel pohledu na svět.

Tarotový kurz na Čajovně U modré kočky - ukázka

26. února 2013 v 20:00 | čajovna
TAROT KURZ 7: Proč se ve vztahu děje to, co se děje
Je to jedna z nejčastějších pokládaných otázek. PROČ. Na tohle umí taroty celkem dobře odpovídat, pokud je tam volný proud energie a je nám opravdu dáno pochopit i našeho partnera. Pojďme se podívat na jeden modelový příklad. Použijeme Tarot skrytých světů, protože je krásně snivý a tajemný a my se budeme nořit do hladin podvědomí vašeho partnera.

Ve vztahu se přihodilo něco, co zrovna příjemné nebylo a ejhle... ono to všechno nějak nepříjemně stojí nebo se nevyvíjí směrem, jakým by naše srdce rádo.
Použijeme rozložení karet, které je intiutivně použito pro tuhle situaci, nikde takový způsob není, je čistě můj pro tuto chvíli.

Výklad pro M...

10. listopadu 2012 v 10:43 | čajovna
... by ses prosím podívat na moje karty, co se týká manželství, práce, peněz? pokud by sis našla čas, byla bych moc ráda. děkuji a už se těším na tvé nové stránky. m. /osobní údaje vymazány/.. A .

Milá M...

takže...
peníze - budete mít, nebo máte, šanci nějaké získat, nepřijdou sami, je třeba je vydělat, vymyslet, jak je vydělat. A měla by to být nějaká akce, která bude pro vás opravdu zlomová, bombastická , snad změna oboru? Převrátí vám smýšlení a osobnost nasměruje jinými úhly pohledu. Zajímavá situace...

práce - Práce trošku hapruje v tom, že si nejste úplně jistá, ale do budoucna by se tam mělo něco vyvinout. Něco, co bude stát úsilí a budou to změny. Že by souvislost s penězi?

manželství - v pohodě... Jste patrně tak trochu fofr manželé a stojí to nějakou práci, ty děje a události a emoce u vás jsou spíše rychlejšího rázu, a je tady velká schopnost kompromisů, přesto tady někdy může padat tíha na vaše bedra.
Ale zase se zvednete a zase tam je trápení. Je to taková houpačka. Nic zásadního, ale není to úplně harmonie z červené knihovny, je to prostě běžný život. Schopnosti ho ukočírovat máte, takže není důvod smutnit. Jen se prostě nenudíte.

:-)
Renata

Tarot skrytých světů v praxi: zvu i Vás...

7. listopadu 2012 v 8:44 | Renata Petříčková, www.popelky.cz

Původně měla tato akce být už na našem novém webu, ale dala jsem přednost kvalitě, před rychlostí vzniku a tak tři plánované tarotové dny proběhnou ještě na Popelkách...

TAROTOVÁ STŘEDA: Tarot skrytých světů jen pro vás...

Po delší době je tu tarotový vykládací den pro Vás. Navíc jedna ze čtenářek, která bude náhodně vybrána v diskuzi, tuto tarotovou sadu i získá. A protože tohle opravdu stojí za to, pojďte se dívat se mnou. Takhle zvláštní a osobitý tarot možná vidím úplně poprvé v životě...
Snad si s ním a spolu dnes užijeme krásný tajemný den plný, doufejme, vzájemné naděje.
Než se vrhnu na informace o autorkách tohoto dokonalého díla, vrhněte se se mnou na kartu, kterou mám nějak zvrhle ráda - osmičku mečů.

Osmička mečů
Osmička mečů - karta vlastních svazujících představ a vzorců chování. Obyčejně bývá zobrazována jako žena spoutaná jemnými pouty mezi osmi meči, mezi nimiž lze poměrně snadno proklouznout, stačí sundat si šátek z očí a zkusit to.
Tady je to o uvězněné labuti….

7517MGF.jpg

Z textu z knížečky:
"Bobulová bába žije v ostružinovém houští, kde rostou lákavé a sladké ostružiny, ale i listy mají zlomyslně zahnuté trny, aby chytily a nepustily. Malý kolibřík se zrádným spletitým šlahounům dokáže vyhnout. Umí proletět úzkými mezerami a snadno prokličkuje mezi trny. Vznešená a majestátní elegance labutě s jejím rozpětím křídel však nebyla stvořena pro křivolaké a trnité cesty.
Tato labuť není první obětí, která padla bobulové bábě do nastražené léčky. Stařena má celou sbírku lebek těch, kdo si mysleli, že jejich moc a smělá síla všechno přemůže. Jenže samotná moc a hrubá síla pokaždé nestačí na to, aby proklestily cestu k vítězství. Zakleté houštiny šípkových keřů, které vyrostly okolo Šípkové Růženky, podobně zlákaly stovky statečných rytířů, jen aby zemřeli v jejich trnitém objetí.
Kolibřík poletuje u labutě. "Utiš se," radí jí, a jak se labuť přestane zmítat, i trny ji přestanou drásat. Kolibřík jemně dává stranou větvičku po větvičce a labuť vidí světlo svobody, které k ní shora dopadá. Je sice daleko, ale lze ho dosáhnout.
Osmička mečů vám připomíná, abyste zbytečně neplýtvali energií na nepodstatné věci. Je snadné nechat se ochromit krizí - cítit omezení, zmatek a bezmoc a připadat si jako v pasti - ale vždy existuje nějaké východisko. Stačí se na okamžik zastavit a přehodnotit situaci."

Tady mne tato karta zaujala na první pohled, svým neobvyklým zpracováním...

Nový pohled na staré archetypy...
Či spíš zcela nové příměry, nové možnosti pochopení dávné moudrosti. To z těchto karet přímo vyvěrá.
Ostatně tady ony labutě v mečových kartách přímo bytostně evokují bolest, kterou tyto karty s sebou někdy přinášejí. A to i bolest očistnou...

7518ZDJ.jpg

Fascinují mne karty, na kterých josu podivná zvířata, kříženci čehokoliv s čímkoliv.

7519NzB.jpg

Ďábel je jak vystřihnutý z vizí a snů, které vám přicházejí do duše při vysoké horečce.
Nevím, jak vám, ale mě se v takových chvílích kromě hučení v hlavě tvoří v realitě pocit podobný zrnění v televizi.
Podívám-li se na TOHOHLE Ďábla, dloube se mi v žaludku a odcházím do onoho televizního efektu. Je děsivý.

Vedle Věz kupodivu klasicky nepadá, jako všude jinde, ale hoří...

7520NTA.jpg

Ke knize je přiložena také báječná knížka. Malá formátem, velká obsahem.

7521YWV.jpg

Takže, jedna z Vás bude na konci dnešního dne vybrána a jednu sadu Tarotu skrytých světů jí za pár dnů přinese pošťák.
Milé? Ano, milé a já děkuji nakladatelství Synergie, že tuto sadu věnovalo Wink

Většinou bývají řeči o autorech nepříliš záživné, ale tady si stojí za to povšimnout společného pohybového jmenovatele těchto karet. Cítíte v nich ten pohyb? Zvláštní, podivný... kde jen jsme ho už viděli. No jasně, malířčina láska - tango, divoké flamengo...

Obrazy vytvořila Stephanie Pui-Mun Law
Ta malovala fantazijní obrazy jiných světů již od ranného dětství, ale její profesionální umělecká kariéra začala až v roce 1998, kdy na vysoké škole dostudovala výpočetní techniku. Po třech letech, během nichž celé dny trávila programováním pro počítačovou firmu a pak spěchala domů, aby hluboko do noci malovala, opustila svět předem dané logiky a čísel a dala přednost malovaným světům snů a nadpřirozených bytostí.
Její ilustrace si pro své hry a knižní tituly objednávají významní světoví klienti a ilustrovala třeba knihu Dreamscapes, v níž se věnuje využití akvarelové techniky pro fantazijní malování. Její práce se také pravidelně objevují v časopisech Realms of Fantasy, Cricket a Cicada. V roce 2002 byla nominována na cenu "Best Interior Art" za svou práci na tématech o kouzlech a magii.
Kromě projektů na zakázku tráví také mnoho času vlastní autorskou tvorbou, k níž čerpá inspiraci v mytologii, legendách a folklóru. Velký vliv na ni má umění impresionistů, prerafaelistů, surrealistů a mistrovská ruka přírody. Jejím podpisem je šepotavý šelest v pokroucených větvích dubu, světlo prosvítající listím a nekonečná paleta oblohy. Z pohybu a kompozice jejích obrazů je také zřejmé, že se přes deset let věnovala flamengu. Všechny aspekty jejich obrazů jsou komponovány jako tanec a ti, kdo nan ich tančí, nejsou zdaleka jen lidé….
Stephanie Pui-Mun Law v současné době žije v Oaklandu v Kanadě.

Texty pak napsala:
Barbara Moore
Tato žena studovala tarot u předních světových odborníků a věnuje se mu už přes dvacet let. Je autorkou knih k několika sadám tarotových karet, z nichž některé jsou klasikou - Průvodce Zlatým tarotem, a jiné zcela nezvyklé - Průvodce tajemným vílím tarotem nebo Snílkův deník či Vampíří tarot věčné noci. Napsala také knihu o magii pro Pohanskou magickou soupravu a stále na nových souborech pracuje. Vydala také Tarot pro začátečníky, v listopadu roku 2010.
Tarot vyučuje a platí za uznávanou autorku v této oblasti.
Tarot jí provází od mládí, kdy jí už na vysoké škole zaujalo mísení archetypů, mytologie, dějin a psychologie.

Tarot skrytých světů vydalo nakladatelství Synergie před pár dny.... www.synergiepublishing.com

A co Vás zajímá asi nejvíc. Pod tento článek můžete celý dnešek klást otázky pro tyto karty. Pokusím se Vám odpovědět v průběhu celého dne. Dotazy z dalších dnů už zodpovídat nebudu a když dovolíte, nechám si i nějaký regenerační čas, nejsem teď ideálně "ve formě"... ale přesto jsou tyto karty pro mne obrovskou výzvou.

Tak směle do toho.
A jestli se na někoho nedostane, nezoufejte. V dalších dnech mám pro vás připraveny další dvě sady inspiračních karet, takže si uděláme další dva vykládací dny - zase s jinými obrázky.

Renata

Pro Kláru

1. listopadu 2012 v 8:58 | čajovna

Klárko, nějaká změna tam je, ale jeví se mi hodně neprůhledně. Je to něco, co k Vám patří, čím musíte projít (je tu karta Soudu i Spravedlnosti, takhle se ty dvě schází opravdu málo). Výklady na zdraví jsou poněkud ošemetný a dělám je jen velmi opatrně, pokud vůbec. Tato změna, která nastane Vám ale přinese nový začátek a nějakou možnost začít znovu, začít pořádně na hmotném základě, tvořit, mít, prostě se nějak lépe zakotvit ve fyzickém životě. Poté to tam bude hodně o rozumu a rozhodování, a opět se vám bude měnit pohled na svět.Miminko nebo nemoc - odpověď se mi neobjevuje. Ale když se pokusím vám maximálně pomoci, tak nemoc by určitě nebyla nikterak vážná, spíš by vám přinesla úlevu a projasnění vaší současné situace. Pozice pro miminko jsou také dobré, určitě tam někde je - nachystáno, aby k Vám mohlo přijít. Tam překážka není.
Nějaká překážka tam je právě teď. Něčemu se bránite, něco v sobě chráníte.
Ale rozhodně tam v TUHLE chvíli není nic špatného,něco, co by vás negativně ovlivnilo. Jsou to události pouze a jen ku prospěchu.
Skoro mi to přijde jako mix toho všeho, těhotenství možné, ale s nějakými současnýmikomplikacemi, které ale nebudou vážné a přestojíte je pro tuto chvíli dobře.
Tak držím palce...
Renata

TAROTOVÁ KARTA ĎÁBEL: Netřeba se jí bát, je třeba se zastavit.

9. října 2012 v 0:10 | Renata Petříčková
Po Facebooku mi přišla zajímavá podoba tarotové karty Ďábel. Netuším, kdo je autor a tak jestli nyní porušuji práva (ďábelská), dejte mi vědět. Obrázek jinak volně koluje po netu...

Tato karta mívá různé čertovské podoby. Tady mě zaujala lebka v ohni a na ní... nikoliv muž, vládce ohňů, pokušitel nebo - no i takové jsou tarotové sady, kde je velmi zdůrazněn falický symbol. Tedy penis. No budiž, tam taky vládne pokušení. Zároveň je to však symbol duality, vzrušení, které ozdravuje tělo i duši a spojuje muže a ženu.
Ale tady na té ohnivé lebce sedí ŽENA.
Právě se jí roztrhla pouta, která měla na ruce. Dívá se rozpačitě,najednou neví, co s tím.

Karta ukazuje ten úžasný okamžik, kdy oheň očišťuje a osvobozuje. Jdi, jsi svobodná!!!! Křičí na tu dívku, která se v následující chvíli jistě zvedne a odejde za světlými zítřky. Její očistec skončil.

Spřádání příběhů podle jednotlivých obrázků na kartách je velmi podnětné a každá karta má v různých zobrazením jiný důraz. Tato je vzácná tím, že ukazuje onu svobodu, kterou ďábel poskytuje.

Jinak je to karta - ano - spíše negativní, svádí nás na scestí, přemíra hmotného majetku, smyslových požitků, nespokojenost s omezeními fyzického těla, lákavá, neč nebezpečná cesta.
A vlastně i ono svázání, kázeň a zodpovědnost přináší ve svém důsledku svobodu, protože UKAZUJÍ CESTU.
Vždy však záleží, v jaké souvislosti se ďábel ukazuje a kam nás směřuje. Jeho vliv může být i pozitivní - očistný.
Není třeba se ho bát, ale ZASTAVIT SE a zamyslet se nad tím, co prožíváme, kam směřujeme - tam může být něco špatně, něco scestné nebo naopak se něco očišťuje a netřeba se tomu brátnit. Naopak, přijměte Ďábla v sobě a pomožte mu ODEJÍT.
Jak naznačuje tato zajímavá karta...

Renata

Pro A...

5. října 2012 v 0:55 | čajovna
Partner a práce...
Začnu prací. Zlepší se finanční situace?

Nebude to tak úplně rychle, ale naděje tady je a okolní karty mi připadají tak, že se tak stane po příchodu někoho do firmy, že se tam něco změní. Ve vedení nebo v organizaci a bude to změna pomalá, taková nesmělá, žádný obrovský finanční skok dopředu, spíš, jak se říká "bude trochu kapat, než aby úplně pršelo."

A partner?
Partner je úplně v pohodě, je s Vámi spokojen. Pokud někdo něco řeší a vidí bledě, pak jste to Vy :-))) Ale tak se podíváme na ta třecí místa, kde to skřípe a kde jsou příčiny. Vy si nejste tím vztahem jista a Váš partner Vám nedává zas tak moc najevo, že jste ta jeho osudová. Ano, to jste, ale v tomhle uvědomění si nejste ani jeden příliš jisti. JInak je moc fajn, že partner tady má dobré materiální zázemí, ne jako že by byl bohatý, ale umí. Umí si vydělat a je snaživý. Je sice někde na začátku toho všeho, ještě se učí být tím mincemi zahrnutým králem (má tady pouze Páže mečů), ale je chytrý a umí v tom chodit. Tu vztahovou nejistotu cítím nejvíc z Vás, máte střídavě pocit ztracených iluzí, střídavě nových začátků, nevíte, jak si s těmi pocity počít a nejste otevřena JEHO komunikaci. Pokud tak učiníte, pokud si opravdu sednete a vypovídáte se jeden i druhý, mělo by dojít k tomu, že ON získá jistotu, a také Vám tu svou jistotu předá, protože jemu na Vás opravdu záleží a rozhodně Vás nemíní měnit za jiný model ;-)... a Vy získáte prostor pro přemýšlení. Nepřesvědčí Vás, to asi ne, spíš to vypadá na to, že začnete nad jeho argumenty a postoji přemýšlet ryze rozumově a budete se rozhodovat.
Jak to dopadne, už nechám na Vás...
Třeba zrovna oslava Vašich narozenin může být fajn začátek... Přeju všechno nejlepší...
A držím palce!
Renata

Výklad pro M...

28. září 2012 v 12:06 | čajovna
M... Vy se s manželem jakoby nemáte kde chytit na společném bodě, v té nejzákladnější duchovní úrovni. On ve svých myšlenkách a touhách uniká někam do minulosti, povětšinou tohle bývá nevyřešená minulost, různé boly z dětství apod... a vy jakoby na to zrovna dvakrát nejste. Míjíte se, ačkoliv tam je snaha se spojit. Jakoby to bylo tím vaším společným úkolem, najít tu společnou řeč, ano... nesmírně těžký úkol a sice všechno v životě, mezi vámi dvěma, zpytlíkovat tak, aby to fungovalo.
Než se budu pídit dál a podrobněji, dovyložím to, co tady před sebou mám. On je jakoby ten, kdo utíká. Kdo touží jít někam jinam, je to možná tak trochu před vámi, protože vy jste oproti němu ten silnější ve vztahu. Silnější, v jeho očích úspěšnější, prostě ten lepší. On to špatně nese a jakoby má úmysly na Vás útočit. Hravě nebo podle, to tady nepoznám, ale je tam znát takový jeho úhybný manévr před vaší silou. Vy máte velmi zajímavé karty, kterými vše jakoby vyúsťuje. Císařovna jako vy a on jako Spravedlnost. Mezi tím je právě ten bojový prostor, kde je živo a rušno, ale zároveň je to také taková aréna k učení. Když si chci tyto dvě karty upřesnit, tak je tam stále ten jeho únik, ten jeho pocit, že byl o něco okraden, že byl obelstěn životem, že nedostal, co chtěl, co si přál. A vy jste v izolaci, váháte, jestli to, co Vám manžel nabízí je to správné, snad i sama chcete trošku ujít do ústraní, dát si od všeho oddech, chvíli nic neřešit. On se Vás bojí, jelikož jste velmi silná a charismatická žena. Pokud se zeptám, kudy nato, abyste k sobě našli cestu, tak tam ten prostor pořád je, možná vede přes rodinu nebo něco, nějaký projekt, úkol, životní údobí, které je právě završováno, jakoby se nalézt vzájemně v té oslavě dobře odvedené práce? Ale zase je to o spojování protikladů, není to růžová romantika, která jde sama. Je to tvrdá práce.
A k dětem... s dětma už bude dobře, je tady ten pád iluzí, ale ono i předtím bylo moc fajn... to teplo domova z Vás děti cítily a na tom se nic nezmění. Současná krize je jen dočasná, ten strach pomine, není k němu důvod. Ale je pravda, že procházíte těžkým obdobím ve své duši, ovšem představte si, že vás to právě dovede k tomu tu tíhu už dále nenést, nasednout na loďku a odplout z toho smutného trápivého ostrova... a to je ten moment, který vás v nejbližší době čeká. To odplutí. To je moc hezká karta, ona působí depresivně, ale není. Je to chvíle, kdy pod tlakem vnějších či vnitřních pochodů a událostí řekneme "a dost", a i když to není třeba úplně příjemné opouštění něčeho, tak to prostě opustíme. Hned poté tady už máte karty velmi hezké a úspěšné, i na poli citovém, i materiálním... takže si v sobě ty obavy uzavřete a jeďte dál, bude dobře. Nemusíte mít strach - ač sama vím, že "strach" se maminkám vymluvit nedá, ten prostě přirozeně JE.
Držím palce!
Renča

Pro paní J. Přijmout brigádu v neznámém oboru?

24. září 2012 v 9:46 | čajovna
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu ohledně zaměstnání. Již delší dobu jsem bez práce a nyní jsem dostala nabídku na brigádu v úplně pro mne neznámem oboru a nevím jeli pro mě dobré jí přijmout. Je možné získat odpověd od tarotu?
Děkuji moc

Hezký den, paní J... tentokrát mi to tak hezky vyšlo a rovnou jsem pro Vás výklad připravila i v obrázcích. Můžete se tedy dívat se mnou.


Vpravo jsou tři karty ukazující současnou situaci. Máte radost z této nabídky, ačkoliv vnitřně váháte a bojíte se toho neznáma. Prostřední karta je o nabízejícím se poháru, ale člověk na obrázku váhá. Neví... váháte taky. Ale karta Svět obyčejně ukazuje tam, kde je naše místo, kde je správný směr. Když se popátrám po tom, co je pro vás potřeba, aby vás nová práce naučila, pak je to jakási organizace, sebevědomí, stanete se skvělou manažerkou jakýchsi protichůdných činností. Ať se v této práci bude dít cokoliv, přinese vám to nové schopnosti, které užijete i kdekoliv jinde. Sebevědomí.

Horní vrstva karet ukazuje na možný vývoj, když tuto nabídku přijmete. Nebude to lehké, se vše naučit a budete s tím mít celkem dost práce a možná padne i myšlenka "do čeho já to jen vlezla?"... ale ty další karty už ukazují, že to bude jen krátká doba, prvotní šok, prvotní zvyknutí si. Pak budete za celou tuto šanci a brigádu ráda.
Dole jsou pak možné problémy - i vzhledem k poslední kartě vrchního řádku tipuju, že by se tam mohl vyskytnout nějaký muž, kterému budete proti srsti. Ale nikoliv tak, že byste byla tak nesnesitelná, že vás nesnáší, ale budete mu spíš imponovat svými schopnostmi a on to nebude umět zpracovat jinak, než že se nad vás bude povyšovat.
Tohle hoďte za hlavu, pokud to přijde,... to je JEHO problém, nikoliv Váš.
Takže - asi směle do toho!
Renata

Proč někdy výklady tarotů nevychází?

7. září 2012 v 8:34 | čajovna
Tak abyste si nemysleli, s touto otázkou a tímto "problémem" se setkávám i já. A o to víc někdy vrtá hlavami těch, kteří si nechají taroty vyložit. Lhostejno, či ode mě, či od někoho jiného.
Na tento jev má asi každý svůj názor, včetně nejrůznějších šarlatánských alibismů, ale faktem je, že se s tímto setkávám i já. A to v roli té, které je vyloženo, ale není pomoženo.
Taroty totiž ukazují především současnost
Jakýkoliv výklad - alespoň u mě - začíná rozborem současné situace. Z ní totiž vychází cokoliv budoucího. Tady máme šanci si naplno uvědomit, že sami jsme tvůrcem svého osudu, alespoň z velké míry. Taroty ukáží to, jaké vlivy máme kolem sebe právě nyní a jak se pravděpodobně bude situace vyvíjet, pokud vše zůstane tak, jak je. Tedy tak, jak je dnes.
Případně si spolu můžeme rozvinout milion situací, "co by kdyby", ale tady je třeba si uvědomit, že to je často čirá fantazie, protože i když si tady budeme povídat, co by se stalo v případě, že změníte partnera na někoho konkrétního, nemusíte to myslet až tak akčně a je to spíše říše snů. Ale i to jsou možnosti, které výklad naznačuje. Přesněji je ale začne naznačovat až tehdy, když se po této cestě doopravdy vydáte.
Vezměme si asi nejtypičtější příklad. Rozejdu se s partnerem a očekávám, že ten, o kterého tajně stojím, bude tím pravým. Tím být opravdu může, ale není to o tom, že se vše bude dít jen vlivem náhod příštích. Je třeba osudu trochu pomoci. Pokud budu příliš nesmělá, či zvolím nepříliš vhodnou taktiku, nemusí se kýžený výsledek dostavit.
Tyto hry na "kdyby" jsou výkladově velmi náročné a většinou se s každým dříve či později dostanu do jakéhosi citového zmatku. V podstatě je to nejhorší typ výkladů a vždy je z něj cítit, že dotyčná neví, co vlastně chce a chce tak moc pomocnou ruku a rozhodnutí o sobě od někoho třetího - až to bolí a hlavně to není možné.
Výklady tendencí nemusí vyjít.
Z jednoduchého důvodu - máte je ve svých rukou.
Pokud se mi bude zdát, že ta či ona pracovní nabídka bude skvělá a postupně Vás naplní... nestane se tak, když ji nepřijmete. Jak jednoduché.

Pro Jarku...

29. srpna 2012 v 0:21 | čajovna
Jarka měla dotaz ohledne muže, se kterým se seznámila - a teď nevím, jestli netradičně, nebo moderně a snad dnes již tradičně, a sice přes fenomén, díky kterému můžete číst i tento blog.
Jak tedy bude vypadat láska po e-mailu?

No není to špatné... dobrosrdečnost, láskyplné setkání, to rozhodně vypadá dobře.
Celým vztahem se ale vine jakési zklamání až tíseň, nutkavá touha po jistotě a ten problém je v jisté zranitelnosti vás obou, tam je obrovský strach z omezení sebe sama a vás dvou navzájem, ohledy na okolí, moc moc pochybností.

Nejsou na místě. Nevím, je-li to muž pro celý život, to ani nelze tak dobře určit, ale rozhodně je to vztah, který když převedete do reálu, tak bude stát za to. Obohatí vás oba, nesmírnou láskou a pochopením, tolik hezkých karet pohromadě jsem už dlouho neviděla a tipla bych to na velmi příjemnou lekci partnerské komunikace a vzájemného souznění. A i ty problémy, které tam jsou, ty strachy a obavy, máte možnost společně zkrotit a vyčistit to v sobě. K tomuto účelu jste se snad hledali Mrkající

Pokud opravdu půjdete "do reálného světa" tak to bude takový něžný vztah, jako křídla motýlů, takže pozor, bude tam i nějaký odpor z okolí, překážky... jsou překonatelné, nenechte se jimi odradit. Nejsou to vážné překážky, spíše vměšování někho třetího nebo drobná nemoc, která pozdrží schůzku...

Jarko, jdi do toho, bude to stát za to!
Renča

Tarot - pro Désireé

28. srpna 2012 v 0:12 | čajovna
Dobrý den!
Nedávno jsem objevila Vaše stránky, které mě velmi zaujaly. Osmělila bych se karet také zeptat. Jednak bych se ráda zeptala na svůj vztah. (dál si na přání čtenářky nechávám obsah pro sebe)...

Snad jen k Vaší situaci musím říct, že jí velmi chápu a nevím, kde se rozdává mužům rozum a chápání?
Váš muž to opravdu jako problém nevidí, vztah mu naprosto vyhovuje. Nehledá nic harmoničtějšího, vyhovuje ta houpačka s Vámi. Vy mi tady připadáte jako velmi temperamentní, která se umí ohradit a ohnat drápkem, když je třeba.
Ale zaměříme se na práci.. Vypadá to ještě nějakou dobu na "nezaměstnanost", ale nabídka by přijít měla, přijde rychle, až nečekaně. Nebude úplně ideální, budete muset hodně makat na tom "zapadnutí" do kolektivu, do pracovního procesu, sama na sobě. Ale podaří se Vám to.

ilustrační foto, Tarot snů, Ciro Marchetti (Synergie)

jo... je to tady i v tom dalším výkladu - ta práce chce ještě čas, pak tady je proces učení a určitě sběr plodů, zapadnete a budete moc spokojená, získáte místo, kde budete mít pocit, že TO JE ONO. To chci, tak jsem šťastná. Ale kolem jsou ty šance v tuhle dobu všelijak položené do bloků a nejistot. Ještě chvíli vydržte. Časově to určitě neumím, ale tipla bych si podle zkušeností, že tak do půl roku by se to mělo zlomit.
Kdyžtak, budete-li chtít, zase napište. Držím palce, ať to pak opravdu stojí za to.
Renata

Můj první tarot, jak jsem o něm psala...

30. července 2012 v 22:35 | www.popelky.cz, Renata Petříčková

Tarot of The Trance.Tak prý sluníčkovej tarot! Sluníčkovej trans!

Tak já to teda odhalím Laughing
Bylo mi devatenáct a toho dne jsem šla za školu, alespoň ráno - abych si mohla koupit tarotové karty. První a vysněné, podpořené náhlým popudem od samého probuzení. Tenkrát v roce 1997 byly na trhu asi troje sady. "Sluníčkovej tarot," nabízela prodavačka krabičku se sluníčkem a bylo rozhodnuto. Sluníčkovej leda tak podle ní, tarot, který stojí na transových vizích není asi úplně fajn pro začátečníky, ale já si nevybírala. Nebylo z čeho.
6341NWM.jpg

S těmito kartami jsem strávila dalších věrných, monogamních 14 let, dnes jsou sice na další koleji, ale i tam je jim dobře. Že jsou to důchodkyně na nic nepoznáte.

Kvalitní materiál aneb tak odolné karty jsem nepoznala
Jedno jim nemůžu upřít. Tolik toho se mnou zažily a zub času ohlodal leda krabičku. A to ještě díky dětem, které ji moc nešetřily, ač jsem se ji snažila bránit zuby nehty. Karty samotné jsou téměř nedotčené, ač jsem se jich dotýkala snad milionkrát. Neskutečně odolný materiál.

6342ZTN.jpg

Knížečka byla maličká, miniaturní, černobílá a celá v angličtině. Tehdy mě to nejenže nevadilo, byla jsem zrovna studentkou jazykové školy, takže to přišlo vhod… další informace jsem pobírala z dostuponých tarotových příruček. Což ostatně dělám dodnes…..

Karty vypadají nepřehledně, jsou opravdu jakýmsi vyvřením fantazie autorky Evy Marie Nitsche. Její kreslící styl mě však o mnoho let později zaujal ještě z jiného důvodu. Oslovil mne a zkusila jsem si z jejích karet obkreslovat, dělat vlastní výtvory a ono to vypadalo jako relaxační a terapeutické tvoření mandal.
Tvorba karet jí musela velmi bavit a naplňovat...

Ďábelské karty - snad úchylka autora?
Jo, k ďáblům měla ta paní asi velmi blízko. S čertovskou tématikou si pohrává v mnoha mečových kartách a ten čert v rauši se moc rád oháněl meči. Aspoň člověk nasál negativní energii… takovou tu zákeřnou.

6343ODk.jpg

Možná si všímáte těch propíchaných hlav, duší a vůbec strašlivých stavů... ve skutečnosti to nejsou JENOM negativní karty, já je však vnímala spíš negativně - a ve výkladech se mi neukazovaly tak často. Ale když už, tak šlo opravdu o velmi nepříjemnou situaci.

6345N2I.jpg

co se negací týče, Ďábel a Smrt jsou taky síla. Všimněte si, že ten pán pekel má moc pěkné mužství...Hezká vložená symbolika, jen co je pravda...
Karta vpravo mi často naznačovala fakt, že dotyčný je či bude zdravotně indisponován.

6344ZTU.jpg


Abych nebyla jen negativní, tak tady je něco z těch hezčích obrázků.

Přiznám se, že když jsem se jednou zamlada zbláznila, sebrala karty a vydala se na celodenní výlet na tarotovou školu, ona instruktorka se zděsila, vnutila mi Thotův tarot za hříšné peníze a řekla, že TOHLE, co mám já, je něco neskutečnýho a nechápe, jak tímhle může někdo něco vyložit.
Tehdy jsem zažívala asi půlroční období zklamání, kdy jsem tyto karty odložila a snažila se vpasovat do Thotova tarotu. To se mi nepovedlo, onen hříšný tarot jsem poslala o dům dál a vrátila se ke sluníčkovému transu. Ulevilo se mi.

A taky je pravda,že vzít do rukou po takovéto škole Zlatý tarot, nebo něco opravdu "normálního" je zvláštní pocit.

Renata

Výklad pro jednu z Vás, které by už konečně mělo přijít do života štěstí...

25. července 2012 v 14:43 | čajovna
Výklad pro jednu z Vás, která sem čas od času chodí a to štěstíčko jsem jí přála již před lety... Zatím se život moc nemění.

Začnu manželem, má to smysl. Ale ten vztah bude výhodnější pro něj,než pro tebe. V minulosti je tady něco zlého, nepříjemného, ten rozchod tam proběhl z nějakých nepříjemných až zákeřných důvodů, je tady karta Ďábel a i do budoucna je to vztah o takové houpačce, přičemž ta nedůvěřivější jsi ty. Ono to tam vyloženě není špatné, tvůj ex se vyloženě zaradoval z toho návratu, ty jsi to brala jako jistý druh úlevy, šance, ale víc než s budoucností spojená s takovým - a te´d si můžu na chvíli vydechnout, nemusím hledat partnera. Manžel tam má vůli k tomu, aby se u tebe opět natrvalo usadil, prostě se cítí jako doma, jako návrat domů. Ale spíš jakoby materiálně a když to zkusím dál... tak ono to kupodivu jde. Zůstaňte spolu, on to život nějak vyřeší a přijde to z Tvé strany. Něco "z nebes" zasáhne a možná někoho dalšího, pro tebe vhodnějšího patrně potkáš, s manželem potom zůstanete přátelé i nadále, ale on tam potom už zřetelně z tvého života jako partner odchází.

Práce - v pohodě, akutně ti vyhazov nehrozí, ale nějaká drobná změna jo, něco nového tě bude čekat - nová kolegyně? Každopádně co se práce týče, tak je tady opravdu pozitivní karta co se týče mezilidských vztahů. Tady si nejsem tak úplně jistá. Vypadá to na nějakou změnu v současné práci a ta změna přijde velmi brzy. POkud by šlo o další práci,t ak úžasný - Slunce a Císařovna, tedy zase bys tam potkala jen to dobré a rozhodně by ti nová práce šla k duhu.
Tady můžeš zůstat klidná, ať to dopadne jakkoliv, obě varianty jsou dobré.

a jinak.... ta příčina. Něco negativního, co si živíš, zkaženost světa? Taková zvláštní karta to propojuje, máš totiž blokované jak partnerství, tak i sebe samu jako ženu, navíc jako plodnou ženu. Císařovna je žena, která je úrodná, rodí, pečuje...a i toho prince pohárů, který by ti mohl přivést novou lásku. Máš prostě něčeho strašně moc, něčeho nad hlavu, plný zuby, musíš se naučit vypnout. Vypnout od hnusu světa, nevnímat ho - alespoň chvílemi. Pak to štěstí tady doslova čeká,to jsou tamý pozitivní karty, máš ho za dveřmi. Kdybych měla udělat nějaký příměr, tak je to jako když tohle všechno stojí za dveřmi a ty kvůli sluchátkám na uších s nepěknou hudbou, neslyšíš, že to štěstí nesměle klepe. Jen mu otevřít.
Fakt, jinak tady vážně problém nevidím.

Slíbila jsem obrázek, předchozí výklady jsem si dělala tak nějak průběžně. Ale vzala jsem nový tarot, Tarot snů s tím, že mi tři karty ukáží, co je pro tebe důležité. Tady to je. Dvě karty se shodují s těmi, co mi už padly v předchozí sadě.Tady se potvrdilo to, co jsem psala výše. Ten rytíř s mečem stoupá na bílém koni vzhůru a nebojí se - nebo jen trošku - vybojuje to, má odvahu. Sedmička pohárů se mi dnes objevila podruhé, ta mi vyšla jako karta, která tě blokuje. To ono nic, zkažené nic, které ti brání v cestě. Tady má podobu pohárů naplněných po okraje vším možným, taková výloha všeho možného, ale NIC z toho. Prázdno, iluze, nečinnost. Ty musíš být ten rytíř, který probere všechny ty své poháry a zjistí, co v životě chce a co mu jde a vše negativní, zbytečně negativní, z něj vydloube pryč. To ti opravdu nebude chybět, to - co vydloubeš.
A potom, třetí karta - Císařovna. Mám říkat víc?
Je jen na tobě, aby ses stala tou plodnou a úrodnou ženou, přeber si život tím mečem a mělo by to přijít. Přeji ti hodně odvahy, nemáš před sebou těžký úkol, těžké je udělat první krok...
Renča

Orákulum vizí

23. července 2012 v 7:44 | Renata Petříčková, www.popelky.cz

Orákulum vizí. Rozjímavý skvost Cira Marchettiho

Zlatý tarot je v mých očích vysněnou klasikou. Skvěle zpracovanou klasikou, která nikterak nevybočuje k extrémním zobrazením a naopak do dnešní doby zdůrazňuje zcela srozumitelně jednotlivé významy karet. Tarot snů je větším úletem do světa vizí, snů a může někdy mást.
Orákulum vizí je někde uprostřed těch jeho dvou děl.
Vlastní dílo Cira Marchettiho, které vychází z jeho touhy udělat svou vlastní karetní sadu. Podařilo se mu to beze zbytku.
6281Y2M.jpgNěkterá zobrazení vás osloví napoprvé i bez čtení textu poznáte, co karta říká. Někde panuje na první pohled maličko chaos a je třeba si přečíst doprodovodný text v knize. Náhle nejen pochopíte, co tím chtěl autor říct, ale rozběhnou se i vaše vlastní myšlenky a intuice.
Příručka je sama o sobě příjemným čtením
Texty k jednotlivým kartám jsou pouze v knize, na samotných kartách nenajdete ani názvy.
Ciro Marchetti nabyl dojmu, že by vás to příliš významově svazovalo a tato jeho sada je určena především k vlastnímu intuitivnímu hledání. Popisy karet jsou stručné a jasné. Někdy vyjadřují pouhý snadno pochopitelný základ, jindy vyvstávají zajímavé pododstíny popisovaného archetypu.
Příjemně řešené stránky mají starobylý nádech a vypadají, že jsou tištěny na jemném odlesku pravé kůže.
To, co vidíte vlevo ve fialovém, je v lehkém podkladu na každé stránce ve světle hnědé barvě.
Naprostá přehlednost - tak lze charakterizova to, co by mělo pro zájemce o tyto karty být jakýmsi učebním materiálem.
Výstižný citát na začátku každé kapitolky příjemně naladí na přijetí moudra někoho dalšího.
V krabičce samozřejmě čekají také karty a patrně budou to první, nač se zaměří vaše pozornost.
Oprávněně!
6283M2V.jpg
Tyto karty mne zaujaly na první pohled. Hned vám povím proč.
Vzdálenost - osamění - perspektiva
To je název té první, té, ve které dívka v nádherných šatech prochází osaměle pustou pláží a hledá sama sebe. Nad hlavou má kusy skal s krásnými zdobenými okny, kterými - kdovíco - proniká. Prožívá možná fyzickou vzdálenost nebo citové odloučení od někoho, kdo je jí blízký. Možná to bolí, ale také v tuto chvíli ochutnává nadhled, úvahy pojaté ze širšího úhlu pohledu a sílu rozjímání o samotě. Nachází jasnější pohled, který možná hledá...
Moc příjemná karta, na kterou se velmi příjemně dívá...
Pokušení - odolávání - síla vůle
Ta druhá je obdobou klasického tarotového Ďábla. Žena, jedovatý had a šašek, který rozhrnuje rudé závěsy, abychom to pokušení viděli. Nakolik lidské neřesti narušují mezilidské vztahy a náš vnitřní klid? Jaké to je s nimi bojovat a jaké tato karta nabízí řešení? Možná se budete divit, není to boj, ale přijetí těchto svých slabostí, jsou naší součástí. Když je přijmeme, přestanou nás ovládat.
6282ZGZ.jpg
Zlaté okraje karetní sady působí vznešeně a hodí se k tam úžasnému dílu. Ciro Marchetti pracoval nejen s vlastním štětcem, ale využíval i Photoshopu a fotografií. Jeho moderní umělecký styl ale působí vyváženě a kýč se v něm jen těžko hledá
Ovšem víc už toho Ciro Marchetti prý nevytvoří:
"Po dokončení tohoto projektu jsem nicméně cítil, že jsem dospěl na hranici svých možností, pokud jde o tvorbu tarotových souborů. Tím, že jsem prostřednictvím Dědictví (pozn.: sada Dědictví božského tarotu, která ještě v češtině nevyšla) vytvořil celou historii či mytologii tarotu, by každá moje další sada tento příběh narušovala."
Ač se sám rozvolňuje při své tvorbě a hledá nové cesty a významy, důrazně ve své knize také varuje před přílišným rozmlžováním a "modernizací" tarotu, což by způsobilo narušení integrity tarotu a jeho historie. S tím lze určitě souhlasit.
Je to škoda, nebo je opravdu dobré v nejlepším přestat?
Sama nevím, ale Orákulum vizí má šanci dostat se na přední místa v ezoterických obchodech a stát se kultovním.
Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.com
Renata

Výklad pro Marušku...

21. července 2012 v 10:59 | čajovna
Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem těhotná a bohužel přítel mě opustil a dítě nechce. Já váhám jestli si dítě nechat nebo ne? A vrátí se ke mě přítel? MARUŠKA

Tak tento dotaz mi dorazil na e-mail a rozhodla jsem se i pro obrázek výkladu, který mi vyjde.


Je to už delší čas a připadá mi, že jste si miminko nakonec nechala? I když to pro vás nebyla vůbec lehká situace - řada karet na Vás je dole, je tam ten unavený žoldák, královna držící pohár a truhla plná mincí.

Váš partner je v horní řadě, jsou to karty takové neurčité. On neví... a váhá. On strašně moc chce odejít, něco ho láká někam jinam, navíc si je patrně vědom toho, že vám ublížil o čemž svědčí ta první karta jakéhosi Pyrrhova vítězství. Ano, on ve své mužské hrdosti zvítězil, ale teď už míní utíkat někam jinam, než aby se musel dívat na Vaši bolest nebo řešit Vaše těhotenství. Ale na této cestě se zastavil - nebo se zastavuje. Přemýšlí.

Za klasickými taroty jsou dvě větší karty z Orákula vizí...
Ty pak sdělují také zajímavé věci. U vás je to obrovská tvořivost a taky touha po poznání tajemství, které možná ještě není dobré vědět a znát. Vyloženě chcete znát osud, držet ten klíč k vlastnímu štěstí. To není špatná vlastnost, ale vzhledem ke kartám Vašeho přítele nahoře...bych to viděla trošku jinak.
On moc a moc touží po bezpečí. Ale pro sebe, spíš než touha bezpečí dávat - tedy role otce a živitele rodiny - touží po někom nad sebou, po někom, kdo se o něj ještě postará. A je tady potom loučení, konec. Přijetí toho konce, ta paní na obrázku dostala dopis, nebo ho posílá? Nevíme, každopádně tam je nějaké ukončení, doba smutku - ale ti ptáci na pozadí obrazu dávají naději, že se něco ještě vrátí. To už ale nemá s Vámi mnoho společného, to už bude jen jeho cesta.
Vzhledem k tomu, že ty dvě dámy na posledních kartách pro vás oba jsou si velmi podobné, tipla bych si - že impuls k rozchodu nakonec dáte - nebo jste již dala - vy...
Pokud byste se k sobě chtěli vrátit, počítejte s tím, že ON je z mužů, kteří potřebují přístřeší - tím tahounem celé rodiny, ať materiálním či citovým vždy budete Vy...
Moc Vám přeji šťastné rozhodování...
Renata

Ona ví... výklad pro jednu z vás....

6. června 2012 v 8:12 | Renata
Zvědavost byla i u mě silná.
A výklad pro jednu z vás mě nepřekvapil.

Kde je tedy blokováno to NĚCO, to něco, co působí, že se cítí jako na poušti, ale křižovatku nevidí.
Vzala jsem trojnásobný výklad. Orákulum Grálu, Poselství Bohyní a Zlatý tarot. Vše se hezky doplnilo, spojilo.

Kdysi jsi totiž přijala model, že Úspěch je jen pro vyvolené - to je ta karta Oboustranné vítězství na levé straně, její negativní význam. Ten pozitivní je, že Oboustranné vítězství, kompromis, existuje a že všichni máme nějaký potenciál.Bohyně Kali je takovou kartou Smrti, máš velmi dobré povědomí o tom, že něco musíš nechat odejít, aby to nové mohlo přijít. A v podstatě pětka pohárů ukazuje, že jsi plakala naprosto zbytečně nad nějakou ztrátou. Ten potenciál máš... je za tebou. Vidíš toho rytíře, jak truchlí nad vylitými poháry? Za ním jsou ale další DVA. Plné a zlaté!!!

I ty máš za zády dva poháry, plné a zlaté... A víš to.

Nejsi tak úplně prázdná poušť, svůj potenciál si velmi dobře uvědomuješ.
Jen to tak nějak pro oči nevidíš...


V současné době (karty uprostřed) by cesta mohla vést přes úplné osvobození se od toho, co musíš, jak musíš vypadat, jak se chovat, prostě HRA. Bohyně i následující karta desítky pohárů ukazuje na lásku, kterou musíš směřovat k sobě samé, hýčkat se, hrát si sama se sebou, se svými myšlenkami, hledat v sobě a věnovat se rodině. Desítka pohárů je rodinná ochranná karta, nádherný výjev plodnosti, mléka, medu a strdí :-))), takže to podhoubí k vlastnímu hledání máš nádherné!

Karty vpravo pak ukazují do budoucnosti a tam je Afrodita, společně s Grálovou kartou Touha. Máš v sobě bohyni, spojení těchto dvou karet mi dává tušit, že potřebuješ najít sebe jako ženu. Přijmout sebe, své tělo, svou duši jen tak na okraj, tady karta Bohyní radí tanec... tanec, pohyb, cokoliv, u čeho se budeš cítit žensky. Dát si pár lekcí břišního tance... napadá mě, co takhle udělat si kurz na nějakou instruktorku čehokoliv, co se věnuje ženám, probouzení ženských energií, masáže...
Jako kasa v obchoďáku to fakt není....
a pak je tam totiž osmička pentaklů... ten učedník, který sedí naprosto zabrán do svého úkolu, do svého procesu učení,že nevnímá nic kolem, ba ani to, že obrůstá pavučinami... Mohlo by tě to chytit, měla by jsi v tomhle určitě úspěch.
Za mě... z pouště tě vyvede to, co sama cítíš, jen k tomu zatím neumíš najít cestu.
A mohlo by to být něco, co pomáhá hledat cestu jiným ženám.
To se i krásně propojuje s mateřství, rodinou... energeticky, prakticky to chce spolupráci všech, protože se nemůžeš rozdvojit, ale víš jak to myslím. Nebudou to dva oddělené světy (jeden doma, druhý za kasou v superhyper), ale propojené, navzájem se obohacujcí (doma děti, v práci ženy)...
Tak přeju hodně štěstí a snad jsem ti pomohla minimálně k tomu, že zkusíš hledat cestu ke své pravdě. Třeba už víš, kudy...
Renča

mimochodem, ještě nějaký čas trvá soutěž o karetní sadu POSELSTVÍ BOHYNÍ, směle soutěžte...

Zvu Vás na Orákulum Grálu na Popelky

4. června 2012 v 8:40 | www.popelky.cz, Renata Petříčková
... a to proto, že to je týdenní téma nejen velmi zajímavé, ale také se s kartami můžete seznámit poněkud blíže.
Tak prosím, články se objeví i tady. Dnes je to například velmi zajímavý rozhovor s Tomášem Vojtou, ezoterikem, který odpověděl na mé zvídavé otázky ohledně svatého grálu, po jehož stopách jsem pátrala též.
A dopátrala jsem se téhož, co on i většina čtenářek.
Svatý grál je totiž jen jeden a máme ho všichni.

Orákulum Grálu: Tajemství svatého grálu s Tomášem Vojtou a výklady pro Vás!

Tento týden bude ve znamení výkladové sady ORÁKULUM GRÁLU. Nemůžeme začít jinak, než povídáním o záhadě zvané Svatý grál. K tomu jsem si přizvala Tomáše Vojtu, osobního rádce a ezoterika, který nám celou záhadu osvětlil velmi jednoduše a ze srdce. Samotné karty Orákula grálu pak několika z vás odhalí i své tajemství. O to přínosnější, že už budeme vědět, CO je to (svatý) grál.
O svatém grálu s Tomášem Vojtou
Svatý grál. Nikdo neví, jak vypadá. Ježíš z něj pil při poslední večeři. Pohár, který byl poté potřísněn Ježíšovou krví, protože Josef z Arimatie, vážený člen židovské rodiny do něj zachytil pár kapek jeho krve poté, co ho probodl voják na kříži, aby si ověřil, že je Ježíš opravdu mrtvý. Jedna z mnoha verzí.

Na druhé straně je verze ta, že svatý grál máme v sobě samých. Ženy ho nachází trošku snadněji. Jisté je však jen to, že svatý grál nikdo nikdy neviděl - a přesto věříme, že existuje.
Čeká Vás trošku tajemný týden nejen se svatým grálem, ale také karetní sadou Orákulum Grálu, které se můžete ptát. Začneme však besedou s člověkem, který o svatém grálu ví mnoho, ezoterikem a osobním poradcem, Tomášem Vojtou.

Na obrazech středověkých autorů je svatý grál vyobrazen na poslední večeři i na obrazech z ukřižování Krista. Stylizace spirituality do hmotných věcí je specifikem mnoha náboženství, není divu, že Ježíšovi nebyl do rukou svěřen jen tak obyčejný pohár.

5616ODd.jpg

  1. Na této fotce je znázorněn kříž (mužský symbol) a kalich (ženský symbol). Je to tedy symbol rovnováhy a harmonie, dalo by se říci že Svatý slib manželské věrnosti, říká Tomáš Vojta v souvislosti s principem grálu.
Čaroděj Merlin, prorok grálu?
Kdoví, je-li to vůbec skutečná postava . Keltský šaman, napůl démon, člověk nebo mýtus, který údajně věděl, kdy nastane konec světa? I on měl prý mnohé společné se svatým grálem.

Jeho podoba?
Někdo ho má za velmi drahou číši či pohár zdobený drahými kameny, jiný za smaragdovou misku. Pravděpodobně to bude ale úplně obyčejný pohár či miska… Soudě dle Bible, která by se jistě zmínila, že pohár, ze kterého Jdežíš rozdával víno - svou krev - byl nějak výjimečný či drahý. Patrně to byla úplně běžná nádoba.
Co se s touto tedy patrně obyčejnou nádobou stalo?
Mohla být i nadále běžně používána?

Ve hře jsou tři možnosti:
1: S Ježíšovým učedníkem Josefem jde z Arimatie až do Galstonbury v Anglii… tady se stává zajímavým fakt, že se dostáváme do keltské doby. Keltové a křesťanství? Těžko říci, navíc po keltech nezůstalo mnoho písemných zmínek. Přesto tady existuje podobnost s keltským kotlíkem nesmrtelnosti, který by teoreticky mohl mít kořeny ve svatém grálu.
2. S Máří Magdalenou jde do Francie
3. Zůstala v Ježíšově hrobě.
Až do šestého století se o svatém grálu nemluví. Není proč. Obyčejný pohár. Rozruch však způsobé velšská báseň Kořist z Annwfnu a král Artuš se i za cenu životů svých bojovníků vydává svatý grál hledat. Neboť to je prý kotlík plný veškeré moudrosti světa. A také nesmrtelnosti.

Existoval již před Kristem
Ano, ani časově nemůžeme svatý grál p říliš dobře zařadit. Zmínky o něm jsou již mnohem dříve. A podle legend tuto relikvii střeží templářský řád.

5617N2M.jpg

  1. Fotka symbolizuje ženu s dítětem, což je důležité znamení pro hledání srdce. Typické pro ženské symboly bývá, že na těchto obrazech nenajdeš ostré hrany, ale všechny budou spíše oblé. Na rozdíl od kříže, kde jsou jen ostré hrany - mužský symbol, vysvětluje zajímavý poznatek Tomáš Vojta.
Jak vidíte, otázek tu může být mnoho. Tomáše Vojty, ezoterikem, který se mimo jiné zabývá do hloubky i svatým grálem, se tedy můžu ptát snad donekonečna. Musím nějak začít. Tak tedy…

Proč se historie snaží mermumocí nastylizovat svatý grál do nějaké hmotné podoby - misky či poháru?
No, nevím, jestli se historie snaží něco stylizovat. Ale je pravdou, že na konkrétní věci, symboly, legendy (např. pohár) se nezapomíná. Dají se zhmotnit (např. namalovat na obraz, vytesat na sochu…). Pokud by byl vyjádřen pouhou myšlenkou nebo pocitem, pak by na ni lidé za pár desetiletí či staletí úplně zapomněli. Pokud se však zvěční, pak může na světě zůstat na "věky věků" a vyvolávat inspiraci pro novou tvorbu básníků, spisovatelů, malířů, sochařů nebo třeba i věštců.

Svatý grál existuje, neexistuje? Co myslíš?
Ano, existuje stejně jako existují čtyři světové strany, z nichž každá symbolizuje jeden posvátný předmět - hole, kámen, meč a pohár. Všechny se nacházejí v magickém tarotu i pentagramu, ale nesmí se zapomenout na pátý element - Vyšší sílu, Vyšší schopnost, aby bylo možné je využít k prospěchu druhých lidí. Kdo toto ovládne a nezneužije, tak může porozumět zákonům přírody, světa i vesmíru. Z tohoto důvodu byl Svatý Grál hledán, ale najít ho může pouze ten, kdo ho nezneužije pro vlastní potřeby. To je základní pravidlo Svatého Grálu.

Co je to vlastně Svatý Grál?
Svatý Grál není nic jiného než lidské srdce oproštěné od sobectví a otevření se nezištné lásce, která přináší hojnost a pozitivní růst. Jenom je potřeba si uvědomit, že Grál (Láska) ještě není Svatý Grál - v tom je velký rozdíl.

Když budeme hodně teoretizovat, je možné, že existuje reálná možnost, že svatý grál bude objeven jako hmotná, fyzická věc?
Najít Svatý Grál není tak jednoduché, protože se nejedná o nic hmotného, fyzického - na co bychom si mohli sáhnout, ale je to pouze lidské srdce plné čisté lásky. Najít ho může pouze ten, kdo se vydá na odlišnou cestu od běžného světského myšlení a směřování. Každý by ho chtěl najít, spousta lidí ho hledá jako "stateční rytíři kulatého stolu", ale jen jednomu se to povedlo - Percivalovi. Sejít z cesty je snadné, ale dojít životního naplnění vůbec jednoduché není. Všichni rytíři to nakonec vzdali nebo prohráli, protože někdo sejde z cesty kvůli penězům, jiný kvůli moci nebo další, že se nechá svést a vydá se různým pokušením. Opustí své poslání a věnuje se hmotnému zajištění. Pokud ho chcete najít a naplnit své poslání, tak je nutné zůstat svobodní, nestranní, skromní a lidští. Opravdu tedy není možné, aby Svatý Grál byl objeven jako fyzická, reálná věc. Žádný "Posvátný Pohár" neexistuje,a pokud by někdo začal prohlašovat, že našel reálný pohár, pak by se jednalo pouze o podvod. Nanejvýš by mohl najít nějaký symbol, který ukazuje cestu ke Svatému Grálu (např. v tarotových kartách nebo kostele). Ovšem může se objevit člověk, který ho najde ve svém srdci a k němuž budou lidé chodit pro radu a pít z něho jako ze "zlatého poháru" čisté lásky.

Případně, co by to dle tvého názoru udělalo s lidstvem jako takovým, tento nález? Změna k lepšímu?
Pokud stále mluvíme o srdci plném lásky, pak by to mohlo opravdu znamenat obrat k lepšímu. Když se každý bude ohlížet jenom sám na sebe a neudělá nic pro lidstvo, pro svět, pak se společnost nezmění a bude směřovat k úpadku a bídě. Avšak pokud by byl objeven, pak by země mohla znovu začít prosperovat a vzkvétat. Možná Vám to přijde jen jako pohádka pro děti, protože namítnete, že každý musí z něčeho žít. Jenomže v tomto případě Svatý Grál zůstane navěky legendou, kterou si lidé budou vyprávět, ale neudělají nic aby ji proměnili ve skutečnost. To ale neznamená, že se nemůže objevit někdo, kdo vedle své práce a povinností nemůže dělat něco víc - naplňovat své poslání a hledat Svatý Grál. Osobně však nevěřím, že by ho lidé nalezli v roce 2012, protože doba je velmi nejistá, ale šanci pro lidstvo vidím až 22. 2. 2022. otázkou však zůstává, zda v tuto dobu se Svatý Grál objeví a lidstvo procitne anebo zůstane stále ještě zahalen tajemstvím. Ale vím, že ze světa nezmizí, i když není vidět a objeví ho ti, kteří půjdou správnou cestou v životě.

5618MmY.jpg

Děkuji Tomáši Vojtovi a jsem ráda, že potvrdil mé přesvědčení. Svatý grál máme každý v sobě. A hledat ho třeba uprostřed přírody - není nic ideálnějšího...

5619YjZ.jpgV tomto týdnu budeme probírat také karty Orákulum vizí, karetní soubor, který vychází právě z této grálové moudrosti, autorka však vkládá onu moudrost nikoliv prvotně do pohárů a misek, ale do duší a těl žen.

Na pátek pro vás připravím také výklady.
Zítra se tu objeví článek o Orákulu Grálu a teprve pod něj můžete vkládat své dotaz. Protože je to karetní soubor celkem složitý, šanci najít tu odpověď najde jenom pět z Vás, zato však v dokumentární podobě i s fotografií svého výkladu.
Ostatní nemusí smutnit, v dohledné době stihneme ještě slibovanou smršť Týden se Zlatým tarotem a tam se dostane na každého. Bližší info zítra!

Renata

Foto: Tomáš Vojta, www.astro-tabor.estranky.cz

Zdroj:http://www.popelky.cz/magie/orakulum-gralu-tajemstvi-svateho-gralu-s-tomasem-vojtou-a-vyklady-pro-vas.html

Květnové on-line vykládání

24. května 2012 v 0:50 | čajovna

Protože přišlo několik dotazů, otevírám květnové vykládání.... pokud budete mít dotaz, můžete napsat dnes pod tento článek nebo na cajovnaprozeny@centrum.cz a já Vám odpovím buď do diskuze nebo poté v dalším článku...


Míša: Dobry den,chtela bych se zeptat na tehotenstvy a jestli se dockam uz toho miminka a kdy.dekuji,

Je možné, že je miminko už na cestě, nebo alespoň máte ten pocit, že jste připravená, ale před úspěšným těhotenstvím by tady měl proběhnout ještě zážitek, který Vás v tomto přesvědčení připravenosti více utvrdí, něco, abyste si úspěšného otěhotnění ještě více cenila. Potom už přijde a budete ho držet pevně v rukou. Časový horizont si netroufám odhadovat, záleží na Vašem vnitřním vnímání a pochopení toho, co se máte od života před těhotenstvím s úspěšným koncem naučit. Může to být zítra, za půl roku, může to být za roky dva...


Dobrý den,
na Vašich stránkách jsem našla věštby a tak jsem se osmělila napsat a poprosit o věštbu, jeli to možné.
Chtěla bych vědět o svém vztahu, jestli partner ke mě ještě něco cítí a jestli vztah bude dále pokračovat?
V současnosti mám totiž pocit, že on se odcizuje, ale možná je to jen pocit.

Děkuji moc

Nevěštím...to ani nejde. Jen z přítomného stavu hledám cesty pro možnou budoucnost. Partner se odcizuje, důvod spatřuji v tom, že si není jistý svou pozicí ve vašem vztahu. Nechce Vás jednoznačně opustit, ale i tuto možnost zvažuje. Jsou tu dvě karty označující "zvažování", takže bych to jeho "rozdvojení" nebrala na lehkou váhu. Něco je pro něj těžké,něco ho ve Vašem vztahu bolí (netísní, nedusí, ale spíš strach, něco, nějaký vývoj je na něj příliš rychle).... a vy mu dáváte maximum, jednoznačně setkání dvou velmi blízkých duší, dáváte mu, co máte... Při otázce, co s tím... On by se měl naučit více se otevřít s důvěrou světu a u vás se mi ukazuje možná malinko pobrzdit city a projevy citů a začít s ním "po chlapsku".. tedy místo slov a projevů citů - nějaké činy. Lhostejno jaké, ale činy.. utepat to. Na té kartě je kovář spokojený se svou vykonanou prací.... Udělejte na vztahu kus "fyzické" práce a uvidíte, jestli neobrátíte ty vážky jeho váhání na Vaší stranu...


Dobrý den,od ledna 2012 jsem bez práce.Nedaří se mi nic sehnat,přijde mi to jako bych měla odpočívat prostě být doma.Věnuji se kytičkám,zahradě a rodině a uvnitř sebe jsem spokojená jako nikdy,užívám si to.Moc ráda bych ale dostala nabídku na práci která bude klidnější a kde pracuji přátelští lidé.Podaří se mi prosím v blízské době takovou práci sehnat?Jsem nar.-----Děkuji a přeji krásný den ---------z moravy.

Nádherné přání, čiší z něj klid a skoro se mi ani nechce vykládat. Však Vy už svou odpověď znáte? ;-) Pokud k tomu všemu zaujímáte tento postoj, bylo by od života krajně nespravedlivé, kdyby Vám nějakou tu práci neseslal...
Ale přesto, takže co karty? Ale jo.. měla by být. Ta spokojenost tady je, stejně jako stín toho, že chcete něco, co nemáte. Ale pozor, ona ta "domácnost, kytičky, rodina" je v podstatě pro Vás větší dar, než jakákoliv práce. Měla by přijít a vidím k ní jenom jednu informaci - bude úplně nová a budete se jí učit - a budete v ní dobrá ;-) leč zkraje trošku nejistá a mohla by přijít nečekaně. Jako blesk z čistého nebe.

Tak to je vše, doufám, že jsem Vám pomohla najít si svou vlastní cestu. Taroty umí pomoci, ale tu tvrdou práci na svém vlastním životě za Vás neudělají, upozorní na šanci, kterou byste třeba jinak propásli, upozorní na nepříjemnosti, kterým je pak možné se vyhnout nebo s nimi naložit tak, aby vás zbytečně nevyčerpávali... Jsou prostě jen takovým dobrým psychologem...
Krásný květnový den a na další dotazy se těším buď tady nebo občas na "výkladové akci" na Popelkách.cz, ale i o té se vždy s předstihem dozvíte v záhlaví Domácí čajovny.
Renata

Když už jsme u těch karet... jak vlastně fungují?

18. dubna 2012 v 7:32 | čajovna, Renata Petříčková
Když už teda máme ten Týden s Poselstvím Bohyní, tak musím zmínit otázku jedné čtenářky, která se mě ptala, jak vlastně ty karty fungují.
Jednoduše.
Říká se, že opravdu dobrá kartářka umí předpovědět či analyzovat cokoliv i bez karet. Budiž, s takovou jsem se ještě nesetkala, ale moc po tom toužím, to bych opravdu v úžasu stanula před jejím uměním.
Které ovšem není co závidět. Ona ta zdánlivě jednoduchá duchovní "práce" nesmírně vyčerpává. Na druhou stranu také obohacuje, což můžete mnohé z vás pocíti poté, co s Vámi komunikuji ohledně výkladů osobně.

Jak tedy karty fungují?
Kartry jsou prostředníkem mezi Vámi a Vaším nevědomím. Jakousi energií, která čiší právě z vás, vaší vlastní osobnosti i Vyššího nevědomí, které si lze představit jako pravděpodobný souhrn toho, co Vás čeká v nejbližší budoucnosti. Analýza toho, jak Vám je právě nyní dává jakousi pravděpodobnou podobu Vaší nejbližší budoucnosti.
Karty mi tedy ukáží vlivy, které na Vás v tuto chvíli působí a poté i vlivy okolní. To dohromady dává MOŽNOU budoucnost.

Není neměnná - vše máte ve svých rukou.
Výklad jako takový je vždy o tom, jak by se věci vyvíjely v případě, že vše zůstane tak, jak má... Pokud tedy není uvedeno jinak a neděláme výklad na několik možných cest z křižovatky, na které se právě nacházíte.

Tarotové karty - a nejen ty - jsou prostě jen spojením mezi vykládajícím a Vámi. Spojením, které ukazuje pravděpodobnost.
Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších karet - Velekněžka.
Moje úplně první sada, ze které Vám vykládám. Mám ji už 15 let a je stále jako nová. Jak to ty karty dělají, nevím...
Renata

Týden s Poselstvím Bohyní na Popelkách

17. dubna 2012 v 12:17 | Renata Petříčková
V tomto týdnu mě najdete na Popelkách... Tak se třeba přijďte zúčastnit, účast je veliká....

PŘÍMÝ PROKLIK NA VYKLÁDACÍ ČLÁNEK NA POPELKÁCH ZDE....Poselství Bohyní: Čeká vás vykládací týden s ryze ženskými energiemi

Autorka několika andělských bestsellerů Doreen Virtue je podepsána také pod těmito velmi zajímavými kartami. Strávíme s nimi celý týden, hlavně páteční večer, kdy Bohyně promluví i k Vám. Máte možnost si nechat vyložit tyto úžasné karty!!!
Pod tento článek můžete psát své otázky pro ryze ženské bohyně a v pátek Vás vezmu za ruku a pozvu Vás na návštěvu k několika z nich. A hlavně poznáte mou vlastní cestu k těmto kartám, které vůbec nejsou klasickými taroty.
boh 488

Andělská psycholožka Doreen Virtue tu představuje 44 bohyň a stejný počet přijatých vzkazů.
Nemusíme vůbec věřit na anděly, přesto tyto elementární božské bytosti osloví každou ženu.
V její nejniternější podstatě.
Popravdě jsem se těchto karet poněkud obávala, ale k mému velkému překvapení jsem k nim našla cestu velice rychle. Nevnímám je jako andělské, ale jako archetypální. Možná tím stavím na hlavu celý záměr autorky, ale v tuto chvíli se mi otevírají v celé své kráse.

A Vám též!
V pátek tu najdete velký článek o této vykládací sadě - Poselství Bohyní a večer si v několika novinkách budeme o kartách povídat.
Pod všechny tyto články můžete vkládat své dotazy pro tyto karty. Sama se moc těším na výklady.

ikonaII

Ptát se můžete od této chvíle, budu se vám snažit průběžně odpovídat….
Ideální otázka by měla znít - co bych měla vědět o určité situaci či o sobě samé?

P.S. V případě úspěchu pro Vás připravím ještě stejný večer se Zlatým tarotem a Egyptským tarotem.

Renata

Vydalo nakladatelství Synergie, 2007, www.synergiepublishing.com

Výklady na únor... co dosud přišlo na e-mail...

8. února 2012 v 8:14 | čajovna
Dobrý den , chtěla jsem se zeptat na mého přítele ? Jestli je to ten pravý ? Miluji ho , ale občas nechápu jeho chování , jako by mne od sebe odháněl . Potom ještě prosím Vás na práci ? Děkuji L.

Milá L... On má ve vás obrovskou jistotu. Jen není schopen, ochoten dát najevo svou lásku nebo ten pocit, že si Vás váží. Ale ano. On Vás považuje za výhru svého života. Vám už tak nějak dochází trpělivost, ačkoliv tady máte velký potenciál k odpouštění a tak podobně. V tuhle chvíli se ON nějak nemíní vyhrabat ze své klece, nemíní vám dávat cokoliv najevo, a Vy taky ne. Zajela jste do stagnace, do období, kdy už se nebudete k ničemu vyjadřovat a nic řešit. I to je řešení - dává čas Ale ten vztah je tuhle chvíli pod kartou Marnosti, neupřímnosti, lží... Tak nevím, jestli ta pauza, ten odpočinek stojí za to,, protože vám vyloženě oběma škodí.
NO ale zase... možná lepší vyčkávat, protože se to nějak "vyvrbí" a zase si budete rozumět...
Když se dáte do konfrontace a vyříkávání, tak teda budou lítat jiskry. Taky se doberete výsledku, možná se i nerozejdete, ale bude to teda stát nervy...

práce: Nevím, jestli jí máte nebo hledáte, ale je to tady napjaté, ač to třeba v tuhle chvíli navenek nevypadá. Něco se mění, nebo změní a vy budete hledat odpověď na otázku, "zasloužím si to?" Je tam i možnost střetů a vyhrocení situací a nějakou delší dobu se to moc lepšit nebude, pořád napětí...bude tam nějaká autoritativní osoba (možná žena) možná - ale tak daleko to neumím, zacházím do spekulací - tak cca za půl roku se ty meče složí a bude mír.

J. a její další osud...,
a jéje, šupitka se nám trápí :-)))vylejvá si na sebe ten kýbl špíny, ačkoliv tady máš někde zasunutý docela hezký časy, ale tak jako vedlejší....takový relax po tom hlavním běhu života, je tady autoritativní žena (no.. tomu už rozumím..práce), kterou nosíš v hlavě víc, než je zdrávo. Tě moc nepotěším, ještě nějakou chvíli to bude trvat, ne moc dlouho, cca do měsíce, třeba jen pár dnů, do blízké budoucnosti jde Ďábel, to asi sama víš... něco tě rafne a položí ti obličej na zrcadlo svýh negativních vlastností. Spíš tak... zvenčí to nejspíš nepůjde, spíš to bude tvůj vlastní boj. Zvenčí na tebe jde naopak velmi dobrá karta, nějaké to splněné přání, hezké časy.
A bude to pokračovat. Až v sobě vyřešíš toho ďábla, jakože to fakt půjde, tak tě to posune k nějakému pomalému trpělivému růstu, nic neuspěchávej, jdi pomaličku a ejhle... v delším časovém horizontu tě čekají opravdu hezké časy, odpočinek, klid, důvěra, pěkná láska a znovuprožití lásky....
Ale teď to ještě bude chvíli bouchat, tak pevné nervy Ti přeju.....

Omlouvám se za stručnost, mám nemocný děti (opět!) tak jsem vůbec ráda, že jesm si pro karty našla tohle krásné sluníčkové ráno... Další dotazy můžete psát na cajovnaprozeny@centrum.cz , ale přece jen neodpovím hned, takže poprosím o trošku trpělivosti.

Miminko musí cítit lásku, potom se uklidní...

17. ledna 2012 v 21:16 | čajovna
Dostala jsem dotaz naprosto netypický. Panní L. se ptá na své dítě. K tomuto jsem se vyjadřovala již v tom to článku...

neni to zrovna košér. Ale udělala jsem v tomto případě výjimku, protože paní L. se mi nezdála, že by byla zištná či jakkoliv negativní. Jen unavená milující maminka. A jak moc se tyto dva stavy - únava a milování - třou a nemají rádi a pak zase snoubí, o tom asi nemusím vyprávět žádné mamince nespavých miminek.

Milá paní L... šla jsem do výkladu s tím, že nemá-li odpověď přijít, ať nechodí... ale ona přišla. Jasná a stručná.
A vlastně logická.
Vaše miminko je nešťastné z toho, jak rychle, neplánovaně bylo vyplivnuto na svět. Vyhnáno.
Vnímá to jako obrovskou, ale OBROVSKOU křivdu. Je to tak jednoznačný pocit, že i to řešení se ukázalo jako jediné.
Lásku, bezpodmínečnou.
Musíte svému dítěti dát pocit, že ho milujete takové, jaké je. I když brečí, křičí, nenechá vás vyspat. Zkuste nějakou terapii láskou, vyšťourejte v sobě poslední zbytky sil (a věřte, že vím, jak moc je to těžké) a mazlete ho, milujte, nepusťte ho z očí a dělejte,co cítíte za vhodné. Musí získat pocit a jistotu, že na tomhle světě je krásně. A že tu je láska.
Láska mu schází. Jistota.

Protože když jsem se podívala na širší významy karet, tak Vaše dítko by mělo mít šťastný život, ale s tímhle pocitem křivdy z příchodu na svět bude muset občas bojovat. Vy, milá L., jako maminka mu můžete dát tu nejlepší výbavu pro tenhle boj - pocit jistoty a zázemí v rodině.
Léčba jediná: moc moc moc mazlit!

Bude veselé a usměvavé. Bude. Ale nejprve musíte taková být sama, hm?
;-)
Držím palce v tak krásném, leč nepředstavitelně náročném a těžkém úkolu.
Renata

Důvod ustrašenosti? Blokujete si štěstí...

16. ledna 2012 v 10:42 | čajovna
Milá J... hledat příčiny Vašeho chování v kartách mi přišlo jako těžký úkol, ale možná se mi to nakonec podařilo. Posuďte sama. Ono to totiž bylo jednoznačné od první karty.
Možná se mýlím, ale na jednoznačnou otázku jednoznačná odpověď.

Kořeny hledejte v dětství, které nemuselo být úplně harmonické. Buď děství (jste-li mladá) nebo i Vaše vlastní rodina (jste-li starší ročník). Hned vysvětlím. Znáte ten pocit rodinné pohody, kdy se vracíte domů a tam jsou zářící šťastné děti, matka jako symbol plodnosti a hojnosti a tatínek jako symbol ochrany a bezpečí celého toho radostného krbu.
Tohle jste neměla. Nezažila. Nebo jste měla vždycky pocit, že tohle je vám jaksi zapovězeno.
Nejste si jista, jestli tuhle pohodu a životní potěšení jste schopna si užít, jestli si je ZASLOUŽÍTE.
Obrovská nejistota tam je.
Bojíte se, že vítězství není pro vás.
Ale to vůbec není pravda.
Vy tam to štěstí, nárok na štěstí máte. Tenhle nárok má mimochodem úplně každý a to bez jakýchkoliv zásluh. To si pamatujte, a nesnažte se za každičkou chviličku štěstí podvědomě očekávat ránu osudu nebo se sama trestat.

Jsou to nevědomé okamžiky, sama si to třeba nemusíte uvědomovat, ale jsou příčinou Vašeho nevyzpytatelného chování. Když na vás přijde taková chvilka, zkuste se zastavit. A říct si... PROČ????
PROČ se CHCI takhle chovat?
za co? Proč, kde je příčina?
Zkuste si na to odpovědět a jsem si dozajista jistá, že za takovým zkratkovitých chováním bude podvědomé očekávání bolesti za štěstí... Taková daň.
Neplaťte ty daně, fakt nemusíte, milá J....

Vy ten život nebudete mít růžový, jako štěstí nalepené na dalším štěstí. Osud vám naservíruje od všeho trošku, ale VELMI z toho všeho máte ve svých rukou. Když bych to měla vidět úplně s nadhledem, tak jste svým způsobem dítě Štěstěny.
Vážně!
Mrkající
jen se Vám občas to kolo osudu nahne někam dolů a není to zrovna růžové, ALE.... obrovská síla ve vás je. Vy máte tu sílu, tu MOC to všechno změnit, začít žít šťastně, protože úplně nakonec mi na Vás vychází žezlová Královna. Vy to držíte ve svých rukou.
Moc držím palce!
Mám pro Vás jen jednu radu - netrestejte se. Nemáte zač, tenhle model chování, ať ho do vás zasel, kdo chtěl...(v dětství) už není pro Vás. Jste dospělá, jste samostatná, jste to VY. A máte před sebou úžasný život!
A pak budete šťastná...
Renata

p.s. jo a ještě něco. Je možné, že právě v tuto chvíli - či v nejbližší chviličce - se k vám dostane nějaká hezká pozitivní zpráva nebo se vám stane nějaká milá událost....

J. práce a muži...v novém roce

13. ledna 2012 v 11:39 | čajovna
Milá J... děkuji za přání k Vánocům i novému roku, dosti se zpožděním.
Ale mám pro vás dobré zprávy...
v únoru byste mohla začít mít dobré vyhlídky na práci. Jsou tam jistoty, snad jen v dubnu nějaké pracovní starosti, ale v květnu by se vše mělo zase vyjasnit a vy se setkáte v práci s někým, nebo něčím, co vám nabídne dlouhodobou stabilitu.
Příští měsíc by měla přijít naděje...

Muži - otevřete oči! Někdo kolem vás krouží. Neúnavně, pořád... jen vy ho nevidíte. Ale je tam a čeká.
Až ho uvidíte, tak bude mít obrovskou radost a ten vztah by měl být velmi šťastný.
Víc neumím napsat, protože to je opravdu nálož pozitivních karet.
ale vy tam máte zavřené oči, lpíte na něčem starém, na nějakém postoji životním, názoru, na něčem, co vám úplně znemožńuje vidět své okolí a topíte se naprosto zbytečně v sebelítosti a trápení.

S jarem bude líp!
Renata

L. a podivné chování jejího přítele

13. ledna 2012 v 11:34 | čajovna
L., vy jste ale nazlobená. Hodně.. vře to ve vás jako v sopce. Ale váš vztah je tak charakterizován. Už potřetí mi dnes vychází jako základní charakteristika Měsíc. Od začátku je váš vztah velmi silný, ale nejistý. Máte oba pocit, že se doopravdy neznáte, něco vám z vás samých uniká. těžko tam hledáte k sobě cestičku.
Vy ho jednoznačně přijímáte jako obrovsku šanci, od první chvíle v něm cítíte vztah, nový začátek, chlapa pro život.
V tuhle chvíli o něm smýšlíte dosti negativně, negativně o svém vztahu, vracíte se myšlenkami do minulosti, hledáte viníka, vyloženě se těmi myšlenkami týráte.
A možná kvůli tomu i trochu kopete kolem sebe, rozhodně ten vzor chování tam není úplně vyrovnaný a na vaší náladě to je poznat.
On ve vás vidí dokonalou ženu. takovou krásnou bohyni...
Smýšlí o vás velmi pozitivně, považuje vás za dokonalou ženu, za štěstí, které potkal a nic lepšího nehledá. Jen se chová poněkud nevyzpytatelně, jak to zrovna přijde.

Budoucnost vašeho vztahu je opět na vážkách. Jak jsem psala v minulé odpovědi pro J... (je zvláštní, že se mi pořád opakují karty).... byl by to vztah nikdy ne úplně idylický, ale vy máte kde brát společnou sílu. Jak sama píšete, jinak je úžasný.
Jen tohle vás trápí, jeho uzavřenost. není způsobena jinou ženou, on je prostě takový.
Vnímá vás jako svou JEDINOU.
Buď se s tím smíříte a budete s ním žít tak, jak to je nyní. Nebo půjdete někam jinam.

Příčina jeho chování? Nemá problém s autoritami. Špatně je snáší a nedokáže snášet kritiku na svou osobu? To by mohly být důvody jeho uzavřených stavů a pak je řešením s ní o tom zkusit mluvit.
nebo to nechat být, smířit se s obdobími "ticha" ve své domácnosti...jít si zacvičit nebo ke kadeřnici a počkat, až si to partner v sobě "vykouše" sám...
Hodně štěstí L... je to na vás.
Renata

J. a její vztah... je to vztah?

13. ledna 2012 v 11:21 | čajovna
Milá paní J... Nebojte se, H. vás pořád vnímá velmi pozitivně a jste pro něj nezapomenutelná žena. Hodně jste mu ovlivnila život a jste tak trochu jeho "splněné přání"...
Ale v tom vztahu se mi nyní ukazuje překážka v roli - pravděpodobně - jiné ženy. Docela ho dusí, válí to s ním (matka?, vlivná kamarádka) prostě někdo, kdo mu staví do cesty překážky proti vám.
Vyloženě tomu člověku vadíte svou čistotou a pozitivní energií.
Vztah, stejně jako předchozí u J... vnímáte rozporuplně. Měsíc. Intuice, nejniternější napojení, ale taky obrovké pochyby, jestli je to správně.
Propadáte sebelítosti.
Váš vztah ale stále stojí na pevných základech. Tam někde v duši. V reálu je tam hodně starotí, spousta "ukočírování" hmotných a realistických záležitostí, které vnímáte jako překážky.
karta ukazující na budoucnost vašeho vztahu je právě taková. Neustálé balancování s těmito vahami reality a lásky. Ale není to nějaké zlomyslné, ale poměrně vyvážené řešení hmotných starostí.
Představuju si to asi tak, že byste spolu neměli úplně hmotně jednoduchý život, nebyla by to procházka růžovou zahradou, ale taky žádné tragédie. Prostě normální pozemský život. Ale... večer byste se k sobě stulili do postele a tu sílu, o kterou vás běžné žití vyčerpalo, byste snadno nabrali zpět.

Ještě se vyřešení neblíží, ale pořád stojíte na dobrých základech. Nebylo by moudré je bourat jen kvůli netrpělivosti.
Renata

L. a "osudové" setkání?

13. ledna 2012 v 11:05 | čajovna
či jen milé a krásné setkání?
Milá L... děkuji za hezký e-mail a důvěru.
K tomu setkání v sobotu, vlastně již zítra. Neumím říci, jestli k němu dojde nebo ne. Ale šance tam je veliká . Tedy teoreticky, kdyby k tomuto setkání došlo, bylo by velmi příjemné. Alespoň tak jste si to "malovali". Nové začátky, slibná spojení, obrovské těšení.
Ale...

Vy nejste citově vyrovnaní, skoro bych si dovolila říci, že nejste na toto setkání ještě připraveni. Ze strany Vašeho nového partnera tam je cosi, kvůli čemu musel umrtvit své city k Vám. Začal přemýšlet velmi analyticky a používá rozum. Opadlo vzrušení, opadly city. Pro tuto chvíli...

U Vás smutek, pocit přetížení, samoty. Máte, milá L., sklony se uzavírat do své vlastní ulity a tam se babrat ve své bolesti.
Pokud budete ve vztahu pokračovat, bude to pro vás ještě těžké, trochu vyčerpávající...
Takže... sejdete se?
Spíše ne, řekla bych.
A když se tedy dívám na ty vaše proudy energií, tak vy jste stvořeni v tuhle chvíli asi jen pro to vzájemné psaní. Obavy i z dalšího setkání tam jsou. Vy už budete poněkud nabroušená a on se bude topit v pochybách a ZASE couvne.

Jste nádherně nevyrovnaní.
On vás vnímá na podvědomé úrovni jako obrovské štěstí, jako vděk, krásné setkání, splynutí dvou osob.
ALE... nemá odvahu. Lpí tam na něčem ve svém životě, nezdravě na tom lpí a tak se Vás svým způsobem bojí. Abyste mu to nerozbořila tím, že se sejdete.
Vy ho naopak vnímáte jako nestálost. Měsíc, je ta karta která tu je. Obrovská intuice, vzájemné spojení, ale doslova se ten vztah z vaší strany třese nejistotou, co bude. Co on cítí? Co je skutečnost a co je iluze? A tak moc byste chtěla vyhrát a že Vy byste pro něj opravdu byla výhra. Dala byste mu nové obzory. A i on vám...

jen to setkání zatím drhne. Milá L., budu ráda, když mi ještě napíšete. Nevzdávejte ten vztah, ten muž jen potřebuje víc času...
Něco v sobě nebo ve svém životě řeší.
a jak víme, chlapy neumí dělat víc věcí najednou, třeba zavazovat si botu a u toho mluvit, takže... trpělivost!
Renata

Práce pro paní D...

27. prosince 2011 v 1:24 | čajovna
Dobrý den,
nevím zda ještě výklady děláte, ale v minulosti jsem zde psala, když měnil práci můj manžel, dopadlo to dobře, tak jsem si řekla, že to zkusím. Nyní se chystám změnit práci já. Pracuji v nepřetržitém provozu ve zdravotnictví, nová práce by měla být od 1.1. 2012 na jednu směnu a volné víkendy, což se mi velmi líbí. Zajímalo by mě, jestli tato změna bude pro mě dobrá, jestli si opravdu polepším, jak finančně, tak pracovně.
Děkuji za odpověď a přeju pohodové prožití vánočních svátků.
D.
(zkráceno, upraveno pro diskrétnost čtenářky)

Odpověď:
Milá paní D...
No jasně! To tady na mě úplně křičí!
Podívejte se... Ta vaše práce Vás naplňuje radostí, mírností, rovnováhou, je to Vaše poslání! Nemůžete jít dělat něco jiného, prodávat housky nebo počítat komusi mzdu. To nejde, to byste nebyla vy.... takže uvažujete dobře, že jdete ve svém oboru...
a nyní dvě cesty.
Když nepůjdete za touto novou prací, budete se hodně hodně trápit. Hodně vás to zdrbne. Ač byste z toho nehezkého období vyšla zocelená, vidím to jako zbytečnou možnost, protože pokud práci opavdu máte novou, není co řešit.
Pozor ale na prvotní pocity "neudělala jsem dobře", trošku v mezilidských vztazích, lehce pocit falše a "nezapadnutí"... ale fakt jen lehce. Vy máte obrovské charisma a to všechno převálcuje. V dobrém.
chce to trpělivost, ta bude u Vás a nové práce třeba.
Ale to finanční polepšení tam taky je. Každopádně si polepšího na té materiální stránce.
Bude se vám líp stát nohama na zemi.
Jděte do toho, s novým rokem bude opravdu líp!
Držím palce a klidně se zas ozvěte! Budu ráda...
Renata

Marseilleský tarot zaujme sběratele a staromilce

30. listopadu 2011 v 0:49 | www.popelky.cz, Renata Petříčková

Tarotový skvost, který určitě stojí za to, pokud máte úchylku sbírat tarotové karty v sadách. Je to určitě
slušivý a v podstatě nekýčovitý kus do vaší stáje. A to se nedá říci o všech sadách, dlužno říci. Ovšem pokud hledáte taroty pro praktické využití, pro každodenní výklady, pak ho moc nedoporučuji. Na dívání a všelijaké tarotové laskominy je však velmi zajímavou pochoutkou...
Bylo trochu šetřeno papírem a karty jsou dle mého názoru poněkud slabé, než by jim slušelo. A než by jim bylo potřeba pro každodenní meditování, práci a prohlížení.

Jinak krabička je úžasně zpracovaná, je to jako otvírat bábušku. Jedna krása stíhá druhou a ta stihne ještě třetí.

marseiileský tarot

Je to dvacet jedna kusů velké arkány.

Autorem je Jindra Čapek (1953) a patří mezi špičkové středoevropské výtvarníky, který si svůj věhlas zaslouží i
v dalších částech světa. Jeho knihy vyšly ve 14 jazycích a získala mnohá ocenění. Studoval a učil se například
v curyšské Škole uměleckých řemesel a Akademii v Karlsruhe.

Jeho práce štětcem je velmi precizní a delikátní, jeho kresby skrývají velmi osobitá sdělení a jsou působivé. Jeho styl je přirovnáván až k umění kreslit miniatury a vystavuje svá díla všude po světě (Madrid, Benátky, New
York, Tokio, Boston). Ilustroval mnoho knih, z nichž za zmínku stojí soubor pohádek ve 24 svazcích obsahující 1300 pohádek z celého světa a nové vydání Pohádek tisíce a jedné noci.

Se vší obrovskou úctou k autorovi si tyto karty nejen pro ten praktický důvod, řadím sama pro sebe mezi ty
sběratelské. Jejich styl totiž není tak úplně můj styl. Jsou zajímavé na dívání, jsou zajímavé na porovnávání a na hledání symbolů, které na jiných kartách nenajdete.

1849Zjl.jpg

Jejich obrázky evokují atmosféru pouti, věštců a cikánek v barevných šatech, tance a kejklířů... Smrt je děsivá množství posekaných údů, nohy, zvláště ten průřez nohou je anatomický... ruce, kosti. Brr! Poustevník má v očích tak unavený výraz! Jde vstříc čemusi se svou malou lucernou... A na závěr karta Síly, která dle mého názoru až příliš násilně demonstruje sílu rozevíranou tlamou lva. Sady, ve kterých dáma se lvem lva hladí či se o sebe lísají, možná lépe vystihuje její archetyp.

Svým způsobem mi připomínají cikánské, které také moc nemusím pro jejich nepříjemné a nepřirozené obrázky. A tak trochu Alenku v říši divů kartou Kolo osudu, kde se točí mimo jiné zajíc v sukni a žabíma nohama… Svým způsobem mi připomínají orloj - nevím proč. A to jako nic proti orloji Smile, ovšem tohle patrně nikdy nebudou karty, které se mnou souzní. Jsem jiná než ony.


Jsou lehce nažloutlé, béžové, takže už od novoty budí dojem příjemné staroby a historie. Možná, když už, tak si jejich zadní strany zasloužili víc, než jen obyčejné grafické zpracování, ale i přídavek něčeho kudrnatého, lidskou rukou kresleného. Karta Věž je ale docela krásná, přiměřeně barevná a akční na rozdíl od Smrti, kde ten belhající se kostlivec není vůbec nic, co by ve mně evokovalo skutečný význam karty.


d

Autorka textu v přiložené knize je Vlasta Dušková (1957) a pracuje jako laborantka v oblasti vodohospodářství. Ve volném čase se věnuje literární tvorbě a do roku 2010 publikovala pod pseudonymem Alžběta Lída Tichá a nyní vydává knihy již pod svým pravým jménem. Věnuje se poezii a je členkou Jihočeského klubu Obce spisovatelů. Její próza je také převedena do rozhlasových her a vychází i v časopisech.

Způsob, jakým zpracovala text nikterak nevybočuje. Sice se nám v úvodu vyznává z touhy napsat zveršovanou
tarotovou knížku, ale verše najde jen na začátku. Jsou příjemné a hezky uvádí každou kartu.

Třeba tenhle, uvádějící již zmiňovanou Věž…

"Převeliká přetěžká svými zdmi
Přetěžká svými okovy
Převeliká přetěžká tě spoutá
Spoutá ti ruce nohy když střemhlav do
tmy padáš
I kámen mocně k zemi přibližuje
A pád se mění v pole popela
Kde v troskách zraje
Tvé příští já…"
Trefné, krásné… leč absence čárek a teček mě u některých karet poněkud znervózňuje. U většiny karet je to už v pořádku, tady asi řádil šotek.
Další významy však už nevybočujíz průměru a text je zaměřený spíše na odkazy a strohou symboliku z dřívějších knih. Rozebírá také číslo karty numerologicky, dále písmeno karty (hieroglyf) a z vícero aspektů také astrologii karty.
Vydalo nakladatelství Euromedia (Knižní klub), 2011, www.euromedia.cz
K dostání u všech dobrých knihkupců nebo na www.ebux.czpro paní I...

31. října 2011 v 11:31 | čajovna
Milá paní I... v tuto chvíli jste ve fázi, kdy se Vám něco otevírá. Nové kontakty, nové lidi, nové situace. Zároveň to s sebou nese potřebu jistoty, materiální především, tady se ovšem můžete cítit jako uvězněná, příliš lpět až překračovat určité hranice, zneužívat je, stát si umanutě na svém vlastním pocitu pohodlí a bezpečí a občas kvůli tomu být zlá, výbojná a vyhledávat spory. Ale Vy v tuhle chvíli již dostáváte, co si zasloužíte, jednoznačně Vám osud nese nějaké události, které Vás posouvají dál. A budou to klidné vody, do kterých vplujete po prožitých bouřích. Sama se v tuto chvíli cítíte ještě příliš svázána touhou po jistotách, máte patrně někde na výběr, ale raději byste neměla.... Tohle nestabilní, neutrální a podivné období už ale končí. Všechny tyhle "negativní" karty jsou v minulosti nebo přítomnosti. Budoucnost je jednoznačně lepš. Zvenčí na vás jde nějaká hmotná nabídka (práce???) trvalá hodnota, poznáte pocit bezpečného zázemí. A budoucnost je naprosto stejná, nebojte se změn, příležitost vezměte do svých rukou a formujte jí, je tu výzva k risku. Nebude to tak jednoduché, budete muset šlápnout někam, kde to neznáte, fakt RISKOVAT, ale vyplatí se to... Stane se z Vás úplně jiná žena, čeká tu na Vás poté sebejistota a taky láska. Nový vztah nebo postoupení ve vztahu současném. Šance na nějaké milostné krásné zážitky. Celkově to na mě dělá dojem, že jste byla v tísni, kleci, bolelo to a Vy jste se někdy bránila i ne moc hezky... nechte všechno za sebou, odstěhujte se... jednoznačně ... to je ten risk, který musíte udělat. Vy vyletíte z toho domova a budete mít jiný. Jiný a i vy budete jiná.

co se týče vztahu, tak tam probíhá vnitřní boj. Vytrváváte v tom, co děláte, jak se chováte. Ale zatím necítíte to nejhlubší naplnění, po kterém toužíte? Je tu Kolo osudu, zatím na tuto skutečnost nemáte žádný vliv. Zatím ještě nedozrál k posunu čas. Jste opět v tísni, nejistota, nutkavé lpění na nějakém výsledku, poznání, ale také jste ochotna riskovat, ale je to konfrontace s tím tmavým, černým v nás. Ďábel.Nemáte kvůli vztahu zrovna růžové myšlenky, naopak, řešíte možná něco starého, zasunutého, něco uvnitř. A ještě asi budete,bude trochu prostoru k sebelítosti, k tomu pociťovat se jako oběť a bude vám předložena síla negativních myšlenek. Nechte je projít a zapojte rozum. Problém rozložte rozumem a zase složte. Pak přijde vyloženě hmotná šance, hmatetelná, materiální. Něco se pohne. Zvenčí Vám žádné nebezpečí nehrozí, tady je jednoznačně tok pozitivní energie. Spíše bych tu překážku viděla ve Vás...dívejte se více s otevřenýma očima a srdcem a nenechte se svým vnitřním ďáblem svést k přesvědčení, že jste špatná,že si nic nezasloužíte.... Ušetříte si tak trápení a problémy uvidíte jinýma očima. Třeba právě tím rozumem - v kombinaci se srdcem...

a co se týče práce, tak je tady nejistota. nevíte, na čem jste. Máte pocit, že spravedlnost neexistuje. A nemůžte toho mnoho dělat, jste v situaci, kdy si sama moc pomoci nemůžete, protože nemáte JAK. Přesto to cítíte svým způsobem jako správné, jako něco, co Vám bude ku prospěchu - to je ten vnitřní stav. Vy můžete být samozřejmě naštvaná, nešťastná, ale tam někde uvnitř cítíte tenhle pocit...možná... což ovšem člověku nerozhostí v reálu příliš velké štěstí, protože hmotný svět volá.
A budete úspěšná... ostatní karty Vás vyloženě chrání, tady se Vám nic zlého nestane.
Jednoznačná výzva do budoucna, v pracovní oblasti použijte analytický rozum, rozeberte problém a zase ho složte. použijete-li i svoje srdce a takovou tu dětskou důvěru a radost ze všedního dne.. uvolníte-li se... pak na Vás čeká práce, se kterou budete mít pocit, že skutečně žijete, že na Vás svítí Slunce (tahle karta vyšla) ;-) a že můžete žít smysluplný život... ale ještě chviličku to bude trvat, ještě to chce maličko času...
Tak držím palce
Renata

Taroty vám mohou přinést zvláštní sny....

12. října 2011 v 14:16 | www.popelky.cz

Mám tu pro Vás můj článek z Popelek... přišel mi natolik zajímavý právě pro milé hosty Domácí čajovny a tak ho kopíruju...;-)

odkaz na něj

http://www.popelky.cz/magie/tarotove-sny.html

Tarotové sny

Tarotové sny? Vlastně nevím, co mě to napadlo - prosnít si tarotové karty. Archetypy, příběhy… snad i dojít k nějakému vyššímu vědění. A tak jsem prostě šoupla pod polštář jednu tarotovou kartu. Občas mívám zajímavé sny, tak jsem si řekla, že pravděpobnost se "do ní dostat" určitě mám. Větší, než natolik zklidnit svou mysl a kartu promeditovat, jak se doporučuje v chytrých knihách, jež mě nepřímo navedly i na tento poťouchlý nápad. Možná mě v tuto chvíli budete považovat za blázna nebo tak něco… druhého dne ráno jsem pojala i já sama totéž podezření.Tongue out
Ale začnu od začátku.
Prvního dne mi pomáhal průvodčí
Prvního dne mě tento nápad napadl až za husté černé tmy, chvíli před usnutím. Vyškrábala jsem se z postele a vyšrotovala jsem v hlavě, že kartu též vytáhnu za tmy, abych byla jako překvapená. Prostě ježíšek v říjnu nebo něco jako pexeso - jako jestli to bude sedět!
Prostě uvidím, jestli to bude souhlasit. Ráno jsem si překvapivě sny pamatovala. Byl to soubor několika kratších příběhů, z nichž jsem si pamatovala jen scénu z vlaku, ve kterém jsem jela a měla sebou - ehm.. promiňte ty reálie - agamu vousatou (budiž jí prominuto, čumí mi celý dny za zády, tak už má asi i právo vejít mi do snu... Pepo, zdravím!!!)
Takže nějaká ta vousatá potvora jela se mnou vlakem. Nevím proč, nevím kam…ale přišel tam průvodčí, jež nám pomohl v nějaké prekérní situaci. Nepamatuju si přesné děje, ale ze všech těch kratičkých snů ve mně zůstal silný pocit, obrovská emoce, která byla o tom, že někdo mi pomohl sám od sebe, že lidi nejsou zlí a sobečtí a že síla POMOCI je nádherná. Nerezištné, obyčejné pomoci.
Karta byla - Strengh (Síla).
Crowley ji přejmenoval na Chtíč. O krocení pudů a vášní v nás, o jejich přijetí, ale mimo jiné také o důvěře v sebe, své žití a své projevení. O respektování sebe sama a tudíž i… ano, možná si to tam jen tak hezky vsazuji, ale i o tom, že poskytnu nezištnou pomoc.
Druhého dne jsem udělala totéž.

morče
Ubohé morče - hrdina druhého dne....
Druhého dne byla těžká vražda
Sny byly těžké a neskutečně hnusné. Byla jsem doma, v mém rodném domově, kolem byla tma, z okna jsem viděla na horizontu vybuchovat bomby, bylo to nedaleko a měla jsem strach. O sebe, o ty lidi tam, bylo mi jasné, že to někoho zabije. Rodiče tam byli se mnou, bylo jim to jedno, starali se o nějaký problém se svým lékařem.
Venkovní dění jim bylo naprosto šumák, což jsem nemohla pochopit.
Pak jsem se ocitla kdesi se svou babičkou, obyčejně mám s ní velmi krásné sny snad až na hranici nirvány, ale nyní mě vyděsila. Šli jsme společně zabíjet slepici. Hlavu jí usekla už na schodech. Na špalku pak odněkud vytáhla ještě naše současné morče a usekla mu zadek… a pak mu rozpárala záda seshora, hezky podél páteře. V tom snu jsem musela brečet, vzlykat, řvát… byla jsem neskonale zoufalá.!!!
Naše morče jménem Bléka, s useknutým zadečkem se na mě ještě dívalo a zašmudlalo čumáčkem naprosto stejně jako když čmuchají nějakou dobrotu!!!!
Se divím, že jsem z toho snu neřvala hrůzou. Netušila jsem, jak tak dobrotivá osoba tohle může udělat a jak to vysvětlím synovi, jež ty morčata miluje! Jeho malá Bléka!
Sen končil tím, že jsem ty dva viděla stažený v kýblu s vodou… nahaté kuře a nahaté morče připravené ke kuchyňské úpravě.
Pak tam byl ještě dovětek v tom smyslu, že jsem opět jela vlakem, ale po silnici, nešlo mi do hlavy, jak může vlak jezdit po silnici. Nicméně jsem byla jediná, kdo se nad tím pozastavoval. A opět ty bomby v povzdálí… bylo mi zoufale.
Hrozně zoufale, cítila jsem příšernou bezmoc na tím vším zlem kolem a nemožnost s tím cokoliv udělat. Ráno jsem tipovala na nějakou nehezkou mečovou kartu, a kdesi v duši jsem tipovala ale na něco jiného… a pak jsem zůstala jako přikovaná, když tam byl - vážně - asi taky tušíte…
The Devil (Ďábel) Prožila jsem si Ďábla…
Tak nevím, mám mít odvahu k podobnému snění do třetice???
S předsevzetím, že si na třetí noc sama a dobrovolně vyberu Milence nebo něco podobně pozitivního jsem moc nepochodila. Přestěhovala jsem místo svého spánku, a tak jsem nepovažovala spaní za natolik fajnové, abych si byla 100% jista. Na novém místě se mi spalo dobře a když už jsem si říkala, že bych mohla, snědla jsem já blb na noc trochu jarní cibulky. To mi fakt nedělá na spaní dobře, takže opět odloženo.
Měsíční proměny dotřetice
Dva dny do úplňku… takže do třetice. Za svitu měsíce jsem usínala poněkud nesoustředeně, a tak i proto si možná nepamatuju konkrétní podobu snu. Byla to změť dlouhé nitě událostí, kterou jsem si matně pamatovala po probuzení, ovšem s každou reálnou myšlenkou noční zážitek odcházel do hlubin zapomnění. Říkala jsem si, podivný….připadala jsem si v těch snech sama, nejistá… Napadl mě Poustevník, ovšem pohled pod polštář ukázal, že šlo o...
...Měsíc. Jediná jistota je změna. Asi jo, asi ten pocit byl měsíční… důležité je, že i tak jsem se cítila jistě a bezpečně, že ty okolnosti, které v tom snu probíhaly byly sice nepříjemné, ale té neochvějné vnitřní jistoty se nedotýkaly. Zvláštní…
Tak nevím, byl to zvláštní pokus, co říkáte???
Renata

Pro paní I... vztah a práce

14. září 2011 v 10:35 | čajovna
Paní I chce vědět, zda-li přátelství, které z její strany přerůstá něco víc, je něco víc, nebo ne...
Když se obecně podívám na Vaši situaci, tak jste v docela fajn období, cítíte se naplněna novými začátky, které sebou nesou proces učení, ale veskrze jste v této situaci spokojená, nadšená. Zároveň to vše korunuje karta, která je znamením takové introspekce vnitřní, zahloubání se do sebe, dobrovolné se oddělení do samoty, abyste mohla lépe vstřebat své vztahy a najít jejich pravé hodnoty. Není to osamění, i když tak může být vnímáno, ale doba, která je důležitá pro to jít dál. Nadechnutí. Cesta k hluboké vnitřní moudrosti. Ale zároveň jste na pochybách, došla jste k nějakému střízlivému poznání a v tuto chvíli bych tu viděla z vaší strany i dobu znemožněné tvořivosti, nějaká věc zvnějšku vám zabraňuje v dalším postupu, drobná nemoc, nějaké provozní komplikace... a máte velkou potřebu dojít k nějakým jistotám a ten vnější svět vám ukazuje takovou tu tvář, že ty jistoty tam někde jsou, ale cesta k nim hodně bolavá a úzká. Představuji si to, že před sebou vidíte jakýsi temný tunel se světlem na konci a vy víte, že jím musíte projít. Něco nepříjemného. Ovšem je moc hezké, že Vy jste silná žena, ta síla tady je. Vy to v sobě umíte ochočit, ty instintky, pudy, vášně, a hlavně strachy, protože i strach je takovým pudem, který když nás příliš přeroste, sežere nás. Když ho přijmete s láskou, ochočíte ho, on s vámi začne spolupracovat. Je to zvláštní duchovní alchymie, ale údajěn to tak funguje...
Údajně říkám proto, že sama s tím trochu bojuju, ale asi ano... na drobnostech se můžeme učit, ale pro vás tady do budoucna plyne právě taková situace, kdy budete nucena nebo sama vyhledáte tu situaci, kdy si budete muset poradit s nějakým strachem či jiným "lidským pudem", ve kterém vám ovšem pomůže právě ta moudrost, kterou načerpáváte z toho období samoty. A pak Svět... takže se vám stane něco, co se má stát, co je na správném místě a co k vám patří... a bude to veselé a šťastné.

Konkrétně k tomu muži, na kterého se ptáte.
On je s Vámi, milá I, evidentně rád... ale zároveň má v tuto chvíli právě ten pocit, že musí projít tím tunelem, kde je na konci to světýlko. Váš vztah pravděpodobně vnímá ve stylu "přátelství i beze slov", porozumění na vyšší úrovni a sešli se tu dvě karty, které mi říkají, že tam je třeba ještě čas, aby k něčemu došlo, aby se něco přerodilo. Ještě to tu nevidím. On se v tuto chvíli bojí, má patrně pocit, že ustrnul na místě, něco mu znemožnilo tvořivost, drobný problém (vlastně tu máte dvě karty úplně shodné!, každý však na jiném místě) ale čeká vás v brzké době společné setkání, které by mělo být radostné. To na něj jde zvnějšku. On ve vás cítí šanci a skrze trpělivý růst můžete jít dál, ovšem až se ten vztah začne prohlubovat, vyplynou tam z jeho strany nějaké "temné stránky", se kterými by měl bojovat a které mu třeba budete pomáhat překonávat. Není to nic špatného, každý z nás to má, symbolizuje to karta Ďábel, je to to nízké v nás, právě třeba ty strachy, které nás kdysi přemohly a sežraly a jsme jen jejich torzem. Když si k tomu přidám ještě jednu kartu, čeho se tyto jeho stránky týkají, tak je to patrně něco, co má pocit, že zničil vlastní vinou., něco bolavého, melancholie,a le cesta vede ven pouze po jeho pochopení této chyby...
Ale to je v delší budoucnosti.
Pro tuto chvíli, milá I., si užívejte toho, že se máte, buďte přátelé a pamatujte na ten trpělivý růst, neuspěchejte nic. Je tu symbol těhotenství, takže.... i tady se musí čekat a připravovat se na narození. A vy dva se jednoho dne patrně opravdu narodíte...

co se týče práce:
Jste uvězněna, nemůžete se hnout z místa... je to tady, v pracovní oblasti se zatím neděje nic, co by nějak nasvědčovalo změně a máte pocit, že jste jako svázaná nebo že ty možnosti nejsou. Nevím, jestli chcete práci měnit, nebo jestli jste nezaměstnaná, ale je to asi úplně jedno. Protože v tuto chvíli máte mimo jiné možnost pochopit SOUVISLOSTI v té pracovní oblasti, dojít k té moudrosti, dojít k něčemu, k čemu vás táhne srdce, rozum, já nevím.... vyšla mi tu navíc ochranná karta, takže ta šance je velká a poté je tu naděje. A další karta, do budoucna - veselost, vděčnost, přírůstek...k tomu asi nemusím říkat víc, prostě práce tam je a je taková, že vás bude opravdu těšit. Časové údaje vám však neřeknu, to neumím :-))) ale je to tam..

osho zen na tento vztah, který se ptáte:
On - má k vám důvěru a jste pro něj zcela bezprostřední zkušenost, která ho navrací k sobě... ale potřebuje čas. Spíš on potřebuje ten čas, než vy... zase je tu Samota pro něj, takže on musí nejprve najít sebe samého, aby se mohl pohnout dál.
Vy sama, paní I., tady máte to období hledání vlastní moudrosti...opět! a pak umění prožít okamžik. Takže se vrhněte na to, abyste měla ráda sama sebe a uměla prožít vědomě každý okamžik života a tahle karta velmi ráda zve do přírody...tak třeba tam. Tam se člověk nachází nejlíp. Hýčkejte se, starejte se o sebe, mějte se ráda.

Runy:
bylo ve vás prázdné místo, nějaký nedostatek, v tuhle chvíli však už se situace mění a nastává rovnováha, začíná se to ve Vašem životě obracet a nabádá vás nenechat se vláčet požadavky okolí a postavit se na vlastní nohy. Budoucnost - posklízíte, co jste zasela, úrodnost, příjemné změny v životě v souvislosti s rodinou, hezké časy...

Co víc dodat? Snad jen, milá I., aby to vyšlo.
A klidně se ozvěte, jak se máte. Budu se těšit.
Renata

Pro Janu...letmá známost? Ani náhodou!

7. září 2011 v 10:55 | čajovna
Milá Jani,
Váš dotaz zněl, zda-li onen muž Vás bere jako letmou známost nebo by z toho mohlo být něco vážnějšího.
Jani, čekají Vás hezké časy. Jste v tuto chvíli opravdu šťastná, cítíte hlubokou lásku a důvěru k tomu člověku a ta šance tam pro vás v tuto chvíli opravdu je. Přesto celá ta situace leží na dvou druzích pochybností - jednou je taková ta lehkost blázna, neuváženost a druhou jsou hluboké vnitřní pochyby a nutnost se rozhodnout. V tomto vztahu stojíte na menším či větším mrtvém místě, kde budete muset učinit ve svém životě nějaké rozhodnutí. Bojíte se klamu a odkládáte toto rozhodnutí ze zbabělosti a obavou z dalšího zklamání, zcela pochopitelně. Nemusíte se bát, z vnějšku, tedy od okolí k vám jdou city na nejhlubší úrovni, důvěra a vaše schopnost vcítit se to tužeb a přání ostatních. Vy v sobě tu sílu máte, tu sílu, kterou pocítít ve chvíli, kdy se nad všechny své pochyby vznesete - ale opravdu, ne jen slovy, hlavně pocitově!!! - pak uvidíte svou vlastní sílu a řešení. Asi ještě žijete v nějakých třenicích, ukazuje mi to tady taky vyhrocené střety, nějaké vystřízlivění, ke kterému jste nucena.
Celkově mi vaše situace připadá taková na hraně... z něčeho ošklivého jdete do hezkého období. Jste už jednou nohou v tom hezkém, ale ještě přešlapujete (nebo Vás něco táhne za nohu) ještě v tom ošklivém. Ale je to tu jasné, pokud najdete ten mír v sobě, tu rovnováhu, to vznesení se a přijetí sebe sama, řešení se otevře. Čeká vás období krásné radosti, kdy se opět naučíte radovat se z maličkostí - tedy, nevím,jestli se radovat budete, to samo nepřijde a na tomhle musí člověk sám pracovat, Vy však budete mít jistojistě šanci tyto maličkosti prožít... ale v tom vztahu poté přijde chvíle, kdy si budete připadat svázaná, v nesnázích a neschopna se pohnout z místa. Tyto trable nebudou ve Vaší moci a bude třeba počkat, až samy odejdou.

Můj kreslený tarot ukazuje na to, že jste si už uvědomila, že nebudete lpět na svém vězení a že CHCETE být šťastná, jako ptáček, který vyletěl z klece. V současné době jste trochu jako sopka, složitá karta Potlačení.... vaše nitro je svázáno něčím zvnějšku a hodně to tlačí, chce to ven. Uvolněte ten stres, budou u toho lítat třísky, ale díky tomu se uvolní energie, která bude Vaše. Tam najdete právě tu Mírnost, o které jsem mluvila v předchozí části... Na nad Vámi opravdu korunuje a Vy ji v sobě máte.
A je to nádherná vlastnost a nádherná chvíle, když se na život podíváte tekto...
A budoucnost? Změna...Uvolníte se a poznáte, že jedinou jistotou na světě je změna, a že se lze smířit s únavou i chutí žít, s láskou i nenávistí. Tenhle člověk, na které se ptáte, by vám měl pomoci si tohle uvědomit.
Je to čistý člověk, duchovně na výši (to se dnes u mužů tak často nevidí, nebo je nepotkávám ;.)). V tuto chvíli trochu váhá, je možné, že tam je nějaká odmlka ve vašem vztahu nebo chvíle, kdy On potřebuje být trošičku sám... Ale s Vámi bude šťastný, bude "doma", vy dva máte společně opravdu šanci najít sami sebe. On se najde v bezpečí svého nitra a vy nad ním, jako ta ženská bohyně.
A jestli spolu budete napořád?
Tohle já poznat neumím, když si zkusím vyložit na delší budoucnost, je tu nějaký problém, trochu koresponduje s tím, co jsem psala v první části, nějaké posečkání, problémy, jež se musí vyřešit samy a jež vás budou trochu rozdvojovat a uvádět v pochybnosti. Ale je tu nový pohled na svět, hned poté.... zapustíte kořeny a je tu i karta Rozkvět, tedy něco nového, co vzniká ze semínka... nemyslím nutně rodina či dítě, ale asi ten vztah nějakého delšího trvání být bude.
Nedokážu rozeznat, jestli budete manželé deset, dvacet, padesát let... ale určitě to není chlap, který by vás chtěl jen letmo. Navzájem si život ovlivníte a vzpomínky na sebe ponesete, co budete živi.
A když si vyložím sluníčkový tarot ještě na nej, tak mi tu jdou podobné karty.... opět i on tu má nějaké pochybnosti a nutnost se v něčem rozhodnout, na naprosto stejném místě jako VY! Takže ta minulost s vámi ještě nějakou dobu bude.... ale jednoznačně k němu patříte, ať spolu budete nebo ne, tak v myšlenkách a duších spolu budete navždy. Bere Vás jako příležitost a šanci (několikero karet to naznačuje!) ale bojí se ničivé podlosti. Nevím, jestli je na základě minulých zkušeností, nebo je prostě jen opatrný, ale i on pochybuje a bojí se... Ale Vy jste tu pro něj v delší budoucnosti žena, která obohatí jeho duši - a to především...
Hodně zajímavý výklad milá Jano... a hlavně se mi velmi hezky a hladce dělal, proto bych si moc přála, abych se nemýlila..
:-)
Hodně štěstí, tak krásný vztah se málokdy vidí, a znovu opakuji,nevím, nevidím, neumím to, jestli spolu budete nebo ne, ale každopádně se velmi ovlivníte - v dobrém!
Renča

Pro paní J.... o práci

21. července 2011 v 1:35 | čajovna
Milá paní J..., karty mi tu ukazují situaci, ve které opravdu nejste vlastní vinou a je tam ničivá podlost a skoro bych řekla, že tam není všechno úplně v pořádku podle zákona nebo morálky (je morálka dneska ještě platnou stanovou lidského soužití?) :-( a také je tu vaše úzkost a to, že si myslíte, že jste v bezvýchodné situaci a jakákoliv cesta ven z ní je jako prolézat bolestivou džunglí za nějakým nejasným světýlkem a že to bude hodně bolet.
Bude...ale ne dlouho.
Hned na brzkou budoucnost je tu změna jako hrom, transformace, život vzhůru nohama, ale ještě to asi hned nebude zaměstnání. Spíše období vyčkávání, přerovnáte si v hlavě mnoho věcí a zjistíte - třeba - že se můžete a chcete věnovat něčemu úplně jinému - tady to ukazuje dokonce na práci v médiích nebo s lidmi nebo prostě komunikace, vcítění do lidí, práce s těmito živými lidskými energiemi, žádná destrukce, žádný montování součástek ve fabrice.
Ale bude to chtít trošku času, ten odpočinek - tu zdánlivou nezaměstnanost - si nenechte vzít, nespěchejte za každou cenu do práce, nenechte se tlačit svým svědomím pod vlivem společnosti ani svým okolím, a nechte si chvíli pro sebe. Z okolí na vás jde podpora, nikdo vás nejspíš nebude obviňovat, že jste povaleč nebo tak něco. Sama po té nové šanci vnitřně toužíte a dokážete si to užít.
Tak a´t to vyjde...

Pro paní J...

11. července 2011 v 9:46 | čajovna


Milá paní J... při přečtení vašeho dotazu mě napadlo jediné - pryč v rámci obyčejného pudu sebezáchovy...
ale je mi jasné, že je to vězení, ze kterého se bezprizorní člověk jen tak dostat nemůže.
Nicméně karty pro vás v tuto chvíli ukazují dobu, kdy se někde ve skrytu už chystají změny, skryté, zatím neprojevené, možná ani vy sama netušíte, kde a jak probíhají. ale probíhají, je to doba příprav na něco a to NĚCO potom bude toho charakteru, že se nebudete moc rozmýšlet a skočíte, bez přemýšlení, co bude dál. A tam dál je důvěryhodné prostředí, rozhodně to nebude risk, ač to tak bude vypadat, ale bude to cesta dál, postupíte kamsi, kde si konečně odpočinete. Možná ne fyzicky, ale na duši určitě, budete jednoduše vědět, že je to tak správně.
Možná najdete lásku, říkají mi druhé karty, nebo to bude nějaká osoba, která vám podá pomocnou ruku a vy se s ní budete cítit až spřízněna.Nutkavý pocit jistoty a snaha o něco, co je marné, to mi tady ukazuje současnost. Zároveň velká změna, takže opět je tady něco, co je už v běhu a co vám pomůže. S tímto dějem přijde také vystřízlivění z minulosti a rozšíření nových obzorů, které budou jiné a pro vás jedině ku prospěchu.
Budu vám držet palce, ať se z toho co nejdříve dostanete. Ta šance mi tu vychází velmi silně, takže věřím, že místo vyhoření pocítíte v sobě nový oheň.
Opatrujte se a hýčkejte se, zasloužíte si to...

Výklad pro paní H....

4. července 2011 v 21:33 | čajovna


Je tam ten muž nebo ne? A může mi nabídnout práci.... a vůbec, pár dotazů ohledně práce...
Tak do toho paní H...
Ten muž, jehož jsem vám v květnu někde zahlédla.
Dává si na čas, vypadlo mi kolo osudu... takže se nám někde zdržel nebo se ještě drží v tajnosti? Ale jo, mohl by vám nabídnout práci, je tu šance, ale práce to nebude úplně bez zádrhelů, trošku nějaké ženské haštěřivosti a problémů, ale nemělo by to být nic zásadního, určitě ta práce pro vás bude mít víc pozitiv, než negativ a jsou to jen takové prvotní problémy. Tolik k práci kuchařky.
Já neumím odhadnout, kde ten chlap je, z karet umím vyčíst jen současnou situaci a tendence, konkrétní otázky...oj, kdybych to uměla, i já bych si žila jako královna, všechno dopředu bych věděla. Ale neumím to. A vlastně po tom ani netoužím. Ani pro sebe, ani pro ostatní. Život už mě naučil, že jsou věci, které vědět nemáme. Proč? Protože jejich vědomí by nám uškodilo.
Když vám teď řeknu, běžte do té práce... nebo nechoďte do ní.... ovlivním vás. Já jen vidím, že tam budou problémy, ale ne takové, aby vás položily. A taková situace pro vás může být prospěšná víc, než práce, kde půjde vše hladce.
A taky se můžu ve všem mýlit ;-) i to je možné.
Stejné je to i s muži... který je ten pravý? Praví jsou všichni, jen každý jinak.
A všeobecný výklad na vaši situaci naznačuje podobné. Máte před sebou šanci či spíš v té šanci přímo jste! Ale příliš lpíte na pocitech jistoty jakožto výrazu tísně, do níž jste se dostala. Jestli se nemýlím, jste Býk, vy to víte... co máte dělat. Býk se nikdy nemýlí a Býk dobře rozmýšlí, než udělá první krok. Je tu také karta vzestupu v zaměstnání, nečeká na vás někde ještě lepší místo v hierarchii pracovní? Myslím jako lepší pozice, povýšení? Kariérní postup...?Vzhledem k těm nadšeným kartám kolem bych to skoro i tipla... A vy víte, že musíte věci rozložit rozumem a pak je znovu poskládat a to vás osvobodí od nefuknčního aa ještě jedna věc. Dopřejte si dovolenou, klid, zvenčí na vás jde situace, kdy budete lehce omezena, malou nemocí, nějakou událostí, která vám na chvíli znemožní tvořivost a dopřeje vám kratičký čas na oddych a rozmyšlenou. A potom... ochranná karta, takže vše dobře dopadne. Práce bude i muž bude..
Budu držet palce...

Výklady karet pro paní J....

4. července 2011 v 21:19 | čajovna
Dotaz:
..... chtěla bych se zeptat jestli potkám muže, který by byl pro život a mohla bych se o něho opřít.

Dotaz od paní či slečny J. znám jako své boty, snad touha každé ženy? Muž, o kterého se lze opřít? Ještě než se podívám do karet trošku něco obecného napíšu. Opírat se o kohokoliv může být velmi nebezpečné i kdyby to cokoliv bylo pevné jako skála. I skála může jednoho dne zvětrat. Ještě nebezepčnější je opírat se o skálu, jež jen tak vypadá či je průhlednou potěmkinovou vesnicí. Takže hledat chlapa pro oporu je trochu ošemetné. Tu největší oporu bychom měli mít sami v sobě, milé dámy a je to VELMI velmi těžké... přesto by většina naší síly měla pocházet z nás, z naší ženské podstaty a protože jsme bytosti hmotné, lidské, je tu místo i pro tu mužskou energii, která tu naši ženskou doplňuje a která je nesmírně důležitá a nelze bez ní žít vyrovnaný život. Muž jakožto symbol země doplňuje právě tu ukotvenost ve hmotě.
Paní J., vy jste uvězněna, možná nemoc nebo nějaká přechodná indispozice zvenčí, jež vás právě nyní nutí přemýšlet a být sama sebou? Uvažovat nad dvěma mincemi lidského bytí a jste ve fázi jakéhosi loučení s těžkým srdcem, zároveň vás však cosi velmi osvobozuje a vidíte širší perspektivy vašeho bytí a žití.
Vidím, že jsem správně napsala těch pár vět nahoře, zdá se mi, že je pochopíte. A budete ještě chvíli sama, to období, jež se nazývá Poustevník, není o osamocení, ale o přínosné samotě. Využijte jí, vzdejte se touhy, příliš horlivé touhy někoho hledat.... Nenajdete. Silou to nejde. Chtěním to nejde.... Budete-li se přepínat, dostanete se jen do nepříjemného stavu letargie a nerozhodnosti. Neuvidíte svůj život. Vzdejte boj a to nejcennější přijde za vámi. Je tam!!! Fakt to tam je... ta poslední karta je právě kartou ženství, rovnováhy a spřízněných duší.Vy ho potkáte, ale intuice mi říká, že ON si přijde pro vás... ne naopak. A do té doby na sobě pracujet, ať pro něj jste ta nejúžasnější žena na světě!!! Podaří se vám to.
 
 

Reklama