Spisovatelské střevo

Sen o čajovně / fejeton.

4. prosince 2016 v 11:34 | Libertus
Snad každý člověk má v životě nějaký sen, touhu či přání. Někdo sní o tom, že bude například hercem, zpěvákem, spisovatelem, popelářem, kosmonautem atd. Vlivem času a okolností však na tyto své sny zapomínáme, nebo se prostě vytratí. Jsme z toho pak frustrovaní a nepříjemní ke svému okolí a nezřídka i sami k sobě.
I já jsem měl také takový bláhový sen. Nebylo to nic velkého. Snil jsem jenom o tom, že si ve svém rodném městě zřídím čajovnu. Několikrát se mi o tom i zdálo. Ty sny byly natolik živé, že jsem viděl veškerý nábytek a zařízení. Všude bylo spousta obrázků, stolů, židlí, konviček, obrazů, voněly zde vonné tyčinky a podobně.

Krysy za stolem / fejeton.

22. listopadu 2016 v 10:35 | Libertus
V dnešní době již mnoho koňských povozů, nebo farem, které by se zabývali chovem koní, není. Ale jeden koníček, kterého jsme chtěli položit k věčnému odpočinku vedle rakve komunismu, žije a rajtuje vesele dál.
Bylo proti němu vedeno nejedno válečné tažení: úsporné opatření restrikce, reforma správy, racionalizace atd. Ale koníček se šťastně přehoupl přes všechny nástrahy kladené mu zákonodárci i občany. Úřední šiml je postrachem všech logicky uvažujících a racionálně jednajících lidí.


 
 

Reklama