Mezi nebem a zemí

Vyšehrad

4. července 2012 v 0:08 | čajovna
Místo, kde skočil legendární Šemík do Vltavy. Prastará kulturní památka, které dominují dvě štíhlé tmavé věže. Pevnost, na které odpočívají mnohé české osobnosti - Božena Němcová, Rudolf Deyl nebo Jan Neruda.

Je to bezesporu nádherný pohled.

Mimo jiné je i Vyšehrad místem, které má disponovat úžasným kvantem duchovní energie. Pozitivní.


mě tam z nějakého záhadného důvodu spíš přepadala úzkost a mráz po zádech.
Ale nic proti, výhled je tu na Prahu opravdu úchvatný...

Věštkyně na Impulsu?

1. ledna 2012 v 20:50 | čajovna
Na rádiu Impuls byla věštkyně. Zajímavé vysílání si můžete prohlédnout zde....

Atlantida....dokument, který stojí za to...

4. listopadu 2011 v 18:16 | čajovna
Na tohle se při dnešním pátečním večeru podívám s Vámi. Moc jsem se na to těšila, takže...

Konzumní systém a síla roku 2012...

8. května 2010 v 11:37 | čajovna
Nedávno jsem objevila zajímavé stránky na adrese www.fenomen2012.ic.cz, které pojednávají o všem, co může s tímto rokem souviset. Zajímavým způsobem, nikoliv fantatickým nebo "děsivým", ale spíše až děsivě reálným... A protože autor se svolením povoluje kopírování článků, nabídnu Vám jede i zde. Dnes mě moc oslovil, už dlouho toužím po něčem osvobozujícím...a konzumního způsobu života bych se ráda vzdala. Je mi nepříjemé, jak je na vás stále vyvíjen větší a větší tlak, plať a dělej, vydělávej almužnu a rozmnož si jí, jak chceš, ale nám zaplať. A u toho všeho drž hubu a nekecej kecy o tom, že čas na rodinu je přednější...
Je mi dneska nějak smutno, trochu bezstarostnosti bych asi potřebovala.


Tak si přečtěte tento článek a jsem zvědavá, jestli Vás také zaujme...

Náš "geniální" konzumní systém

Svět našich nočních snů - svět životů minulých???

16. listopadu 2009 v 10:47 | čajovna
O tom, že brát příliš vážně snář, tedy ten univerzální, není příliš prospěšné, o tom už asi víte. Problém je v tom, že tomu, kdo má doma kočky nebo hady, budou sny o kočkách a o hadech asi prorokovat něco jiného, než třeba tomu, kdo tahle zvířata vidí jednou za rok. Pravda, někteří vykladači snů berou v potaz i tento životní styl a rušivé elementy odhazují v dál a pečlivě analyzují zbylé...

Z tradičních symbolů si pamatuji snad jen ten, že sny o lejně, nejlépe lidském, věstí finanční štěstí či výhru v loterii. Panečku, být to tak, pracovníci kanalizací by museli být v balíku!
Stejně tak by asi notně ubylo novomanželů, protože před svatbou se nějaký sen o svatbě občas přihodí a ty prý zase věstí vlastní smrt. Symboliku snů berte s rezervou.
Na druhou stranu mám dojem, že když se mi zdá o mrtvých, opravdu tak ten druhý třetí den prší - to se taky říká. I když... čím budu starší, tím bude asi deštivějších dnů kvapem přibývat, neb jako osmdesátileté stařence se mi bude zdát asi už jenom o mých bývalých spolusouputnících na povrchu zemském...

Důležité jsou emoce, jaký pocit ze sna mám...
Jenže v emocích se zase mísí naše vlastní obavy, strachy... Je to těžké, sny prorocké prokazatelně existují, některé sny zase obohacují naši fantazii, ukazují na možné problémy. Sen se dá požádat o pomoc, sen se dá vůlí ovládat...

Někdy mám silný pocit, že se ve svých snech dostávám do minulých životů.

Nové bydlení? Musí především "sedět" naší duši

2. listopadu 2009 v 11:35 | čajovna
Stojíte před rozhodnutím, které změní váš život? Tedy...budete nebo chcete se stěhovat?
Hledáte nové místo k bydlení?

Ono to není, byt jako byt, dům jako dům...
Někdy mi připadá, že je to rozhodnutí stejně závažné jako třeba svatba s partnerem. Nikoliv s člověkem, ale s novým místem uzavíráte nepsané partnerství, toto místo vás bude provázet dalším životem, toto místo vám bude domovem.
Jak poznat, že to bude "domov"?
Tak to je velmi těžké a přiznám se, že tápu. Někdo to prostě neřeší vůbec, je rád, že má střechu nad hlavou. V tomhle trochu závidím a přiznám se, že jsem marnivá a řeším.

Jak na vás působí nové místo?
Jsou místa, kde jste hned jako doma...
Jsou místa, kde je vám divně, v nejhorším případě fyzicky špatně, úzko, nepříjemno... jste-li tam nuceni zůstat delší dobu, třeba na návštěvě, ohlásí se silná únava, zhoršení chronických nemocí nebo bolest hlavy, migréna...
Jenže málokde vás realitní makléř nechá delší dobu, prohlídka nových nemovitostí je záležitostí čistě technickou, na vnímání energií není moc času.
Přesto - v našem společném rodinném domově mi bylo na první vstup moc fajn - a dodnes je... Jenže... jaksi to přestalo stačit a hledáme dál...

Jak na vás působí nový dům či byt na první "pohled". Nedejte chviličku na technický stav, pokuste se jen sami sebe představit na tomto místě - mohli byste tu být doma?
Zní-li odpověď ano - je to bod pro...

Negativní energie, smrt, geopatogenní zóny
To jsou věci, které je také dobré si zjistit, i když ne každý se jimi chce chlubit. Tragédie bývalých obyvatel se obyčeně táhnou ve svých energiích domy a byty, v nejhorších případech zbloudilé duše hledají klid a můžete se stát svědky paranormálních jevů, geopatogenní zóny jdou zjistit kyvadlem, ale neumí to každý. Jeden z prodávajících nás hlavně ujišťoval, že babička nezemřela v domku, ale jinde... Lidem to vadí, vadí jim pomyšlení, že na tomto místě vyhasl život.

Vadí to?
Nevím, nebylo by mi z toho dobře a nechtěla bych na takovém místě žít. Snad jedině, šlo-li by o poklidný smířený odchod.

Byli jste tu šťastni?
Možná se zeptejte i na toto... Pokud vám bývalý majitel s nostalgií a slzou v oku říká, že se mu odtud moc nechce, že se mu do prodeje moc nechce, protože tu prostě byli šťastní, ale nedá se nic dělat...
...je to docela dobré znamení, místo bude prosyceno ještě nějaký čas tou pozitivní energií bývalých majitelů. Pozor! Platí to i naopak!

Jací jsou sousedi?
Také dobrý dotaz, tím nic nepokazíte, na sousedy má každý názor, jsou-li dobří, je to fajn, nejsou-li, máte možnost to změnit. Anebo taky tiše trpět.

Jak zjistit, jestli to je ONO?
Kyvadlo ukáže mnohé, ale nesmíte být ovlivněni svými city a to je těžké, možná se dají na domek či byt vyložit i karty...ale to je otázka pro zkušenější....

Budu ráda, když se podělíte o své dojmy, jaký byl váš první dojem z nového bydlení?
Jste doma šťastni?

Metoda SRT

2. listopadu 2009 v 11:22 | čajovna

U jednoho z tarotových výkladů jsem zauvažovala o minulých životech. Ozvala se mi Johanka s návrhem zvláštní metody řešení problémů a po vzájemné dohodě o této metodě napsala článek a dovolila mi ho zveřejnit i zde.


Metoda SRT


Spiritual Response Therapy je laicky řečeno technika, kterou může člověk pracovat se svými problémy, energetickými bloky, vlastními programy, které se mu nedaří odstranit a mnoha dalšími aspekty své bytosti, které se vynořují a mizí. O metodě samotné se můžete dočíst například zde. Já můžu přidat jen vlastní zkušenosti, zkušenosti nejbližších přátel a také svůj názor.

Především si myslím, že SRT není samospásná metoda a jako u všeho ji radím použít jako nakopnutí sebe sama k vlastní práci. Kurz si můžete udělat sami, nebo vyhledat někoho, kdo už ho absolvoval a pak zjistit svůj vlastní pocit, který z takového člověka máte. Vždy je dobré poslouchat intuici a spolehnout se na to, co ten člověk vyzařuje. Také si myslím, že duchovní práce v žádném případě není byznys, takže o člověku vám hodně napoví i částka, kterou si za pomoc řekne. Já třeba občas zajdu k takové světýlkové bytosti, která si pomoc nikterak neúčtuje.
Samotný kurz není právě z nejlevnějších a pokud chcete práci zvládnout, vyžaduje to jako všechno následný čas, neboť nejdřív musíte pomoci sobě a pak teprv nabídnout pomoc ostatním. Někomu může takový proces trvat půl roku, někomu celý život.

A jak to vypadá v praxi? Zazvoním na paní světýlkovou, posadíme se do její příjemné kuchyně k nádhernému dubovému stolu, srkáme čajík a paní světýlková se připraví k akci :-). Používá očíslované tabulky a kyvadlo. Je důležité, aby na moje otázky neodpovídalo její ego, proto než cokoliv začne, napojí se na své Vyšší Já a zkontroluje, jestli je vůbec možné něco dělat. Další komunikace probíhá jako příjemný rozhovor, jehož je ona prostředníkem.
Povím vám jednu příhodu, která se zdá trochu legrační, ale i to se běžně stává. Je to jen důkaz toho, jak hluboce se podepíšou naše minulé životy v paměti duše a jak si je otrocky vláčíme sebou.

Jak vznikla křišťálová lebka a ovlivňuje i nás?

15. ledna 2009 v 3:48 | čajovna
Mnoho otázek za sebou zanechává záhada křišťálové lebky a většinou jsou to otázky nezodpovězené. Je vypracována z jediného kusu křišťálu a to je to, co je na ní nejzáhadnější. Její rozměry jsou pro představu 13x13x18 cm, což je poměrně velký kus. Křišťál se při opracování štípe, lebka je však hladká jako sklo. I v dnešních podmínkách by bylo velmi těžké něco takového stvořit, kámen byl opracováván i proti přirozeným vrstvám. Tehdy by se musel zákonitě štěpit, čemuž nelze zabránit ani dnes. Krystalovaný křemen by začal pukat ve tvořily by se štěpné trhliny. Na lebce však není ani jediná stopa po nějakém opracování...

Křišťálová lebka a záhadné úkazy

8. ledna 2009 v 3:46 | čajovna
Říká se jí někdy také Lebka zkázy, protože prý přináší pekelnou smůlu. Navíc, kdo ji vůbec stvořil? Kde se vzala? Otazníků kolem této lebky je tolik, že by to vydalo na tlustou knihu. Prý v roce 1925 našla dcera vedoucího výpravy F.A. Michel-Hedgese v troskách mayského města Lubaatun právě tuto lebku, kdesi v oltářem nalezeného chrámu. Ovšem nemusí to být vůbec pravda, protože nejsou známy žádné fotografie tohoto nálezu, což je přinejmenším podivné. Druhá teorie praví, že lebku v roce 1943 koupil otec dceři na aukci v Londýně a podstrčil ji tak, aby ji při svých vykopávkových experimentech nalezla… Jak to doopravdy bylo, nejspíš nikdo nezjistí. Důležité je, že lebka existuje a že patrně nepochází z lidských rukou..
 
 

Reklama

Rubriky