Léčivé kameny

Víte, jaký je ten Váš?

21. května 2014 v 8:34 | čajovna
Zvěrokruh
22.12.-19.1. KOZOROH (černá a bílá) Granát, onyx, obsidián, křišťál, záhněda
20.1.-18.2. VODNÁŘ (modrá, bílá, šedá) Ametyst, granát, jaspis, sokolí oko, safír
19.2.-20.3. RYBY (modrá, zelená, červená) Jaspis, krevel, opál, ametyst, akvamarín, adulár
21.3.-20.4. SKOPEC (okrová, ohnivě červená) Safír, diamant, jaspis, hematit, rubín, karneol, granát
21.4.-20.5. BÝK (žlutá, zelená, růžová) Achát, smaragd, růženín, aventurín
21.5.-21.6. BLÍŽENCI (žlutá, modrá, hnědá) Smargd, achát, tygří oko, citrín, akvamarín, chalcedon
22.6.-22.7. RAK (zelená, stříbrná, bílá) Onyx, rubín, karneol, jaspis, aventurín, adulár
23.7.-22.8. LEV (zlatá, červená, oranžová) Karneol, olivín, citrín, rubín, granát, jantar, tygří oko
23.8.-22.9. PANNA (purpurová, modrá, žlutá, zelená, pestře opálová) Olivín, safír, jaspis, sardonyx, achát
23.9.-22.10. VÁHY (světle zelená, žlutá, purpurová, modrá) Akvamarín, opál, achát, růženín, turmalín
23.10.-21.11. ŠTÍR (červená, černá) Topaz, beryl, jaspis, opál, hematit, turmalín, granát, rubín
22.11.-20.12 STŘELEC (tmavomodrá, azurová) Rubín, tyrkys, sodalit, chalcedon, granát, lápis lazuli, topaz

O kamenech

21. května 2014 v 8:33 | čajovna
Od dávné doby až do současnosti přitahují člověka tzv. drahé kameny. Člověk je používal jako šperky, platidlo, tajemný předmět. Tak jako má člověk určitý charakter, stejně tak mají i kameny své vlastnosti, svoji sílu. Astrologové spojují určité kameny s určitými lidmi. A životní kámen může být stále s vámi. Nabízíme vám prstýnky, náhrdelníky, náušnice, ale i volné kamínky do kapsy a také krásné řezané pláty různých velikostí a zbarvení. To všechno vám může připomínat krásu ukrývané přírody.

Článek o jantaru z Popelek

19. března 2012 v 8:39 | Renata Petříčková, www.popelky.cz

Jantar je energetickým sluníčkem. Prohřívá a léčí!

Poněvadž se k nám jaro uráčilo, vezmu dnes kámen, který je doslova slunečný. Jantar - průzračně žlutý jantar je nádherný sám o sobě. Je jako med, hřejivý a teplý. Obzvlášť citlivé nosíky pak ucítí i jemně pryskyřičnou vůni. Jantar totiž není ve skutečnosti krystal, ale zkamenělá pryskyřice ze stromů, nejčastěji z třetihorních jehličnanů. A jeho hřejivé účinky jsou neskutečně pozitivní. Tenhle "kámen" nemůže nikdy ublížit.
V některých knihách o krystalech ho ani nenajdete.
Je prostě tak jiný, že si někteří autoři nejsou jisti, patří-li do kategorie drahých a léčivých kamenů. Je to totiž druh uhlíkatého minerálu.


j
Vidíte, jak starou a cennou věc máme v ruce?
Držíme v ruce cosi, co tu vznikalo někdy před 30 - 90 miliony let - mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů.
Neuvěřitelné!

Má proto velmi silné spojeníse Zemí a tuto energii vede dál do vyšších sfér. Navíc má schopnost pohlcovat
negativní energie a přeměňovat je na pozitivní. Je to symbol slunce a světla.

Nemusí být však vždy jenom průzračně medový
Kromě nejznámější a nejběžnější barvy může mít jantar i barvu kávovou, světlou až čirou průhlednou nebo červenou. Záleží na druhu stromu, ze kterého pochází. Nejcennější je údajně jantar z oblasti Mexika, který má červenou barvu.

4556NmE.jpg

Zdroj elektřiny!
Řecký název pro jantar je "elektron" , což rozhodně není náhoda. Budeme-li třít jantar vlněnou látku, vznikne statická elektřina.


Je to lehký minerál, což sami poznáte ihned, jak ho vezmete do ruky. Lehký a také lehce zlomitelný.

Dává životu naději
Jeho zářivá zlatavá energie dodává sílu žít, chrání před depresivními stavy a stavy beznaděje, pomáhá při rozhodování, podporuje paměť, tvůrčí sílu a důvěru ve svět a žití obecně. Uzemňuje nás v naší existenci a dává vůli žít s vědomím, že život je o teple, světle a zářivém světle. Pomáhá lidem s depresemi a nechutí žít.
Bodejť by ne, však jantar byl původně pryskyřicí, která měla chránit strom před škůdci a hmyzem. Ochránit tedy umí nejen strom, ale i Vás.


Na tělesné úrovni hladivě působí na celkové pročištění energie a čaker. A také játra, je to takový šetrný detoxikační prostředek. Pohltí negativní v těle a nahradí pozitivním. Kladně působí zejména na problémy v oblasti štítné žlázy a s krkem související obecně. Dále na močový měchýř, ledviny, játra a žlučník, tedy čistící orgány těla. Ulevuje od bolestí hlavy a dobře působí zejména na děti a snadno jim uleví od horečky. Říká se o něm, že je to ideální kámen pro děti, protože je zahřívá, energeticky a hladí a děti zlatavý jantar zaujme již svým vzhledem.Uleví také při prořezávání zoubků, od bolesti a neklidu. Podporuje snížení horečky, uklidňuje bolavý žaludek a zlepšuje neklidný spánek dětí.

Zajímavé je, že by měl umět zabránit padání vlasů. Vlasy jakožto symbol našeho vlastního bytí a schopnosti nechat růst, jsou přímo ovlivňovány naším zdravotním stavem - a také psychickým.

Jeho vzdáleným příbuzným je včelí propolis, který má velmi podobné účinky.

Ovšem, ten obyčejně neobsahuje malé fosilie živočichů, což jsou speciální jantarové kousky… a takový přívěšek z jantaru s malým hmyzem starým třeba 45 milonů let? Pro fajnšmekry, proč ne….

Pravost? Vyzkoušejte jantarovou auru
Pravost jantaru můžeme zkusit ohněm, jantar je hořlavý, syntická napodobenina se začne kroutit a nehoří. Ovšem bez ničení poznáme jantar jednodušeji. Na slunci. Na ultrafialovém záření jantar má tyrkysově modrý nebo zelený odlesk, které mu se říká "jantarová aura."

Nevím, jak vám, ale mě je tenhle hladivý uzemňovač v těžkém lidském bytí velmi sympatický!
Renata

Onyx, neuvěřitelně silný a svérázný kámen

7. března 2012 v 9:52 | Renata Petříčková, www.popelky.cz
Nabízím Vám článek z Popelek, tentokrát o onyxu...
velmi silný kámen!

Onyx: Průvodce do jiných světů - ale jen když uzná za vhodné...

Moje cesta k onyxu byla úplně náhodná. Nechtěla jsem ho. Neplánovala jsem ho. Původně jsem do zlatnictví šla kvůli něčemu úplně jinému. A ten černý kámen s bílým úsměvem si mě přitáhnul sám.
Ale že by to byl vždy přívětivý kamarád, to rozhodně ne. Umí pěkně a nepříjemně srovnat do latě, když mi zachce tam, kam v tu chvíli netřeba.
Onyx je pro mě jednoznačně nejsilnější kámen, který mě definitivně přesvědčil, že "na kamenech něco je"... Obecně patří k velmi mocným kamenů.
Toho dne jsem šla z pošty a nepřála jsem si nic jiného, než už konečně dojít domů. Ovšem pak jsem šla kolem místního malého zlatnictví a zničehonic mě napadlo poptat se, zda-li nemají prstýnek, který mi už dosloužil. Sehnat co nejvíc podobný... Neměli. Tedy - měli mnoho kompromisů, a to jsem nechtěla.
Ovšem košíčky s kamínky mě zaujaly. Nejvíc mě to táhlo k onyxu, tak jsem si jeden malý koupila. Nevědouc, o čem je....
onyx

Když i tenhle usměvavý krasavec přišel domů, netušila jsem o něm zhola nic.... Dnes je tím, který nejvíc střežím a přistupuji k němu s pokorou.
Nu dobrá, tak jsem si ho dala v noci pod polštář a zdály se mi podivné a divoké sny. Moc jsem si z nich nepamatovala, ale těsně před definitivním procitnutím do světa současné reality jsem z těch útržků usoudila, že se
mi vrátily nikoliv minulé životy, ale přání a traumata z děství, jak jinak vysvětlit sen, ve kterém jsem se sama nastěhovala do stejného domu jako jsme bydleli s rodiči (ale vypadal jinak a měl krásný rybníček s rybami
před okny), ovšem naprosto stejná rodina opálených spoluobčanů bydlela vedle, kupodivu mi nikterak nevadily a moje matka byla těhotná a můj otec zařizoval její porod a byl u něj, byla to spíš změť podivných výjevů a pocitů, než nějaký smysluplný děj. Jak v tomhle najít logiku, milý onyxi? Leda tak nikdy nesplněné přání bydlet jako dítě jinak a jinde a mít sourozence?
Netušila jsem, že mě onyx bude učit spojovat logiku a intuici ještě velmi často.
Nu tak jsem si ho dala pod polštář podruhé, v blažené touze, že třeba půjde dál než do dětství a bude se mi zdát třeba už o porodu nebo snad o minulých životech. Když to teda tvrdí chytré knihy.
Jenže takhle onyx nefunguje.
Funguje jen, když uzná za vhodné.
Někdy nezařídí nic. Tongue out
Jindy únavu po probuzení, pocit rozlámanosti a úplně tupou hlavu....
A jindy tu cestu umožní a několikrát mi pomohl k setkání s babičkou, která mi do snu přišla sdělit něco, co bylo v tu chvíli důležité. Nebylo to sdělení prostřednictvím slov, ale emocí a pocitů. Kdybych to měla nyní pojmenovat - bylo to tenkrát setkání s bezpodmínečnou láskou.
Když se to stalo poprvé, strávila jsem den s podivným a velmi příjemným pocitem štěstí a blízkosti...
Postupně jsem k těmto snům přestala potřebovat onyxovou pomoc - a postupně i tady úkol mé babičky skončil - zatím? - a už jsem se s ní ani takto nesetkala.
Onyx je kamenem, který dodává sílu v potřebných, obtížných a silně stresových situacích. Zajišťuje kontakt s vyššími průvodci a tak nás může posouvat v toku času. Třeba právě prostřednictvím snů nebo při meditacích. Nic z něj nátlakem ani úpěnlivými ufňukanými přáními nevymámíte. Poskytne Vám právě tolik, kolik je pro vás potřeba. Někdy je to ovšem trochu zdánlivě zrádný chlapík.
Rád totiž poskytne spíše to, co nechcete, protože to pro Vás v tu chvíli je nejlepší a třeba i bolestivým způsobem Vám dá pochopit cokoliv z minulosti, co je již hluboko zasunuté. Ovšem je to také rovný chlap.
Umožní vám zahojit hlubokou lítost a smutek.
Tyhle lekce považuji za ty nejúčinnější. říká se o něm, že v sobě umí udržet vzpomínky toho, kdo ho nosil. Dlouho používaný onyx je takovou kronikou svého nositele. Je neocenitelný ve chvíli, kdy se Vám v životě přestává dařit, když z nějakého neurčitého důvodu víte, že jdete špatně, ale nevíte CO je špatně, CO je příčinou.
Onyx tohle umí projasnit, aby se otevřela cesta k řešení.
Umírní těkavost a duševní rozčilení a umí ztišit i ochromující strach a obavy. Prostě Vás uzemní, ale zároveň neopomíná duchovní složku člověka a vše uvádí do energetické rovnováhy. Jako jin a jang a spojí Vás s Vaší podstatou. Tím může dojít také k tomu, že náhle uvidíte věci jinak a budete schopni i v obtížných situacích dojít k uvážlivým rozhodnutím.
Na tělesné úrovni působí léčivě na zuby, kosti a krevní poruchy. zajímavé je, že onyx se dle starých tradic nosíval na krku a jeho úkolem bylo mírnit sexuální touhy. Takže erotické sny pod jeho vlivem nečekejte.
Tongue out
onyx II
Jeho vzhled připomíná černý mramor a jeho lesk vyniká při hře s barevným podkladem. Svým okrajem pak splývá s okolím, jakoby právě přejímal vaše zážitky a ukládal je.
Jak vidíte, onyx je velmi silným a tajemným kamenem a ke každému se chová trošku jinak. Právě tak, jak potřebujete. Duchovní učitel.
onyx, Kaylie
A děkuji ještě Kaylie, která mi poslala své onyxy. Jsou přesně podle příruček - jako černý mramor. Ten můj na předchozích obrázcích je trochu netypický... (no abych nemusela mít zas ňáký extra buřty, žejo) Laughing
Renata

Příjemný článek o Amazonitu z Popelek

1. března 2012 v 7:41 | Renata Petříčková, www.popelky.cz
Mám moc ráda kameny a psát o nich články, to je nejčistší slast...
tak se pokochejte taky, čtenářkám na Popelkách se tento článek moc líbil...

Amazonit - kámen vnitřní i okolní čistoty. Hlavně pro ženy!

Amazonit je draselný živec s modravým či zelenkavým nádechem a právě pro ženy je tím dokonalým kamenem. A to nejen proto, že umí zatočit s migrénou, ale vyrovnává ženské energie a čistí okolní negativní vlivy. A navíc je nádherný, zelenkavé žilkování a drobná kresba jsou titěrnou pastvou pro oko.
Na tělesné úrovni může tišit migrény, což mohu potvrdit, pomáhá zhruba stejně jako akupresura, tedy zmírní bolest, má to ovšem jeden háček!
Musíte tomu věnovat čas.... prostě ležet a bolesti se poddat, není to o tom, že si lepicí páskou přilepíte amazonit na hlavu a jdete vařit večeři… je jen pomocníkem k utišení a uklidnění těla a mysli…

Funguje to ale dokonale, nikoliv však na brutálně rozjetý záchvat. Na počátky a středně silné bolesti mi taková deseti minutová chvilka s amazonitem přivodí doslova zázrak - zase funguju!
amazonit

....umí stejně tišit křečovité bolesti, mírnit napětí nervového rázu, pomáhá i při menstruačních křečích a
dokonce prý jeho síla dokáže učinit snesitelné porodní bolesti.
To si ovšem při své silné představivosti moc představit neumím. No i když… naši předkové s tím prý měli své kušenosti...
Rozhodně to není analgetikum, ale ovlivňuje mysl na jemné úrovni vnímání a tak je možné, že amazonit při porodu umí upevnit a ukotvit ženu paradoxně právě v bolestech a to tak, že se dostane do stavu změněněného vnímání, kdy bolest cítí jinak.Snesitelně, nikoliv však příjemně, abychom si to nepletli.... ale snesitelně natolik, že je schopna s vlnami bolesti komunikovat, přizpůsobovat se jim a mentálně spolupracovat se svým tělem.
Ruší také geopatogenní zóny
Nezanedbatelný je jeho vliv na elektrosmog, který dokáže pohltit. Jeho místo je u počítačů, mobilních telefonů, mikrovlných trub či televizních obrazovek.
Je dobré ho připevnit na mobilní telefon či ho dát k počítači, mikrovlnce, televizi, z nichž pak odfiltruje negativní elektromagnetický smog.

amazonit I

Hojí naší vnitřní ženu... jen nejprve bolavé téma otevře, úleva přijde až poté...

Otevírá a hojí citová traumata spojená se sexuální stránkou, propojuje fyzické a éterické tělo, umožňuje splynutí s univerzální sílou lásky, protože otevírá srdeční čakru a oblast třetího oka.
Pro tento účinek je vhodný nosit kámen stále s sebou, nejlépe ve formě šperku.

Je to úžasný kámen pro probuzení a naladění milostné komunikace. A nejen té.
Přítomnost tohoto kamene uklidňuje nejen již zmiňované nervy a mozek, ale i duši. Při troše štěstí, trpělivosti, klidu a splynutí s amazonitem, procítíte i všeobjímající lásku, spokojenost a…. mír v duši.

Pro tyto prožitky je úžasná meditace či jen prostá chvilka klidu a soustředění.

Možná jeho jemná, leč silná energie je příčinou, že nesnáší sluneční světlo a teplotní změny a čistit ho musíme jen jemně.
Nepotěšíte ho horkou vodou, amazonit omýváme jen studenou. Kámen nabíjíme na pouhém roztýleném denním světle postavený na křišťálu. Nedávejte ho na slunce, vybledl by....

V obchodech tento kámen naleznete běžně.
Renata

 
 

Reklama