Kozel REJPAL rejpe...

Kdysi existala konzerva rybí pomazánky s názvem Skumbrie... BYLA výtečná!

10. června 2012 v 21:37 | Renata Petříčková, www.popelky.cz
... správně tušíte, že dnes už není. Není ani na trhu a já ji loni hledala. Našla jsem pomazánku Neptum, která mi podle obalu připadala hodně podobná. Jakou hrůzu jsem našla uvnitř, to si přečtěte v textu, který jsem napsala pro Popelky.cz...

Skumbrie, po té se nebl… po ponožkách v plechu jo!

Velmi živě si má paměť pamatuje na docela slušnou dobrotu z dětství. Takovou placatou, docela velkou plechovku. No možná byla velká jen v mých očích, ale dneska bych to tipla velikostí na krabičku s rybičkami typu "horses" ryby. No prostě ten starý dobrý formát, který si nehrál na redukční dietu. A v té krabičce byl žlutý nápis "Skumbrie" a myslím, že i fotka toho, co bylo uvnitř a to teda bylo - pomazánka naprosto rajské chuti, které jsem se oddala s náruživostí a láskou.
Prostě chuť prázdnin!

Byly to pochopitelně skumbrie (tedy makrely, doufám) rozemleté tak, že ještě bylo poznat, že kromě nich tam je mrkev (občas i kostičky), hrášky (vždy celé a nádherně šťavnaté) a hodně a to všechno bylo oranžové a chutnalo to hodně jako tomatová omáčka.

Chutnalo to na chleba, rohlík i jen tak.
Občas mě pochytil pošetilý nápad ten žlutý nápis vyhledat. Tvar plechovky je podružný, mohl se inovacemi rapidně změnit. Ba i název se mohl změnit, šlo mi jen o ten obsah. A tak jsem v obchodech, ve kterých obyčejně nepobývám a které mi přijdou něčím "jiné" jala se pídit po té staré dobrotě. V nejzapadlejší Jednotě to nemaj. V opravdu obřím Hyper... to nemaj.

V lidovém Kauflandu to nemaj.
V ještě lidovějším Lidlu taky ne… Ale minule jsem v obchoďáku, jež znám jako své boty spatřila něco, co ve mně vzbudilo sladkou naději.
To vypadá na obrázku skoro stejně, nebo hodně podobně . Jsou tam na obrázku hrášky, mrkev na kostičky tam taky vidím…týjo- to je ONO!

739OWI.jpg

Název jiný, pixla jiná.

Nevadí…
Rozechvěle jsem čekala na okamžik, kdy konzervu otevřu.
Prvotní vůně: "no, mohlo by to být ono", je trochu pokažena tím, že konzistence toho všeho je nějak moc oranžová a hlavně jednolitá, asi jako paštika.
S trochou nedůvěry jsem se tím prohrábla, abych zjistila, že jediné, co tam drží trošku pohromadě, je něco, co vypadá jako cibule. Zklamaně jsem pohlédla na obrázek, který byl na konzervě. Není UŽ JEN TOHLE klamání spotřebitele?

Chuť nebudu popisovat.
Myslím, že tomatové staré ponožky chutnají asi podobně. Nevím, čeho tam bylo nejvíc, rozhodně tam nebylo těch 24% ryby, připadalo mi to spíš jako 99% procent mouky, pilin, peří, nevím čeho, prostě něčeho, co je za normálních okolností (tedy neochuceno) nepoživatelné.

Složení:
Drcená ryba (24%), cibule, petržel, pitná voda, tomatový koncentrát, rostlinný olej, pšeničná krupice (obsahuje gluten), cukr, sojový protein, pšeničná vláknina, jedlá sůl, regulátor kyselosti, kyselina citronová E330, směs koření.

Trochu přemýšlím, jestli bych do rybí pomazánky cpala krupici a pšeničnou vlákninu, ale budiž, něčím se to nastavit musí. Něco takhle odpornýho jsem už dlouho nepožila, já to vlastně ani nepožila a to spasu mnoho. Jen velmi málo věcí mi neprojde až do žaludku a tohle mi v puse pobylo jen velmi krátce. Vzpomínka zůstane.

740NDI.jpg

Skumbrie se šťavnatým hráškem a tomatem budou i nadále v říši snů…

Renata


Zeleninové placičky od Kozlíka

23. února 2011 v 0:13 | čajovna
karb
rejpal
Tyhle placičky přinesl Kozlík Rejpal nedávno... že prý, když chci jíst zdravě, tak tohle je z hrašky... což je nějaká taková směs z hrachu a v podstatě je to mletý vařený hrách.

No a proč to nevyzkoušet. Bylo to ochucené naprosto úžasně, snad i nějak smažený, to jsem v tom prostě nevyzkoumala....ale výtečný.

S chlebem i s bramborama..

takže díky Kozlíku!!!

A kam pro tyhle zeleninové placičky jít?
Do prodejny se zdravou výživou..

Mléčná čokoláda bez rafinovaného cukru - jako za starých časů...

25. ledna 2011 v 0:38 | čajovna
rejpal
Už tady dlouho nebyl... tenhle kozlík mlsný a namlsaný a hlavně věčně nespokojený....
Prý tak dlouho hledal po obchodech čokoládu.
Ne ledajakou....
Ne náhražku a ne kakaovou pochoutku nebo něco, co by cukrem zabilo vola.

A přinesl tuto čokoládu, prý ji koupil v Lidlu...
milch
není s rafinovaným cukrem, ale s ovocným, tedy s fruktózou. V Lidlu bych, pravda, něco takového nečekala, ale ve složení vážně nebylo nic závadného. Ani rostlinný ztužený tuk, ale pravé kakaové máslo. A ovocný cukr.
Už jsem o této čokoládě slyšela a četla - je to prý vhodná mlska při dělené stravě.
Tak vzhůru do ní.
Víte jak... na obalu můžou psát co chtějí, ale...
Ale chuť byla opravdu báječná. Cukr se zdál opravdu ovocný, protože dělal trošku dojem ledové čokolády (umělé sladidlo to také umí, ale to zanechává na jazyku typický "ocas" a to tady nebylo), takže s cukrem tam bylo vše v pořádku. Čokoláda byla pevná, nechutnala po rostlinném tuku, ani se nijak zvlášť nerozehřívala. Byla pružná a výýýýtečná!
Díky kozlíku....
Tohle je čokoláda, která opravdu chutnala, nebyla přeslazená a krásně vynikla chuť kakaa...mňam.
:-)

Lavera basis sensitiv

4. října 2010 v 0:20 | čajovna
 Druhý deodorant od Kozlíka Rejpala byl o poznání lepší....

rejpal
Kuličkový deodorant s BIO měsíčkem a BIO aloe vera mě ovšem nezklamal. Jeho cena je vyšší - cca 243,-Kč a je také k dostání v obchodech se zdravou výživou a kosmetikou. Základní informace tu jsou v češtině.
Obsah je též 50 ml a tento je s měsíčkovou vůní, která je lehounká, příjemná, taková lehce mýdlová, sladká, ale ne těžká. Deodorant je bez alkoholu.
Vůně se na těle nemění (ale to je individuální záležitost) a mě, s mým příliš citlivým nosem, příjemná i po chvíli nošení. Potíte se, to je pravda, není tu hliník, takže se nezavírají potní žlázy a nezatěžuje se lymfatický systém.
Ale nejste cítit, případně se kolem vás šíří lehounký měsíčkový odér. Velmi
příjemný, dokonce natolik, že jsem se pídila, neexistuje-li v této vůni něco "silnějšího", třeba toaletní voda
… Bohužel ne… Škoda.
oo
Poznámka k orientaci - je to ten vlevo :-)

Deo Crystal od URTEKRAMu

29. září 2010 v 0:17 | čajovna
rejpal
50 ml deodorant bez hliníku k dostání v prodejnách se zdravou výživou či ekologickou drogerií.
Kozlík Rejpal se trošku odmlčel... ale pak mi přinesl prý v rámci zachování zdraví, dva úplně zdravé deodoranty....
Tak jsem je vyzkoušela...
Za tenhle ho moc nepochválím....

Právě tento má údajně decentní růžovou vůni a stojí cca 188,-Kč.
Neodolala jsem mu, ale spíše z nutnosti, než z toho, že by mě nějak očaroval. Vůně se mi opravdu zdála v obchodě decentní, nicméně na sobě už jsem z ní tak dobrý pocit neměla. Po čase mi začala být lehce nepříjemná. Ale je to jenom můj pocit, jsem na vůně a umělé parfémy spíše přecitlivělá, takže žádný div.
Proti pocení samozřejmě nefunguje, neobsahuje hliník a tak nezavírá potní žlázy. Potíte se stejně, jen nejste cítit.
Ale nechcete-li si zatěžovat lymfu aluminiem, který tedy opravdu neobsahuje, je to dobré řešení.
Po čase se začal deodorant zakalovat, asi případnými nečistotami, jež roll-on vnese do tekutiny. A ještě tak za týden dva po tom zakalení začal obsah nepříjemně nakysle páchnout. Putoval do koše...
Nevýhodou je také to, že zde není žádný český návod ani české složení.
oo
Poznámka pro orientaci - je to ten vpravo (o tom vlevo si povíme jindy...)

Tak jsem se rozloučila s Malcaem...

1. října 2009 v 12:28 | čajovna
Tak jsem se rozloučila s dobrotou starých totalitních časů... s tím voňavým, hřejivým, hladivým a smetanovým Malcaem...
Malcao?
Pamatujete Žlutý sáček se sypkým práškem trůnil obyčejně někde mezi Vitakávou a Grankem a vedle něj mívala čestné místo Bikava. Další tradice...
Ne ne, koupila jsem si - prý nové a tradiční, obal trochu podobný, trochu víc moderní, a nápis podobný Caru...to nemusím.
Podezřívavě jsem doma zkoumala výrobce, ten mi přišel podezřelý, nepamatuji si konkrétní jména, ale nepřišlo mi to jako to, co bývalo uvedeno kdysi... nebyli to Kávoviny?
No nebudu to prodlužovat, nemám ani sílu tu hrůzu sem fotit. Kozlík rejpal musí stačit sám o samotě.
Nové Malcao je hrůza, štiplavý, převoněný, umělý, černě nabarvený nápoj, který je prý z odtučněného mléka, ale já bych řekla, že i toho je tam v rámci diety málo a že je to spíš barevná voda s divnou chutí... achjo.
Jdu do lékárny pro jinou úchylku - Gravimilk, ten trochu chutí Malcao připomíná....
A nejhorší zpráva na závěr: doufala jsem, že je třeba i jiné Malcao, tedy opravdové Malcao a ne MalCao - nově. Není... bylo prodáno nové firmě, takže na trhu už je jen to, co jsem koupila já.
Mám chuť brečet... :-(

Pendreky od Funny

21. srpna 2009 v 14:17 | čajovna
Tak tohle je prý něco, co mi připomene mládí, pardon, dětství... Říkal Kozlík Rejpal a tvrdil, že do téhle dobrůtky se negativně rejpat nedá.
Měl recht - nedá...

Cukrová poleva je široká tak akorát, není navoněná, přechucená, jen sladká. A to se hezky snoubí s vnitřkem, který intenzivně voní a chutná po lékořici. Bonbony se skvěle koušou i cucají... Prostě paráda!!!
Takové malé ochutnání starých dobrých kvalit!

složení: cukr, pšeničná mouka, glukózový sirup, lékořicový extrakt....aroma (anetol, anýzová silice)
Je tam toho více, včetně obávaných Éček, ale výsledek je skvělá chuťová variace...

Jojo Cola bonbony

7. července 2009 v 9:28 | čajovna
Jestliže vás přešla chuť po jedněch již ochutnávaných cola bonbonech, tady si ji spravíte. Klasika je fakt dobrá. Cola skleničky jsou nápadité, tvar pěnivého moku leccos připomíná a uvnitř je ještě minidávka jakéhosi mazlavého sirupu s výraznou chutí coly. Ta je příjemná, intenzivní, ale nevtíravá a bonbony nemají žádnou pachuť.
Možná by mohly být méně sladké, ale to je jen můj dojem.
Tentokrát Kozlík koupil fakt dobře!

Albert Quality - Cola želatinové bonbony

29. června 2009 v 9:26 | čajovna
Kozlík mi přinesl úžasné kolové bonbony, tvrdil. Byly prý o dvě
koruny levnější, než tradiční "jojácké" No dobrá, je jich tam docela dost...

Výsledek? Ne, tohle nechutnalo ani Kozlíkovi.
Bonbony mají již při otevření sáčku divnou "vůni", trochu po kyselé trávě, trochu po čemsi zatuchlém, jen mírně po kole... Chuť je stejná jako vůně, v první chvíli jsem dokonce přemýšlela, je-li to normální chuť nebo mám zkažené balení. Pak se rozvinula chuť koly a pachuť lehce překryla...

...a sýr a křup....

16. dubna 2009 v 0:05 | čajovna
Balení taveného sýra a tyčinek zláká hlavně děti.
Kombinace je to zajímavá a jako občasné zpestření mlsků, no budiž… I když obsah tavících solí není zrovna hubený. Kozel Rejpal tvrdil, že si prý chuťové buňky civilizací zkaženého člověka, pochutnají...
Takže, vzhůru do ochutnávání...

...v pomazánkovém másle Euroshopper

25. března 2009 v 1:18 | čajovna
Tohle máslo nebudí příliš důvěru možná díky

"firemnímu" obalu. Koupíte ho v Hypernově (možná v Albertu?, netuším), ale je skvělé. Také v testech spotřebitelů v pořadu Černé ovce dopadl výborně, přesná fakta vám již neřeknu, ale obsahovalo to, co má... tedy žádné náhražky a umělotiny...jako mnohé, které se svým obalem tvářily luxusněji či měly mystifikující krávy na víčku...ačkoliv s mlékem měly jen trošku společné...

...do bílého čaje s mandarinkou a mangem...

18. března 2009 v 0:28 | čajovna
Tak tohle se opravdu podařilo... bílý čaj mám ráda pro jeho jemnou chuť a tak jsem opravdu zvědavě nakukovala...


Kozlík Rejpal mi předložil zajímavý čaj...bílý s vůní mandarinek nebo manga. Prý je tak výtečný, že z toho jdou oči šejdrem.

Ovšem rejpnout si tentokrát musím!!!

Rejpal a medové včeličky...

12. března 2009 v 0:53 | čajovna
Kozlíka dneska chytla mlsná. Přinesl z obchodu jakési želatinové medové včeličky... Mňam... nedá se jim nic vytknout... ačkoliv jsem jinak k želatinovým bonbonům nedůvěřivá a většinou mi nechutnají - jsou přeslazené, převoněné a překyselené.
V Medových včeličkách jsem objevila něco jiného... výbornou neidentifikovatelnou chuť - z dětství...

Rejpal v Pařížské paštice

4. března 2009 v 0:09 | čajovna
Kozel Rejpal dneska poprvé strčí čumák do paštiky.
Pařížské paštiky... Omrkne ji ze všech stran, ochutná a potom... se s vámi podělí... Z obalu se toho moc nedozvíte, pokud jste tedy rejpaví z pohledu dokonalé informovanosti - tož vás tato paštika neokouzlí.
Chuť? Hmmm... řekněme, že vyvážila případné nedostatky...:-)

Rejpale! Jdeme na to!

 
 

Reklama