Editorial, aktuality z Čajovny

První únorový týden bude rychlý

3. února 2014 v 9:40 | čajovna
Tento týden začíná Lunou v Beranu. Nic moc. Dynamika, touha po rychlosti a naprostá spontánnost může vyústit často až ve výbuchy emocí a vést k unáhleným reakcím.
V pondělí a částečně ještě v úterý si radši dvakrát rozmyslete, jestli si nešlápnout na jazyk a nesednout na prsty. Radši. Pro sichr. Škody napáchané pudovými reakcemi a náhlými výbuchy beranního temperamentu sice nebudou nikterak fatální, ale rozhodně nepříjemné. A zbytečně potom něco žehlit, žejo.

Ve středu se všechno během dopoledne uklidní, protože vstupujeme Lunou do znamení Býka. Náhle do hry vstupuje soulad a budeme si se svým okolím rozumět. Uff.
Jediné, nač si v těchto dnech je třeba dát pozor, je zažívání. Jezte to, co vám dělá dobře, vyhněte se nadýmavým a těžkým pokrmům, protože by je žaludek v tento den nějak moc nebral.
Čtvrtek opět probudí vášně a temperament, ale v dobrém. Láska, emoce, sex... týjo! Čtvrteční rande budou teda otřásat zeměkoulí.
V pátek se všechno zase uklidní a bude to takový malilinkato mrtvější den. Ony emoce a vášně včerejška se už moc nepodaří oživit.
Víkend si zachová Blíženeckou aktivitu a různorodost a tak od pátku, cokoliv plánujete, setkání, sport, jakákoliv neobvyklá aktivita, směle do ní.
A co tarot?
Rytíř holí - 4 mincí - 3 mečů (Smrt)
No tak se mi to nějak nelíbilo, tak jsem dovyložila onu Smrt. Tarot se tentokrát trošku s lunárním kalendářem rozchází. Ale třeba tomu přijdeme na kloub. Rytíř holí je o rychlosti a možná i zbrklosti začátku týdne. To by odpovídalo. 4 mincí v kombinaci s dalšími kartami je vážná a nepříliš příjemná. Na první pohled evokuje snahu až křečovitou, něco řešit, něco definitivně řešit tak, aby byly v životě opět nastolené jistoty, ale ono to tak dobře nepůjde, nebo pouze za cenu zlomených srdcí. Pokud se tedy tento týden s někým neshodnete, nebude to příjemné.
Ale ona Smrt dává naději, že se tímto případným sporem jen vyčistí vzduch. Odejde to staré, to, co už mělo někde raději zetlít a umřít, aby z toho mohlo vyrůst něco nového.
Svým způsobem je to konstelace trochu sado maso pro toho, kdo chce ve svém životě učinit nějaké změny. Půjde to, půjde to rychle, ale bude to trochu bolet.

Čajovna se bude stěhovat....

1. listopadu 2012 v 8:29 | Renata Petříčková
Po pěti letech Domácí čajovna zaslouží kompletní přestavbu.
Představte si nyní tento blog jako malou místnůstku, ve které se tady scházíme.
V tuhle chvíli se už staví základy pěkně vedle. Budou větší, budou trošku jiné a bude to krásná obytná místnost, ve které se bude dít přece jen něco jiné, než v této blogové formě.

VZNIKÁ NOVÝ WEBOVÝ MAGAZÍN S NÁZVEM ČAJOVNA U MODRÉ KOČKY, který bude navazovat na Domácí čajovnu.
Pokusím se v něm spojit výhody a osvědčené tahy tohoto blogu a některé novinky.

Co možná jinde nenajdete a čím bude tento magazín nový?
- pokusím se o on-line semináře a týdenní témata a to jak s odborníky (instruktor sebeobrany, ženská témata, spisovatelé, ilustrátoři)
- samozřejmě budeme velmi věrni knížkám
- a taky tarotům a nejen jim, podobných témat bude hodně
- a soutěže... a speciální odměňování čtenářů...

Domácí čajovna zůstane fungovat dál, stane se mým osobním blogem a takovým zákulisím, skladem a přípravnou Čajovny u Modré Kočky.

Návštěvníci Domácí čajovny se vždycky dozví, co je nového i u Modré Kočky... nikterak o sebe vzájemně nepřijdeme.
Tak držme palce, ať to vyjde!
Renata

O víkendu se chystám na blogpárty! Pojďte taky, bude se tam soutěžit i o kousek moje pohádky ;-)

2. října 2012 v 0:32 | čajovna
Lenka a Miluška už ani nemusí, těm právě dnes utíkají po poštovních nožičkách ona cédéčka domů z předchozí čajovnové soutěže. Snad je kutnohorští skřítkové potěší...

Ti ostatní mohou jít zkusit štěstí k mé milé kolegyni, spisovatelce o několik tříd úspěšnější - Renatě Štulcové - která bude křít druhé pokračování Rafaelovy školy... Tady je pozvánka:


a abyste tedy šli třeba na mejdan se mnou, nalákám Vás ještě starým rozhovorem s Renatou, který vznikl, když vyšel první díl...
Renata

...........................................................................................................................................

Rafaelova škola jako pohlazení ženské éterické duši

Je to vlastně knížka pro děti. Snad pro holčičky. Ale nese v sobě tak silné duchovní poselství, že jsem se v její éterické energii ráda ohřívala i já. Vracela se do dívčího věku a nacházela v sobě vílu. A z nějakého záhadného důvodu i můj šestiletý syn. K psaní recenze jsem si přizvala i samotnou autorku,
Renata Štulcová je milá a příjemná a ráda mi odpověděla na mé otázky k této určitě podivuhodné a obdivuhodné knížce.
2428NmQ.jpgRafaelova škola má širokou fanouškovskou základnu na blogu rafaelovaskola.blog.cz a já vím, že ještě před samotným knižním vydáním jednotlivé díly těšily právě na blogu své čtenáře. Bylo těžké přesvědčit
nakladatele, že Rafaelova škola je hodna knižního vydání?
"První nápad na Rafaelovu školu jsem dostala v době, kdy jsem psala knihu Růže a krokvice. Toužila jsem napsat romantickou dívčí knihu, která bude vyprávět nejen příběh hlavní hrdinky, ale zároveň bude čtenáře provádět přírodou a její ochranou, duchovnem a bylinkářstvím. Říkala jsem si, že hlavním dějištěm knihy se stane škola (jsem učitelka, školu znám velmi dobře), přemýšlela jsem, jak takovou školu ozvláštnit. Nakonec mě napadlo "vybudovat" školu pro elementární bytosti, které žijí mezi lidmi.
Po Růži a krokvici jsem psala Mojmíra a rozvíjela nápad na Rafaelovu školu. Jenomže - když jsem námět nabídla prvním nakladatelstvím, nevěřila jsem vlastním očím a uším. Prostě - v době upírů, vlkodlaků a padlých andělů se nakladatelům nechtělo do knihy, v které se to hemží dnešní mládeží, vílami, fauny, kentaury, nymfami a dalšími bytostmi. Začala jsem tedy psát knihu veřejně na blog, abych ukázala, že si své čtenáře získá, že dokáže přinést lidem radost. A nakonec se na mě i knihu usmálo štěstí a nakladatelství Mladá fronta se rozhodlo ji vydat knižně."


Určitě je dobře, že se tak nakonec stalo, protože knížka má dle mých pocitů několikero nosných
bodů, které rozhodně nejsou samozřejmostí.
AMOSFÉRA - Renata úžasně vystihla atmosféru prvního školního dne na internátní škole. Na škole, která vlastně existuje někde u nás, v Čechách (a kdoví, třeba opravdu existuje?), na škole, kde studují osmileté gymnázium dívky a chlapci, jež jsou z určité části elementály. Zde se postupně etamorfují a procházejí jednotlivými ročníky v různých podobách a učí se různým stupňům duchovní moudrosti. Atmosféra školy je vykreslena dokonale, tady hraje určitě velkou roli to, že sama Renata Štulcová je učitelka a tak využila svých zkušeností naprosto bravurně. Sama bych se do takové školy těšila, i na ten náročný první den, kdy nevíte, kde jste a pomalu ani čí jste. Znovu jsem okusila chuť se učit, nový ročník, nové předměty, nové učebnice… Úžasně je tu propracovaná organizace koly, spojena s obecně známými fakty ze života elementálů (víly, dryády, nágy, funkce drahých kamenů….bylin… to vše se naprosto shoduje s tím, co si dnes můžete přečíst v moudrých knihách). Renata nádherně vystihuje červenání čerstvě zamilované Mariny, hlavní hrdinky a také se umí vcítit do chlapeckého elementu, žáka Tomáše Buližníka, který dotváří celou skupinku, se kterou budete školou procházet.
POPISY JEDNOTLIVÝCH SCÉN - měsíční světlo, pocity víl při záři Měsíce, štědrovečerní atmosféra, kdy Marina ze svého pokojíčku pozná zasněžené tajemství dryád a částečně i své maminky. Ta je totiž důležitou součástí celé knížky, záhadné zmizení její maminky, když byl Marině jeden rok. Nechtěla jsem příliš prozrazovat z obsahu knížky a vlastně ani nemusím. Je tak něžná, čtivá a hluboká, že by to byl snad i hřích.

2429Yzg.jpg
Tak Vás nechám samotné, nechť poznáte tajemství poněkud svérázných pedagogů na Rafaelově
škole, jejich lákavé učební předměty, rituály školy a pokud jste nikdy nebyli na internátě, pak i takové jednoduchosti, jak to tam chodí…
Zajímalo by mne, jak dlouho už autorka žije ve společnosti Rafaelovy školy? Vím, že je připraveno několik dalších dílů…
"Když to sečtu, tak ve společnosti hrdinů Rafaelovy školy žiju čtyři roky. Během nich jsem však
stihla napsat další dvě knihy: Mojmíra a Strážce sedmi divů světa (tato kniha vyšla zatím pouze v Rusku). Rafaelovu školu mám naplánovanou jako oktalogii, tedy osmidílný knižní seriál. První kniha začíná vstupem Mariny Fialkové do osmiletého gymnázia a každý další rok bude zachycen v jedné knize. Nyní jsem se ve psaní dostala do poloviny třetí knihy, hrdinka studuje v tercii (osmé třídě).
Musím přiznat, že ve společnosti Rafaelovy školy se mi žije dobře. Komu by se nežilo dobře v přírodě, mezi vílami, elfy, léčiteli, ve škole, kde se kromě obvyklých předmětů učí i pro nás lidi neobvyklé - třeba
takové vysazování vílích zahrad, nebo tvorba pytlíčků lásky."
To je přesně to, co mě na knížce lákalo a ohřívalo mi duši… ale vrátím se k začátku Tvé odpovědi. Jak se proboha stane, že české autorce vyjde knížka "prozatím jen v Rusku?"

"Musím přiznat, že mě samotnou by ani náhodou nenapadlo, že mi vyjde kniha v zahraničí, a to dokonce v Rusku, kde mají obrovský knižní trh. Stalo se to tak, že mě kontaktovalo české nakladatelství, které vyrábí knihy převážně do ciziny.
Zadání bylo napsat napínavý příběh, který čtenáře provede po divech světa. Tudíž zčásti to měla být zábava a zčásti naučná historická publikace.
A tak jsem vymyslela Strážce sedmi divů světa - příběh čtrnáctiletého Pierra, potomka slavného hampolliona, který rozluštil hieroglyfy. Tento mladý Pierre, egyptská kamarádka a jejich otcové egyptologové se vydávají pátrat po tajemství, které spojuje sedm divů světa.
Kniha je bohatě ilustrovaná, doplněná interaktivními úkoly a tarotovými kartami a zatím vyšla v Rusku, je v prodeji i ostatních státech bývalého Sovětského svazu. Moc si přeju, aby mohla někdy vyjít i u nás. Vše záleží jen a jen na penězích, protože taková interaktivní kniha je drahá pro tisk a její cena je vyšší než
cena běžné beletrie."
Synův postřeh: se synem jsme zatím za polovinou, ale na otázku, co se mu nejvíce líbilo, pravil, proces líhnutí, kdy se z obyčejné holčičky stane víla. Tedy, první metamorfóza. Zvláštní, na šestiletého chlapce...
Měla jsem při čtení často dojem, že jsem elementál, třeba takové bolesti zad, pocit, že sem nepatřím, pocit těžkosti bytí a žití… Je tohle informace, která nějakým způsobem vyšla z Tebe samotné? Máš třeba
taky pocit, že jsi elementál?
"Celý život žiju na hranici města a přírody, přímo v posledním domě už obklopeném přírodou.
Teprve jako dospělá jsem si uvědomila, jaké mám vlastně štěstí. Sebe bych popsala jako takového elementála, který je pevně zakotven v lidském těle. Zajímá mě technika, neutíkám před velkoměsty, ale přednost dávám přírodě, lidem a duchovnu. Zamýšlela jsem už v životě nad mnoha otázkami, a to, co do knihy píšu, píšu ze sebe. Jak se dozvídám z ohlasů na knihu, nejsou to jen moje postřehy, ale mnoho čtenářů přemýšlí podobně, má podobné zážitky."

Pokud vím, tak sama jsi "posedlá bylinkami", zajímáš se o ezoteriku, karty sice nevykládáš, ale sbíráš je a přemýšlím nad nimi… Tady je hodně žen, které tuto zálibu "sdílí" a tak mě napadá dotaz - které
z těch všech karet, které vlastníš, Ti jsou nejbližší?
"Karty mě fascinovaly odmalička. Ale, jak už jsem i jinde prozradila, nevykládám si je, pouze je sbírám a přemýšlím nad nimi. Uvědomila jsem si, že není nutné, aby se lidé pokoušeli si je vykládat, stačí se jimi probírat a přemýšlet. Karty mohoulidem pomoci se v sobě vyznat. Moje nejoblíbenější karty jsou Tarot Magie druidů, když jsem ten balíček, spíš pořádný balík držela poprvé v ruce a prohlížela si karty, měla jsem pocit, že byly namalovány přímo pro mě."


Tak tyhle neznám, ale určitě se na ně ráda podívám..Ono to spojení světů se mimořádně podařilo…
SPOJENÍ HMOTNÉHO SVĚTA A SVĚTA ELEMENTÁLŮ.
Dozvídáme se jemné informace pronikající ze světa elementálů do toho našeho, například funkce bylinkových polštářů právě pro elementály uvězněné v lidských tělech, bylinkové polštářky nám mohou pomoci regenerovat v noci při spánku na té vyšší, energetické úrovni…
Používáš sama nějaký polštářek? Či jak ze sebe setřásáš únavu a stres?
"Kdysi jsem k Vánocům dostala polštářek vonící mátou, mou oblíbenou bylinkou. Zaujalo mě, že se takové věci vyrábějí. Přišlo mi to jako vynikající nápad. Jenže co člověk, to jiná oblíbená chuť či vůně, někdo si zase musí dát pozor na alergie vůči některým bylinám, tak jsem si říkala, že by nebylo špatné, kdyby se směsi do takových polštářků míchaly pro každého na zakázku. Kdyby se zákazník prošel po obchodě, přivoněl k bylinám, pověděl bylinkářce o svých trápeních a ona by mu směs do polštářku smíchala a přidala by navíc vhodné kameny.
Polštářek mám stále, na únavu a stress jsou dobré i slabé bylinné čaje, a pro mě hlavně dostatek
tekutin. S vodou cítím, jak se odplavují všechny nečistoty a jak nabývám sílu. Podstatný pro mě též byl okamžik, když jsem si konečně uvědomila, že nejdůležitější je dostatek spánku, že existují věci, které nemusím udělat hned.
Navíc jsem za ta léta na vlastní kůži zažila, že pokud nejde o život, nejde o nic. Otřepaná fráze, ale dojde k ní postupně určitě každý."
Styl psaní chvílemi připomíná starobylý, krásný styl, při kterém máte chuť vzít za ruku svou babičku a říct - babi, pojď, budu ti číst, to se ti bude líbit…
Moc krásný napsala hlavní hrdinka Marina dopis planetě Zemi a vymyslela nádherný a smysluplný projekt pro očistu naší planety. Najdete tu také "v praxi" zákon zhmotňování a zákon přitažlivosti.
1093MGI.jpg
NÁDHERNÁ ČTIVOST, NEPŘEDVÍDATELNOST. Spletitý příběh má jednu obrovskou výhodu - je
naprosto nepředvídatelný. Nedokážete předjímat, co bude za jednu stránku, natož za deset.


Je velká škoda, že nakladatel nakonec nedal na předsádku mapu zahrady a plán školy, to je úžasná věc, která tvoří další rozměr knihy - můžeme se dívat a nechat opticky příběh ožít… pro zájemce je tento plán alespoň na již zmiňovaném blogu.
S Marinou příběh opouštíme ve chvíli, kdy u ní probíhá druhá metamorfóza a v náručí své matky se mění do podoby hadího vejce…
Reni, můžeš nám prozradit, alespoň trošičku….? Co bude s Marinou dál?
"Kniha je detektivní, takže prozradím opravdu jen kousíček, abych čtenářům nezkazila zážitek. V druhém dílu Marina vstoupí do sekundy v podobě nágy. V naší republice si málokdo dokáže představit, jak nágy vypadají. Přitom nágu Meluzínu zná téměř každý. A právě s Meluzínou, která je mimochodem Marininou nevlastní sestrou, se v druhém díle potkáme. Marina bude pátrat po kletbě, která ničí štěstí její rodiny, bude se snažit pomoci i Meluzíně. Zároveň bude studovat se svými jedenácti spolužáky, s nimiž začíná mávat puberta. Jak to vše dopadne, neprozradím."
Je mi to jasné a tak právě proto přeji moc úspěchů na bitevním knižní poli, Rafaelově škole mnoho dalších dílů a velmi děkuji za rozhovor. A vlastně i za Rafaelovu školu, přišla mi vhod...
Vydalo nakladatelství Mladá Fronta, 2011, www.mf.cz
Renata

Víkendový čaj: A teď zase budu chtít něco já... ;-)

29. září 2012 v 8:17 | Renata
Ale nelekejte se...
Jen jsem slíbila, že v době narozenin těchto stránek, se budou dít porůzné věci a nějaké změny. Dlouho jsem nad nimi přemýšlela a pro letošek taky chyběl trošku hlubší bilanční článek.
Ale ani letos NESMÍM ZAPOMENOUT NA VELKÉ PODĚKOVÁNÍ ZA VAŠI PŘÍZEŇ, za všechny účasti v soutěžích, kterými činíte úžasný průvan v čajovnovém e-mailu, za všechna potěšení, která jste mi způsobili a v neposlední řadě i za vaši obrovskou důvěru, kterou ve mě vkládáte ve chvíli, kdy se obracíte o radu k tarotům.
Jsou to někdy smutné věci plné strachu, jindy sladkoboly - zažívám s vámi porůzné věci.

Moc si Vás vážím... všech.

Jen jedno mě mrzí a jedno mi tady chybí. A to jsou...

VAŠE KOMENTÁŘE!

Není tak složité ani pro neregistrovaného napsat komentář k článku. Chtěla bych vás tedy nesměle poprosit, abyste, pokud se Vám chce, více rozproudili diskuze pod články. Ráda se také zapojím!
A čím víc názorů a úhlů pohledu, tím líp!

A já na oplátku slíbím, že další týdny Domácí čajovny se budou nést v hodně vařícím a experimentálním stylu (obyčejně já vařit prostě neumím a FURT dělám nějaký pokusy), budu se dělit o zajímavé články, které píšu jinam a o všechno, co mi přijde zajímavé, více se budeme věnovat ezoterice, tarotům... a budete-li mít nějaké dotazy, náměty či cokoliv, napište, všemu se budu ráda věnovat. Hlavně když vím, že na druhé straně jste Vy, živí a obyčejní lidé, kteří třeba rádi tyto stránky otevřou, aby se vyhnuli - nevím čemu - bulváru, špíně světa? Třeba....

Prostě tak, aby tady byla opravdu pohoda hodna čajového relaxu.

Jen ten čaj si ještě budete muset vařit sami, to na dálku ještě neumím ;-)
Tak hezký víkend
Renata

Budeme hrát i o Robinsona! Už ho pro vás mám!

15. září 2012 v 9:41 | čajovna
Tedy, pro jednoho z vás.
A protože soutěží tady od příští neděle vypukne spoustu a bude to vélmi dlouhý narozeninový mejdan, můžeme možná začít s malým předstihem.

Soutěž o toto cédéčko, které jsem si dnes přinesla z pošty domů, vypukne co nevidět.


Recenzi si můžete přečíst TADY....

rozhodně to stojí za to!

Otík z vesničky... k nepoznání!

13. září 2012 v 12:07 | čajovna
O tohle se musím podělit, ač bych to jinak neudělala. Fotky sem asi nedám, kvůli autorským právům, prostě si budete muset kliknout


Je tam Otík z Vesničko má, středisková. Beze slov, jen zírám, jak pěknej chlap z něj JE!
Třikrát ženatý, čtyři děti a vinice v Bulharsku. Super!

Těch pár obrázků vážně stojí za skouknutí...
Renata

Výhercům prázdninové soutěže jsou odesílány výhry!

27. srpna 2012 v 18:23 | čajovna
Dobré zprávy z nadatelství Euromedia. Knížky jsou již odesílány, takže se můžete těšit!!!

Renča

Jak jsem oslovila Lady Rovenu...

8. srpna 2012 v 9:41 | Renata Petříčková
Přiznám se, že jsem k ní na stránky chodila šmírovat celkem často. Prý do Jedové chýše.
Nelekejte se, nevládne tam bába ježibába, ale alespoň takhle blogově velmi charismatická žena, bylinkářka, maminka a žena snad i magií oplývající. Ráda jsem tam chodila na články o runách a bylinkách - a chodím čas od času dodnes.

Pak jsem ji spatřila i na jednom magazínu pro ženy mezi čtenářkami, shodou náhod tam, kde jsem ve své práci začínala. A pak mě napadlo, že bych jí mohla občas přispět svými články, které tak trochu rozšiřují rozhledy ohledně duchovní literatury a nejrůznějších vykládacích karet. Lady Rovena souhlasila, za což jí velmi děkuji...
A tak dnes zveřejnila první článek o Orákulu vizí. A tak i já Vás moc ráda zvu na LADY ROVENU.


je tam totiž taky moc hezky, i když zas trošku jinak, než tady.
Sedne mi to tam...

Renata

Strašidýlka ožila - alespoň v dortu

19. července 2012 v 8:04 | čajovna
Knižní vydání zatím vázne...
to je pravda a vina je zatím na mé straně...

ale Mrazíček ze strašidýlkové školky oživl alespoň pod rukama šikové paní cukrářky...

na můj návrh:


vytvořila toto:


a tady důkaz, že to není modelína, ale opravdu "jedlost"...


chuť byla naprosto bezchybná!

Škoda, že nemůžu doopravdy nabídnout, tak alespoň takhle...

BERTE SI PROSÍM Mrkající

Kniha Devět rostlin touhy z naší soutěže je doma u svých čtenářů!

23. května 2012 v 0:31 | čajovna
Jste prostě milí, potěšily jste mě dvě z vás, které jste s nadšením a díky reagovaly na výhru v soutěži o knížku Devět rostlin touhy z nakladatelství Euromedie. Děkuji jemu i vám milé čtenářky za radost, kterou Vám knížka přinesla.

A Marta se podělila i o fotku, kterak knížku polehoučku rozbaluje a těší se s ní...


a text, který napsala nejde nepředat tak, jak byl... Marto děkuji'

.....dnes mě poštou ranní nepřišlo psaní, ale balíček s výhrou - knížkou "Devět
> rostlin touhy". Knížka, u které již obal, nadpis a úvodní povídání slibují
> počteníčko.
> Do čtení se pustím snad ještě tento týden, nevím. Pokud se Ti zdá divné mé
> otálení tak věz, že si knížky užívám prozatím občasným hýčkáním. To jest ležící
> knížku v pootevřené krabičce beru občas do ruky a přitom kouknu na překrásné
> květy na obalu.Hm, hm brumlám si, to bude počteníčko. Vrátím ji opět do
> krabičky, abych ji vzápětí sedíc na té své sedačce s tím květinkovým polštářkem
> opět z krabičky vyjmula, kousek úvodních slov přečetla a ujistila se, že to tedy
> bude "JÓ" počteníčko spojené s určitým dobrodružstvím.
> Tím dobrodružstvím myslím počáteční soutěžení - zodpovězení své touhy, pak
> napětí kdo vyhrál jenž vyvrcholilo milým překvapením, že také já. Další bod
> dobrodružství bylo očekávání knížky, obdržení dopisu od Euromedie bylo
> překvapení (mimochodem tam musím také poděkovat). No a nyní je dobrodružstvím
> pro mě to hýčkání knihy a sebe, že ji mám, že se máme.
> No jedním slovem, ale to nejde, tak více slovy:

"Já se mám"....

Takže... SE MĚJTE!!!! Mrkající

Renata

Recenze Blbouna na VašeLiteratura

13. května 2012 v 21:40 | Renata Petříčková
Potěšila mě konstruktivní recenze Jany Semelkové na webu Vaše Literatura....

Pro autory je vždycky dobré, když se dozví, kde udělali chyby a co se čtenářům nelíbí. A je velmi těžké najít ve svém okolí člověka, kterému důvěrujete a který je schopen právě tohoto nekritického pohledu. Jani, děkuju...

Ale i z této recenze vychází tato knížka velmi dobře. A přiznám se, že v těchto dnech upravujeme k dokonalosti druhý díl a vytknuté chyby jsem si vzala k srdci a.... a... druhý díl bude určitě zase o kus lepší.

Ukázka z knihy S Blbounem do říše pohádek

3. května 2012 v 11:12 | Renata Petříčková
Musím říci, že mě ani nepřekvapil výběr nakladatelství Fragment. Oficiální ukázka z knížek se čas od času pověřeným osobám povede.
A někdy vás úplně zavede a od celé knížky se odklání. A někdy je úplně scestná, protože je jasným TOP a to ostatní už vás rozhodně tolik nepobaví.

Tady se to povedlo a já si troufám říci, že podobných TOP okamžiků tam je velmi mnoho - a snad ten zbytek také stojí za to...
Takže S Blbounem do říše pohádek ;-)
Renata


"Páni, perník, to já rád," mlsně se olizoval čert a blekotal oslintaným černým jazykem po chaloupce a po okenicích.

" I kuš, odkdy jedí čerti perník?" divila se bába a odháněla ho koštětem, aby neolízal polevu a rozinky a vůbec, aby dočista neoslintal tu její pěknou chaloupku. Ale co čert nechtěl, koštěte se nebál a támhle dokonce za chvíli ukousl kousek okenice.

Všechno jsem to viděla, protože mě to tak zajímalo, jsem taky zvědavá sova, že jsem lítala kolem chaloupky, a proto vím každé slovo," pokračovala sova.

"My v pekle máme náhodouperník každý rok, Mikuláš vždycky přinese něco, co nerozdá hodným dětem, tak si pochutnáváme až do Vánoc," vysvětlil čert a nechal se tedy zahnat koštětem do svěnice. Od pusy mu ještě spadl drobek na zápraží. Kuš ty čerte!

Tam si lehl na pec i s tou sladkou a perníkovou pusou a usnul.

Zrovna na tu pec, na které ježibaba pekla perníčky. Nic nedbala ležícího a spícího čerta a pěkně do večera upekla šindele na střechu i nové okenice. Ozdobila je a šla ven nakrmit modré hady, kterými se to v zahradě jenom hemžilo .

Čerta v tu chvíli probudila sladká vůně perníku. Tenkrát se bábě těsto opravdu moc povedlo, a tak šel vydloubávat rozinky. Potom olízal polevu a potom ... pustil se do šindelů.

Bába ježibaba spráskla ruce a pak je dala nazlobeně v bok, když to všechno viděla.


"Ty jeden čerte nevychovaný, to jsi mi snědl šindele a olízal polevu? zahartusila, až z ní šel strach takový, že se i její vlastní zástěra schovlal radši bábě za záda. Čert zablekotal cukrovým jazykem a od levého zubu mu vypadla rozinka...

BIBLIOGRAFIE aneb co se ani v anotacích mých knih nedočtete...

13. dubna 2012 v 9:56 | čajovna, Renata Petříčková
a také prostor pro Vaše názory a kritiku. Pokud se Vám něco na knížce nelíbí, není nic snadnějšího, než si postěžovat autorovi (ům)...
anebo naopak S vyplazeným jazykem


Michal Vaněček, Renata Petříčková: S Blbounem do říše pohádek

Pohádka, která vznikla jako "oddech" od skřítků. Stvořili jsme jiného hrdinu, který se zcela náhodou zrodil jako Blboun nejapný a poslali ho s Jeníčkem a Mařenkou do klasických pohádek. Netušili jsme, jaká tam bude legrace. Trošku jiný styl, a o mnoho víc jednoduchého vtipu, který ocení zejména nejmenší... ale pokud mám první ohlasy, tak i dospělí nad tímhle čtením báječně relaxují!
Text byl původně určen do literární soutěže jednoho nakladatelství, ale tam neuspěl. Nakonec se přece jen dočkal jinde.
V šuplíku máme pokračování... takže?Mrkající


K zakoupení ZDE.
Vydalo nakladatelství Fragment, 2012, www.fragment.cz
Ilustrace: Ondřej Zahradníček

RECENZE NA VAŠELITERATURA od Jany Semelkové
Článek na TOPVIP.cz .
Rozhovor na webu Rodina21.
Recenze na webu Rodina21 od Radky Pavelkové.

.....................................................
Renata Petříčková, Michal Vaněček: Skřítkové pod stříbrným městem

Volné pokračování příběhů permoníků je opět další várkou příběhů z kutnohorského podzemí. Je možná trošičku víc zimní, příběhy jsou umístěny do kouzelného předvánočního období. O to víc jsou sváteční a hebké...

I tento příběh vyšel v audio podobě a tentokrát se na jeho podobě podílel Jan Přeučil i se svou ženou Evou Hruškovou.

K zakoupení ZDE.
Vydalo nakladatelství Maxdorf, 2011, www.maxdorf.cz
Ilustrace: Ondřej Zahradníček


...................................

Renata Petříčková, Michal Vaněček: Pohádky ze stříbrného města

První pohádková knížka vyšla z nápadu napsat pohádku ve dvou. Vyšlo to - a jak vidíte tak nejen knižně, ale i na CD jako audiokniha, kterou namluvil naprosto bravurně Jan Přeučil.

Pohádky vychází ze starobylých kutnohorských pověstí a dostáváme se v nich do kutnohorského podzemí k permoníkům do časů, kdy Kutná Hora dávala své stříbrné bohatství. Vypůjčili jsme si postavy z pověstí a stvořili celý permonický klan pod svatou Barborou a rozehráli naprosto nové příběhy.

K zakoupení ZDE.
Vydalo nakladatelství Maxdorf, 2010, www.maxdorf.cz
Ilustrace: Ondřej Zahradníček

...........................................
Renata Petříčková: Tenký, horký led
Renata Petříčková: Salon falešného štěstí

Dva rudočerné romány do dívčí knihovničky?
Možná... každopádně to byl můj první románový pokus na atraktivní témata. Podle slov jedné čtenářky jsou to syrové texty s hodně dobrým psychologickým vykreslením.
Vydalo nakladatelství AKCENT, 2010,2011
K zakoupení přímo u vydavatele, ZDE a ZDE

...............................................

Renata Petříčková: Jsem těhotná, ne nemocná


Moje knižní prvotina provází početím, těhotenstvím, porodem a šestinedělím.

Můj pracovní název knihy byl "Těhotenský guláš", ten však nakladatelstvím neprošel. Je to možná škoda, protože je to opravdu guláš. Takový, jaký má každá nastávající maminka v hlavě i v těle. Všechno je prostě jinak. Jak se vyrovnat s jednotlivými měsíci těhotenství, co vás čeká na těle i na duchu a hlavně, jak bolí porod, co se při něm děje a jak si můžete pomoci při jeho prožívání, a stejně jak se nepřepínat v šestinedělí. Mnohé, co v této knize je, se mohlo v roce vydání zdát kontroverzní, ale dnes to maminky považují za samozřejmé.
Nechybí tu humor, ono to ani jinak nejde,...
Autorem šíleného titulního obrázku je Mirek Vostrý, známý to vtipokreslíř a dlužno podotknout, že z faktu, že je právě tenhle obrázek na obalu, jsme nebyli dvakrát rozjásaní...

K zakoupení ZDE.
Vydalo nakladatelství XYZ, 2009, www.xyz.cz
Ilustrace: Mirek Vostrý

Poděkování za vzorné čtenářky a výherkyně a spolehlivé nakladatelství

12. dubna 2012 v 8:38 | čajovna
Co mě na Domácí čajovně těší jsou chvíle, kdy se čtenářky vrací, aby si opět něco přečetly, aby se opět pobavily či přibývající komentáře k článkům dávno zapadlým.

A těší mě i spolupráce s nakladatelstvím Euromedia, o které nelze říct snad nic jiného, než, že je to potěcha sama.

A třešničkou na dortu jsou čtenářky Irena a Milena, které se pod článek, ve kterém vyhrály krásnou čajovou knížku ozvaly, aby daly vědět, že svou knížku už mají doma. A že se líbí...

Děkuji i za Euromedii a mám obrovskou radost.

Renata

A abyste nevyšli ze cviku, nahoře už vidíte zadání nové soutěže, tentokrát o tři knížky, neméně zajímavé a vélmi, vélmi románově relaxační.
Tak hodně štěstí a krásné jaro přeji!

Rozhovor nejen o Blbounovi

6. dubna 2012 v 9:06 | čajovna
Už to asi vešlo ve známost, ale před pár dny spatřila světlo světa výše uvedená knížka - S Blbounem do říše pohádek.
A kdo se o ní chce dozvědět něco víc - ba dokonce i něco víc ze soukromí jejich autorů - tedy mě a spisovatelského kolegy Michala Vaněčka, tak prosím...


Dnes vyšel rozhovor na webu Rodina 21...
Oblíbené pohádkové příběhy o Karkulce, Sněhurce nebo Budulínkovi zná určitě každý z nás. Co když se ale hlavní hrdinové dostanou do kouzelného lesa náhodou a do cesty se jim přimotá neuvěřitelný průvodce, který žije už jen v pohádkách? S ptákem Blbounem nejapným se putování lesem stává cestou plnou dobrodružství a nečekaných setkání, při kterých se nikdo nudit nebude.

Kolotoč sezónních nemocí....

26. února 2012 v 14:59 | čajovna
... by se už jako mohl přestat točit.
V bláhové naději shlížím do kalendáře, abych zjistila, že ještě pár dlouhých týdnů je přede mnou. A bude-li to stejné štěstí jako před lety, tak jarní sezónní nemoci utne až červen.
První rok ve školce je vždycky náročný, to mi jistě potvrdí každá maminka. Z nemoci do nemoci, jak se imunitní systém dítěte jaksi "upgraduje" na vyšší výkonnost. Ten trénink něco stojí. Stojí nervy, čas a peníze v lékárně.
Naštěstí jsem už vyrostla z hysterických záchvatů a běháním k dětské lékařce s každou rýmou.
Jenže zítra mě to asi čeká - to, co skolilo syna v obchoďáku nevypadá jako rýma, spíš jako slušná chřipka nebo angína. Z hodiny na hodinu byl zelenej, s horečkou a ledovýma rukama. Vyzvracet se stihl naštěstí až doma - za tohle dostane metál, jak to stihnul a udržel, fakt že jo...

Takže po pár dnech, dvou zoufale krátkých týdnech.... další kolo nemocí.
Říká se, že matka vydrží víc než člověk.
A živě si pamatuju, jak jsem poslední roky s jarem víc a víc vyčerpaná, to upgradování imunitních systémů dětí beru hůř a hůř. Snad s věkem bude líp a další mimino už neplánuju....

Ať Vás podobné neduhy obloukem obcházejí
Renata

na závěr aspoň jedna těšící fotka... prý už kvetou...

Nezapomeňte na soutěž o Mstivou Soňu a těšte se na tu další, bude čajová, kytičková a voňavá...

Připomínám soutěž.... Jak se zbavit Mstivý Soni

22. února 2012 v 8:14 | čajovna
kterou si můžete přečíst i nahoře na stránkách. O knížku Jak se zbavit Mstivý Soni, která je tak úžasná,že se do našich dětských postýlek vrací celkem pravidelně, občas jí vytlačí šmoulové v televizi nebo nějaká pohádka v rádiu, ale nedejbože, aby tahle knížka někde zbůhdarma ležela...
A už to jede!!!
Sranda srovnatelná té od Poláčka.
Parta vykutálené třídy a ještě lepší učitelky je prostě lákadlo.

Už mi přišlo pár odpovědí na soutěžní otázku, jak byste si jakožto učitelka poradila se zlobivou třídou, jakou kulišárnu byste si na tu partu výrostků vymysleli...

a přišel i jeden nápad, který je naprosto geniální... nebudu ho prozrazovat, protože možná vyhraje..

Možná...

Pokud ho netriumfnete právě Vy!!!!!!
Tak to zkuste...Mrkající

Pojďte se mnou a Popelkami na Ezoteriku 2011....

15. listopadu 2011 v 8:23 | čajovna

MEGAREPORTÁŽ: Ezoterika 2011 překvapila kvalitní účastí. Muži s kartami! A krásnými orgonity!

Pozvu Vás na ezoterický festival EZOTERIKA 2011, který se konal o minulém víkendu v Pardubicích. Projdete ho společně se mnou, podíváte se mýma očima a zeptám se sice sama za sebe, ale kdoví…třeba si z některých slov vystavovatelů také něco vezmete.
Letošní ročník mne překvapil obrovskou účastí. A nesmírně zajímavými účastníky!
Ředitelka kulturního centra Pardubice Mgr. Romana Vojířová mi prozradila, že tento již 6. ročník je opravdu velmi nabitý. Mnohé zájemce museli dokonce odmítat z kapacitních důvodů a dnes jich tu, v omezených protorách kulturního domu Hronovic, bylo i přesto na několik desítek. Výstava měla i velkou návštěvnost, zájem o ní vzrůstá a pomalu si buduje skvělou tradici.
Areál výstaviště jsem si nejprve prošla jen tak a bylo mi jasné, že letos je na co se dívat. A pak jsem vybírala - no vlastně možná podle intuice. A přiznám se, jestli byli letos na festivalu nějací šarlatáni a podvodníci, nevím… ušli mé pozornosti a myslím, že jsem pro Vás posbírala mozaiku velmi zajímavých věcí, z nichž u některých došlo tak daleko, že vznikl samostatný rozhovor, který si na Popelkách přečtete později.

Ale už nebudu zdržovat, protože jako první mne zaujal pán, jež odváděl přivtělené duše a rušil geopatogenní zóny. Na mě dost silné téma prezentované navíc dosti siláckým způsobem a tak jsem šla dál.
2314ZDZ.jpgZaujal mne mladý muž, před nímž ležel balíček karet. To zaujme, "čaroděj"… aneb muži se v těchto funkcích" tak často nevidí. Tomáš Vojta z Tábora si své sklony k ezoterice uvědomil již v osmnácti letech a dnes se nepovažuje za věštce ani psychologa, ale spíše za osobního rádce. Zabývá se mimo jiné i výkladem snů a problematikou roku 2012. K tomuto jsem byla vybavena mnoha informacemi a mohu v tuto chvíli slíbit, že s panem Vojtou určitě přinesu
v brzké době rozhovor. Pokud i Vás zajímá, co on vidí za proměnou roce 2012, tak je to o duchovní obrodě lidstva a pozor! Kolébka toho všeho má být podle něj právě u nás, ve střední Evropě.
Tomáš Vojta měl na svém stolečku nejen krásné runy vyrobené s úctou a pokorou - z drahých kamenů, tak také i-ťing. A to mne zaujalo. Věštba ze tří mincí je starobylá a její původ je v Číně.

Datum 11.11.2011
považuje pan Vojta za šťastné, vhodné ke spolupráci a rozdělením a součtem do dvojek a čtyřek mu vychází osmička, v crowleyho tarotu Vyrovnání… ideální čas pro svatby, jak napsal i pro Táborský deník.

Jenže 11.11.2011 už bylo pár hodin za námi a mě lákala ta krabička s runami. Taky mám papírovou...

Máte opravdu nádherné runy, sama vím, že se musí vyrábět velmi opatrně a s hlubokou úctou.

"Ano…velmi opatrně. Runy se musí především dělat z přírodních materiálů, kámen, dřevo, ale i na listy, mušličky…"

Pociťujete, že runy jsou silnější než karty a jiné pomůcky k výkladu?
"Já výklady spojuji, nevyzdvihuji jednu metodu…třeba tyhle karty mám z Francie, Crowley tarot tady je…Každá metoda je silná, runy jsou tajemnější. Karty jsou zase naopak známější…"

V nabídce jsou také výklady snů. Tomáš Vojta mi potvrdil, že výklad snů je individuální. A že každý může ve svých snech najít symboliku šitou právě na míru. Dostali jsme se i k tématům věštěckých snů a lucidního snění…

Výklad z i-ťingů jsem si vyzkoušela…. Svou působností mi připadal podoben tomu runovému. Silný a pravdivý…
Mince si pohladíte, poválíte v dlaních, vložíte si do nich otázku a celkem osmkrát za sebou vyložíte. Vznikne tak hexagram.


2315MDZ.jpg

K Tomáši Vojtovi chodí ženy nejčastěji pro rady ohledně vztahů, ale překvapivě i hodně mužů, ti zase řeší převážně pracovní oblast a zdraví.

2319Y2U.jpgO kousek dál měli svůj stánek Ilja a Ilona Matoušovi, kde byly nádherné mandaly, kameny a opět runy. Ilja Matouš mi prozradil, že je kreslí tenkým fixem nebo gelovými tužkami ve chvílích, kdy je na přednáškách nebo na seminářích. Je to forma meditativního stavu, automatické kresby a úžasně se přitom relaxuje.

Jednu mandalu kreslí několik hodin, i pět, šest nebo sedm a nikdy neví, jak bude nakonec vypadat. Jde vlastně o formu automatické kresby.

2316YWZ.jpg
Dá se jimi i diagnostikovat a doplňovat energie. Mě zaujala na první pohled ta uprostřed nahoře, rudá... Chvíli mi dodávala energii, jsem prý unavená a chybí mi energie v oblasti srdce...

Kreslení mandal prý zaujme i děti a to i ty hyperaktivní, které u nich vydrží překvapivě dlouhou dobu.

2317NmY.jpg

Runy si o své místo v magii doslova říkají... Tak, jak to má být...


2318Mzg.jpg

Tady jsem tady objevila nádherný náhrdelník z malachitů. Taková koncentrace andělské energie se jen tak nevidí Laughing Vyráběný osobně panem Matoušem. S kameny je to ale jako s lidmi, osobnost člověk potřebuje osobnost kámen. Ne každý je stejný ta tak je třeba vybírat individuálně.

Ilona Matoušová na otázku, zda-li mají jako partneři tu výhodu, že se mohou energeticky léčit, odpovídá s nádherným úsměvem, že samozřejmě! Každý do jejich spolupráce dává právě tu svou energii, tu svou
polovinu.

A jak zmiňovala ředitelka Kulturního domu Mgr. Romana Vojířová, mezi hlavní vážené hosty každoročně patří chiromant a historik umění, pan arch. Marin Dobrev. Milý pán, který mi ochotně vysvětlil mimo jiné i to, že duše dítěte vchází do dělohy zhruba na rozhraní 5. a 6. měsíci (vzniká vědomí Já) a tuto dobu se do jeho duše i rukou otiskuje jeho životní úděl.
Jeho času si velmi cením, protože na výklady Marina Dobreva se stejně jako loni, i letos, čeká pořadník. Na své vizitce uvádí 50 let praxe. Neuvěřitelné! A přesto jsem mu položila první otázku pro lepší představu, jak dlouho už se věnujete chiromantii?
"Od sedmnácti a už mi bylo 70!"

Kdy a jak jste v sobě objevil tuto schopnost?

"Mne zaujalo, když jedna spolužačka, které jsem se líbil, za mnou přišla s tím, že mi bude číst z ruku, ale podle knížky a byla to jen záminka, abychom se drželi za ruce a mě bylo jasné, že výklady nezná. Já jsem si tu knížku půjčil a zaujala mne ta skutečnost, že jestliže má opravdu člověk dopředu formuiován osud, že tam bude hlubší filozofický podtext a že tam bude nějaká vyšší inteligence, která zařídila, že to tak bude. Já mám několikanásobné vysokoškolské vzdělání (např. i filozofie), ale díky chiromantii jsem se dostal v poznávání světa nejdál a tam jsem pochopil základ našeho světa je v inteligentní energii, která jí
tvoří, není viditelná, ale jsou v ní všechny ty zákony, kde se všechno ze života fixuje, karmické vazby. Pro mě bylo důležité zjistit, že existuje tato inteligence. A pak díky chiromantii jsem to postupně chápal. Dnes jsem asi jedním z mála, který má v tomto jasno, jak to funguje a jak se to do těch dlaní dostalo."

Zeptala jsem se ještě, co se tedy děje ve chvíli, kdy duše vstupuje do těla…

"Duše se souká do zárodku, který se vyvíjí, je v hypnotickém spánku a nasává do sebe vědomí - svou minulost, budoucnost -vidí svůj budoucí život. Předžívá si svůj budoucí život, to se zafixuje do podvědomí a některé věci potom děláme pod vlivem podvědomí a jednak se to zapisuje do rukou. Nejčitelnější jsou ruce novorozeného dítěte, tam je ta síť nejvýraznější, pak se zaobalí svalovinou a jasnost se mírně znejasní. Vidíme tam svou podstatu i karmu, zdánlivě je to složité, a vstupují tam do toho různé vlivy včetně toho, jak nás rodiče dělají a co u toho cítí."


2320OTJ.jpg

arch. Marin Dobrev při své práci

Pan Dobrev ze Dvora Králové mi doporučil knihu Experimentální psychologie od Břetislava Kafky, která mi mnohé osvětlí. Shodli jsem se na tom, že ten, kdo tohle řídí, je opravdu velmi, velmi inteligentní…

2321MDE.jpg

Zastavila jsem se také u prodejního stánku Ing. Kateřiny Marie Posoldové, která mne zaujala nejen svými širokými astrologickými a karetními službami, ale také prezentací metody RUŠ, která pracuje s podvědomím člověka, kde jsou uloženy nepříjemné tělesné pocity i emoce z hluboké minulosti a brání nám šťastnému prožívání dnešní reality. Pod vedením terapeuta vyhledáte negace, které se ve
vašem životě nahromadily a vytvořily. Poté je vyčistíte a letáček slibuje, že se budete cítit bezstarostně a lehce jako duše malých dětí, ovšem s nabytými zkušenostmi, není to o zapomnění.


2322M2U.jpg

Nádherný ráj run byl u Mgr. Zdeňky Rudolfové. Ručně vyráběné, milé a teploučké svým vzhledem.
Při jejich výrobě vycházela paní Rudolfová z obecně známých artefaktů, nápisů a moudrosti našich předků. Poskládání run je tedy osvědčené.

Pan ing. Zdeněk Nepustil ze Stříbra tu neprodával stříbro, ale výtečné čaje. Nepřebernou nabídku poskytoval nejen k ochutnání, ale také k potěšení smylů…


2323NzQ.jpg

Třeba tento trik s kouzelnou žábou. Žába je vytvořena z jakési umělé hmoty, která při styku s horkou vodou
zežloutne, jinak je hnědá. Na obrázku vidíte, kde se jí už "dotkl" horký proud vody.

2324NTd.jpg
Pan Nepustil to s čaji umí...však se jim věnuje již od roku 2005 a stále za nimi cestuje po celém světě.

U stánku s orgonity ovšem panovala velmi silná energie. Však jí také orgonity mají.
Pan Ivan Benetin mi vysvětlil, že se skládají z organické složky (kovové piliny), čistého křišťálu a polodrahokamu, který je na samém vršku. Vše je zalito pryskyřicí a pracuje jako energetický čistič. Vzduchu, vody, čehokoliv. Pan Benetin mi přislíbil rozhovor právě o orgonitech a tak se můžete těšit.


2325ZDU.jpg
Orgonit je směs kovových třísek zalitých v pryskyřici


2326YTJ.jpg
Orgnot si vybíráme jako kámen - pocitově. Jedna paní třeba při doteku na jeden orgonit omdlévala.
Tak byl silný!

2327OGY.jpg
Když už nic jiného, jsou to nádherné úkazy... a šperky do domácnosti i na krk...
O výrobě orgonitů z cukru, karamelu, o domácí výrobě a také o chemtrails jsem si s panem Benetinem povídala i v dalších minutách. Toto téma je velmi zajímavé a možná stále ještě tak trochu kontraverzní a určitě se mu budeme i nadále věnovat. Každopádně tento čistič energie, který léčí místa, domy, rostliny, zvířata i lidi si pozornost určitě zaslouží.


2328MDF.jpg
Moje poslední zastávka byla u Josefa Šálka, který o sobě říká, že je duchovní průvodce a terapeut. Provází lidi tak, aby mohli rozvinout své vlastní já a být sami sobě terapeuty a léčitely. Nepoví Vám budoucnost, ale zanalyzuje vaše prožitky a vnímání tak (a to i pomocí tarotů, které však nejsou vůbec nutné) že na řešení v podstatě přijdete sami.

Jste asi první z těch, o kterých se říká, že "Dobrá kartářka nepotřebuje ani karty, protože dokáže "vidět" a vyloží z čehokoliv..

"Přesně tak. Já jsem je tady nějakou dobu neměl, začal jsem je používat před pár měsíci. Důvod je to, že ta blokace, která znemožnovala lidem se otevřít, potřebovala otevřít. Potřeboval jsem argumenty, pomůcky. A zjistil jsem, že karty jsou dobrá možnost. I když mnohdy nejsou ani potřeba a jde to i bez nich. Navíc moje výklady nejsou typu - za půl roku přijde nový partner, tohle se změní… ale je to prožitkové, odpoutám lidi od problému a propojím je s vědomím jednoty a tehdy ten člověk dokáže sám tu situaci vidět uvolněně a s nadhledem a může jí naprosto sám řešit."

Shodují se výklady s tím, co cítíte?

"Ano.. určitě.. ."
Je to meditativní stav?

"Ano, dalo by se to tak nazvat."

Když promlouváte ke svým posluchačům například na přednáškách, je to také meditativní stav?

"Ono záleží na om, o čem ta přednáška má být. Je-li pevně daná, nebo má volnější, meditativní
téma. Je-li to téma dané, tak tato témata tam jsou fakticky daná Pokud je to volnějšího typu, tak to co ze mě vychází je velmi jednoduché až abstraktní, tak ve své podstatě hledáme…"

Josef Šálek říká, že to, co hledáme na různých přednáškách a festivalech je cesta k tomu, abychom pochopili, že to řešení a moudrost máme v sobě. Že je to návrat k přirozenému stavu věcí, každý z nás má tyto možnosti.

Kdy jste přišel na to, že máte tyto schopnosti?

"Nebyl jsem si toho vědom, až před pár lety jsem zjstil, že tyto schopnosti jsem měl už jako teenager, zábavnou formou jsem si s tím hrál a nevěděl jsem, že je to něco abstraktního. Třeba v restauraci, přišel tam kdosi, toho jsem neznal a tam jsme se třeba vsadili o pivo, že mu budu o něm vyprávět. A podle toho, jak na mě působil, jak gestikuloval, jak mluvil, a tak dále, jsem ho viděl v tom příběhu a dokázal jsem promlouvat za něj. Vnímal jsem jak on přemýšlel, jak viděl a jaké pochody se v něm odehrávají… takže můžu říct, že to pivo jsem vždycky dostal zaplacený… Akorát to byla taková nadsázka, neuvědomoval jsem si, že by v tom byla taková nějaká praktika…. Viděl jsem celistvě toho člověka
v jeho situaci a spouštěli se mi na něj ty reakce."

Takže i mě vidíte?

"LaughingVidět do lidí je to nejmenší, protože ve chvíli té skutečnosti jsme projevená láska, a jediné, co nám brání abychom si to uvědomili jsou různé bloky na různé mentální úrovni. Stačí být trochu senzitivnější. Každý má nějaké návyky, vzorce chování, svázanost, postoje, vyjadřování, toto jsou povrchové věci. A nehledě k tomu, že každý na sebe chtě nechtě mnohé prozradí slovy, takže stačí naslouchat a všímat si těch slov, která z něj vycházejí a tak můžeme o tom člověku zjistit téměř vše."

S panem Šálkem jsme strávili téměř hodinu nad velmi zajímavými tématy, některými ryze popelkovskými… takže určitě se můžete těšit na nějaký zajímavý rozhovor.

S některými účastníky se můžete setkat také na
prodejní výstavě Ezotera v Praze, v hale TJ Pankrác ve dnech 26. až
27. Listopadu 2011.
Renata
Foto: Renata Petříčková

Byla jsem otrokyní - víte název filmu?

14. listopadu 2011 v 11:46 | čajovna
Protože pod starším článkem o knížce Byla jsem otrokyní...


byl vznesen dotaz na film, protože kniha byla zfilmována, jala jsem se po něm pátrat.
Ale nepodařilo se mi.

Hledala jsem na uložto.cz

Nevíte prosím, kde by se dal film stáhnout?
nebo jak se alespoň ta zfilmovaná verze jmenuje?

Domácí čajovna má 3. narozeniny!

23. září 2011 v 0:22 | čajovna
Domácí čajovna má třetí narozeniny. To to letí, co?

to je trochu retro, aneb, jak se Domácí čajovna narodila... rok 2008...

takhle vypadala v září 2009 a nastolila jsem tradici švestkových receptů. Protože švestková byla hned první témata prvního roku...
Jaká bude letošní švestková dobrůtka si zatím nechám pro sebe ;-) nicméně prozradím, že už tam zbývá poslední kousek, který dorazím dneska večer. Nedá se tomu odolat! A nafoceno je a sepsáno též... tak se těšte na neděli, to ho zveřejním.
Ale co taky možná nevíte, a co Vám prozradím, jsou články a témata, která jsou nejoblíbenější. Už možná více než rok jsem se nedívala do statistiky a vlastně mě ani nepřekvapila...

Aktuální rok:
Největší návštěvnost má stále článek o Soukromých pastech (Tatínkova holčička)... na něj nejčastěji chodíte přímo z vyhledávače. Nic závratného v tom nehledám, je to patrně vyhledávačem atraktivní a "házené" téma. Druhý totiž trůní seriál Mrňouskové.

A třetí místo mě za poslední rok překvapilo. S více než 600 zobrazními získává bronz článek Močáky si namočím a potom si pochutnám. Takže jste vařili!!!
A na čtvrtém místě jsou Taroty-online jako celá rubrika. Výklady karet Vás zajímají a já jsem ráda, že jsem mnohým z vás ujasnila život a třeba i pomohla ke správnému rozhodnutí. Děkuji za důvěru...

A dále je tu několik dalších receptů jakožto sama rubrika Vaření a dokonce i Dělená strava SPLK. Překvapila, ta má docela úspěch.

Takže Vám za ty tři roky musím velmi poděkovat, za důvěru, za věrnost i za ochotu číst to, co tady splodím. Domácí čajovna stále bude fungovat, ačkoliv moje aktivity se už trošku míhají jinými směry.
Najdete mě nyní nejčastěji na magazínu POPELKY na adrese www.popelky.cz a překvapením pro věrné milé hosty Domácí čajovny může být i můj osobní blog. Pokud vás více zajímám, pak mě najdete taky zde.

Takže si dnes uvařte báječný čaj společně se mnou.
Je pro Vás dnes hezký den? Já doufám, že ano...pro mě určitě. Mám před setkání s moc milou ilustrátorkou, Adélou Moravcovou, se kterou mám čest dělat dnes rozhovor. Určitě vám na něj dám odkaz, až bude ve webové podobě. A pak klasiku obyčejné maminky, pro děti do školky, uklízet, vařit, obstarat x morčat, šneků a... a sakriš, nevyčistila jsem včera kočičí záchod. Taky morčata jsou poněkud "voňavá", ale ještě to u nich nečvachtá, tak to snad nějakou dobu vydrží...
Potěší mě, když mi napíšete, jaký jste měli dnes den právě vy...

Renata

Takže Vám za ty tři roky věrnosti, mí milí čtenáři moc děkuji a i když jsem mnohokrát chtěla nechat blog ladem, nikdy jsem to neudělala, protože mi těch vašich někdy až 200 návštěv denně přišlo opravdu moc na to, abych se jen tak vzdálila... a navíc, mám už čajovnu strašně moc ráda...

a pro potěchu jednu nádhernou písničku, u které se povedla i choreografie....
Beze slov, jen s přáním krásného, něžného kochání...

Domov...tam, kde je hezky....

25. srpna 2011 v 19:50 | čajovna
Přibližně za měsíc bude mít Domácí čajovna narozeniny. Třetí... a mě napadlo, že jsem vlastně za celou tu dobu nenapsala jediný článeček k tomu, jak je doma hezky... a přitom je to už celé ty tři roky motto celého tohoto blogu.Takže jsem se zamyslela nad tím, co je to domov. Moudří tvrdí, že ten pravý domov je pouze v nás samotných, jiní, že to je místo, kde jsme s těmi, koho máme rádi (a nemusí to být nutně za dveřmi s vaším jménem), další, že domov je tam někde, kde už nejsme mezi živými....
Ale nechme na chvíli filozofie. V našich životech a bytí je zvykem, že domov je místo, kde prostě bydlíme. Hýčkáme si ho, tvoříme a jsme šťastni, že ho máme. Rozčiluje nás, kdy nám to veškeré činčání ničí děti svou tvořivou a destruktivní činností, ale omlouváme je a šlapeme jako hodinky na opravě toho všeho. Rozčiluje nás, když nám to veškeré činčání ničí partner ozdobami ze smradlavých ponožek, spodků a šroubovákem na poličce s keramikou, cigaretami na stolku a peněženkou u nádherné a vyčinčané vázy... Prostě v tom domově nikdy nejsme tak úplně sami a zásahy ostatních mohou být pro náš pocit jistoty, tedy toho domácího zázemí, někdy zásadní.
A tak by mě zajímalo, jak se vyrovnáváte s tím, že váš domov není tak úplně váš?
Beze zbytku respektujete "to ostatní, co může rušit"?
Nebo je právě to součástí domova, který milujete?

Prostě domov, je hezky...

Soutěžte....zatím nikdo???

23. července 2011 v 17:03 | čajovna
Bylo mi jasné,že je to soutěž trochu dost odvážná a hlavně složitá. Je třeba si pochutnat a vyfotit a poslat.
Nebo najít starou fotku a poslat...

Ale neváhejte, zatím nikdo z vás neužívá krásných svůdností letošního léta?

Tak šup šup, já už jsem tak natěšená, každý den se dívám na e-mail, abych se pokochala, ale ono pořád nic.
Takže posílejte své obrázky letních dobrůtek, dobrých receptů a laskomin, protože v září pak jeden z vás získá tuhle nádhernou knížku...
Je fakt skvělá a to nejsem zavařovací maniak!
Přesto mě tak hezky domácky potěšila.

Těším se na obrázky a recepty na cajovnaprozeny@centrum.cz

Žena roku 1900 na prodej

20. května 2011 v 8:26 | čajovna
Pod recenzí velmi zajímavé knihy Žena roku 1900 se objevil malý inzerátek, jedna ze čtenářek tuto knihu prodá..


5 Martina Martina | E-mail | Včera v 15:12 | Reagovat
Dobrý den,
tuto knihu prodám, máli někdo zájem.
Helena Šmahelová: Žena roku 1900

E-mail je aktivní pod tímto odkazem, kde je také recenze (je to poslední komentář). Přišlo mi škoda na tento zajímavý příspěvek neupozornit, jedná se totiž o úžasný knihovničkový skvost...

Recenze pro připomenutí ještě takhle:

Helena Šmahelová: Žena roku 1900

19. listopadu 2010 v 0:11 | čajovna | Rostlinstvo


Knížka, která je již téměř čtvrtstoletí stará rozhodně nezaslouží být zasunuta na dně knihovničky.
V roce 1983 vydal Československý spisovatel v edici "Knihovna lidové četby" zajímavou knihu Heleny Šmahelové, vlastně snad jednu z nejlepších - Žena roku 1900.
Příběh je jímavou autobiografií života Růženy Halské, které je v roce 1900 krásných osmnáct let, doba je zvláštní, tento přelom století je přijímán s rozpaky, strachem a krásnými nadějemi.
Příběh začíná dětstvím hlavní hrdinky, které nebylo vůbec idylické, plné těžkostí pro tehdejší dobu typických a navíc ještě naplněné spoustou vlastních stínů a obav. Autorka vykresluje její přátelství s kamarádkou z dětství, jak sílí, jak se vyvíjí, jak do něj zasahuje rodina této její přítelkyně, která je na společenském žebříčku výš. A hlavně jak se v dospělosti tento vztah mění do zcela jiných dimenzí. Dospělost klepala dívkám na dveře již v pouhých patnácti letech….Zajímavé je, že tehdy byly ženy v 26-30 letech již považovány za ženy středního věku, zestárlé a téměř na konci opravdového života.
Hlavní hrdinka má těžký život, lásky ji potkávají, opouštějí a možná na tehdejší vkus mění partnery až příliš rychle, udržuje mimomanželské vztahy.
Helena Šmahelová velmi umě popisuje tuto dobu na přelomu minulých století. Je to doba obtížná, plná předsudků a přísných morálních pravidel, která nedbají na lidské city a možná právě proto za tím vším jen touha "za trochu lásky jít světa kraj."
Kniha je popisem mnoha let, které s Růženou Halskou prožíváme a popis okolní přírody, rozkvetlých stromů či vonícího počasí, deštivých dnů a mrazivých bleděmodrých rán je oživením, které nám pomůže se více vcítit do děje. Vlastně se nám před očima odehrává velmi věrný film, plný emocí, který vzbuzuje pocit, že v té době opravdu žijeme.
Příběh vypráví jen hlavní hrdinka, příběh není tříštěn rozvíjením osudů jiných postav, o ostatních se dozvídáme jen očima Růženy. Je navíc sužována tuberkulózou, ale bojuje statečně…Jak se cítí matka dospívající dcery, které je pouhých 42 let a ví, že umírá….?
"Byla bych se ráda dozvěděla, což se už nedovím, jak udělala první externí zkoušky na gymnáziu, byla bych ji ráda provázela jako pouhý bezmocný stín, až zůstane sama.
Netlovi se smilují nad sirotkem. Také František ji neopustí a kdo ví? Jsou tu Halští. Jako každý mladý člověk bude mít tolik přirozených nesnází a tolik překvapujících radostí, tolik bude zaměstnaná vlastním životem, že se snadno utěší. Mladičké zdravé bytosti nezbude čas na zdlouhavé truchlení. Stanu se pouhým stínem v její mysli, stínem, o němž bude uvažovat, až sama zestárne a bude mít čas vracet se k svému mládí…
" tolik Helena Šmahelová.
V medailonku v závěru knížky se dozvídáme, že v hrubých základech je příběh Růženy Halské příběhem matky Heleny Šmahelové, jejíž zážitky zpracovávala z jejího deníku.
Snad právě to umožňuje nadhled, autentičnost celého příběhu a jisté poměřování tehdejší doby s naší. Růžena Halská se vidí nekriticky, tak, jako sama sebe viděla maminka autorky, dělá chyby, trpí, je šťastná…čtenář má šanci ji soudit za její chování. Lze ji obdivovat, kritizovat i chválit.
Je její těžký život její vina? To je otázka, která musí napadnout každého po přečtení Ženy roku 1900. Je snad vinna doba plná předsudků?
A kolik je v příběhu pravdy? Na tuto otázku lze nalézt odpověď v knize stejné autorky Vzpomínky na Jaromíra Johna, která vyšla v roce 1979.
Kdo ví? Třeba už někdo dnes chystá knížku o Ženě roku 2000 a naši budoucí pravnuci ji jednou budou dychtivě číst a nesmírně se divit dnešnímu světu.
Dnes vám jen můžu zaručit, že vždy, když čtení tohoto románu přerušíte, budete si připadat jako probuzeni ze zvláštního sna….tak umě napsaná je to kniha.

E-knihy - řešení budoucnosti?

17. dubna 2011 v 0:47 | čajovna, www.euromedia.cz
Ebux.cz? Komfortní a jednoduchý způsob jak nakupovat a číst elektronické knihy
Elektronické knihy. Určitě jste už někdy tento terminus technicus slyšeli. Ptáte se, kdy se trh s elektronickými knihami probudí i v Česku? Už nemusíte. Stalo se tak 1. dubna 2011.
Jeden z nejsilnějších hráčů českého knižního trhu a taktéž jeden z největších tuzemských nakladatelů, Euromedia Group k.s., přišel s projektem ebux.cz, ve kterém spojil prostřednictvím čtečky elektronických knih Ebux Wooky požadavky nakladatelů na zabezpečení prodávaných eknih s přáním zákazníků, kteří chtějí nakupovat elektronické knihy jednoduše, rychle a chtějí zároveň co nejširší sortiment titulů, včetně knižních novinek.
Knihkupectví ebux.cz v současné době nabízí téměř 900 knih v elektronické podobě za výborné ceny, další knihy přibývají každým dnem tak, jak se do projektu zapojují další a další nakladatelé. Nakoupit na ebux.cz je přitom otázkou chvíle - zaregistrujete se, vyhledáte knihu, která vás zajímá, zaplatíte platební kartou nebo prostřednictvím SMS a můžete si vychutnat okamžitý zážitek z četby elektronické knihy. Ještě maličkost - nesmíte si zapomenout stáhnout čtečku elektronických knih Ebux Wooky
Ta byla vyvinuta speciálně pro knihkupectví ebux.cz a představuje to nejkomfortnější, co může český čtenář eknih využít - Ebux Wooky si můžete stáhnout až do šesti různých zařízení, rozečtenou knihu a vlastně všechny zakoupené knihy máte k dispozici ve všech a v kterýkoli okamžik. Samozřejmostí je intuitivní a jednoduché ovládání a variabilita nastavení - sami si upravíte dle svých zvyklostí velikost písma, barvu pozadí a mnoho dalšího.
Aktuálně je Ebux Wooky k dispozici v softwarové podobě pro nejpoužívanější technická zařízení (stolní počítač, chytré telefony, včetně Iphone), brzy bude následovat i čtečka hardwarová, která bude v prodeji za velice příjemnou cenu.
Ebux.cz je jasnou volbou pro každého, kdo odmítá řešit složitá technická nastavení, formáty elektronických knih a další problémy, které vyplývají z dosud roztříštěného trhu eknih v tuzemsku. Pokud chcete jednoduše nakupovat stovky těch nejžádanějších knih v elektronické podobě a chcete tyto knihy jednoduše také číst, je ebux.cz a jeho čtečka Ebux Wooky tím, co vás uspokojí a nezklame. Komfortnější a jednodušší způsob jak číst eknihy v tuzemsku v současné době neexistuje.
Na závěr ještě odpověď na patrně nejčastější otázku, týkající se čtečky Ebux Wooky. Otázka zní: Mohu si ve čtečce Ebux Wooky číst knihy, které mám jsem zakoupil v jiném obchodě než na ebux.cz? Ano, můžete. Je ale nutné dodržet dvě podmínky - kniha musí být ve formátu epub a nesmí být chráněna DRM. Takové knihy si můžete do Ebux Wooky pohodlně přidat.
Chcete se přesvědčit sami? Chcete si vyzkoušet, jak vypadají v elektronické podobě knihy Barbory Nesvadbové, Michala Viewegha a dalších českých i zahraničních autorů? Prosím, klikněte na následující odkaz: ebux.cz - vaše elektronické knihy (odkaz na http://www.ebux.cz)
Zdroj: PR Euromedia

A za sebe mohu jen přemýšlet, jestli jsou e-knihy opravdu knihami budoucnosti... neměla jsem ještě ani odvahu jednu jedinou vzít do ruky. Korektury na monitoru notebooku nesnáším, mám radši papír. Je přehlednější. Má duši... voní... dá se vzít do postele, dá se nad ním kousat chleba, pít čaj, dá se do něj psát tužkou... A pevně věřím, že e-knihy si najdou své e-knihomoly třeba ve světě studentů nebo tam, kde je třeba rychle uzmout informaci a předat jí dál. Ale tam, kde jde o knížku s duší, s tím, že se k ní budete s láskou vracet, tam bych upřednostnila papír.
I KOČKÁM SE NA PAPÍRU LEŽÍ LÍP ;-)Jsem stará konzerva...asi :-)))

A co vy?
Jste pro e-knihy nebo raději papírové?

Křest Pohádkové kuchařky

17. února 2011 v 0:51 | čajovna
at se líbí
Je velmi milé, když někoho napadne tak úžasný nápad, jako Alenu Vorlíčkovou, autorku Pohádkové kuchařky... která je věnována slovinské kuchyni. Hostů bude mnoho, receptů bude mnoho a zábavy také...

Bude se tu vařit, právě slovinská kuchyně, tak nakukujte v průběhu dneška i zítřka - bude to prý stát za to!
Takže prosím, pod tímto odkazem je zván každý!!!


a na stránkách www.pohadkovakucharka.svetu.cz najdete více informací...speciální stránka pro tento křest.

Zároveň bude probíhat dražba darovaných knih (můžete tam dražit i jednu jenom moji knížku a druhou ve spoluautorství - i s podpisy!!!) a výtěžek půjde na nedonošená miminka ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Tomu jsem nemohla odolat, zvláště, když i tamním lékařům vděčím za to, že tu vlastně na světě straším....a snad je to tak dobře... :-)

Užijte si dnes kočičí pohodu!!! Sejdeme se tam!!!
Program akce:

Křest Pohádkové kuchařky 17. 2.
2011 - program

8:00 zahájení aukce knih v diskuzích ve skupině Kouzelná zahrada
8:30 zahájení, přivítání, seznámení s programem, poděkování za spolupráci (odkaz partneři)
         snídaně
         upozornění na aukci + odkazy na knížky
9:00 Slovinská kuchyně - článek na www.pohadkovakucharka.svetu.cz
         Slovinsko - fotky
         Slovinské restaurace, horské chaty, statky…

10:00 Děti z DD
           Bonbónky

12:00 oběd - lublaňská obara, ričet
13:00 káva a něco k tomu
MaTami, BabyKlokánci
14:00 Klub Pohádkové ilustrace
Ilustrované recepty
16:00
Anketa - Jak by měl vypadat správný princ na bílém koni? + ilustrace
Obrázky - Magda, Terka, Andrea

17:00 nová pohádka Červená krabička + výtvarná soutěž dětí z DD


20:00 křest, přípitek

24:00 ukončení aukce

Magnesia Litera - nominujte si svou knihu - trvá to 5 vteřin!

11. února 2011 v 0:12 | čajovna
magnesia litera
Na tomto formuláři si můžete velmi rychle a příjemně nominovat právě tu svou nejoblíbenější knihu...
Cena čtenářů:Já už jsem si svou nominovala (podotýkám, že to nebyla moje, ale cizí ) a s nádherným pocitem, že to byla opravdu ta, jež se mě navždy dotkla...

Tisková zpráva k letošnímu ročníku:
tisková zpráva 2011
Desátý ročník: rekordní počet přihlášek a hledání knihy desetiletí Loňský devátý ročník výročních knižních cen Magnesia Litera přinesl několik podstatných změn ve struktuře výběru nejlepších knih jak v jednotlivých oborových kategoriích tak především v hlavní kategorii Kniha roku.

Recenze pohádek na Kultuře21

8. ledna 2011 v 22:19 | čajovna
pohádky
Odkaz na recenzi Pohádek ze stříbrného města....

Potěšila mě až k silnému ruměnci na tváři...

Tak šťastný nový rok 2011

1. ledna 2011 v 10:35 | čajovna
Tak se asi budu opakovat...ale...trochu pravdy v tomhle textu určitě je...
Tak ať se tady za rok sejdeme s pocitem, že ten předchozí rok 2011 stál za to žít....

ať na sebe nejsou lidí zlí a každý má své sny...
To by možná pro šťastný život stačilo, to by možná pozitivně ovlivnilo i naše zdraví, které si tak často přejeme jako to nejdůležitější, ale neuvědomujeme si, že si ho my sami i lidstvo jako celek tak rádi a zoufale ničíme...
A jaký bude ten náš nový rok?
Možná dobrý, možná špatný, každopádně velmi zajímavý. Numerologie, astrologie a na pomoc jsem přizvala i karty a 5. ledna tu bude článek o tom, jaký ten letošní rok bude...
Dnes máme krásné datum 1.1.2011 - tak ať vám všem jde k duhu...

Vyhodnocení soutěže NAKLADATELSTVÍ XYZ – POHÁDKA PRO ROZMARÝNKA

1. prosince 2010 v 8:59 | čajovna
TAK TAKHLE SE PLNÍ SLIBY, NAŠE MILÁ KOLEGYŇKA DOMÁCÍ ČAJOVNY, LENKA HANZALOVÁ TU PŘED ČASEM SLÍBILA, ŽE SE ZÚČASTNÍ SOUTĚŽE S NAKLADATELSTVÍM XYZ. JAK SLÍBILA, UDĚLALA A ..... MIMO JINÉ VYHRÁLA!!!
MÁM OBROVSKOU RADOST!!!
LENKO, GRATULUJU....
...................................................................................................
A JAK TO TEDY DOPADLO? ZDE JE ZPRÁVA Z XYZu...
V květnu letošního roku jsme vyhlásili půlroční literární soutěž, které se mohli zúčastnit děti i dospělí. Jejich úkolem bylo napsat pohádku, básničku nebo hádanku pro skřítka z rodu knihomilů, Rozmarýnka.
Zadání bylo jasné - text měl odpovídat zaměření knihy Rozmarýnek, kterou nakladatelství vydalo na jaře.
Předpokládali jsme, že soutěžící si pečlivě pročtou podmínky soutěže a zároveň nahlédnou do již vydané knížky (autorem postavičky skřítka Rozmarýnka je Miloš Nesvadba), aby si upřesnili žánr. Bohužel ne všichni tak učinili, proto musela porota složená z řad redaktorek nakladatelství značné množství soutěžních příspěvků ze soutěžního zápolení vyřadit.
Nakonec jsme hodnotili třicet sedm dětských soutěžních příspěvků a dvacet osm soutěžních příspěvků od dospělých soutěžících. Přes třicet příběhů jsme opravdu nemohli při dobré vůli vůbec zařadit.
Všem děkujeme za účast (i těm vyřazeným) a věříme, že v příštím literárním klání se všichni lépe seznámí s podmínkami soutěže a užijí správného žánru, aby porota nemusela nikoho z účasti vyřadit.

Velice děkujeme paním učitelkám základních škol, které podpořily své žáky, a knihovnicím, které naši soutěž doporučily svým čtenářům.

Složení poroty:

Předsedkyně poroty:
Jana Semelková, šéfredaktorka nakladatelství

Členky poroty:
Petra Niederlová, redaktorka nakladatelství
Markéta Stinglová, redaktorka nakladatelství
Markéta Šlaufová, redaktorka nakladatelství
Michaela Klabíková, stážistka nakladatelství

Vzhledem k tomu, že rozhodování bylo velmi těžké a zároveň věkový rozdíl jednotlivých soutěžících byl více než vysoký, rozdělila porota příspěvky do dvou kategorií - dětské a dospělé. S lítostí však musíme oznámit, že zaslané příběhy v konečném důsledku nenaplnily rukopis pro slíbenou knížku. Jejich kvalita byla opravdu na velmi kolísavé úrovni. Proto jsme ocenili skutečně ty nejlepší dílka v každé kategorii, a to bez rozlišení pořadí.
Porota také udělila zvláštní cenu Základní škole praktické a internátní v Olešovicích za krásné příspěvky svých žáků. Všichni čtyři soutěžící žáci (Petra Dufková, Martin Medvedz, Lucie Polarová a Jan Polomik) získají kalendář na rok 2011 Z pohádky do pohádky a škola do knihovničky knížky Rozmarýnek a Velkou knihu říkadel s ilustracemi Miloše Nesvadby.

Ocenění soutěžící v kategorii dětských příspěvků:
Radka Koubková za příběh Sedmá tečka
Alžběta Vítková za pohádku O Vendulce a Vitouškovi
Karol Peřinová za básničku V cirkuse
Lucie Majdjaková za pohádku O princezně Aničce
Denisa Michalinová za básničku Vodník na suchu

Ocenění soutěžící z řad dospělých:
Marie Kšajtová za pohádkový příběh Na planetě Knoflík
Lenka Hanzalová za soubor básniček a hádanek pro malé děti
Taťána Nováková za soubor veršovánek
Magdalena Zachardová za příběh Emma a dešťový skřítek
Jitka Nesnídalová za pohádku Emička, les a skřítkové

Všichni ocenění obdrží interaktivní stolní kalendář pro rok 2011 Z pohádky do pohádky a knížku z produkce NAKLADATELSTVÍ XYZ. Ceny výhercům zašleme poštou.

Všem úspěšným blahopřejeme.

Za NAKLADATELSTVÍI XYZ a za porotu soutěže Pohádka pro Rozmarýnka
PhDr Jana Semelková

Soutěž o pohádky ze Stříbrného města, tak trochu zvláštní, protože tak trochu i moje :-)

28. října 2010 v 22:02 | čajovna
Soutěž v Aktualitách z Čajovny? No, jinak to ani nejde, není to totiž soutěž naše, čajovnická, ale zprostředkovaná a já vřele doporučuji soutěžit. Vyhrát totiž můžete něco, co se právě chystá a co tak trochu zpoloviny je z mého pera... pohádky z jistého městečka, které je nádherné a krásné, a na blogu jedné z Vás jsem se s ním už setkala a pokochala se známými místy. Uhodnete, kterému městu se říká "stříbrné"... ?
Pokud ano, soutěžte o cédéčko!
Věřím, že pro Vás soutěžení bude přinejmenším stejně báječnou zábavou, jako pro mě práce na textu těchto pohádek. Byla to pro mě úžasná zkušenost a kolega Michal Vaněček na tom byl naprosto stejně... a snad to na pohádkách bude znát... ne snad... URČITĚ!

book
Pohádky ze stříbrného města
28.10.2010 20:29
V nejbližších dnech očekáváme vydání nového CD a knížky s názvem "Pohádky ze stříbrného města". Těšte se s námi! Několik desítek knížek z této unikátní edice bude uvolněno do prodeje. Ostatní knihy a CD budou věnovány handicapovaným dětem jako dárky. Sledujte naše stránky a včas objednejte svůj výtisk!!! Pro 3 soutěživé zájemce máme výtisk zdarma... SOUTĚŽNÍ OTÁZKA je: V jakém městě se pohádky odehrávají? Odpovídejte na adresu: office@merunka.biz do 3.11.2010 do 20:10 hod.


Vylosovaní výherci budou následně kontaktováni kanceláří společnosti.

Svět dětské fantazie vystavuje kresby dětí i známých autorů v Brně

27. října 2010 v 16:04 | čajovna
růže
Vzniknout může cokoliv, co vás napadne. Spojením knihkupectví Svět dětské fantazie, Centra pro rodinu a sociální péči Brno, dětí a autorů dětských knížek : Jiřího Žáčka, Petry Braunové, Ireny Gálové, Adolfa Dudka, Markéty Vydrové a Venduly Hegerová vznikla úžasná výstava dětských výtvarných a literárních prací, které děti zasílaly do soutěže s názvem Děti učí děti Huga poznávat svět.

Děti ze všech koutů naší republiky posílaly během čtyř soutěžních kol do knihkupectví nádherné obrázky, pohádky, příběhy a básničky o tom, co se dá prožít v jednotlivých ročních obdobích. Po skončení každého kola dostali vybraní autoři ocenění ve formě knížek, her či CD. To nejtěžší však čekalo porotu nakonec! Vybrat ze všech soutěžních příspěvků ty, které se dostanou do vážené společnosti. Do společnosti obrázků a příběhů vytvořených profesionály.

Text tří vybraných dětských spisovatelů ilustrovali známí čeští ilustrátoři Adolf Dudek, Markéta Vydrová a Vendula Hegerová. Předlohou pro básničku Jiřího Žáčka a příběhu Petry Braunové, Ireny Gálové a se staly obrázky dětských malířů.

Kde a kdy???
bubáci

Jak dopadla spolupráce těchto netradičných autorských dvojic se můžete přesvědčit na vlastní oči na výstavě v Centru pro rodinu a sociální péči, Josefská 1, přízemí obchodního domu Klášter, Brno.

Zveme všechny děti, rodiče i prarodiče 4. listopadu 2010 v 15.30 na slavnostní vernisáž.
Součástí vernisáže bude čtení ilustrátorky Markéty Vydrové z knihy STRAŠIBRAŠI aneb Tajemství věže v Kamsehrabech, prodejní výstavka knih a mezigenerační anketa o nejoblíbenější knížku dětí, rodičů a prarodičů. Výstava potrvá do 15. ledna 2011.

Výstava potrvá do konce ledna 2011.

www.svetdetskefantazie.cz

Poděkování... tak trochu narozeninové

23. září 2010 v 0:09 | čajovna
Domácí čajovna má dnes druhé narozeniny!
A že to dojde takhle daleko jsem nečekala... určitě ne ve chvíli, kdy vznikla a vypadala asi takto:
říjen 2008
tedy v říjnu 2008...
a tušila jsem, že se ráda dožije druhých narozenin loni, když vypadala takto:
září 2009
Takže při této příležitosti si snad jen můžete doma se mnou uvařit čaj a hezky si připít na zdraví nejen Domácí čajovny, ale hlavně na to Vaše. Protože bez Vás, milí čtenáři, přispěvatelé a milí lidé, bych tohle už dávno nedělala, blog bych zabalila do ruličky a hodila oknem. Ale vaše milé komentáře, podnětné nápady a pocit, že sem chodíte rádi, mi to (zatím) nedovolí. A těším se tedy, že  se spolu dočkáme i třetích narozenin. A za krátký čas sem přijde i stotisící návštěvník...je to vůbec možné?
Tak vám tedy z hloubi srdce moc děkuji....
P.S.: A za odměnu si přijďte zítra zasoutěžit. :-)

Rozhovor pro Maminky maminkám

19. září 2010 v 0:58 | čajovna

minnn
Pod tímto odkazem si můžete přečíst rozhovor s mou maličkostí, který snad potěšil čtenářky webu Maminky maminkám. Další milovnici knížek Aleně Vorlíčkové děkuji za hezkou spolupráci!

A těšte se na příští týden.... vypuknou narozeniny! A s nimi taky nová soutěž!
Hezkou nejen neděli přeji!
Renata

Obrázky z mé dílny a... možná (malé tajemství) :-)

15. září 2010 v 0:20 | čajovna
stra
o mé vášni pro strašidýlkovou školku už asi víte z blogu www.renatapetrickova.pise.cz a když před dvěmi lety vznikl první příběh, netušila jsem, že dnes, o dva roky déle, budu načínat "třeťáčkový školkový rok" nejen se svým synem, ale i se strašidlama...
Tady nahoře - to je můj obrázek k dílu, jež byl zcela v režii mého syna, neb si usmyslel, že Mrazíček spadne do záchodu. Tak spadl, na výletě na hradě a vyplaval až v rybníku, navíc se mu zlomil rampouch.

stra
Tady zase paní učitelka rozbila stůl a židle taky...
Holt děti, bez jejich inspirace by příběhy zdaleka nebyly tak živé...
ra
tady se ošetřuje ten rozbitý rampouch...
dd
a poslední školkový den se Rozteklinka roztekla... I to jsem musela nakreslit. A už je tu září. S ním chuť do dalších dílů a dalšího vymýšlení. Nejen u mého synka, ale i u mě.

A dobrá zpráva na závěr. Mám vyhlédnutou skvělou ilustrátorku, Adélu Moravcovou, a jestli půjde vše jak má, příští rok tenhle náš příběh spatří světlo světa v knižní podobě. Moc se na to těším. Moc a moc a úplně nejvíc.
Ze všech mých dílek mi ti bubáci nějak nejvíc přirostli k srdci...

Želvinka otevírá své soutěže!!!

23. srpna 2010 v 16:50 | čajovna
ss
Tak mě moc potěšilo, že čerstvá přispěvatelka do Domácí čajovny, slečna Lenka, má své soutěžní stránky... a mě je ctí je představit a pozvat Vás...

tam najdete několik prvních soutěží, blog je právě čerstvě narozený, takže soutěžit můžete s velkou nadějí na úspěch. Přemýšlím, jakou fotkou se účastnit prázdninové fotosoutěže.... Želvinka se těší...
A jen co bude hotová ikonka, Želvinka dostane čestné místo v odkazech vlevo...

S čistým listem papíru....a malým tajemstvím

28. května 2010 v 14:22 | čajovna
r
Enili už asi tuší, ale mě je v tuhle chvíli moc hezky. A před pár dny mi bylo asi tak, jak se cítí člověk na dně, sužován myšlenkami na vlastní konečnost. Samozřejmě, nejsme tu věčně, ale jinak se o tom přemýšlí, když je člověku dvacet (což jsem taky přemýšlela) a jinak, když je mu třicet a má dvě malé děti... a nejspíš jinak i když je vám padesát, šedesát a v podstatě jste "zbytní" a život je už jen bonusem navíc... i když je to ošklivé slovo, protože zbytný není nikdo. Před očima běží celý život a páráte se v příbězích podobných, leč špatně ukončených. Trávíte dny hledáním informací o své nemoci či podezření. Trávíte čas v čekárnách, kde se nečeká příjemně, ale většinou na nějaký ortel.
Byla jsem propuštěna s tím, že  podezření se nepotvrdilo, problém byl jinde a je zcela banální, i když imituje dost vážné záležitosti.
Nemusím popisovat, jaký nával životní energie vám to dodá. A jak si opět člověk uvědomí tu vzácnost, že tu smí být.  Jak svět ožije, jaké napětí spadne - již třetí den mě z toho napětí bolí hlava, teď už asi spíš z toho uvolnění. Migréna ovšem taky není zrovna nejlepší nemoc. Snad to dnes rozchodím na dětském dnu. Jsem vděčná za to, že tam můžu jít jako zdravá osoba...
Přeji Vám všem z celého srdíčka, ať veškerá tato "tytyty" od života jsou jen bubáci, ze kterých nakonec získáte jen ten čistý  list papíru, který budete mít šanci opět popsat jen věci krásnými a pozitivními. Ať je to cesta k lepšímu člověku.

d
A na závěr ještě jednu radost, se kterou se s Vámi ráda rozdělím. Asi fungují zákony karmy nebo co. Snad za odměnu jsem dnes dostala definitivní možnost vydat první román. Románovou prvotinu, ke které se teprve sepisuje smlouva. Moje třetí zkušenost s nakladatelstvím, sama se bojím a trochu těším, jaká bude - jsem v tomto směru už zbavena iluzí a tak vím, že knížka jako finální produkt nemusí mít s představou autora mnoho společného...  A tak si potichoučku budu přát, aby knížka opravdu spatřila světlo světa a někoho potěšila. 
Pohladila, dodala mu lásku a víru v... v... v sílu osudové lásky? I když zůstane nenaplněna... Ale víc už prozrazovat nebudu.  Ukázku z knížky najdete na tomto blogu vlevo, nahoře jako zmiňovanou jazykovou lahůdku.

Všem Vám ze srdce a s vděčností přeji krásný den a víkend a uvědomte si vzácnost svého bytí... a zákon, že krása vyzařovaná zevnitř přitahuje i krásu zvenčí. A to nemluvím o upravených vlasech a módní sukni :-)
Reni 

Ukažte své výtvory...vždyť jich je!

19. dubna 2010 v 9:29 | čajovna
rrrrr
Jsem tu při dnešku s malým shrnutím dění v Domácí čajovně...

Tak před nedávnem tu byla vyhlášena soutěž s českými šikovnými ručičkami a účast je zatím malá, maličká...
Tak milí návštěvníci Domácí čajovny. Vždyť já vím, že na tyto stránky chodí mnoho a mnoho uměleckých kutilů a jak je řečeno v záhlaví soutěže - nejde o krásu, jde o radost a o nápad.

Tak se prosím nebojte a účastněte se... Stačí jen svůj jakýkoliv rukodělný výtvor zaslat na fotografii na cajovnaprozeny@centrum.cz a uděláme si tady maličký veletrh, či spíše výstavu pro oko.
A někteří dostanou i malou odměnu...
Zejména maminky by mohly soutěžit, ve hře jsou totiž i knížky pro dětičky - a moc krááásné....

To bylo to nejdůležitější....Je to pro tuto chvíli jedna z posledních větších soutěží, z důvodů nedostatku času, financu a na mě se valících jiných aktivit. Mé přání rozšířit Čajovnu do překrásných rozměrů a výšin se zatím odkládá...
Další rozsáhlejší soutěž se chystá na prázdninové měsíce, které budou vzpomínací, tématické a už teď mohu prozradit, že se v září budou rozdávat opět knížky. Ale o články nouze nebude...
Tak přeji krásné pukající jaro...
Mimochodem, dneska to ráno venku překrásně vonělo po té zelené zmoklé trávě...

Odkaz na soutěž o moji knihu :-)

25. března 2010 v 15:24 | čajovna
ik

To jen, kdyby se Vám chtělo... :-)

Přeji hezké jarní dny, i když se má na víkend udělat zase ošklivo, takový jarní deštík není k zahození, berme to z té lepší stránky.

Třeba si udělejte nějakou dobrotu, takové košíčky, mufinky a trošku dobrého zeleného čaje. Mňam!

Oceňovací štafeta - to nelze nechat jen tak...

18. března 2010 v 11:44 | čajovna
štafeta
Do Domácí čajovny připlulo jakési štafetové ocenění, za které nejenže moc děkuji Jarce
a nejen jí ať se tu nadále líbí... ale podnítilo mě to k přemýšlení, komu já tuhle štafetu předám.
Takže dvoje sedmičky...
abych splnila podmínky této soutěže, nejprve sedm věcí ode mě:
- kdysi jsem trpěla láskou ke koním, pak se to přetransformovalo na lásku ke kočkám a všemu živému (kam to může dospět, vidíte třeba v tom, že máme doma i africké šneky)
- dnes trpím láskou ke svým dvěma dětem a občas trpím i naopak, rodiče malých živlů asi tuší o čem mluvím.
- ráda trpím u sporáku, jídlo je moje vášeň
- ráda trpím láskou k zahradničení, a trpím proto, že ta láska je nenaplněná
- nefalšovaně trpím při úklidu věčného nepořádku, jehož původcem je většinou čas (prach) a děti (hračky, oblečení....)
- dodnes trpím láskou ke knihám. Knihovna mi nestačí a knihy mě vytlačují z bytu
- od dětství trpím mánií spisovatelskou, dodnes však dumám, je-li to spisovatelství nebo grafománie.
A komu štafetu s radostí předávám?
Emilce za věčnou a příjemnou inspiraci k ručním pracem, už se dávám zlákat! - www.enili.blog.cz
Tlustjochovi za dokonalý relax duševní a duchovní - www.tlustjoch.blog.cz
Babi Maňasové za nádherný pohled na svět a potěchu oka - www.babiblog.blog.cz
Babče za nevyčerpatelné osvěžení humorným směrem - www.babca.blog.cz
Jedné mladé dívce, která ví co chce, snad ji to potěší, i když už tolik nebloguje - www.helianthi.blog.cz
Šárce, za sakrovník, v němž jsou názory jako řemen a knihy jako dorty - www.sakrasarka.blog.cz
Jitce, snad ani nemusím říkat za co - snad za dokonalý blog? - www.yorga.blog.cz

Co nás čeká v březnu v Domácí čajovně?

1. března 2010 v 2:19 | čajovna
Březen je první jarní měsíc a taky se nám kvapem přiblíží první jarní den. Takže by to chtělo trochu oživit a vlít si život do žil...
A kdyby se to Domácí čajovně náhodou nepovedlo, tak věřím, že počasí a sluníčko po dlouhé zimě to udělá spolehlivě.

Takže co nás čeká?

- zase Mrňouskové se svou neopakovatelnou atmosférou

- 11. března tarotové vykládání

- několik báječných receptů, kdyby bylo ještě chladno, zahřeje tip na pepřové šípkové steaky...

- zavzpomínáme na staré seriály, aktuálně budeme sledovat Ulici...

- a spoustu dalšího, včetně nové soutěže a možná malého překvapení...

Hezký březen!


Na konci března otevřeme jedno fialkové téma....


Už cítíte tu něžnou vůni?
A těšíte se....?

Co vás čeká v únoru na Domácí čajovně?

31. ledna 2010 v 13:52 | čajovna
V první řadě je to změna tarotových výkladů... první den si na vás rezervuji příští týden, snad tak 4. února... Takže ráno tu bude speciální článek a dopoledne jen pro vás budu k dispozici v komentářích....
- a zaútočí na vás geniální seriál Mrňouskové a útočit bude každý pátek až do prázdnin... Parádní věc!

- uvaříme si fofrový segedín, borůvkový koktej i se seznámíte s kostlivou úchylnou choutkou

- a hned zítra vás pozvu do jednoho obchůdku v Pardubicích

- bude tu také článek o bílém čaji
- a nové recenze knih...
- soutěže, soutěže, soutěže...ale to už víte!

Silvestrovský mix-maš

30. prosince 2009 v 9:54 | čajovna
Dnes Vám popřeji krásnou Silvestrovskou zábavu. A je úplně jedno, jestli dnešek pojímáte vesele, rozverně a vyhazujete si z kopýtka tak, že mu hrozí vykloubení…

Nebo jestli je pro vás poslední den roku příležitostí k takovému bilancování ztrát a nálezů a důstojnému loučení se s časovým úsekem, jedním letopočtem.

Nakonec, přiznejte se… Která z těchto dvou možností je ta "vaše"?
Abych šla příkladem - pro mě je to spíš ta druhá možnost. Veselí si mě na Silvestra moc nenašlo…

A chcete-li do nového roku vstoupit také s Domácí čajovnou, povím vám, co se chystá.
Je nač se těšit…
V lednu se tu budou dít věci
- Vyhodnotíme vánoční sváteční soutěž o nejhezčí mísu cukroví, takže vánoční atmosféra nějakou dobu ještě přetrvá…
- Budou tu také další soutěže…
- Uvaříme si červenou čočku s lečem
- Nabídnu vám také slibovaný článek o Natalii Oreiro
- A velmi si cením jedné ochotné čtenářky naší Čajovny, která nám k mé radosti představí kraj, ve kterém žila moje oblíbená Betty MacDonaldová, sama se těším, co společně stvoříme. Tak na to se těšte úplně nejvíc…
Příjemný poslední den roku přeji!

Odhalení!!!

27. prosince 2009 v 14:20 | čajovna
Slíbila jsem Vám předvánoční odhalení... ale nějak se k němu nemám, že?

Žádný strach, jen vše nejde tak, jak jsem si přála. Světlo světa měly spatřit minimálně tři a maximálně pět knížek, na kterých jsem pracovala. Vyšla jedna... druhá to do Vánoc nestihla a další dvě ještě leží v nakladatelství... a jedna spoluautorská je teprve tak čerstvá, že jsem ji ještě ani neviděla...

Ale víte co?
Už teď vás tedy pozvu k sobě na stránky, na ty, ve kterých si plním svou spisovatelskou úchylku.
Zvu Vás... a pište komentáře, na ty se moc těším, protože každá kritika a každý názor je cestou k lepším a lepším dílkům...


Adresa stránek je:

Děkuji všem za návštěvu....a hezké mezisváteční dny!!!

Sváteční hlas... možná andělů...?

24. prosince 2009 v 3:01 | čajovna
Dnes, v tento sváteční a kouzelný den si dovolím částečně kopírovat článek loňský...

Není snad nikdo, kdo by neměl rád vánoční koledy, alespoň dnes...
Kde mají tyto typicky vánoční melodie svůj původ? Proč jsou tóny v různých zemích stejné, ačkoliv slova jiná podle jazyka? Podobný punc výjimečnosti mohou mít snad jen světoznámé neustále dokola přebírané a přezpívávané písně.

Dar od andělů

Možná jsou koledy opravdu darem z nebes. Někteří jsou přesvědčeni, že jejich jiskřivé a čisté melodie pošeptali "tvůrcům" nebeští andělé. Je to hudba, která nás v tomto svátečním čase navrací k našim prvopočátkům, k naší duchovní podstatě a nutí nás zamyslet se poněkud hlouběji nad smyslem života. To je skryté sdělení možná našich andělů strážných…
Ať tak či tak, vyplatí se zaposlouchat se do těchto prastarých svátečních sdělení…Třeba je to opravdu hlas andělů...
A na závěr snad tu nejznámější, v krásném podání - alespoň mě okouzlil Karel Gott v typicky ruské zasněžené vesničce a ještě v tom slušivém kabátku :-)

Tichá noc

Tichá noc, přesvatá noc, v spánku svém dýchá zem,
půlnoc odbila, město šlo spát, zdřímli dávno i pastýři stád,
/: jen boží láska, ta bdí :/
Tichá noc, svatá noc, náhle v ní jásot zní,
vstávej, lide můj, tmu z očí střes, v městě Betlémě Bůh zrozen dnes,
/: z lásky se člověkem stal :/
Tichá noc, svatá noc, stín a mráz vůkol nás,
v hloubi srdce však Gloria zní, dík, že hříšník se s důvěrou smí
/: u svaté rodiny hřát. :/

Tak věřme, že dnes byl v městě Betlémě zrozen Bůh, který se z lásky stal člověkem.

A tak se i vy dnes u rozzářeného stromku staňte z lásky člověkem... a pak? A pak mi třeba o tom krásném zážitku napište sem do komentářů.

Přeji krásný a třpytivý Štědrý večer!

Co vás čeká o Vánocích?

22. listopadu 2009 v 0:39 | čajovna
Zítra začneme v Domácí čajovně rozsévat sváteční atmosféru. Do Vánoc coby krok a také tu brzy bude první adventní neděle...

Co vás tedy čeká v Domácí čajovně o Vánocích?
- netradiční vánoční recepty
- krásná zamyšlení a tip na jednu zajímavou knížku - už v pondělí!
- vánoční písničky a o svátcích první speciální článek o Osobnostech
- VELMI SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ SVÁTEČNÍ SOUTĚŽ pro piplavé cukrářky. Nebudu prozrazovat víc, účast bude velmi jednoduchá...
- a možná jedno velké odhalení - přímo od paní Domácí... ale to jen možná....možná se totiž dozvíte, kdože je paní Domácí vlastně zač!

Těšíte se?
Při této příležitosti uvítám také tipy na články, které byste si tu chtěli přečíst, případně co se vám líbí a co ne...???

Otázka pro otrlé -- A kdože si myslíte, že je zač paní Domácí?

Knižní novinka, o kterou se bude soutěžit!

26. října 2009 v 20:12 | čajovna
Nakladatelství Metafora
U Krbu 35, 100 00 Praha 10
Tel.: 274 770 056, Fax: 274 771 407
eww.metafora.czGiacinta Carusová
Muž, který kradl rukopisy
Formát 129 x 206 mm, vázaná s přebalem
144 strany, 199,- Kč
ISBN 978-80-7359-204-2
EAN 9 788073 592042
Filmový scénář někdy může mít cenu života… Od autorky napínavých knih Zahrada pozemských rozkoší, Rembrandtův trojúhelník a Magický čtverec Albrechta Dürera.

Co vylepšit na blogu.cz?

12. srpna 2009 v 10:51 | čajovna
Vlastně je to poprvé, co se zúčastňuji "blogové soutěže". Ale výzva, co vylepšit na tomto již tak dosti dokonalém systému - to je výzva? Takže, pět věcí, které by mohl tým blogu.cz vylepšit?

1. prodávat domény druhého řádu a nechat na nich frčet blogový systém!!!!
2. prodávat domény druhého řádu a nechat na nich frčet blogový systém!!!!
3. prodávat domény druhého řádu a nechat na nich frčet blogový systém!!!!
4.prodávat domény druhého řádu a nechat na nich frčet blogový systém!!!! protože pak bych si koupila minimálně tři projekty :-), neboť z mého soukromého konkurzu vychází blog jako nejlepší a konkurenci nechává za sebou o notný kus...jen ta doména, achjo.
5. pokračovat dál v tomto skvělém tempu, fakt nevím, co víc vylepšit, snad umožnit nějaký diskuzní modul, který by jel sám někde na straně stránky, samostatně zakládané diskuze...

Do starých kolejí...

16. března 2009 v 10:44 | čajovna
Knížky Kvantový úspěch a Město Ember už od dnešního rána putují za svými čerstvými majiteli a několik výkladů pro naše milé čtenářky snad zvládnu tento týden, hned se tu objeví!!!
Zajíždět zpět do starých kolejí je poněkud hektické, ale nesmírně uklidňující... Snad poprvé v životě mě stihla pravá žaludeční viróza a zvracení kombinované s kašlem, únavou a nespavými naprosto stejně nemocnými dětmi - to člověku vezme elán! Poněkud to připomínalo ponuré časy počínajícího těhotenství, které jsem si ve vzpomínkách už v tuto chvíli notně zidealizovala a úspěšně zapomněla na ten očistec!!!
A zase, a opět, si člověk uvědomí, jak taková nevinná a malá nemoc (nejen u sebe, ale i u dětí) člověka postaví do latě. Přestane si stěžovat na věci nepodstatné (například na drobky pod stolem) a i projevy "zdraví dětí" čili neposednost, odmlouvání, hledání vlastního já... bere tak nějak líp. Pořád lepší, než kdyby byly nemocný...
Tak Vás s novým týdnem vítám v Čajovně a hlavně - kšá kšá - odháním od Vás všechny ty virózy a podobné nechutnosti...
Vzhůru do všedních dnů a všedních, zcela obyčejných starostí... vlastně mě už ani tolik nebolí, že mi odešel objektiv na foťáku, hezky se zadrhnul (už podruhé!!!!) takže ho čeká patrně šrot. Ovšem, venku se tak hezky probouzí příroda, tak nevím nevím... možná, až odbudu poslední kontroly s dětma, zjistím, že se mi viróza opravdu nevrátí... tak vyrazím na nákup do elektra :-)
Držte mi palce!

Nominace na blog roku....

7. února 2009 v 9:41 | čajovna
Žhavá novinka - Domácí čajovna byla nominována blog roku stránkami emag...

Čajovna v recenzi....

13. ledna 2009 v 12:20 | čajovna
Až nyní jsem dohledala recenzi, kterou na Čajovnu vytvořil jeden z ryze recenzních webů.
Zaměřuje se na recenze internetových stránek všeho možného druhu...
Takže jak si vedla Čajovna?
Recenze je ze dne 5.11.2008
 
 

Reklama