Jak vypadá šperk inspirovaný planetami a vesmírem? Vítězka Czech Grand Designu to ukazuje v Kutné Hoře

14. dubna 2018 v 2:53 | čajovna |  Výtvarné umění


Šperkařka Nastassia Aleinikava, vítězka Czech Grand Designu, připravila pro kutnohorskou Galerii Středočeského kraje (GASK) výstavu zbrusu nových šperků a brýlí. Instalací pojmenovanou Komety by ráda propojila pozemský a vesmírný život.

Původem běloruská šperkařka Nastassia Aleinikava zvítězila na konci března 2018 v soutěži Czech Grand Design a získala i titul Grand designér roku. Porotu zaujala svou kolekcí brýlí a šperky, jež inspirovala tajemná kniha z doby Rudolfa II.
Pro galerijní prostor Whitebox, který je součástí kutnohorské Galerie Středočeského kraje, připravila instalaci svého zbrusu nového souboru brýlí a šperků. Je ovlivněný superúplňkem, planetami a vesmírem.Důležitou součástí výstavy je zvuková složka pracující s nahrávkami tzv. zlaté desky NASA. Jedná se o zvukové a melodické záznamy na pozlaceném měděném disku o velikosti 12 palců, které ilustrují rozmanitost života a kultury na Zemi. Do kosmu jej vyslali lidé na palubě vesmírných sond Voyager 1 a 2 jako zprávu o naší existenci.
Nastassia Aleinikava výstavou parafrázuje pohled na noční oblohu, vytváří scenérie šperkařských souhvězdí, kombinuje pozemské pečlivě opracované drahé nerosty a nalezené objekty nesoucí stopu lidské paměti, například klávesové plátky ze slonoviny.
Instalací ztvárňuje lidskou snahu o propojení či navázání spojení s mimozemskými světy a prolnutí člověka s univerzem.

Nastassia Aleinikava se narodila v roce 1984 ve městě Mogilev v Bělorusku. Dlouhodobě žije a pracuje v Praze. Absolvovala UMPRUM pod vedením Evy Eisler v ateliéru K.O.V. Kromě limitovaných edic šperků z drahých kovů se od roku 2013 věnuje tvorbě brýlí.

Výstavu Nastassia Aleinikava: Komety můžete v kutnohorské Galerii Středočeského kraje navštívit do neděle 9. září 2018.
Zdroj: https://art-tour.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black Jane Black Jane | Web | 21. listopadu 2018 v 18:01 | Reagovat

To je nádhera :)

2 Clementsep Clementsep | E-mail | Web | Včera v 19:50 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama