Je Země plochá nebo kulatá?

4. března 2018 v 20:04 | Libertus |  Teorie ploché země


Zkusili jste se někdy zamyslet nad tím v jakém světě vlastně žijeme? Jaká je opravdu naše Země? Plochá nebo kulatá? Než-li moje myšlenky úplně odvrhnete jako naprosté nesmysly a bláboly pomatené mysli, zkuste alespoň na okamžik popřemýšlet o našem světě. Zastavte chod svých myšlenek, které vám nyní automaticky naskakují, díky mému výroku, jako nevyvratitelná a holá skutečnost, jako neotřesitelná pravda o které nemá význam ani začínat jakoukoliv diskuzi.
Již od dětských let, respektive školních let je námi manipulováno. Je nám vtloukáno do hlav, že Země je kulatá a mimo naši planetu žádný jiný život neexistuje. Jsme ve vesmíru sami. Život vznikl velkým třeskem a je složen z chemických sloučenin. To je přeci holý fakt. Nic jiného není možné, žádná jiná alternativa se nepřipouští. Každý, kdo by chtěl tvrdit něco jiného je buď blázen nebo hlupák. A je proto zapotřebí ho hned zdiskreditovat a zesměšnit.


Velmi dobrou službu tomuto procesu dělají moderní vědci, včele s Grygarem, který se v tom naprosto vyžívá. Ale proč? Napadlo vás někdy, proč je taková averze ze strany vědců na jakýkoliv trochu jiný či odlišný názor?
Ti vnímavější snad již rozpoznali, k čemu to vše směřuje. Ano, k ovládání mas, k ovládání mysli. Ale my to nemusíme dělat. Nemusíme být jako ovce a jít poslušně na porážku. Většina z vás, když přijde večer po práci domů, tak první, co udělá, je že si zapne televizi. To je také způsob jistého druhu ovládání. Možná toho nejhlavnějšího. Naše mysl je ovládána prostřednictvím reklam, ale také některých dokumentárních pořadů. Vidíme například start rakety do vesmíru a pak, jak se vznáší v prostoru vysoko nad Zemí. Ale je to opravdu Země, kterou vidíme, nebo je to jen nějaký trik? Zamyslete se! A jsou ty lodě skutečně ve vesmíru? Nebo naopak pod vodní hladinou. Stav beztíže v mnohém připomíná stav pod vodou.


Kdysi v minulosti, například ve středověku, tomu bylo obráceně. Dříve lidé věřili, že je Země plochá. Jedinou autoritou pro ně byla bible a jejich duchovní vůdci. Dnes je "autorit" mnoho, je mnoho médií, která tvrdí to či ono a obyčejný člověk je spíše zmatený. Nikde nemá žádnou jistotu, nemá o co by se opřel. Bible byla prohlášena za bludy a bůh za mrtvého. V minulosti každý,kdo přišel s nějakou novou myšlenkou či ideou, tak byl po zásluze potrestán, ne-li přímo upálen, pokud byl prohlášen za kacíře. Vzpomeňme jen G. Bruna či G. Galilea, abych uvedl jen některá známá jména.
Dnes sice nikoho, pro jeho názor neupalujeme, ale jsme pokročilejší, tak ho alespoň v očích veřejnosti zdiskreditujeme nebo zesměšníme. Případně dostane bludný balvan, však on si to pak již rozmyslí, aby šířil takové bludy. Tolik ze strany moderních vědců. Namísto spolupráce agrese a nevraživost, hraničící mnohdy až s nenávistí a úskočnými akcemi.
Vědci obecně, se obávají o svoje postavení, které v naší společnosti mají. Toto postavení jim dává velkou moc a sílu ovládat masy. Formovat je a posouvat tam, kde je chtějí mít. Aby lidé dělali, co potřebují, oni a vláda. Když vláda řekne, že budou volby, tak miliony lidí jdou poslušně k volbám. A když lékař prohlásí, že je zapotřebí se nechat očkovat, jinak hrozí nějaká epidemie či zákeřná choroba, tak se všichni poslušně zvednou a nechají se očkovat a podobně. Člověk, který o tomto systému zapochybuje nebo má jiný názor, tak je hned kamenován. Nahlédnout za oponu je trestné?


Ale my se takto nemusíme chovat, my nemusíme být poslušné stádo, které je vedeno bačou na porážku. Máme svobodnou mysl a můžeme se sami rozhodnout čemu budeme věřit a jakou pravdu budeme následovat. Jestli pravdu vycucanou z prstů nebo pravdu, která nám byla vyjevena a která formuje náš charakter a povahu. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Seidl Seidl | 5. března 2018 v 8:38 | Reagovat

Skvěle napsáno!

2 Libertus Libertus | 16. března 2018 v 16:53 | Reagovat

Povšimněte si jedné věci, totiž, že věřit tomu, že je země kulatá se začalo až v době tzv. vědecko-technické revoluce. Tedy s vývojem vědy. Zkuste se nad tím zamyslet.

3 Philip Philip | 25. listopadu 2018 v 11:45 | Reagovat

Taky dráty v zásuvce jsou ve skutečnosti trubičky. Jinak by jimi nemohla proudit elektřina. Pořád nám všechno zatajujou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama