Nové vydání kultovních Pamětí z Fastrova mlýna pokřtili v Dačického domě

26. února 2018 v 20:59 | čajovna |  Reportáž

Ve středu 6. prosince 2017 vyšel v regionálním týdeníku Obzory Kutnohorska článek o křtu knihy Paměti z Fastrova mlýna. Přinášíme doslovný přepis.


V podvečer pátku 24. listopadu 2017 byl úžasně zrekonstruovaný Dačického dům na Komenského náměstí v Kutné Hoře svědkem křtu knihy Marie Vondrové-Fastrové Paměti z Fastrova mlýna. Je to již třetí vydání kultovní knihy, kterou můžeme směle zařadit mezi kutnohorské rodinné stříbro. První vyšlo v roce 1948 s ilustracemi Václava Fialy, profesora Učitelského ústavu v Kutné Hoře. Druhé z roku 2014 i toto aktuální třetí vydání v edici Miraculum Octavum Mundi nakladatelství Globus International s působivými ilustracemi kutnohorského výtvarníka a pedagoga Vladimíra Císaře.


V kulturním programu, který křest doprovázel, nejdříve vystoupil dětský pěvecký sbor Palášek ze základní školy Jana Palacha. Pod vedením Jiřiny Vlasákové okouzlil přítomné několika lidovými písničkami a svoje vystoupení zakončil stylově, popěvkem Já jsem z Kutné Hory. V průběhu večera, kterým provázel Vladimír Císař, několikrát vystoupil básník, kytarista a zpěvák Pavel Štedrý, ukázky z knihy přednesl herec a pedagog Václav Wendy Veselý. Přítomné mimořádně zaujal dokumentární film Vladimíra Císaře o historii Fastrova mlýna.

Večer byl zakončen vlastním křtem, při kterém Věra Kalousová, jíž byla autorka pratetou, dále výtvarnice, hudebnice a spisovatelka Petra Vychytilová společně s historikem Pavlem Novákem pokřtili knihu růžovými plátky a popřáli jí úspěšnou cestu ke čtenářům.

zdroj: https://art-tour.cz, MIM.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama