Medicínské karty

20. srpna 2017 v 20:18 | R.Petříčková |  Knížky pro ostatní

Medicinské karty vycházejí z dávného učení amerických indiánů. Ti považovali zvířata za průvodce, kteří nám mohou pomoci nalézt harmonii a rovnováhu na naší životní cestě. Medicinské karty jsou nádhernou pomůckou pro osobní růst. Kromě vedení na "duchovní cestě" se vám mohou stát zdrojem uzdravování a síly a pomoci vám v pochopení a řešení vztahů a složitých životních situací.
Každé zvíře má svoji specifickou sílu, svůj účinek na naši duši a probouzí témata, která probuzena mají být. Nejde tu jen o zdraví, i když na to se v tuhle chvíli také ptát můžete - a získáte odpověď jakým směrem vrhnout svou psychickou energii, aby se odstranila příčina nemocí…, ale i pocit rovnováhy, který může být vychýlen právě proto, že nerespektujete nějakou svou vnitřní prasílu a niternou potřebu, kterou si ani v běhu všedních dnů nemusíte uvědomovat.
Medicinské karty vychází ze zlatého středu z různých zdrojů. Nauka o silových zvířatech se totiž liší kmen od kmenu podle toho, v jakém prostředí lidé žijí a jaké mají možnost navazovat vztahy s těmito zvířaty. Jistě jinak budou vnímat jaguára lidé, kteří s ním přicházejí do styku, a jinak přírodní národy v místech, kde po něm není ani stopa. Ale základ zůstává všude stejný - přesto, až se začtete do této knihy, zjistíte, že je to základ velice bohatý!
Dokonce jsem často měla pocit, že tato kniha by si zasloužila velký formát a mnohem důkladnější rozepsání.


Kniha nebo karty? Oboje jsou nesmírně cenné nástroje v rukou
A když jsem si tak listovala knihou Medicinské karty, tak jsem měla pocit, že i kdyby byla samostatně bez karet, byla by úžasná. Je to čtení, které se dá označit za strhující, hluboké a moudré. V knize se dá číst a pročítat si téměř neustále. Je to moudrost zvířat, zvířecích archetypů, ale také obyčejná lidská duše a pravidla jejího chování. Mnohé z cest, které nám nabízí tato moudrost, jsme už zapomněli - kdo se dívá do minulosti, aby našel cestu ze současné situace? Kdo se dnes raduje z odlivu štěstí nebo zdraví, protože tehdy se mu ukazuje, kudy se dát lepší cestou? Kdo se zamyslí někdy nad tím, co v okolí ho m ate a svádí na scestí? Je vám cennější váš vlastní pocit a názor, nebo to, co si o vás myslí druzí?
Medicinské karty vás uvedou na správnou cestu. Pohladí, popostrčí tam, kde je třeba.
A když vám intuice z balíčku karet vyndá tu na míru správnou - pak zaostřete pozornost dvojnásob!
Někdy jsou to věci, které skrýváme i sami před sebou. Tak velká je moudrost magických zvířat.

Ukázka:
"Srnečka se vůbec nebála a došla až k démonovi. Bylo to podivné, protože démon byl archetypem všech ošklivých a odporných příšer, které kdy existovaly. Démon dštil oheň a kouř a vydával odporné zvuky, aby srnečku vyděsil. Jakýkoli obyčejný tvor by byl utekl nebo na místě zemřel strachy.
Srnečka však laskavě pravila démonovi: "Prosím, nech mne projít, jsem na cestě k Velkému Duchu." Její oči byly plné lásky a soucitu k tomuto obrovskému ohyzdnému démonovi. Démono užasl nad tím, že se ho srnečka vůbec nebojí. A ať se snažil sebevíc, nemohl srnečku zastrašit, protože její láska pronikla zatvrzelým, ošklivým srdcem démona.
K démonovu zklamání navíc jeho srdce tvrdé jako skála začalo tát a jeho tělo se scvrkávalo, až bylo jako vlašský oříšek. Srneččina neustávající láska a jemnost rozpustila démona. Díky této jemnosti a péči, které srnečka ztělesňuje, je nyní stezka volná pro všechny děti Velkého Ducha, kteří chtějí dosáhnout Svaté hory a nemusí se už bát, že by jim démon strachu cestu uzavřel."

O autorech:
David Carson: je spisovatel, který vyrostl v Oklahomně. Jeho předkové pocházeli z kmene Choctaw. Přednášel po celém světě. Nyní žije v Santa Fe, v Novém Mexiku.
Jamie Sams: je umělkyně a spisovatelka. Kořeny má v kmenech Čeroki a Seneca a ve Francii. Je autorkou několika knih a vykládacích karet.
Angela Wernecke: je ilustrátorkou a grafičkou, jejíž díla se objevila v četných pracích, které nějakým způsobem slouží léčení Země. Jejím úmyslem je spojit bytosti jiné než lidské úrovně, patřící do posvátné podstaty, s kolektivním vědomím lidí a vzbudit v divácích respekt a soucit s veškerým životem. Angela žije na severu Nového Mexika, kde prohlubuje svůj vztah k místu, účelu a příštímu duchovnímu přechodu.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama