Jonáš, Kuchař, Frej: Jak dál po antibiotikách

18. června 2017 v 9:19 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní

Nebojte se názvu! Jak dál po jakémkoliv rozhození trávení. Velké neplechy může napáchat i pouhý stres, však víme. Toto je kniha, která se snaží naučit nás eliminovat negativní účinky antibiotické léčby na organismus, ale také ozdravit trávení a organismus jako celek. Vzít ji také můžete jako encyklopedii mnoha často podceňovaných potravin, které máme doma neustále k dispozici a neuvědomujeme si jejich cennost.
V tomto případě, kdo by v takovéto knize hledal třeba čočku? Rostlinné oleje nebo dýni?
Na druhou stranu nejspíš byste tu hledali vše, co obsahuje probiotika, banány, kmín, fenykl, bylinky, koření a třeba i semínka a neobvyklé druhy zeleniny, například topinambury.
Kniha má několik částí, které využijete…
Náš vnitřní svět
Jak si představit to, co v nás funguje? Práce naší trávicí soustavy je neuvěřitelná nálož složitosti, zároveň ale logické jednoduchosti. Stojí za to vědět, jak to v nás chodí, protože pak lépe dokážete obdivovat, co všechno dokážeme téměř bez následků strávit. A přijde i na hřejivý pocit, což to někdy našemu trávení ulehčit a dát tělu to, co skutečně potřebuje?

Probiotika a probiotika
Tyhle speciální bakterie pracují specifickým způsobem a nutně je pro život potřebujeme. Také je můžeme získat z nejrůznějších zdrojů v pestrosti mnohem lepší, než jsou tabletky z lékárny. Takže se tu dozvíte, kde všude je získat, nejen kyselé zelí a kimči, ale také kombucha, kefír, chlebový kvasový nápoj a mnoho dalších neznámých zdrojů, které máte vlastně úplně jednoduše po ruce! A dále také množství potravin, které podporují v trávicím traktu růst těchto probiotických kultur. To je nadmíru důležité, takže se hodí vědět, že se všem těm bakteriím dobře daří ve větším množství bobtnav& eacute; vlákniny a pomoci si můžete třeba černým kořenem, lopuchem nebo pampeliškou. Rady nad zlato - díky své jednoduchosti a snadné dostupnosti!

Polévky, ořechy, oleje, léčivé byliny, podpůrné léčebné prostředky
Encyklopedie potravin je rozsáhlou pokladnicí informací o úplně obyčejných potravinách, včetně třeba mrkve a čočky, které parádně napravují trávení poškozené chemickými antibiotiky nebo stresovými zásahy do rovnováhy. Barevná, krásná část, ze které na mne dýchá chuť všechny ty ingredience mít doma a s chutí si něco uvařit. Protože kam se podíváte, tam je jednoduchost a zdraví!

Čemu se vyhnout a užitečné rady nejen do kuchyně
Dokonce tu dostanete několik užitečných rad týkajících se opačné místnosti. I na toaletě si můžete velmi pomoct tím, že se naučíte správně se vyprazdňovat. To pro mne třeba byla snad nejzajímavější kapitola, protože člověk někdy žasne nad tím, jakých zlozvyků jsou lidé schopni. Ale to jen pro odlehčení, protože část s užitečnými radami je opravdu velmi obecná a ono stačí o nich jen vědět.
"Naše trávení enormně trpí trvalým stresem. Zatímco funkce vyžadující připravenost k výkonům jsou řízené sympatikem vegetativního nervového systému, regeneraci řídí jeho protihráč parasympatikus. Trávení spadá do kompetenční oblasti parasympatiku a stres související s výkonem působí proti němu, což znamená, že kvůli stresu je naše trávení na nějakou dobu odloženo na později. Když kvůli příliš silné emocionální zátěži nebo extrémním úzkostným stavům dojde k současnému podráždění sympatiku a parasympatiku, může enterický nervový systém - náš břišní mozek - vyvo lat protichůdný účinek s následnými průjmy nebo podrážděními střev."
No vida, jak jednoduché to je. Často autoři směřují lidskou bytost ven, abychom cítili na kůži vítr, vzduch, déšť, to všechno působí nejen na otužilost, ale i na psychiku, která je od přirozeného způsobu života tolik odtržená!"
S touto knihou si sestavíte dokonalý regenerační jídelníček pro své tělo, ale i duši a emoce - protože vzestup energie bude obrovský! Ráda bych ji doporučila jako jednu z nejlepších základních knih o prospěšných potravinách pro naše české luhy a háje…

O autorech:
MUDr. Josef Jonáš vystudoval lékařskou fakultu v Plzni a jako začínající psychiatr působil pod vedením MUDr. Miroslava Plzáka v protialkoholní léčebně v Horních Beřkovicích. Později se v Chomutově stal nejmladším primářem psychiatrického oddělení v tehdejším Československu. V osmdesátých letech minulého století proslul svojí metodicko-psychologickou spoluprací s Ivanem Hlinkou v litvínovském hokejovém klubu a také průkopnickou knihou Křížovka života, která vyšla poprvé roku 1988. Od té doby se věnuje celostní medicíně a vlastní metodě řízené detoxikace. Je autorem nebo spoluautorem desítky odborně-populárníc h knih a stovek článků.
Jiří Kuchař absolvoval Stavební fakultu ČVUT. Od začátku devadesátých let minulého století působí jako nezávislý žurnalista a spisovatel. Kromě svých knih o léčitelích a českém léčitelství proslul publikacemi, v nichž přiblížil svět jihoamerické ayahuasky, u nás vůbec prvními na toto téma. Na začátku 21. století odhalil část umělecké sbírky Adolfa Hitlera, která se nachází na našem území. Po sérii knih na téma sebepoznání se v současné době věnuje populárně-zdravotnickým tématům. Pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.
MUDr. David Frej pracoval po studiu na lékařské fakultě v Praze několik let jako internista. Východní a funkční medicínu a výživu studoval v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně. V praxi se zabývá vlastním systémem holistické medicíny zaměřené na léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických civilizačních nemocí, na výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Přednáší a pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.
Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 18. června 2017 v 9:27 | Reagovat

Veliký zisk je tam, kde se nechybuje, zkoumali jsme z blízka vědecky a statisticky do hloubky problematiku zisku hodnot, a výsledkem bylo zjištění, že chyby jsou příčinou malého zisku, nemusí jít nutně o vaše soukromé chyby, může jít i o chyby národa, náboženství, kultury, zákona, předpisů, regulací, morálky, rodiny, školství, techniky, programů, databází, atd. shrnuto, existujeme v chybné konzumní realitě, a následkem je zde to, že máme všichni malý zisk z podnikání a obchodování! Mnohdy poznáte chyby ve vašem okolí a pokusíte se tyto chyby eliminovat, ale narazíte na problémy, které vám neumožní chyby eliminovat.
Největší chybou je to, že zde existuje genetický život, veškerý život je ve svojí podstatě prioritní chybou, v dokonalém jednoduchém vesmíru, není zde genetický život, tak nejsou se životem ani žádné problémy! Je třeba na této modré planetě eliminovat veškerý život ohněm a mečem bez milosti, vše co je zde živé, to je z pohledu dokonalého vesmíru chybné. Místo chybných lidí zde budou jenom kovoví GVKB roboti, a inteligentní roboti sobecký život k ničemu už nepotřebují. Zamoříme tuto planetu toxickými chemickými jedy a radioaktivitou, to jistě otráví veškerý ubohý život, a tím zde bude konečně ideální dokonalý svět pro roboty.

2 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. června 2017 v 10:00 | Reagovat

Určitě zajímavé a hlavně důležité čtení. Člověk pro sebe dělá tak málo, aniž si to uvědomuje.

3 Libertus Libertus | 18. června 2017 v 10:34 | Reagovat

[1]: ??

4 Libertus Libertus | 18. června 2017 v 10:36 | Reagovat

[2]: Děkuji za komentář. Určitě máte pravdu, většina lidí pro svoje zdraví nedělá prakticky nic. A spoléhají se jen na doktory, jenže ti nejsou všemocní.

5 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. června 2017 v 10:44 | Reagovat

[4]: Všechno je v našich rukách. A my to ani netušíme. Pořád chceme opravovat své vlastní tělo od lékařů, tedy cizích lidí.

6 Kamila Kamila | Web | 19. června 2017 v 13:44 | Reagovat

Jedna z těch hodně potřebných knih, které by měl člověk mít....

7 Renata Renata | E-mail | 4. července 2017 v 9:42 | Reagovat

V téhle knize, mám dojem, hodně právě vidíme, jak funguje TĚLO, ta schránka pro duši, že stačí pár potravin a trochu logického přemýšlení (nikoliv bezhlavého poslouchání lékařů a kopírování reklam) a pak funguje trošku jinak...

8 ArleneAbsok ArleneAbsok | E-mail | 22. července 2017 v 16:41 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

9 Flossieeffew Flossieeffew | E-mail | 25. července 2017 v 22:21 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

10 DavidSop DavidSop | E-mail | 29. července 2017 v 1:59 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдалить свои данные из поисковых систем Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

11 Silvie Silvie | E-mail | 31. října 2017 v 9:30 | Reagovat

Hezký článek, já osobně užívám při antibiotikách směs probiotik, prebiotik a vitamínu C od Viridian. Kupuji tady, jinde jsem ani nenašla :).https://www.green-market.cz/synbiotic-40-60-kapsli-smes-probiotik-a-prebiotik-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama