Gay Hendricks: Rok vědomého života

18. září 2016 v 9:43 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní


Za celým nápadem stojí neznámá čtenářka Gaye Hendrickse, která mu jednoho dne zavrtala brouka do hlavy. "Mohl byste udělat knihu s praktickými radami, která by byla rozdělena tak, abych to měla pro každý den pevně dané?" Gay Henriks se toho dne jen usmál a zdvořile odvětil, že udělá, nebo o tom bude alespoň přemýšlet. Sešlo se více roků, nikoliv jen rok s rokem, ale nakonec tuto knihu opravdu napsal a velmi vtipně tímto děkuje té neznámé čtenářce, kterou už více v životě neviděl. A opravdu je to skvělý nápad. Ano, v knize se možná nedozvíte víc, než v jeho dalších knihách nebo knihách podobných autorů, ale specifikem a výhodou této knihy je to, že je k oncipována jako kalendář, který vás den za dnem vede k uvědomělejšímu žití.

"Jedním z nejlepších způsobů, jak posunout naše vnímání ze zaběhaných kolejí, je klást si otázky. Pravá otázka - taková, na kterou byste z celého srdce chtěli znát odpověď - vás může otevřít širokým možnostem učení. Jeden můj přítel si ve chvíli veliké pokory položil otázku, která naráz změnila celý jeho milostný život. Až do té doby žil sám a onoho večera pochopil, že příčinou jeho osamělosti je hluboko uložený strach z toho, že nezíská takovou lásku, jakou by chtěl. A v tu chvíli se sám sebe v pokoji nahlas zeptal: " Jak mám získat lásku, kterou potřebuju?" Hned nato se roz plakal a vzlykal dlouho do noci. Za pár týdnů potkal lásku svého života, s níž je šťastně ženatý už skoro dvacet let. Jeho život se stal odpovědí na jeho otázku."

Víte o tom, že zodpovědnost za svůj život bychom měli převzít především ve chvíli, kdy se tomu chceme vyhnout? Kdy se tomu nejvíc ze všeho chceme vyhnout? Že první dojem není vždycky ten nej nej, ale i když si pak mínění opravíme, tak onen první dojem v nás přetrvává? A z fajn člověka dělá občas hlupáka jen proto, že třeba jsme ho poprvé v životě viděli neupraveného nebo naštvaného? V oněch 365 pojednáních, která opravdu pohladí duši, vyburcují a také nás na každý den zaúkolují, se dá najít mnoho skrytých jednoduchostí, jež se vyplatí uchovat si v paměti navždy. Protože se tím možná vyvarujeme chyb, které dokola opakujeme.

Přesně kniha pro:
KUPTE JI NĚKOMU JAKO DÁREK NA VÁNOCE
Bude mít něco, co ho každý den pohladí a potěší. Co mu třeba pomůže. Víte, je to kniha, která minimálně v člověku probudí jistou upřímnost sám k sobě. A analýzu sebe samých. Případně i druhých… A to je dar, který - no který by měl každý přijmout.
PŘESNĚ TA NA NOČNÍ STOLEK
Na nočním stolku stojí občas nějaké knihy, ale jenom tato má všechen potenciál tam vydržet celý rok. Protože každé ráno se do ní můžeme podívat. Každý večer. I když pár dní zapomeneme… nevadí. Nebo ji mít v kuchyni a při ranním čaji si otevřít ten který den. Od prvního ledna do posledního prosincového dne. A pak. Další rok? Třeba znovu dokola.
Nebo že by nám autor do té doby napsal "druhý level"?

O autorovi:
Gay Hendricks je psycholog, spisovatel a odborník v oblasti osobního růstu a vztahů. Se svou ženou Katie je autorem více než 35 knih, v nichž využívá své bohaté zkušenosti profesora poradenské psychologie. Vede workshopy, publikuje a je hostem v mnoha televizních pořadech (Oprah…) a na rádiových stanicích.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2016
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama