Miluj svůj život, 2017

8. srpna 2016 v 12:28 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní

Do nového roku je ještě něco času, ale už je možná ten správný čas se poohlédnout po kalendáři. Ty od Louise L. Hay vychází u nás už několikátým rokem a letos je poprvé ozdobila překrásnými ilustracemi Lucie Ernestová. K čemu bych je přirovnala? K pohádce? Ke chvílím, ve kterých si chcete jen tak odpočinout? Spočinout pohledem na něčem klidném a konejšivém, co nějakým drápkem zachytává tu kdysi dětskou dušičku v každém z nás? Asi…
Jsem si jista, že bude na každého působit jinak, ale sama pro sebe musím říci, že je to kalendář, který oplývá holčičí roztomilostí. Jasně, může se hodit do kuchyně, dcerce do pokoje nebo může dominovat celému bytu a to zejména, milujete-li rozevláté vintage styly, vymazlenost do detailů a drobnosti, které ve finále tvoří teplo domova a pocit, že právě sem se rádi vracíte.

Kalendář, který dotvoří dokonalou atmosféru
Víte, co mne na tomto kalendáři zaujalo nejvíc? Pečlivé obrázky. Vymazlené do každého detailu. Každá kontura, každá barvička, jakoby snad autorka i samotný pohyb a atmosféru nechala plynout a potom vystihla ten nej nej okamžik. Jakoby se zastavila v čase… Ne, počkejte, ne v čase. Ve SNU. Jakoby se zastavila ve snu a na ten krátký okamžik se vám zadívala do očí.
Jako první mě napadlo, že to je kalendář, který bude zdobit domácnost, ve které si potrpí na detaily, na pěknou domáckou atmosféru, na radost, na přitahování dobrých věcí a kde je dost času a vůle se s těmi hezkými věcmi v duši mazlit. A těch 12 obrázků Lucie Ernestové je jen další báječnou součástí právě takového života.
Té chvíle, kdy po těžkém dni rádi spočinete doma, zadíváte se z okna na mlhavý a třeba i mrzutý den a pak vám zrak spočine na tomto kalendáři. A hned máte pocit, že se oteplilo a dostanete chuť na hrnek horkého mléka s medem nebo na pořádný bylinkový čaj. Nebo na čaj s medem.

Nebo na misku polévky.
Ano, takhle nějak to na mě působí, jako bylinkový čaj - jako miska s polévkou - a vždycky právě tak, jak zrovna potřebuji. Kalendář ovšem není jen dobrou výzdobou a ozdobou vašeho domova, ale také mi přijde po několika letech používání jako velice praktický.

Praktická okénka
Rok co rok oceňuji tak akorát velká okénka tohoto kalendáře i fakt, že mám dokonalý přehled o měsíci, který právě žiji. Celý měsíc jako na dlani. Pokud vám také vadí otáčecí kalendáře, ve kterých musíte neustále listovat sem a tam, tak tohle je ideální časovo-prostorové řešení. Přesně tolik místa pro zápisky, přesně tolik přehlédnutého času, aby vám to dodalo pocit, že máte svůj "kalendářní" čas plně pod kontrolou. A až na výjimky jsem pro běžné rodinné události nepotřebovala víc místa, než toto okénko.
A nakonec to došlo tak daleko, že si tam píšu i pracovní záležitosti, hezky menším písmem a místem šetřím.

O autorech:
Louise L. Hay je lektorkou v oboru metafyziky a autorkou mnoha bestsellerů včetně "bible" pozitivního myšlení Miluj svůj život. Její díla byla přeložena do 29 jazyků ve 35 zemích světa. Prostřednictvím pozitivní filozofie a léčivých technik Louise L. Hay se miliony lidí naučily, jak si vytvořit více toho, co si ve svých životech přejí, včetně lepšího zdraví a většího klidu ve svých myslích a duších. Její osobní filozofie vyvstala z vlastního traumatického dětství a využila ji ve svém boji s rakovinou. Louise L. Hay vystupuje v televizních pořadech po celém světě a její pravidelný novinový sloupek "Milá Louise" je každý měsíc publikov án v 50 novinách a časopisech ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii, Španělsku a Argentině. Ve věku 81 let natočila svůj první film o svém životě a o své práci s názvem Miluj svůj život.
Louise L. Hay je zakladatelkou nakladatelství Hay House, Inc., které vydává knihy, CD, DVD a jiné předměty přispívající k uzdravení naší planety. Když zrovna necestuje, věnuje se ve svém domově v kalifornském San Diegu malování, zahradničení a tancování.

Lucie Ernestová je máma dvou kluků, milující a milovaná žena a manželka, inspirovaná a inspirující ilustrátorka, čerstvá venkovanka, protřelá cestovatelka, zapomenutá architektka. Láká ji a táhne poznávání světa vnějšího i vnitřního. Baví ji surfovat na vlnách nápadů, zážitků a zkušeností a současně je ráda ukotvená v čase a prostoru doma na samotě za Prahou. Vymýšlí a tvoří zábavné a vzdělávací hry pro děti, které vycházejí u nás i v zahraničí. Kreslí inspirační obrázky pro malé i velké. Obrázky vyvolávají v lidech otázky a inspirují je k vlastnímu po hledu na různá témata životní moudrosti. Naše pocity a myšlenky jsou pak zrcadlem našich postojů a odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory. Jsou bezpochyby vhodným pomocníkem pro všechny moudré rodiče.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2016, www.synergiepublishing.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarmila* Jarmila* | E-mail | Web | 8. srpna 2016 v 12:42 | Reagovat

Obrázek na titulní stránce kalendáře je opravdu krásný. :-)

2 umodrekocky umodrekocky | Web | 10. srpna 2016 v 21:39 | Reagovat

Ty další taky, opravdu mimořádné...

3 Smithg956 Smithg956 | E-mail | Web | 1. září 2016 v 4:45 | Reagovat

Surely together with your thoughts here and that i adore your blog! Ive bookmarked it making sure that I can come back &amp read more inside the foreseeable future. ecaegcakddfffaaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama