Kolektiv: Pozor sůl!

15. června 2016 v 22:46 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní

Ano, základní myšlenkou této knihy je fakt, že na tak velkou konzumaci soli, jakou vedeme každý den, nás příroda nevybavila. Vlastně jsme ideálně vybaveni na nulový příjem chloridu sodného. Zní to jako šílenost? Hned prvních několik kapitol této knihy vás zcela logicky přesvědčí o tom, že ve vývoji lidstva došlo k objevu soli v podstatě náhodou a přineslo to svým způsobem víc škody než užitku. A že je to vlastně prvek podobný třeba hořčíku nebo vápníku, u kterého je jakýsi doporučený maximální denní příjem a jeho překračování se neblaze odráží na zdraví.
A že to vlastně nikomu moc nevadí…

"Principem odbourání závislosti na soli jako stimulantu a dosažení takového stavu smyslového vnímání pokrmů, při kterém sůl nebude kritériem hodnocení, jestli je pokrm chutný nebo ne. Osobně mám velkou míru pochybností o tom, že člověk vždy přijímá slanou chuť jako příjemnou, protože už po dvou letech absence soli v pokrmech jsem vnímal náhodně podstrčenou chuť soli jako poměrně intenzivní nepříjemnost."

"Zapomeňte na sůl, naučte se dochucovat kořením a čerstvými bylinkami, které uvádí ve svých knihách Miroslav Légl. Získáte zdraví, vaše tělo se zbaví přebytečné vody, zmizí otoky na dolních končetinách, ale i v obličeji, vaše břicho splaskne. Když ale budete mít tu a tam neodolatelnou chuť na něco zakázaného, klidně si to dejte a nic si nevyčítejte. Hodně choďte pěšky, zvýší se vám tvořivé myšlení. Napadnou vás neočekávané myšlenky."
S tím musím souhlasit, lze si odvyknout!

Předchozí kniha Miroslava Légla byla mimo jiné plná báječných receptů, kde sůl nahrazoval bylinkami, ovocem, zeleninou, chuťově výraznými přísadami a člověk nakonec zjistí, že i opravdu dobré nesolené vařené maso je nejen chutné, ale že možná ve své lahodnosti předčí kdovíjak solené uzené nebo nachucené prosolené maso. Chutě se zjemňují. Ale také zjistíte, že okusit prvně nesolené jídlo není zrovna příjemný zážitek a že na sůl jsme prostě zvyklí. Je to jako drogová závislost. V knize Pozor sůl! se také dozvíte, že sůl je v jídlech a potravinách, ve kterých bychom to nečekali, v aditivech a že na ni vzniká úžasná z&aa cute;vislost. Taky jste závislí? Sůl je v podstatě stimulant, který působí na nervovou soustavu, ale díky své agresivitě na buňky těla, na nervový systém, nám způsobuje jaksi vedlejší příznaky jako jsou cukrovka, vysoký krevní tlak, obezita nebo negativně ovlivňuje i ledviny, trávicí systém a třeba i imunitu. Budete číst a možná chvílemi lapat po dechu, ale ani na jediný argument nemůžete najít jiný protiargument. Nevím, lze-li něco autorům vyčíst nebo vymluvit. Ono to totiž všechno dává naprosto logický smysl.

O autorech
MUDr. Josef Jonáš a Jiří Kuchař společně napsali knihy Zdraví v ohrožení - Hořká pravda o sladkém cukru a její volné pokračování Tak chutná štěstí, bestsellery Svět přírodních antibiotik, Zdravé střevo a Tvoje strava je tvůj osud. Miroslav Légl je autorem průkopnických knih Vaříme bez soli a Mezinárodní kuchyně bez soli a jiné chemie. S jejich články a příspěvky se můžete pravidelně setkávat v měsíčníků Regenerace.
Vydalo nakladatelství Eminent, 2016, www.eminent.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama