Březen 2016

M. van Praag: Dům v ulici Naděje

3. března 2016 v 9:05 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní

Nebude trvat dlouho, snad jen pár vět, pár odstavců, a napadne vás, jak by asi tento zvláštní příběh vypadal zfilmovaný. Bylo by to velkolepé, leč komorní dílo. Herců by moc nebylo, ale jejich postavy by musely být mimořádně hluboké. Alba, hrdinka tohoto románu se po životním krachu dostala náhodou do zvláštního domu na konci ulice, kterou ještě nikdy neprošla. Zvláštní dům, ve kterém je paní domácí stará paní Peggy, stará, moudrá a šarmantní. Alba se dostává do domu, kde čas nemá žádné omezení. Přesto - máš na svůj pobyt přesně 99 dní a nocí, abys mohla posbírat střípky svého života a vydat se po své životní cestě dál.


V. Kafka: Život naživo

3. března 2016 v 8:59 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní

Vladimír Kafka je opravdu zvláštní člověk. Pustil se do tématu Jak překonat strach a nepřízeň osudu, což je také podtitul této knihy. Pustil se do ní odvážně a pokud čekáte nějaké stokrát omleté něco, budete tady asi velmi překvapeni. Měla jsem pocit, jako když jím hladkou čokoládovou pěnu. Četlo se to samo, četlo se to s chutí a narůstala ve vás pokora. Zároveň ovšem také strach. Život opravdu není jednoduchý a jeho složitosti, nespravedlivosti a těžké osudy tady nechybí. Ano, může to být děsivé, smutné a dojemné - ale i to je někdy součást života. Příběhy těch, kteří mu prošli životem, prošli a odešli, často na onen svět, si musíte číst s& nbsp;pocitem sounáležitosti k životu jako takovému.


J.Schrotter: Ozdravení těla i ducha

3. března 2016 v 8:54 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní


Věděli jste, že váš emoční stav ovlivňuje elektrochemické pochody v těle? Ty potom samozřejmě mají vliv na fyzické zdraví a některé emoce vyloženě a prokazatelně jisté zdravotní problémy vyvolávají. Autor v knize popisuje mnohé ukazatele zdraví, které si můžeme vyzkoušet sami. Sami se otestovat například ph slin nebo moči a své důvody má i různá vůně našeho dechu. Řekla bych, že toto je ten správný domácí lékař, protože umí logické a srozumitelné diagnostice našeho momentálního stavu.