Listopad 2015

Citát pro tento den / 277

13. listopadu 2015 v 13:00 | čajovna |  Citáty
"Neposuzuj každý den podle toho, jakou sklidíš úrodu, ale podle toho, kolik zasadíš semínek." -- Robert Louis Stevenson


Virtue, Valentine: Andělské tarotové karty, KNIHA

13. listopadu 2015 v 12:57 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní


Tak tenhle tarot si prý zaslouží celou krásnou velkou knihu. To stojí za pozornost! DoreenVirtue měla jednoho dne jasnou vizi o tom, že společně s RadleighValentinem vytvoří nějakou přívětivou tarotovou sadu - Andělské tarotové karty. Byl rok 2011 a ona měla cestu do Denveru v Coloradu, kde Radleigh žije, měla tam autogramiádu. Slovo dalo slovo a nakonec začali oba na těch kartách pracovat. Obrázky jim namaloval Steve A. Roberts a všichni měli jediný cíl - zbavit tarot všech slov a výjevů nahánějících hrůzu. Přitom si jejich tarot zachoval svou hloubku a tajemství.


Doreen vyndávala z klasického tarotu špatné karty
Než byly Doreen vydány její vlastní karty, představte si to, používala k větštění tradiční tarotové karty, ze kterých ale vyndala celou Malou arkánu a z Velké arkány odložila karty, které vzbuzovaly strach. A tehdy asi vznikla poprvé myšlenka udělat tarotové karty přesně tak, jak si ona celou karetní řadu představovala.
Z Andělských tarotových karet nejspíš poznáte, které karty si ve svých začátcích vyřazovala, protože některé z Velké arkány jsou přejmenované. Je dobře, že potom přišla spolupráce s Radleigh Valentinem, protože bez něj by nevznikla tato zvláštní tarotová sada, která se nyní dočkala i rozšířené, velké, tištěné knihy.
Karty tu jsou rozebrány z různých úhlů pohledu a tím, že se dívá na ty prvoplánově negativní jiným pohledem, má i třeba taková celotarotvá "Bláznova cesta" trošku jiný nádech. Od začátku do konce, příběh našeho vlastního vývoje. Nepříjemné mezníky jsou zdůrazněny jejich pozitivním významem. Doreen hledá z negativních karet cestu ven.
Podívejme se třeba na součást "Bláznovy cesty" a sice na kartu Smrt, která je z celého tarotu nejobávanější. Tady je přejmenovaná na Osvobození:
"Díky nedávným zážitkům jste si ujasnili, na čem vám skutečně záleží. Také jste si uvědomili, že jsou ve vašem životě situace a lidé, kteří již nepřispívají k božímu smyslu vašeho života. S otevřenou náručí přijímáte konce, bez nichž byste jako Snílek (pozn. tady přejmenovaný Blázen) nemohli dál růst a tvořit nové, vytoužené začátky. Procházíte duchovním přerodem."

Andělské taroty jsou jiné
Již z této ukázky jste si mohli všimnout, že karty jsou jemnější. Jsou zaměřeny na hledání odpovědí, na hledání cesty ven i ze svízelných situací. Mají poučit, mají pohladit, poradit, kudy se dát. Většina knihy je pak věnována každé kartě jednotlivě a tam se můžete ponořit i do symboliky nejen obecné, ale i té, která je zobrazena na obrázku - to dobře působí na emoce. A poté i něco pro logicky zaměřené čtenáře a vykladače. Andělské číslo, astrologický výklad nebo symbolika lidí - tyto zvláštní popisky spojují každou kartu s čísly, která mají v andělské říši svůj nezanedbatelný význam. Dále astrologické aspekty, které potěší každého, kdo se rád zabývá planetami a charakteristikami znamení. I tohle totiž hraje v tarotu velkou roli a každá karta má i takový význam.
Třeba Královna Ohně.
"Královnu Ohně charakterizuje znamení Berana s notnou dávkou vlastností znamení Ryb. Pro Berana je typické uskutečňování úžasných věcí. Stojí na samém začátku zvěrokruhu, a proto se zaměřuje na tvorbu. Ryby mají zase velmi pečující povahu a rozvinutou intuici a dokážou vycítit potřeby druhých. Není těžké pochopit, že se z kombinace těch dvou znamení zrodila tak vášnivá a pečující osoba, jakou je Královna Ohně. "
Andělské tarotové karty je kniha, jež skvěle doplní pohled na taroty jako celek. Cením si ji pro její lehčí nadhled a i pro některé příklady výkladových schémat, která jsou velmi inspirativní.
Prostě, podařil se záměr. Bojíte-li se klasických tarotů, sáhněte po této jemnější verzi. A možná vám opravdu budou andělé stát za zády a promlouvat k vám skrze tyto něžné a kudrlinkaté kartičky…

O autorech:
DoreenVirtue, Ph.D.,
je psychoterapeutka duchovně spolupracující s říší andělů a víl a autorka mnoha knih o andělském léčení. Léčení s anděly, Andělská terapie, Božská magie, Rady andělů na každý den, Léčivé zázraky archanděla Rafaela, Zázraky archanděla Michaela, Andělské rady pro šťastný život a mnoho dalších. Také její vykládací karty jsou zdrojem inspirace a štěstí milionům čtenářů po celém světě. Doreen se zabývá také emocionálními souvislostmi s nutkavým přejídáním, které probírala v báječných knihách Zbavte se svých kil bolesti, V zajetí jídla a řeší otázky kolem zdravého životního stylu.

Radleigh Valentine,
je mezinárodně uznávaný řečník, spisovatel, jasnovidec, rozhlasový moderátor a bývalý daňový poradce. Po odchodu ze světa financí se proslavil jako spoluautor velmi úspěšných Andělských tarotových karet. Radleigh dokáže pobavit i poučit zároveň. Má schopnost vtipně vyjádřit i ty nejsložitější myšlenky.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com