Září 2015

Citát pro tento den / 274

23. září 2015 v 9:48 | čajovna |  Citáty
"Opravdu ze sebe musím vždycky vydat maximum, protože nevím, kdo mě zrovna pozoruje a dělá si poznámky." -- Steve Kolkmeyer, realitní makléř


Adyashanti: Pád do milosti

23. září 2015 v 9:45 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní


Kniha, která přivede člověka k umění prožít si přítomný okamžik. Zastavit zběsilé myšlenky v hlavě a naučit se prožívat přítomnost. A také emoce, se kterými lze velmi efektivně komunikovat. Nenechte se odradit občasnou poetičností, se kterou se autor rozplývá a pečlivě mu naslouchejte, protože sem tam prosvitne vzácná moudrost.
Mne třeba naučil naslouchat svým emocím. Jsou totiž výborný vodítkem. Ovšem jen ty emoce správné, vedené srdcem, nikoliv myslí.


Katja Kettu: Porodní bába

23. září 2015 v 9:36 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní


Kniha, která je rozsáhlou a syrovou informací o laponské válce od června 1944 do května 1945. Německá válka ve Finsku. Očima historie na přebalu kniha a v knize pak syrový a krví a laponským mrazem čpící příběh. Jak správně napsal na obalu knihy jeden z recenzentů, je to příběh, který se nečte, on se žije, nemůže vás nepohltit, říká… Ano, ale já dodávám, že je to pohlcení jen pro silné žaludky. Dalo by se říci, že vás autorka ani nenechá vydechnout, odpočinout, protože nejspíš takový byl svět druhé světové války ve Finsku. Realita je nesmírně drsná a už v polovině knihy vás nutně musí napadat, jak houževnatá musí někdy být lidská duše a jak odolný lidský organismus, aby vydržel to, čemu jsou místní postavy vystavovány.


Citát pro tento den / 273

9. září 2015 v 12:38 | čajovna |  Citáty
"Nemusíš být hodný. Bude stačit, když přestaneš ubližovat lidem." - Dalai Lama


David Michie: Kouzelník ze Lhasy

9. září 2015 v 12:34 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní


Autor bestselleru Dalajlamova kočka přišel s další knihou. Možná za to mohla moje velká očekávání, ale tohle je jiné. Na druhou stranu jsem už dávno nezažila takový vzdušný HUPS a nadšup (nikoliv sešup) v četbě jediné knihy. Zatímco na začátku mi připadala celkem jednoduchá, děj průhledný a tak nějak občas násilně nastavovaný teoretickými moudry z buddhismu a přišlo mi, že ničím už nepřekvapí, protože je neuvěřitelně průhledný, zhruba ve dvou třetinách nastal celkem slušný obrat. Náhle děj získává spád, začíná vám běhat mráz po zádech a všechno to, co vás na začátku možná nudilo, si sedá v dalším ději do velmi zajímavých souvislostí. Obě dvě dějové linie dost dlouho záhadným způsobem spojují podivné sny hlavního hrdiny.


Louise L. Hay: Miluj svůj život 2016

9. září 2015 v 12:25 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní

Nádherný nástěnný kalendář probouzí radost ze života. Snad díky mistrnému výtvarnému dílu Joan Perrin-Falquet a snad díky velmi praktickému rozložení, které přesně pokryje takové obyčejné rodinné potřeby záznamů. Okénko pro každý den je akorát tak velké na jednu nebo dvě běžné poznámky a hlavně poskytuje báječný přehled o celém měsíci. Obrázky, které kalendář doprovází mne okouzlily už v předchozích letech, protože tento kalendář vychází každý rok. Buď je maluje autorka stále krásnější, nebo jim víc a víc propadám. Jejich hloubce a veselosti, jejich energii…


Louise L. Hay: Láskyplný rok 2016

9. září 2015 v 12:16 | R. Petříčková |  Knížky pro ostatní


Jak si každý den zpříjemnit a dát si dobrý čaj, slepičí polévku či hladivou kávu PRO DUŠI? Hezounký milounký stojací kalendář na stůl je příjemný na spočinutí okem a ještě vlídněji jej přijme lidská duše. Taková malinká dobrůtka pro každý den. Louise L. Hay vytvořila opět kalendář pro příští rok s 365 afirmacemi, který nám nabídne každý den lehkou milou potěchu a vzpruhu pro unavený mozek a okoralé srdce.