Žlučník v březnu

31. března 2015 v 14:54 | čajovna |  Cesty ke zdraví

V březnu se zaměřujeme na podporu žlučníku - "tiskového mluvčího jater" a v dubnu na samotná játra. Stav jaterní tkáně zlepšuje Schizandra čínská - Klanopraška. Extrakt plodů zvyšuje kapacitu jaterního antioxidačně-detoxikačního systému.
V současnosti je v Číně používán jako účinné hepatoprotektivum, které významně normalizuje jaterní funkce. Stimuluje regeneraci a zvyšuje průtok krve játry. Schizandra se užívá jako stimulans a tonikum při fyzickém a psychickém vyčerpání. Je proto vůbec vhodná pro sportovce. Podávají po jejím užívání lepší výkony. Čaj z listů nebo plodů posiluje nervovou soustavu, odstraňuje deprese, pocity úzkosti a únavy. Působí jako adaptogen. Zabraňuje, abychom podlehli stresovým situacím. Zvyšuje odolnost organizmu vůči vyčerpání a vysokým nebo nízkým teplotám prostředí. Zlepšuje sluch a ostrost zraku, zejména v šeru.
Schizandra má i čistící účinek. Podporuje vylučování nepotřebných látek z těla, například kyseliny močové. Zlepšuje metabolismus a posiluje činnost krve. Pomáhá též při revma a cukrovce, protože snižuje hladinu cukru. Upevňuje krevní tlak a pozitivně ovlivňuje cévní systém. Posiluje imunitu a ve vyšších dávkách zvyšuje krevní tlak. Schizandra je obsažena ve většině čínských bylinných směsí ke zdokonalení kůže směrem zevnitř. Stahující účinek schizandry přispívá k lepšímu uchovávání vody v kůži. Vyhlazují se vrásky a kůže má jemnější strukturu pórů. Vzhled kůže je rovněž ovlivněn tím, jak blahodárně působí na čištění krve a tonizaci plic. Pokožka se rozjasní a dorůžova prokrví.
Při vnějším použití chrání olej ze semen před poškozením slunečním zářením a větrem. Při kožních vyrážkách, podráždění kůže, při kopřivce a ekzémech se v Číně podává medicinální víno ze schizandry. Bobule prospívají také vlasům a nehtům. Plody se v Číně považují za klasické plicní tonikum a předepisují se při suchém a chronickém kašli a dechové nedostatečnosti. Podporují také vyměšování plicního hlenu, a používají se dokonce i při tuberkulóze plic a astmatu. Antioxidanty mají preventivní účinek na alergické reakce v důsledku znečišťování ovzduší.Zdroj: Jiskra Benešov
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Renata Renata | Web | 9. dubna 2015 v 8:29 | Reagovat

Potvrzuju, že trávení mi trpí...březen duben, nevím, možná žlučník, ale je to hodně znát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama