Péče o pleť v zimě

6. prosince 2014 v 11:45 | čajovna |  Cesty ke zdraví


Zima sice ještě nezačala, ale chcete-li mít hezkou zdravou pleť i v chladných, mrazivých dnech, je třeba o ni pečovat stále. Každé roční období má svá specifika a tomu bychom měli přizpůsobit i momentální péči o celé tělo a zejména o pleť, ale také ruce. Přestože někdo zimu vyloženě miluje, již jen málokdo by mohl být spokojený s účinky nevlídného počasí na svou pleť.
Jistě se v tomto období chystáte na adventní akce, předvánoční úklid a jiné věci s předvánočním časem spojené. Čeká vás shon, nakupování, ladění pohody do posledního detailu, ale rozhodně byste neměli zapomínat na sebe. Důkladná péče se vám rozhodně vyplatí. Krátké a náhlé výkyvy teplot naší pleti rozhodně neprospívají. V zimě je největším rizikem pro pleť suchý mráz a rychlá změna teploty. Pokožka je vysušenější,narušenější, citlivější a činnost mazových žláz bývá utlumena. Kožní cévy se stáhnou a tím se sníží zásobování kůže živinami. Vyjdete-li z přehřáté místnosti ven na mráz, velký tepelný šok způsobí na naší pokožce mikro trhlinky, které se postupně projeví zvýšeným šupinatěním, olupováním, svěděním a zarudnutím. Velký mráz způsobuje dehydrataci pokožky.
Zejména v zimním období bychom měli používat kvalitní krémy. Při ošetření pleti však nepoužívejte hydratační gely nebo gelo-krémy. I u mastnějších typů pleti jsou pro chladné a mrazivé období vhodné krémy typu voda v oleji, tedy mastnější krémy. Pro velmi suchou pleť nebo na hory používejte ochranná emulze s panthenolem. Ty vaši pokožku před extrémním počasím velmi dobře ochrání. Letní nemastící přípravky na zimu vyměňte za mastnější krémy. Vhodné je zvolit péči přímo určenou pro zimní období, která obsahuje
též UV filtr. Samozřejmě je dobré řídit se dle typu vaší pleti. Pokud je vaše pleť sušší, krémy určené pro mastnou pleť nejsou dobrou volbou. Nezapomínejte kromě tváře také na krk a dekolt. Nepoužívejte pleťové vody s alkoholem, aby nedošlo k dalšímu vysušení pleti. Věnujte své pleti i odbornou kosmetickou péči. Nezapomínejte i na důkladné ošetření rtů a rukou, aby nedošlo k popraskání.
Nezbytné je dodat tělu tolik potřebné vitamíny. Dbejte tedy na jejich přísun jak ve stravě, popř. můžete zvolit i doplňky prodávané v lékárnách. V tomto období jsou potřeba zejména vitamíny A, C a E. Samozřejmostí je dodržování pitného režimu. Pro svou duševní pohodu si dopřejte relaxaci a věnujte se všemu, co vás baví. Tak žádný zimní splín nebude mít nejmenší šanci.Zdroj: Jiskra Benešov
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama