Jak zvířata pomáhají léčit, 1.část

11. července 2014 v 9:01 | B.Hejný |  Cesty ke zdraví
Domácí zvířata chováme a pořizujeme si také proto, že podvědomě cítíme, jak nám pomáhají. Zvířata se cíleně využívají v prevenci proti lidským onemocněním a rovněž mají terapeutický účinek.

V přítomnosti zvířat často zapomínáme na naše starosti, naše myšlenky se rozptylují a my se tolik nezaobíráme sami sebou. Domácí zvířata nás učí péči, pravidelnému režimu i lásce. Zvířata jsou často doporučována lidem jako prevence proti některým onemocněním. Zlepšení stavu dochází např. u celého komplexu onemocnění krevního oběhového systému a srdce.

Jak pomáhají psi
Mezi nejčastější mazlíčky patří psi, kteří pomáhají lidem všestranně. Nejenže se stávají průvodci slepých lidí, používají se při záchraně lidských životů a při asistenci, ale rovněž mají své využití při canisterapii, kde se využívá jejich léčebného potenciálu. Při canisterapii je účelem zlepšit psychický a fyzický stav lidí s nejrůznějšími problémy. Může se jednat o nejrůznější postižení, o starší lidi, děti apod. Psi se hodí téměř pro kohokoliv.Jak pomáhají kočky, hlodavci, ptáci, rybičky
Ne všichni si dovolí věnovat se plně pejskovi. Lásku mohou stejně poskytovat i jiná domácí zvířata. Mezi nejčastější chovaná zvířata patří kočky, hlodavci, ptáci a rybičky. Nejen osamělí lidé a děti mají možnost naučit se péči o zvíře, získat tak možnost určité komunikace a vzájemné sounáležitosti.

Pokračování příště. Bohužel se sem celý článek nevejde.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kyra Kyra | Web | 17. července 2014 v 0:07 | Reagovat

Ahoj , máš prima blog, až se trošku stydím , , chtěla bych umět takhle psát , ale neumím , líbilo se mi tu , zase určo přijdu , měj se krásně Kyra

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama