Terezie Dubinová: Kořeny ženské spirituality

21. dubna 2014 v 9:25 | čajovna |  Ezoterické knihy
Kniha historickým a mytologickým pohledem zachycuje období před nástupem židokřesťanského patriarchálního paradigmatu společnosti a odkrývá málo známé skutečnosti o době, kdy byla uctívána ženská polarita v podobě Bohyně. Soustředí se na oblast Středomoří a Středního východu, kolébku evropské kultury. Období starověku představuje jako duchovně inspirativní období, o kterém toho v obecném povědomí není příliš známo, ale jehož mnohé znalosti a dovednosti se s velikou silou vracejí do našeho vědomí. Kniha zároveň vysvětluje, jak došlo ke znesvěcení ženské božské energie, k ponížení žen a k šíření mocenských dezinformací o duchovní podstatě naší reality. Jednotlivé kapitoly jsou řazeny tematicky, týkají se např. symboliky Luny, menstruační krve, vnímání těla, vnímání Země a pozemské hmotné reality, sexuality, porodu, Bohyní jako představitelek mocných energií změny a přechodu apod. Autorka je vzděláním kulturoložka a hebraistka, pracuje také jako lektorka ženských seminářů a astroterapeutka. Informace proto pocházejí jak z akademických pramenů a ze znalosti původních textů Bible a starověkých mýtů, tak ze zdrojů terapeutických (moudrost těla, vize a vhledy, intuice, regrese). Text knihy je doplněn odkazy na další zdroje informací, pokud by se čtenář chtěl dále tématem zabývat.


Poznámka: Kniha byla vydána též v elektronické verzi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cajovnaprozeny cajovnaprozeny | 21. dubna 2014 v 14:29 | Reagovat

S názory prezentovanými v této knize souhlasím. Jaké jsou ty vaše?

2 Renata Renata | Web | 23. dubna 2014 v 11:38 | Reagovat

To vypadá jako velice zajímavá kniha.

kdysi jsem četla tuhle knihu, byla strašně moc tlustá
Stanislav K. Neumann: Dějiny ženy – s dodatkem Dr. Evženie Kloučkové (Knižní klub, 1999)

A to teda taky byla síla, jak těžkými osudy a času ženství procházelo. Víc takových knihu už jen proto, aby si ženy i muži uvědomili sílu naší minulosti a neopakovali jsme chyby našich předků.

3 cajovnaprozeny cajovnaprozeny | 23. dubna 2014 v 11:47 | Reagovat

Je to smutné, že byla ženskost takto pošlapána a zneuctěna. Dříve bývali ženy považovány za symbol Matky Přírody, potažmu Země. Bohužel židovsko-křesťanská dktrína vycucaná z prstu vše zničila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama