Únor 2014

Sára, kniha třetí

8. února 2014 v 17:00 | čajovna |  Knížky pro děti
Sára má třetí knihu! A opět tu je bílá sova Šalamoun, do které snad není možné se nezamilovat. Mít takového hebkého pernatého duchovního průvodce, to by se mi líbilo.
Potěšilo mě také, že mě nakladatelství vybralo jako řadovou čtenářku, která má tu čest poctít obal svým názorem.
O ten se ráda podělím i tady, četla jsem totiž i předchozí dva díly Sáry a tohle je trilogie, která je jako měkkoučká peřina pro duši.

A vlastně ani po přečtení třetí Sáry si nejsem jistá, je-li to kniha pro děti nebo pro dospělé. A kolik je na světě knih, které jsou pro oboje? Snad ještě Malý princ, ale jinak?

"Knihy o Sáře jsou úžasným čtením pro děti a rodiče. Moje děti zajímal hlavně barvitý příběh jejich vrstevníků a já se vždy pozitivně naladila a relaxovala. Těším se, až si děti tyhle knížky jednou přečtou samy a pochopí v nich tu hlubokou životní moudrost, což je kromě poutavého příběhu další rovina těchto knížek. A samozřejmě já i děti milujeme Šalamouna…"

No jo no, tu závislost na bílé sově mě už nikdo neodpáře. Škoda, třeba by mě potěšilo, kdyby se mi o ní jen zdálo. Kdyby mě vzal na nějakou tu lekci létání, která se opět i v třetí Sáře objevuje. A to mám z výšek strach!

Výklad Osho Zen Tarotem

6. února 2014 v 11:16 | čajovna |  Taroty on-line
Nabízím Vám dnes jeden tarotový výklad na přání. Použila jsem Osho Zen tarot.
Karty tajemné a zvláštní a možná právě kombinace vícero karet dá nadechnout toho exotického snad až himalájského a pro nás těžko uchopitelného čehosi, čím se tento tarot vyznačuje.
Horní linie patří muži, na kterého se tazatelka ptá...
Jak tedy vypadá jejich vztah.
Smutek - Vědomí - Důvěra - je trojice karet muže. V tuhle chvíli prožívá smutek, který ho tíží, ale zároveň probouzí jeho vědomí. Díky smutku si cosi uvědomuje. Co ztrácí? Co získává? A ve výsledku dojde k něčemu pro něj úžasného...
Vloží důvěru do vztahu, který s tazatelkou má.
A ono se mu to vyplatí, protože jejich společná karta je OSLAVA.
Ženiny karty jsou dole: Trpělivost - Pochopení - Kompromis.
I ona bude muset do vztahu v tuto chvíli dát trochu klidu, trpělivosti. Žena na prvním obrázku je těhotná a čeká celý měsíční cyklus. V jejich očích se zračí trpělivost. I tazatelka musí být trpělivá, než její partner projde svým obdobím krize a vyloupne se do své "důvěry". Ale má tam varování ve formě karty Kompromis. Nesejít ze své cesty, ze své víry, dál jít cestou "Pochopení". Neprosazovat si násilím svoje, nechat věci plynout... neintrikovat.
Jejich vztah potom bude vzkvétat. Ale v tuto chvíli si ještě žádá čas.
Tak hodně štěstí...

Jan Bílý a jeho Živoucí čas nás vrátí ke kořenům našich duší

3. února 2014 v 9:42 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Kniha Živoucí kruh od Jana Bílého je o velmi těžkém a starobylém tématu, které jsem ale vstřebala a přečetla jedním dechem. S jakousi přirozenou touhou, s jakýmsi věčným "vždyť je to TAK, tak proč to TAK není!" Návrat do cyklického času - jakkoliv to zní složitě, je to o navrácení fascinace světem, časem, fázemi roku a starobylými svátky. V tomhle prožívání je naše duše doma.
Náhle jsem opět a znovu pochopila proč citlivý člověk v dnešní době zažívá ten plíživý pocit vykořeněnosti….

"… Začali také spolu mluvit výlučně prostřednictvím malých krabiček, které, kdykoliv tyto na sebe upozornily, přikládali k uchu se slovy: "Sakra, už mě zase někdo otravuje". Jejich dětská zvídavost a schopnost úžasu se vytratily stejně, jako jejich radost a štěstí. Zde by naše pohádka mohla skončit. Ale protože každá počestná pohádka by měla mít šťastný konec, budu vyprávět ještě kousek.

Nějakou dobu poté, co jim došla ropa a uhlí a delší dobu poté, co se všechno to škodlivé záření z jejich porouchaných elektráren vyzářilo, poté, co v důsledku všeobecného nedostatku všeho, co jejich krabice potřebovaly, tyto zhasly, a také už dávno nesvítilo žádné pouliční osvětlení, tehdy opět vyšly hvězdy. Lidí zbylo tak málo, že se jim nevyplatilo mezi sebou ani válčit, ani trumfovat sousedy, a tak měli hodně času. Samočisticí schopnost matky přírody se ukázala překvapivě větší, než vědci předpokládali - zato vyhynula většina vědců. Moře tehdy bylo docela čisté a tu a tam z něho vyskočil delfín. Protože už nebyly ulice, zmizela také pouliční kriminalita, a tak se lidé nebáli se zvečera procházet a v noci vysedávat na břehu moře, u ohňů pod Lunou a Mléčnou dráhou, a vyprávět si prastaré příběhy.

A tu, jednoho večera, doprovázena šuměním mořské pěny a rozkvétáním mořských sasanek, uprostřed rejdících ryb a moudrých chobotnic, vystoupila z vod a jemného oparu vznášejícího se těsně nad slaným horizontem Venuše. Krásná a zářící, plná lesku a obdivu. A všechno mohlo začít znovu…"

Cesta pravého muže na CD

3. února 2014 v 9:41 | čajovna
Představovat knihu Cesta pravého muže asi moc nemusím. Kdo ji zná, ten je nadšen, a kdo ji nezná, ten by ji měl rychle alespoň utíkat půjčit do knihovny. Nebo - je-li línější povahy - pořídit v audiopodobě. Bylo mi od začátku naprosto zřejmé, že právě tato kniha by měla dostat nějakou hlasovou podobu a taky jsem ve svých snech a fantaziích měla jasno v tom, kdo by ji měl namluvit.
Svůj tip a zda jsem se trefila nebo ne, prozradím na konci tohoto článku, abych nemátla a hlavně žádným způsobem neovlivňovala vaše mínění.
Jistě se mnou budete souhlasit, že Cesta pravého muže by měla být povinnou četbou pro každého muže, ale i pro ženy.
Myšlenky, které tu ten kontraverzní autor prezentuje, jsou převratné a dávají nám pochopit nejen, proč se muži chovají tak,jak chovají (většinou jsou prostě jen sami v sobě neuvěřitelně ztracení), ale v jeho slovech si najdeme i mnohé pro ženy. Zjistíme, že naše podvědomé puzení vůči mužům, jejich "vystavování zkouškám" není jen naším rozmarem, jak se nám snaží líní pánové namluvit, ale naší přirozeností a navíc ještě silou, která se vůbec stará o to, aby lidská civilizace nepomřela na naprostou degeneraci.
Příjemná forma audioknihy je moc fajn do postele, když jste nemocní s rýmou, nachlazením nebo jenom naprosto utaháni dnešním světem.
Je to nejen čtenářský, emoční a duchovní zážitek, ale také trošku a lehce erotický a smyslný.
Moc se mi líbilo, jak to chvílemi lechtivé čtení se stává z úst Vladislava Beneše ještě lechtivějším a hlavně, neskutečně chytlavé!!!

Vladislav Beneš zdobí v českém znění Richarda Gera, kde mu partnerku dělala Nela Boudová, v Pretty Woman, pamatujete?

Vladislav Beneš (1956)
Dabuje už od dětství a také si zahrál v pár dětských rolích. Po studiu DAMU si zahrál v několika divadlech, včetně Národního divadla, a jeho doménou se staly spíše klasické role (Romeo a Julie, Obsluhoval jsem anglického krále apod). Kromě hereckého působení na divadelních prknech se také věnuje divadelní režii a především dabingu. Jak již bylo zmíněno, svůj hlas propůjčuje tak charismatickým mužům jako je Richard Gere nebo Pierce Brosnan. Uplatňuje se také v nekonečných řadách současných dabovaných zahraničních seriálů typu Kriminálka Las Vegas. Zahrál si také doktora v sanatoriu v seriálu Ulice.

Délka nahrávky Cesty pravého muže, je bezmála 7 hodin a bude to nejsmyslnějších 7 hodin vašeho života. Knihy Davida Deidy byly přeloženy do více než 25 jazyků a stávají se doporučenou literaturou na univerzitách, workshopech, mužských i ženských skupinách na celém světě.První únorový týden bude rychlý

3. února 2014 v 9:40 | čajovna |  Editorial, aktuality z Čajovny
Tento týden začíná Lunou v Beranu. Nic moc. Dynamika, touha po rychlosti a naprostá spontánnost může vyústit často až ve výbuchy emocí a vést k unáhleným reakcím.
V pondělí a částečně ještě v úterý si radši dvakrát rozmyslete, jestli si nešlápnout na jazyk a nesednout na prsty. Radši. Pro sichr. Škody napáchané pudovými reakcemi a náhlými výbuchy beranního temperamentu sice nebudou nikterak fatální, ale rozhodně nepříjemné. A zbytečně potom něco žehlit, žejo.

Ve středu se všechno během dopoledne uklidní, protože vstupujeme Lunou do znamení Býka. Náhle do hry vstupuje soulad a budeme si se svým okolím rozumět. Uff.
Jediné, nač si v těchto dnech je třeba dát pozor, je zažívání. Jezte to, co vám dělá dobře, vyhněte se nadýmavým a těžkým pokrmům, protože by je žaludek v tento den nějak moc nebral.
Čtvrtek opět probudí vášně a temperament, ale v dobrém. Láska, emoce, sex... týjo! Čtvrteční rande budou teda otřásat zeměkoulí.
V pátek se všechno zase uklidní a bude to takový malilinkato mrtvější den. Ony emoce a vášně včerejška se už moc nepodaří oživit.
Víkend si zachová Blíženeckou aktivitu a různorodost a tak od pátku, cokoliv plánujete, setkání, sport, jakákoliv neobvyklá aktivita, směle do ní.
A co tarot?
Rytíř holí - 4 mincí - 3 mečů (Smrt)
No tak se mi to nějak nelíbilo, tak jsem dovyložila onu Smrt. Tarot se tentokrát trošku s lunárním kalendářem rozchází. Ale třeba tomu přijdeme na kloub. Rytíř holí je o rychlosti a možná i zbrklosti začátku týdne. To by odpovídalo. 4 mincí v kombinaci s dalšími kartami je vážná a nepříliš příjemná. Na první pohled evokuje snahu až křečovitou, něco řešit, něco definitivně řešit tak, aby byly v životě opět nastolené jistoty, ale ono to tak dobře nepůjde, nebo pouze za cenu zlomených srdcí. Pokud se tedy tento týden s někým neshodnete, nebude to příjemné.
Ale ona Smrt dává naději, že se tímto případným sporem jen vyčistí vzduch. Odejde to staré, to, co už mělo někde raději zetlít a umřít, aby z toho mohlo vyrůst něco nového.
Svým způsobem je to konstelace trochu sado maso pro toho, kdo chce ve svém životě učinit nějaké změny. Půjde to, půjde to rychle, ale bude to trochu bolet.

Soutěž o karetní sadu, Marie, královna andělů

3. února 2014 v 9:40 | čajovna |  SOUTĚŽE
Což takhle dát si jednu malou soutěž. O dvě karetní sady s velmi něžným obsahem a ještě něžnějším názvem: Marie, královna andělů.
Někdy v životě přijde chvíle, kdy potřebujeme podporu jakoukoliv. Nemusí jít zrovna o nějakou pomocnou ruku v reálu, protože těch se třeba zoufale nedostává, ale tu pravou podporu hledáme sami v sobě.

Nebo... Měli bychom jí tam najít, aby to s náma neseklo o zem.
Tu nejjistější pomocnou ruku musí člověk hledat na konci svého vlastního ramene, se říká.
Nejsou to zrovna optimistická pořekadla pro toho, kdo věří v dokonalou lásku, ale nějaké ty příběhy a příklady, že právě to platí, kolem sebe najde každý.
V této soutěži budeme hledat pomoc.
Zeptám se vás na jednoduchou otázku, která mne při různých výkladech touto karetní sadou napadala. Jak vlastně vypadá Marie?
Ve své roli královny andělů?
Matka Ježíšova?
Je to ta podivně zahalená žena?
Nebo úplně obyčejná žena v zástěře a s pomoučenými tvářemi?
Nebo nádherná princezna?
Jak je stará?
Jaké má vlasy? Blond nebo tmavé?
Zkuste nechat rozehrát svou fantazii a napište mi na e-mail: soutez@cajovnaumodrekocky.cz Vaši představu.
Nebo použijte formulář vpravo na domovském webu www.cajovnaumodrekocky.cz
Nezapomeňte uvést i své telefonní číslo,protože výhru bude rozvážet balíková služba.
A já se těším... Soutěž trvá do pátku 14. února 2014 do půlnoci.
Dvě karetní sady Marie, královna andělů od Doreen Virtue, věnovalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com
Děkuji