Leden 2014

Naďa Konvalinková propůjčila hlas andělům...

29. ledna 2014 v 20:41 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Máte rádi Naďu Konvalinkovou? Já moc a tak jsem s napětím čekala, jak dopadne, když namluvý malebný text od Doreen Virtue.
Zvláštní zážitek.
Hodně mě to překvapilo. Najednou jsem paní Naďu viděla z naprosto jiného úhlu.

Krásný hlas známé herečky Nadi Konvalinkové vypráví o andělech a jejich léčivých schopnostech pro naše duše i těla. Léčení s anděly je dílo známé americké spisovatelky, psycholožky a andělské terapeutky Doreen Virtue. Je to více než sedm hodin výletu do světa andělů, fantazie, laskavé lásky a uvědomování si vlastní hodnoty.

Menna van Praag: Nejšťastnější na světě. Když se splní sny...

29. ledna 2014 v 20:38 | čajovna |  Knížky pro ostatní

Bylo jejím snem stát se spisovatelkou. Stala se, a dokonce tak úspěšnou, že jí jednoho dne bylo nabídnuto turné, za které si vydělala půl milionu liber. May, hrdinka z knihy Štěstí, láska, čokoláda, bojuje s úspěchem, který jí nakonec zničil vztah s milovaným mužem. Happyend z předchozí knihy pokračuje všedním životem.

No ne každá chceme zrovna knížky na toto téma číst, on ten happyend někdy úplně stačí.
Vlastně je málo knížek a příběhů, kde vše pokračuje po tom šťastném konci. Tato anglická spisovatelka přichází s druhou knihou na téma rozvoje osobního štěstí. Nementoruje, její kniha je beletrií a kdoví, třeba i autobiografií. Částečně určitě ano, jak říkala o své první knize. Jak i ona sama byla kdysi závislá na čokoládě a sladkostech.
V druhé knize Mayu dohnala opět závislost, ale několikanásobně sladší. Závislost na úspěchu, penězích a slávě. Cesta na vrchol je pomalá, lákavá a sladká.

Jenže…

"Jasně, že se vrátím," řekla Maya jemně. "Jak sis mohl myslet…"
"Jak mám vědět, co uděláš," přerušil ji Ben. "Děláš si,co chceš, se mnou se o ničem neradíš."
May hodila šaty do kufru. Po těch slovech se najednou vzdálenost mezi postelí a pohovkou zdála být nekonečná. Znovu do ní rýpl a její soucit se vypařil v obláčku ublíženosti. Cítila, jak se čím dál víc ježí, jelikož to, co řekl, byla pravda.

Jan Schrötter: Studánka zdraví a léčivé 3 mandaly

29. ledna 2014 v 20:26 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Autorem knihy je léčitel s technickým vzděláním a kromě důkladného vysvětlení pojmu bioenergie nám na snad kompletním výčtu různých faktorů (působení Luny, tvarových zářičů, solné lampy, kamenů, mandal, apod) vysvětluje, jakým způsobem právě tyto jemné energie tvoří svět, ovlivňují tělesné i duševní zdraví člověka a jak se právě bioenergií můžeme léčit.

Josef Schrötter patří mezi naše přední psychotroniky a prokázání vlivu bioenergetického působení na živou a neživou hmotu je cílem jeho dlouholetých experimentů. Sám je vyučeným slaboproudařem a možná tyhle znalosti ho navádí na stále účinnější formy, jak pochopit a prokázat právě bioenergii. V současné době se některým z druhů bioenergetického a diagnostického působení frekvenčně přibližuje špičková lékařská mikroelektronika, což je svého hlediska považuje za správný trend.

Jan Bílý a jeho Živoucí čas nás vrátí ke kořenům našich duší

29. ledna 2014 v 20:25 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Kniha Živoucí kruh od Jana Bílého je o velmi těžkém a starobylém tématu, které jsem ale vstřebala a přečetla jedním dechem. S jakousi přirozenou touhou, s jakýmsi věčným "vždyť je to TAK, tak proč to TAK není!" Návrat do cyklického času - jakkoliv to zní složitě, je to o navrácení fascinace světem, časem, fázemi roku a starobylými svátky. V tomhle prožívání je naše duše doma.
Náhle jsem opět a znovu pochopila proč citlivý člověk v dnešní době zažívá ten plíživý pocit vykořeněnosti….

"… Začali také spolu mluvit výlučně prostřednictvím malých krabiček, které, kdykoliv tyto na sebe upozornily, přikládali k uchu se slovy: "Sakra, už mě zase někdo otravuje". Jejich dětská zvídavost a schopnost úžasu se vytratily stejně, jako jejich radost a štěstí. Zde by naše pohádka mohla skončit. Ale protože každá počestná pohádka by měla mít šťastný konec, budu vyprávět ještě kousek.

Nějakou dobu poté, co jim došla ropa a uhlí a delší dobu poté, co se všechno to škodlivé záření z jejich porouchaných elektráren vyzářilo, poté, co v důsledku všeobecného nedostatku všeho, co jejich krabice potřebovaly, tyto zhasly, a také už dávno nesvítilo žádné pouliční osvětlení, tehdy opět vyšly hvězdy. Lidí zbylo tak málo, že se jim nevyplatilo mezi sebou ani válčit, ani trumfovat sousedy, a tak měli hodně času. Samočisticí schopnost matky přírody se ukázala překvapivě větší, než vědci předpokládali - zato vyhynula většina vědců. Moře tehdy bylo docela čisté a tu a tam z něho vyskočil delfín. Protože už nebyly ulice, zmizela také pouliční kriminalita, a tak se lidé nebáli se zvečera procházet a v noci vysedávat na břehu moře, u ohňů pod Lunou a Mléčnou dráhou, a vyprávět si prastaré příběhy.

Výklad Kouzelné mapy pro Markétu.

29. ledna 2014 v 11:22 | čajovna
Dobrý den,
já tedy zkusím položit dotaz. Jsem v situaci, kdy jsem zůstala naprosto sama v životě a vůbec nevím, co se mnou bude dál, jak zvládnu budoucnost. Jestli nějak překonám ten pocit méněcennosti a proč jsem se ocitla v situaci,v jaké jsem. Možná mne nejvíc zajímá, proč. Mám pocit, že jsem si to ničím nezasloužila.
A pak ještě miluji jednoho muže, ale je to asi bez šance. Děkuji za odpověď, Markéta, *****.1981Tak takhle vypadá výklad. Omlouvám se za nízkou kvalitu, ale nemocný foťák si vzal dovolenou a tak ho musela v akutních případech nahradit webkamerka. Snad neva...
Důležité je, Markýsku, co karty říkají...
Váš dotaz jsem rozdělila na dvě části.

První (horní řada), co je důvodem, proč jste se ocitla v situaci, v jaké jste.
Není příjemná. Charakterizuje ji karta Krutého mrazu.
Dále je tam Rozchod a Síla.
Sama už asi cítíte, že Vás čekají nepříliš dobré časy, které Vás ale nesmírně posílí. Je to situace, která přijde proto, abychom si trošku násilím a v osamění uvědomili, že jdeme špatně a co v našem životě změnit.
A pak to učinili!
Ve Vašem případě to vypadá na to, že za sebou budete muset nechat nějaký vztah s někým, s rodinou, s partnerem, prostě situace, ve které žijete a lidé, kteří Vás ovlivňují nejvíce, se budou muset změnit. Bude to bolet, ale to osvobození bude stát za to.

Druhá otázka směřovala k muži, ke kterému něco cítíte a vztahu, kterému tedy nevěříte.
Tady (druhá řada karet) vyšla tato trojice: Setkání, Čaroděj vnímavosti a Nečekaní hosté.
První karta signalizuje, že jste si do života nevstoupili jen tak náhodou, naopak, byl to velice intenzivní okamžik.
Další dvě karty už nejsou na první pohled tak jednoznačné a více si je rozebereme.
Čaroděj vnímavosti... Asi nejlépe vše definuje krátká ukázka z příručky k této kartě:

" Čaroděj vnímavosti vás žádá, abyste se vzdali potřeby definovat nebo omezovat to, co právě prožíváte. Všechno je dobré! Nezasahujte a pozorujte, jak se zázrak rozvíjí bez jakéhokoli vašeho přímého vlivu."

A poslední karta slibuje doslova zázraky, pokud zůstanete zvídaví a otevřeni všemu.
"Pokud očekáváte nečekané, buďte připraveni na zázraky."

Setkání osudu a našeho údělu nelze naplánovat, ono prostě přijde.
I když si k celému totu výkladu dovyložím, myslím si, že to bude ještě nějakou dobu trvat, ale s trochou trpělivosti Vás s tímto mužem čeká velmi hezká a KVALITNÍ budoucnost.
Prostě to rozhodně nevypadá jako něco, co "asi nemá smysl".
Jen věřte a pozorujte a přijímejte.
Jste na prahu nové cesty...
Držím palce
Renča

Použité karty Kouzelné mapy vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com

OSHO ZEN TAROT: Výklad pro Vás! Hlaste se...

28. ledna 2014 v 14:40 | čajovna
Možná je znáte. Nakladatelství Synergie je před časem vydalo již podruhé a velmi oblíbené jsou tyto karty v on-line výkladech na některých stránkách. Tam jsem zenové karty také potkala poprvé, takže ačkoliv mi jejich významy ani obrázky nejsou neznámé, přece jen je to jiný pocit, držet je fyzicky v ruce.
A s obrovskou pokorou a něhou je vůbec poprvé vyložit.
A dnes nabízím tu možnost udělat výklad pro čtenáře Domácí čajovny. Pište své dotazy do komentářů!

Menna van Praag: Nejšťastnější na světě.

7. ledna 2014 v 11:48 | Renata Petříčková |  Knížky pro ostatní

"To, co máš je dar pro tebe od Boha. A to, co s tím uděláš, je tvůj dar Bohu." Citace z knihy, kterou si asi jednou provždy zapamatuji. Jsou vzácné a nesmírně cenné právě tyto knihy, ze kterých si čtenář odnese něco tak jednoduchého, zároveň však pronikavého. Menna van Praag se v této své druhé knize zaměřuje na úspěch, pozlátko štěstí, vidinu bohatství a slávy… a na to, jaký to může mít dopad na jednoduché lidské hodnoty, jako je štěstí, láska a věrné přátelství.