Jak proběhl výkladový den s Osho Zen tarotem

4. prosince 2013 v 8:55 | čajovna |  Taroty on-line
Na webu Čajovna U modré kočky proběhl výkladový den s Osho tarotem.

Dnes si zahrajeme Osho Zen Tarot. Transcendentální zenovou hru. Výklady zenovými kartami někdo považuje za příliš složité, jiný je nadřazuje klasickému tarotu. Pravdou je, že řeč Osho tarotu je prostě jiná. Zenové učení trvá na tom, že každý z nás je schopen dojít osvícení, všichni jsem si rovni a velmi tolerantní a nesmírně hluboké jsou i tyto karty.
Dnes se v diskuzi pod tímto článkem můžete ptát a můžeme si o těchto kartách povídat.


Možná je znáte. Nakladatelství Synergie je před časem vydalo již podruhé a velmi oblíbené jsou tyto karty v on-line výkladech na některých stránkách. Tam jsem zenové karty také potkala poprvé, takže ačkoliv mi jejich významy ani obrázky nejsou neznámé, přece jen je to jiný pocit, držet je fyzicky v ruce.
A s obrovskou pokorou a něhou je vůbec poprvé vyložit.
Nejsem zrovna z těch, koho by po umělecké stránce nějak oslovilo výtvarné zpracování, není to úplně můj styl, na můj vkus příliš strohé a někdy až nepříjemně působící. Na druhou stranu je to možná záměr, který má rozjitřit naše vědomí a nutit hledat vlastní významy a obrazy ZA těmito obrázky.
Žádné pohodlí rovnou naservírovaného výjevu romantického nebo naprosto trefně ztvárněného významu.
Karty ilustrovala Ma Deva Padma (Susan Morgan) a ta se narodila v lednu 1947. V roce 1975 se vydala do Indie a stala se žákyní osvíceného mistra Osha. Pod jeho vedením zjistila, že její meditací je tvořivost a rozhodla se jí popustit uzdu. Její obrázky se posléze dostaly do časopisů a knih po celém světě. Považuje tyto obrázky z Osho Zen Tarotu za dar z lásky a nesmírně jí těšilo dotknout se samotné jeho moudrosti.
Když je tvořila pod vedením samotného mistra, je jasné, že před sebou máme ztělesnění toho, co Osho do svého tarotu chtěl vložit.
Je to tarot trochu jiný.
V Osho zen je něco jiného...
" V tradičním tarotu byla tato cesta sebeobjevování chápána jak spirála, každé Dokončení vedlo k úplně nové úrovni na cestě, k novému začátku s novým vstupem Blázna. Do této sady karet však byla přidána karta Mistr. Tato karta nám umožňuje dostat se za spirálu, vyskočit ven z kola smrti a znovuzrození. Karta Mistra symbolizuje konečné přesažení cesty samé, přesažení, kterého je možné dosáhnout pouze tehdy, když se v osvícení rozpustí oddělené individuální ego."
A proto tato sada obsahuje 79 karet, tedy o jednu víc, než klasický tarot.
Pro mne je Osho tarot trochu hůře uchopitelný, ale má své kouzlo, na jehož objevování ale musíte mít patřičnou náladu a rozpoložení.
Malá arkána je rozdělena na Mraky, Vodu, Oheň a Hmotu a významově je asi nejlepší nenechat se na chvíli ovlivňovat klasickým tarotem a plně se ponořit do vnímání Osha. Někde jsou karty hlubší, jinde je vypíchnutý jen jeden význam. Komu však tyto karty sednou, zažije s nimi opravdu nadpozemský zážitek.
Zkusme si tedy dnes spolu zabrousit do jeho moudrosti a uvidíme, co z toho vzejde.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013,www.synergiepublishing.com


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 joyce joyce | E-mail | 10. května 2015 v 3:42 | Reagovat

Mé jméno je JOYCE.I bude milovat sdílet své svědectví všem lidem ve fóru cos jsem nikdy nenapadlo, že budu mít můj přítel zpátky a on se tolik znamená me..The chlapce Chci se dostat oženit se mi na 4 týdny na naší svatbě na další dámu .., když jsem volal mu, že nikdy vybral mé volání, on se vypouští mě na svém facebooku a on změnil jeho stav facebook z ženatý s Single ... když jsem šel do jeho místa výkonu práce řekl svému šéfovi on nikdy nechci vidět me..I ztratil svou práci v důsledku této protože já dotírat dostat sám sebe už, byl můj život vzhůru nohama, a všechno, co nešel hladký se svým životem ... Snažil jsem se vše, co jsem mohl udělat, aby mu zpět na všechno nevyšlo, dokud jsem se setkal s mužem, když cestuji do Afriky vykonat nějaký obchod se vyvíjí několik let back..I řekl mu můj problém a všichni prošli při získávání ho zpátky, a jak jsem ztratil svou práci. ..he mi řekl, že mi pomoct ... já nevěřím, že v první place.but přísahal, že mi pomůže ven a on mi řekl, že důvod, proč mě můj přítel opustil a také mi řekl některé skryté tajemství. Byl jsem ohromen, když jsem slyšel, že z him..he řekl, že bude kouzlo pro mě a já budu vidět výsledky v příštích několika days..then i cestovat zpět do USA následující den a já jsem mu zavolal, když jsem dostal domů, a on řekl, že je zaneprázdněn odlévání ty kouzla a on koupil všechny materiály potřebné pro kouzla, řekl am gonna vidět pozitivní výsledky v příštích 2 dny, které je čtvrtek ... Můj přítel mi volal přesně v 12:35 ve čtvrtek a Omlouvám se za všechno, co udělal ..he řekl, že nikdy nevěděl, co dělá, a jeho náhlý jednání nebylo úmyslné, a on slíbil, že k tomu, že again.it byl jako já snil, když jsem slyšel, že od něj, a když jsme skončili zavolej, i volal muž a řekl mu, můj přítel zavolal a Dr egbo řekl, že jsem neviděl nic, přesto ... on řekl, že jsem se také dostat svou práci zpět za 3 dny time..and když jeho neděli mě oni volali na moje práce místo obnovit kanceláře pondělí a získat větší podporu z mé kanceláře. prosím, pokud někdo potřebovat takovou pomoc by měla uegent kontaktovat tohoto muže, protože to je jediný způsob, jak ho zaplatit a pomoci svého kolegu fórum taky. je to e-mail, dregbosolutioncenter@gmail.com, a telefonní číslo je, 2348106743270.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama