Listopad 2013

Jak proběhl výkladový den s Kartami Kouzelné mapy

30. listopadu 2013 v 8:48 | čajovna |  Taroty on-line
V minulých dnech proběhl na Čajovně U modré kočky /viz odkaz výše/ výkladový den s Kartami Kouzelné mapy... Nechám Vám nahlédnout, jak karty vypadají...

Dnes vám představím opravdu zajímavé karty, které částečně souvisí s knihou Kouzelná mapa. Oboje ale může fungovat nezávisle na sobě.
Karty tento svět našich životních map ale rozšiřují do konkrétních obzorů: a že jich je!
Pojďme se dnes tedy ptát na to, v jaké situaci se nacházíme a kudy ven.
Specifičnost těchto karet mne v příručce ihned navedla na část, kde jsou způsoby výkladu. KOCHEJTE SE OBRÁZKY! Stojí za to!
Významy těchto karet jsou totiž velmi úzké a zvláštní. Ze tří nebo ze šesti karet, autorka nabízí zajímavé úhly pohledu a vyloženě po čase inspiruje k tvoření vlastních obrazců a vlastních interpretací. V závěru svého úvodního slova k tomu dokonce i nabádá.

Poslední listopadový týden: Pozor na výbuchy energií a výčitky!

29. listopadu 2013 v 8:52 | čajovna |  Taroty on-line
Trošku proměnlivý bude ten příští týden. Lunární kalendář mi tady tvrdí, že víkend, který právě končí, nám prý může splnit nějaké to malé tajné přání: stalo se, milé dámy?
Každopádně by to byla fajn vzpruha, protože příští týden bude jako na houpačce.

Začínáme pondělím, kdy Luna vstupuje do znamení Panny. Veškeré naše počínání bude spíše praktické a co začnete, to taky dokončíte. Pracovní a hmotná efektivita tohoto dne je obrovská, je vyloženě škoda toho zítra neuvyžít!
Úterý už bude maličko rozháranější a i když se kolem nás bude dít hodně krásných věcí a nálada se stane romantická až dobrodružná, ona praktičnost vymizí. Takže pozor na nálady a výbuchy emocí.

Bestseller Davida Deidy: Cesta nespoutané ženy

29. listopadu 2013 v 8:34 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Milá čtenářko, nabízím ti následující kapitoly, jako bys byla mojí milenkou. Ať jsi svobodná, nebo vdaná, nabízím ti tato slova tak, jako bych je nabízel své milované… Tak to jsou úvodní slova Davida Deidy a věřte mi, že celá kniha je psána jako něžné, podporující vyznání muže ženě, kterou nade vše miluje. Miluje její duši a tím pádem její tělo. Nikoliv naopak.
"Stále tajně toužíš odevzdat se muži, který je tvé důvěry hoden. Ale zatím jsi ho nepotkala, a co je horší, naučila ses, že když se otevřeš a úplně odevzdáš nějakému muži, nakonec prožiješ bolest a zranění.
V těch vzácných chvílích, kdy se otevřeš opravdu do hloubky, vynoří se jako první tvoje bolest, čímž svého muže většinou odradíš. A tak o lásce začínáš pochybovat. Ztrácíš důvěru v muže. Obalíš své zraněné srdce skořápkami emocionální ochrany v naději, že zabrání dalšímu zranění. Po letech, kdy se neodevzdáš, nepřijímáš hlubokou lásku ani neprožíváš absolutní odevzdání (po němž toužíš každou buňkou své bytosti), se ve tvém těle vytvářejí různá napětí, a dokonce i nemoci. Stále jsi v napětí - v napětí z toho, že nejsi naplněná a skutečně otevíraná v plnosti lásky, kterou jsi."


Colette Baron-Reid: Kouzelná mapa

29. listopadu 2013 v 8:31 | čajovna |  Knížky pro ostatní

Zajímavou směsí fantazijního příběhu a duchovní cesty, je nová kniha Colette Baron-Reid. Informacemi nadupadá publikace je něčím, co můžeme směle zařadit do beletrie stejně jako do duchovní a ezoterické literatury. Ba i v psychologické rubrice by toto dílo našlo své místo.

Anotace slibuje různé věci:

"Hledáte ve svém životě poslání, prosperitu a opravdové štěstí? Kouzelná Mapa vás vyzývá, abyste využili svou moc a začali sami řídit cestu svého života. Colette Baron-Reid vám v této fascinující knize dává do rukou "kouzelnou hůlku", s jejíž pomocí uvidíte svůj život jako nádherné dobrodružství a sami sebe jako mocné spolutvůrce svého osudu. Tím kouzlem je vaše vlastní vnímavost. Vydejte se na cestu do hlubin své vnitřní krajiny a seznamte se s jejími obyvateli - imaginárními bytostmi, jež vlastní klíče k moudrosti skryté ve vašem podvědomí: Čaroděj vnímavosti, Laskavá zahradnice, Sběratelka kostí a duchové vašich vnitřních psychických zemí, přes které budete na své cestě procházet, vám pomohou najít poklad, skrytý v každé vaší životní zkušenosti. Naučíte se také, jak ve svém nitru zkrotit nezbedného skřítka, jenž vás vězní v nefunkčních schématech chování. Vy sami se stanete tvůrcem své Mapy a ani v dnešní době globální proměny se nebudete cítit ztraceni a vydáni na milost a nemilost vichřicím změn."

Pátá dohoda v karetní podobě

11. listopadu 2013 v 10:22 | čajovna |  Taroty on-line
Inspirační karty, které vychází ze stejnojmenného bestselleru Pátá dohoda, jsou docela zajímavou cestou, jak si popovídat sám se sebou.
Don Miguel Ruiz a jeho syn Don Jose Ruiz společně vytvořili nejen Pátou dohodu jako knihu, jež byla Jaroslavem Duškem převedena i na divadelní prkna... ale také tyto karty. Dnes máte možnost se jich ptát. A čeká vás i soutěž za pár dní...

Kým být, jak skutečně žít beze strachu, bez pocitu viny, studu nebo lítosti. Jak si nevytvářet domněnky, nehřešit slovem a nebýt vztahovačný? Najít sám sebe a dostat se do stavu, kdy vám bude tak nějak úúúplně jedno, co si o vás myslí ostatní - to je asi to nej nej, co jsem si odnesla nejen ze Čtyř dohod, ale v rozšířené podobě i z Páté dohody.

Louise L. Hay: Dokážu to! Věčný kalendář

11. listopadu 2013 v 9:03 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Příjemný kalendář, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři každé ráno.365 denních afirmací je jako stvořených vytáhnout člověka z nepříjemné nálady hned po probuzení. Ano ano, je mi jasné, že ne vždy to opravdu jde, někdy jít na morouse po ránu s něčím ve stylu "jsem přesvědčena, že bych mohla najít řešení pro každý problém, který nastane" nemusí být úplně nejšťastnější řešení, ale já jsem postupem času nalezla v tomto kalendáři dvě funkce. Terapeutickou a inspirační.
Tak za prvé - terapie, když jste na dně
Únava, stres a vůbec, taková ta nevůle se ráno probudit nebo jakákoliv životní situace, která nás pošle trošku ke dnu. Sníží sebevědomí, sníží náladu na bod mrazu. Přesvědčení světoznámé autorky Louise L. Hay o tom, že svými myšlenkami tvoříme svůj svět a ovlivňujeme do velké míry i budoucnost, nám v tuhle chvíli podává pomocnou ruku.