Září 2013

Soutěž o knížku o háčkování!

17. září 2013 v 11:09 | čajovna |  SOUTĚŽE
I tady upozorním na soutěž, která právě probíhá na Čajovně U modré kočky.
Soutěžíme o knížku, podle které se naučíte háčkovat jedna radost.
Teda, doufám...

Gordon Smith: Zprávy z druhého břehu

13. září 2013 v 11:07 | čajovna |  Knížky pro ostatní

Gordon Smith: Zprávy z druhého břehu

Autor je médium, které komunikuje s těmi, kdo tu už s námi nejsou.
Velmi zvláštní je tato kniha, která bude mít význam zejména pro toho, kdo se ještě nevyrovnal se ztrátou někoho blízkého. Není to exkurze na onen svět, ale je to souvislé vyprávění nejznámějšího britského média Gordona Smithe, který svým klientům pomáhá tím, že jim předává zprávy od jejich již mrtvých blízkých.
Jsou to příběhy, ze kterých jde mráz po zádech, ale i příběhy nesmírně dojímavé a krásné.
Čas od času vás pohladí i sám autor svými vlastními prožitky, nenáhodami, se kterými se ve svém životě potkal, třeba slavnou herečku a svůj idol Shirley MacLaineovou:
"O čtyřicet minut později se otevřely dveře krásně zařízeného kadeřnického salónu a oskarová herečka vešla dovnitř. Pamatuji si, že mě napadlo, jak vypadá v tričku, kalhotách a svetru úplně obyčejně. Vypadala obyčejně - než jsem se jí podíval do očí. Jestli je pravda, že oči jsou okna do duše, pak její úžasně jiskrné oči prozrazovaly duši, která byla široká jako oceán, na který jsem se díval večer předtím."

Doreen Virtue: Andělské rady pro šťastný život

5. září 2013 v 11:10 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Ráda bych tuto knihu nazvala takovou laskavou biblí pro kdejaký problém na duši. Je hladivá a chápající. Americká psycholožka Doreen Virtue tu vysvětluje, jak snadno můžeme zapadnout i do těch nejošklivějších problémů, jak snadno se za svou situaci můžeme stydět (od týraných žen po matky, kterým se vymkla výchova dětí z ruky, až po problémy typu deprese a úzkosti) a že to vůbec není na místě. Vysvětluje, jak pracuje naše duše a že její reakce je naprosto normální a to, že tak reagujeme, je vlastně důkaz našeho duševního zdraví.
Jeden člověk prostě neumí unést vše, všichni stejně toužíme po lásce, bezpečí, pohodě a harmonii. Když se něčeho nedostává, trpíme. A není to naše vlastní chyba, jsme jen lidi. A jsme tak nastavení od přírody. Už jen toto uvědomění, přináší úlevu.

David Michie: Dalajlamova kočka

5. září 2013 v 11:07 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Když naprosto pominu jedinečnost této knihy, tedy její neobvyklý pohled na svět kočičíma očima v chrámových komnatách samotné Jeho Svatosti, vepsané moudro i labužnický kočičí život, zanechala tato kniha ve mně kromě ostatních báječných pocitů ještě jeden: Chtěla bych být dalajlamovou kočkou.
"Představte si typické monzunové odpoledne v Novém Dillí. Dalajlama se vracel z přednáškového turné po Spojených státech. Mířil domů z letiště Indíry Gándhíové a jeho vůz se proplétal ulicemi předměstí. Doprostřed rušné silnice loudavým krokem vstoupil býk a zatarasil tak dopravu. Zastavit muselo i auto s dalajlamou.