Výkladový den pro Vás: Poselství zvířecích průvodců

19. července 2013 v 12:38 | čajovna |  Taroty on-line

Bezesporu zajímavé inspirační karty a pro mě zvlášť. Symbolika zvířat je zajímavá a do této chvíle pro mě byla, snad kromě koček a koní, docela neznámou. Tyto karty a knížku stvořil autor, jež je považován za šamana a psychoterapeuta. Nu dobrá. Pojďme se na tuto sadu podívat a zároveň Vám nabízím možnost se pod článkem pod článkem těchto karet ptát.

Zvířecí průvodci…
Každé zvíře má svou vlastní "esenci", své povahové rysy, které představují nějaký aspekt lidského jednání, konání, akcí a reakcí. Někdy se jim také říká známějšími názvy "totemová zvířata." Jejich vlastnosti jsou mozaikou lidského života. Podobně jako soubor tarotových karet. Například žralok představuje instinkty, želva je o zklidnění a o pravých, jasných záměrech, rosomák je zvíře přímo stvořené pro krizové situace a ptakopysk je o přitahování pozornosti správným směrem, tedy nikoliv k negativitě.
Přiznám se, že některá zvířata jsem pročítala poněkud nedůvěřivě, v podstatě si neumím představit, jakou povahu má tučňák a přemýšlení o jeho povaze opravdu nebylo tím, čím bych se doposud zabývala. No, není to výzva? V tomhle autor připravil opravdu výtečné počtení. Takové bádání nad nesmrtelností brouka… Škoda, chroust v karetním souboru není… O čemže je tučňák? Budete se možná divit, tučňáčí esence je o výstupu z temných časů, které právě končí. Prostě - bude líp.
Text v knížce je významově velmi zajímavý, často tu jsou popisovány jevy úplně jiné, než třeba znáte z tarotu nebo jiných inspiračních karet. Opravdu netradiční úhel pohledu na svět.

Na konci každého textu jsou i krátké charakteristiky jako "Další vazby". Právě ty poskytují prostor pro vlastní rozjímání a nacházení dalších aspektů karty, jak autor doporučuje.
Ovšem autorovo povídání o kartách zaslouží pozornost z vícero důvodů.
Zaujal mne několika poznatky.
S kartami prý můžeme dělat výklady sobě i někomu jinému či jimi zkoumat, co bychom měli o komsi dalším vědět. Ale pozor, Steven D. Farmer tady upozorňuje na to, že někdy se ve výkladu pro jiné osoby objevuje informace o nás samých a směřovaná pro nás samotné.
Stejně tak někdy karty mohou mlžit a odpovídají na skrytá trápení než na to, nač konkrétně směřuje otázka. Například se ptáme na milostný vztah, ale karty jsou o hmotných věcech, protože nás ve skutečnosti více trápí finanční záležitosti. A v neposlední řadě mě imponuje odvaha autora na jeden typ výkladu, který vám tu prozradím.
Je o třech a více kartách.
První karta znamená podstatu problému, druhá nynější stav a další budoucnost. Budiž. Odvážně však autor radí vytáhnout i další kartu, která bude znamenat vývoj v období cca za tři měsíce.
Samozřejmě je mnoho faktorů, které způsobují, že čas se ve výkladech velmi těžko určuje, ale tohle je bezesporu zajímavá metoda, tříměsíčních odstupů, které lze použít i v tarotu.
Živočišné karty
Snad aby byla podpořena živočišnost těchto karet, jsou vroubkované, stejně jako příručka. Prostě, budete-li si na nich chtít zaškrábat nehtíky, bude to báječný zvukový doprovod.
Obrázky jsou na můj vkus poněkud nedotažené, je v nich něco, co vám vždycky ono zvíře trošku "zastře", patrně je to záměr. Může to člověka přivést do snivého stavu, kde pracuje intuice a vše není stoprocentně dáno pevně zobrazeným obrázkem.
Texty v knize jsou opravdu dotekem zvířecího šamana a protože jsem se touto tématikou do této doby nikdy nezabývala nějak hlouběji, přijde mi to objevné a rozhodně je v tom skryta zvláštní moudrost našich předků. Prostě zase něco jiného než klasický tarot.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013,www.synergiepublishing.com

Máte-li zájem, ptejte se....během dneška, maximálně zítřka se tu objeví odpovědi....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 joyce joyce | E-mail | 10. května 2015 v 3:45 | Reagovat

Mé jméno je JOYCE.I bude milovat sdílet své svědectví všem lidem ve fóru cos jsem nikdy nenapadlo, že budu mít můj přítel zpátky a on se tolik znamená me..The chlapce Chci se dostat oženit se mi na 4 týdny na naší svatbě na další dámu .., když jsem volal mu, že nikdy vybral mé volání, on se vypouští mě na svém facebooku a on změnil jeho stav facebook z ženatý s Single ... když jsem šel do jeho místa výkonu práce řekl svému šéfovi on nikdy nechci vidět me..I ztratil svou práci v důsledku této protože já dotírat dostat sám sebe už, byl můj život vzhůru nohama, a všechno, co nešel hladký se svým životem ... Snažil jsem se vše, co jsem mohl udělat, aby mu zpět na všechno nevyšlo, dokud jsem se setkal s mužem, když cestuji do Afriky vykonat nějaký obchod se vyvíjí několik let back..I řekl mu můj problém a všichni prošli při získávání ho zpátky, a jak jsem ztratil svou práci. ..he mi řekl, že mi pomoct ... já nevěřím, že v první place.but přísahal, že mi pomůže ven a on mi řekl, že důvod, proč mě můj přítel opustil a také mi řekl některé skryté tajemství. Byl jsem ohromen, když jsem slyšel, že z him..he řekl, že bude kouzlo pro mě a já budu vidět výsledky v příštích několika days..then i cestovat zpět do USA následující den a já jsem mu zavolal, když jsem dostal domů, a on řekl, že je zaneprázdněn odlévání ty kouzla a on koupil všechny materiály potřebné pro kouzla, řekl am gonna vidět pozitivní výsledky v příštích 2 dny, které je čtvrtek ... Můj přítel mi volal přesně v 12:35 ve čtvrtek a Omlouvám se za všechno, co udělal ..he řekl, že nikdy nevěděl, co dělá, a jeho náhlý jednání nebylo úmyslné, a on slíbil, že k tomu, že again.it byl jako já snil, když jsem slyšel, že od něj, a když jsme skončili zavolej, i volal muž a řekl mu, můj přítel zavolal a Dr egbo řekl, že jsem neviděl nic, přesto ... on řekl, že jsem se také dostat svou práci zpět za 3 dny time..and když jeho neděli mě oni volali na moje práce místo obnovit kanceláře pondělí a získat větší podporu z mé kanceláře. prosím, pokud někdo potřebovat takovou pomoc by měla uegent kontaktovat tohoto muže, protože to je jediný způsob, jak ho zaplatit a pomoci svého kolegu fórum taky. je to e-mail, dregbosolutioncenter@gmail.com, a telefonní číslo je, 2348106743270.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama