Červenec 2013

Výkladový den pro Vás: Andělské tarotové karty od Doreen Virtue

19. července 2013 v 12:41 | čajovna |  Taroty on-line

Jak jsem slíbila, je tu první výkladový den a Andělskými tarotovými kartami, jejichž autorkou (textů) je Doreen Virtue a Radleigh Valentine a po výtvarné stránce se realizoval Steve A. Roberts. Jak se toto spojení tří zajímavých lidí podařilo, můžete nyní na vlastní kůži vyzkoušet.
Nabízím Vám možnost pod tento článek o Andělském tarotu Doreen Virtue psát své dotazy. Dočkáte se odpovědí!
Nejprve se ale na tyto nové karty podíváme trošku podrobněji.

Očekávání jsem měla velká, na obrázcích vypadala tato sada úžasně a na první pohled bylo jasné, že nebude úplně typická. Či spíše, neočekávala jsem něco "klasického"…
Ona odchylka od klasiky je o to výraznější, že tu autoři místo holí, mincí, pohárů a mečů zvolili přímo živel. Takže je tu voda, vzduch, země a oheň. Jednotlivé sady malé arkány jsou také odlišeny barevně.


Výkladový den pro Vás: Poselství zvířecích průvodců

19. července 2013 v 12:38 | čajovna |  Taroty on-line

Bezesporu zajímavé inspirační karty a pro mě zvlášť. Symbolika zvířat je zajímavá a do této chvíle pro mě byla, snad kromě koček a koní, docela neznámou. Tyto karty a knížku stvořil autor, jež je považován za šamana a psychoterapeuta. Nu dobrá. Pojďme se na tuto sadu podívat a zároveň Vám nabízím možnost se pod článkem pod článkem těchto karet ptát.

Zvířecí průvodci…
Každé zvíře má svou vlastní "esenci", své povahové rysy, které představují nějaký aspekt lidského jednání, konání, akcí a reakcí. Někdy se jim také říká známějšími názvy "totemová zvířata." Jejich vlastnosti jsou mozaikou lidského života. Podobně jako soubor tarotových karet. Například žralok představuje instinkty, želva je o zklidnění a o pravých, jasných záměrech, rosomák je zvíře přímo stvořené pro krizové situace a ptakopysk je o přitahování pozornosti správným směrem, tedy nikoliv k negativitě.
Přiznám se, že některá zvířata jsem pročítala poněkud nedůvěřivě, v podstatě si neumím představit, jakou povahu má tučňák a přemýšlení o jeho povaze opravdu nebylo tím, čím bych se doposud zabývala. No, není to výzva? V tomhle autor připravil opravdu výtečné počtení. Takové bádání nad nesmrtelností brouka… Škoda, chroust v karetním souboru není… O čemže je tučňák? Budete se možná divit, tučňáčí esence je o výstupu z temných časů, které právě končí. Prostě - bude líp.
Text v knížce je významově velmi zajímavý, často tu jsou popisovány jevy úplně jiné, než třeba znáte z tarotu nebo jiných inspiračních karet. Opravdu netradiční úhel pohledu na svět.

Laura Day: Tak se přání stávají skutečností

1. července 2013 v 9:39 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Co je na této knize jiné a tudíž v záplavě duchovní literatury, zajímavé - je autorčina TELEPATIE TĚLESNÉHO TEPLA. Téma natolik zajímavé, že se k němu vrátíme v dalších článcích a praktických ukázkách.

Pokusím se společně s Vámi telepatii tělesného tepla pochopit. Dnes se však podíváme na tuto knihu celkově. Vše je tu pojato v podstatě tradičně, přesto způsobem tak jiným, že může oslovit opět trošku rozdílnou skupinu čtenářů.
Laura Day je zkušená poradkyně, která své intuitivní metody vyučuje po celém světě a zároveň pracuje jako konzultantka ve významných firmách a společnostech. Je autorkou bestsellerů a objevuje se v mnoha celonárodních televizních pořadech, např. v show Oprah Winfreyové, i v jiných médiích. K Lauřiným klientům patří významné celebrity, vědci, úspěšní obchodníci a profesionálové z různých oborů. Laura pořádá kurzy a přednášky po celých Spojených státech amerických; žije v New Yorku.
Čili žena, která se svými metodami objíždí firmy, kde se mimo jiné snaží třeba i o pouhé zlepšení vztahů na pracovišti, nehledě na to, že síla přání a cílená energetická práce na něm, může zvednout či správným způsobem pozměnit i pracovní náplň, chod firmy nebo vůbec orientování firem. Mezi referencemi na titulní straně nešetřili chválou takové americké osobnosti jako je Jennifer Aniston, Brad Bitt nebo Demi Moore.

Maxim Čáp: Silnější pes

1. července 2013 v 9:38 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Tak na tuhle knihu jen tak nezapomenu... Ač mě fotbal míjí velkým obloukem, tahle zdařilá hloubková sonda do prohnilé stoky korupcí prolezlého fotbalu je teda nářez! Rázem jsem pochopila, proč se nakladatelství před vydáním právně chrání a vůbec, proč autor raději zvolil švejkovský styl humoru, jináč by...
Jináč by to celé bylo spíš na jedno velké vrhnutí. Ze Silnějšího psa mi v hlavě zbylo jen velké: JE TOTO MOŽNÉ?

No... je.
Pojďme si tuto knihu otevřít.
Kam ten fotbal jde, ty krávo?
Jedna z nejslavnějších vět z odposlechů, které byly zveřejněny v roce 2004, provází český fotbal stále.
Kniha Silnější pes je výpovědí o době a poměrech, v nichž se v nejsledovanější hře v naší zemi tu a tam hraje cinknutými kartami. Znají to všichni, majitelé klubů, manažeři, funkcionáři, trenéři i sami hráči. Vědí o tom novináři a také diváci, kteří na fotbalové zápasy chodí.

Doreen Virtue: Zbavte se svých kil bolesti

1. července 2013 v 9:36 | čajovna |  Knížky pro ostatní


Doreen Virtue v této knize velmi zasvěceně probírá souvislost mezi prožitým zneužitím, stresem a přejídáním. A následně kil navíc, která jsou jen kila ochrany proti další bolesti. Nejdůležitější věc, kterou byste si měly zapamatovat, je tato: Buďte na sebe hodní. Pak zhubnete… tvrdí autorka na konci jedné z kapitol.

Vyrovnat se skutečností, že se v našem životě odehrálo něco šokujícího, co nám zasáhlo do soukromí víc, než je zdrávo, a navíc se za to stydíte, totiž vůbec není jednoduché.
Doreen Virtue jako terapeutka klientů s diagnózou se sklonem k nutkavému přejídání pracovala deset let. Během té doby vyslechla bezpočet příběhů plných bolesti prožité za různých okolností - od tíživých partnerských svazků po kruté zneužívání dětí. Tito lidé neobviňovali okolí, naopak, snažili se potichu a bez zbytečného povyku kolem najít svůj vlastní ztracený klid, zastrašovaný vztekem, hlubokým smutkem, nervovým vypětím, strachem a úzkostí - a to právě přejídáním.