David Deida: Když jde o muže

18. května 2013 v 16:32 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Z předmluvy Denisy Palečkové, která vzpomíná na semináře s Davidem Deidou: "Vzpomínám na Deidův úsměv a jeho odpověď jedné z účastnic, jak bychom se měly nejlépe rozvíjet jako ženy. Za otázkou se skrývalo očekávání seznamu povinností, kterým bychom se měly věnovat a co bychom měly dělat, abychom byly tou správnou ženou. Deida ovšem ženy učí BÝT, místo dělat. Potutelně se uculil a po kratší odmlce řekl: "Hlavní praxe pro ženy je POTĚŠENÍ!"
Mnohokrát jsem na jeho slova vzpomínala, když jsem viděla u sebe i mnoha dalších žen, jak jsou pravdivá. Rozvíjení potěšení, rozvíjení tělesné blaženosti, rozvíjení lásky… to je to, co nás jako ženy oživuje, co nás dostává do naší jemné síly, co nám dává jiskru a šarm."
Asi bych opakovala, co tady bylo již mnohokrát napsáno, ale tato Deidova kniha je prostě pokladem. A některé z vás ji již mají doma a mají s ní svou zkušenost.
Základem dobré komunikace mezi mužem a ženou je znalost svých vlastních energií, motivů jednání, stylů přemýšlení i cítění. A znalost toho samého, ale v MUŽSKÉM VYDÁNÍ. Muži a ženy mají totiž tyto komunikační kanály naladěné úplně jinak.


Co vy vnímáte jako obrovskou zradu od muže, on vnímá jako maličkost, případně jako nevýznamné (či více významné) vyrušení z jeho vlastního životního úkolu. Kniha je rozdělena na několik oddílů, které se tématicky liší, ale i prolínají. Každá kapitola je plná otázek a odpovědí, stručných, jasných, důkladných. Ideální pro nezadané Jak jsem již mnohokrát napsala, byla by to skvělá učebnice pro život. Vědět kdysi, co víme teď…. Co ví David Deida?
Pak by ubylo nešťastných partnerství, ve kterém jeden druhého pouze vyčerpává. Kapitola 14 - Jak poznat, že je to ten pravý, je ovšem kapitolou pro KAŽDOU ŽENU. Najednou tu zjistíte, že mnohé, z čeho se obviňujete nejenže není pravda, ale ani kdybyste se roztrhla, nemáte jedinou páku na to, abyste to nějak změnila. Muž, kterému už ve chvíli, kdy s ním jste, nevěříte, doufáte, že se změní a POTOM bude vše fajn, je muž-špatně. On se nezmění, ale nezměníte se ani vy. Každý z partnerů může mít v životě jiné směřování, přesto si mohou vzájemně mnoho dát, nemusí se opouštět. Nebo naopak musí, aby se mohly jejich cesty svobodně rozejít k dalším zítřkům.
Líbí se mi Deidův styl, který je laskavý a přitom přímočarý. Vypálí vám do hlavy díru, vypálí vám druhou do srdce. Najednou prostě budete vědět, jak žít, co dělat, uvolníte své emoce, uvolníte své vlastní vnímání, protože budete náhle vědět, že je to tak správně. A tak pozor, nepůjčujte tuhle knihu nikomu. Tu by vám totiž kamarádka nemusela vrátit, tak je skvělá.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com také v podobě e-knihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama