Březen 2013

Intimní život. Šokující a dojemný příběh sexuální terapeutky

27. března 2013 v 8:22 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Kniha, která se zdá šokující, ale mě na mnoha místech dojala tak, jako už dlouho nic. Nejen příběhy samotné Cheryl a klientů, ale osobními fotografiemi autorky. Kniha byla zfilmována jako film Sezení v hlavních rolích s Helen Huntovou, Johnem Hawkesem a Wiliamem H. Macym.
Terapeutka, která léčí svým tělem.
Ne, není to prostitutka... Půjčím si závěrečná slova, která vystihují tuto velmi zvláštní práci.
Kdysi tohle byly možná kněžky v chrámech lásky.
"Chodit za prostitutkou je jako chodit do restaurace. Schůzky s náhradní partnerkou jsou něco jako kurz vaření. Teď už mi je osmašedesát, ale vařím pořád a nemám v úmyslu kuchyňskou zástěru odložit."
Pro někoho šokující...
Máte sexuální problém a zajdete za terapeutem. Ten vše vyslechne, stanoví postup a do hry vstupuje "náhradní partner" - buď terapeut nebo terapeutka. S ním strávíte pár nahých chvil a naučíte se milování. Naučíte se především poznávat tělo své i vašeho partnera /v tuto chvíli tedy náhradního partnera/ a naučíte se vnímat celým tělem svou sexualitu.
Jednoduché, že?

Marian Jelínek, Jiří Kuchař: Motivace, mýtus dnešní doby?

18. března 2013 v 12:39 | Čajovna U modré kočky |  Knížky pro ostatní
Napsal Renata Petříčková
Takže prý všechny ty motivační knihy jsou úplně k ničemu? Něco rádoby moderního, co z nás tahá peníze i energii? Je pozitivní myšlení pouhý mýtus? Když na tyto otázky hledá odpovědi hokejový trenér Marian Jelínek a nezávislý žurnalista Jiří Kuchař, vzniká zvláštní dílo.

Jan Boněk: Málo známé památky starého Egypta

12. března 2013 v 9:15 | z Čajovny u modré kočky |  Knížky pro ostatní
Máte rádi knihy o tajemství, historii a navíc o EGYPTĚ? Navíc ještě dokumentárního rázu z míst, kam noha turistova nemá dovoleno?
Tak právě taková je kniha Málo známé památky starého Egypta, kterou napsal po 25 letém bádání Jan Boněk, televizní režisér a dokumentarista a jeden z nejvýznamnějších českých egyptologů Miroslav Verner. Pojďme jí prolistovat.

Kvalita je tady opravdu znát
Možná je to úžasný autorův talent psát čtivě a chytlavě a to i tehdy, když je kniha doslova našlapána informacemi, historickými fakty... i když svou roli tady jistě hraje i fakt, že o egyptské historii, té kolébce lidské historie.