Tarot skrytých světů v praxi: zvu i Vás...

7. listopadu 2012 v 8:44 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Taroty on-line

Původně měla tato akce být už na našem novém webu, ale dala jsem přednost kvalitě, před rychlostí vzniku a tak tři plánované tarotové dny proběhnou ještě na Popelkách...

TAROTOVÁ STŘEDA: Tarot skrytých světů jen pro vás...

Po delší době je tu tarotový vykládací den pro Vás. Navíc jedna ze čtenářek, která bude náhodně vybrána v diskuzi, tuto tarotovou sadu i získá. A protože tohle opravdu stojí za to, pojďte se dívat se mnou. Takhle zvláštní a osobitý tarot možná vidím úplně poprvé v životě...
Snad si s ním a spolu dnes užijeme krásný tajemný den plný, doufejme, vzájemné naděje.
Než se vrhnu na informace o autorkách tohoto dokonalého díla, vrhněte se se mnou na kartu, kterou mám nějak zvrhle ráda - osmičku mečů.

Osmička mečů
Osmička mečů - karta vlastních svazujících představ a vzorců chování. Obyčejně bývá zobrazována jako žena spoutaná jemnými pouty mezi osmi meči, mezi nimiž lze poměrně snadno proklouznout, stačí sundat si šátek z očí a zkusit to.
Tady je to o uvězněné labuti….

7517MGF.jpg

Z textu z knížečky:
"Bobulová bába žije v ostružinovém houští, kde rostou lákavé a sladké ostružiny, ale i listy mají zlomyslně zahnuté trny, aby chytily a nepustily. Malý kolibřík se zrádným spletitým šlahounům dokáže vyhnout. Umí proletět úzkými mezerami a snadno prokličkuje mezi trny. Vznešená a majestátní elegance labutě s jejím rozpětím křídel však nebyla stvořena pro křivolaké a trnité cesty.
Tato labuť není první obětí, která padla bobulové bábě do nastražené léčky. Stařena má celou sbírku lebek těch, kdo si mysleli, že jejich moc a smělá síla všechno přemůže. Jenže samotná moc a hrubá síla pokaždé nestačí na to, aby proklestily cestu k vítězství. Zakleté houštiny šípkových keřů, které vyrostly okolo Šípkové Růženky, podobně zlákaly stovky statečných rytířů, jen aby zemřeli v jejich trnitém objetí.
Kolibřík poletuje u labutě. "Utiš se," radí jí, a jak se labuť přestane zmítat, i trny ji přestanou drásat. Kolibřík jemně dává stranou větvičku po větvičce a labuť vidí světlo svobody, které k ní shora dopadá. Je sice daleko, ale lze ho dosáhnout.
Osmička mečů vám připomíná, abyste zbytečně neplýtvali energií na nepodstatné věci. Je snadné nechat se ochromit krizí - cítit omezení, zmatek a bezmoc a připadat si jako v pasti - ale vždy existuje nějaké východisko. Stačí se na okamžik zastavit a přehodnotit situaci."

Tady mne tato karta zaujala na první pohled, svým neobvyklým zpracováním...

Nový pohled na staré archetypy...
Či spíš zcela nové příměry, nové možnosti pochopení dávné moudrosti. To z těchto karet přímo vyvěrá.
Ostatně tady ony labutě v mečových kartách přímo bytostně evokují bolest, kterou tyto karty s sebou někdy přinášejí. A to i bolest očistnou...

7518ZDJ.jpg

Fascinují mne karty, na kterých josu podivná zvířata, kříženci čehokoliv s čímkoliv.

7519NzB.jpg

Ďábel je jak vystřihnutý z vizí a snů, které vám přicházejí do duše při vysoké horečce.
Nevím, jak vám, ale mě se v takových chvílích kromě hučení v hlavě tvoří v realitě pocit podobný zrnění v televizi.
Podívám-li se na TOHOHLE Ďábla, dloube se mi v žaludku a odcházím do onoho televizního efektu. Je děsivý.

Vedle Věz kupodivu klasicky nepadá, jako všude jinde, ale hoří...

7520NTA.jpg

Ke knize je přiložena také báječná knížka. Malá formátem, velká obsahem.

7521YWV.jpg

Takže, jedna z Vás bude na konci dnešního dne vybrána a jednu sadu Tarotu skrytých světů jí za pár dnů přinese pošťák.
Milé? Ano, milé a já děkuji nakladatelství Synergie, že tuto sadu věnovalo Wink

Většinou bývají řeči o autorech nepříliš záživné, ale tady si stojí za to povšimnout společného pohybového jmenovatele těchto karet. Cítíte v nich ten pohyb? Zvláštní, podivný... kde jen jsme ho už viděli. No jasně, malířčina láska - tango, divoké flamengo...

Obrazy vytvořila Stephanie Pui-Mun Law
Ta malovala fantazijní obrazy jiných světů již od ranného dětství, ale její profesionální umělecká kariéra začala až v roce 1998, kdy na vysoké škole dostudovala výpočetní techniku. Po třech letech, během nichž celé dny trávila programováním pro počítačovou firmu a pak spěchala domů, aby hluboko do noci malovala, opustila svět předem dané logiky a čísel a dala přednost malovaným světům snů a nadpřirozených bytostí.
Její ilustrace si pro své hry a knižní tituly objednávají významní světoví klienti a ilustrovala třeba knihu Dreamscapes, v níž se věnuje využití akvarelové techniky pro fantazijní malování. Její práce se také pravidelně objevují v časopisech Realms of Fantasy, Cricket a Cicada. V roce 2002 byla nominována na cenu "Best Interior Art" za svou práci na tématech o kouzlech a magii.
Kromě projektů na zakázku tráví také mnoho času vlastní autorskou tvorbou, k níž čerpá inspiraci v mytologii, legendách a folklóru. Velký vliv na ni má umění impresionistů, prerafaelistů, surrealistů a mistrovská ruka přírody. Jejím podpisem je šepotavý šelest v pokroucených větvích dubu, světlo prosvítající listím a nekonečná paleta oblohy. Z pohybu a kompozice jejích obrazů je také zřejmé, že se přes deset let věnovala flamengu. Všechny aspekty jejich obrazů jsou komponovány jako tanec a ti, kdo nan ich tančí, nejsou zdaleka jen lidé….
Stephanie Pui-Mun Law v současné době žije v Oaklandu v Kanadě.

Texty pak napsala:
Barbara Moore
Tato žena studovala tarot u předních světových odborníků a věnuje se mu už přes dvacet let. Je autorkou knih k několika sadám tarotových karet, z nichž některé jsou klasikou - Průvodce Zlatým tarotem, a jiné zcela nezvyklé - Průvodce tajemným vílím tarotem nebo Snílkův deník či Vampíří tarot věčné noci. Napsala také knihu o magii pro Pohanskou magickou soupravu a stále na nových souborech pracuje. Vydala také Tarot pro začátečníky, v listopadu roku 2010.
Tarot vyučuje a platí za uznávanou autorku v této oblasti.
Tarot jí provází od mládí, kdy jí už na vysoké škole zaujalo mísení archetypů, mytologie, dějin a psychologie.

Tarot skrytých světů vydalo nakladatelství Synergie před pár dny.... www.synergiepublishing.com

A co Vás zajímá asi nejvíc. Pod tento článek můžete celý dnešek klást otázky pro tyto karty. Pokusím se Vám odpovědět v průběhu celého dne. Dotazy z dalších dnů už zodpovídat nebudu a když dovolíte, nechám si i nějaký regenerační čas, nejsem teď ideálně "ve formě"... ale přesto jsou tyto karty pro mne obrovskou výzvou.

Tak směle do toho.
A jestli se na někoho nedostane, nezoufejte. V dalších dnech mám pro vás připraveny další dvě sady inspiračních karet, takže si uděláme další dva vykládací dny - zase s jinými obrázky.

Renata
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milena.U Milena.U | 8. listopadu 2012 v 1:13 | Reagovat

Nádherné karty,krásně malované.. :-) stejně vás Renatko obdivuji,jak umíte v nich číst..zajímalo by mě,co mě čeká příští rok..

2 cajovnaprozeny cajovnaprozeny | 8. listopadu 2012 v 15:35 | Reagovat

[1]: Mileno, však já tady ráda odpovím. Třeba i těmito kartami, přímo vyfotím, jaké Vám vyjdou... Napište mi na cajovnaprozeny@centrum.cz a já si Vás postavím "do fronty," a bude to...

3 Milena.U Milena.U | 9. listopadu 2012 v 17:29 | Reagovat

děkuji :-)

4 joyce joyce | E-mail | 10. května 2015 v 3:47 | Reagovat

Mé jméno je JOYCE.I bude milovat sdílet své svědectví všem lidem ve fóru cos jsem nikdy nenapadlo, že budu mít můj přítel zpátky a on se tolik znamená me..The chlapce Chci se dostat oženit se mi na 4 týdny na naší svatbě na další dámu .., když jsem volal mu, že nikdy vybral mé volání, on se vypouští mě na svém facebooku a on změnil jeho stav facebook z ženatý s Single ... když jsem šel do jeho místa výkonu práce řekl svému šéfovi on nikdy nechci vidět me..I ztratil svou práci v důsledku této protože já dotírat dostat sám sebe už, byl můj život vzhůru nohama, a všechno, co nešel hladký se svým životem ... Snažil jsem se vše, co jsem mohl udělat, aby mu zpět na všechno nevyšlo, dokud jsem se setkal s mužem, když cestuji do Afriky vykonat nějaký obchod se vyvíjí několik let back..I řekl mu můj problém a všichni prošli při získávání ho zpátky, a jak jsem ztratil svou práci. ..he mi řekl, že mi pomoct ... já nevěřím, že v první place.but přísahal, že mi pomůže ven a on mi řekl, že důvod, proč mě můj přítel opustil a také mi řekl některé skryté tajemství. Byl jsem ohromen, když jsem slyšel, že z him..he řekl, že bude kouzlo pro mě a já budu vidět výsledky v příštích několika days..then i cestovat zpět do USA následující den a já jsem mu zavolal, když jsem dostal domů, a on řekl, že je zaneprázdněn odlévání ty kouzla a on koupil všechny materiály potřebné pro kouzla, řekl am gonna vidět pozitivní výsledky v příštích 2 dny, které je čtvrtek ... Můj přítel mi volal přesně v 12:35 ve čtvrtek a Omlouvám se za všechno, co udělal ..he řekl, že nikdy nevěděl, co dělá, a jeho náhlý jednání nebylo úmyslné, a on slíbil, že k tomu, že again.it byl jako já snil, když jsem slyšel, že od něj, a když jsme skončili zavolej, i volal muž a řekl mu, můj přítel zavolal a Dr egbo řekl, že jsem neviděl nic, přesto ... on řekl, že jsem se také dostat svou práci zpět za 3 dny time..and když jeho neděli mě oni volali na moje práce místo obnovit kanceláře pondělí a získat větší podporu z mé kanceláře. prosím, pokud někdo potřebovat takovou pomoc by měla uegent kontaktovat tohoto muže, protože to je jediný způsob, jak ho zaplatit a pomoci svého kolegu fórum taky. je to e-mail, dregbosolutioncenter@gmail.com, a telefonní číslo je, 2348106743270.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama