Je to pravda, Tygříku? Samozřejmě, že není!

12. října 2012 v 1:40 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Knížky pro děti
Abyste si tuhle knížku ještě lépe užili, když o ní tedy soutěžíme, přináším vám i článek z Popelkového magazínu...

Je to pravda, Tygříku? Samozřejmě, že... NENÍ!!!!

Tenhle tygřík Tygřík si o sobě myslí naprosto nesmyslné věci! A přitom napadají nejen děti, ale často i nás dospělé - NIKDO MĚ NEMÁ RÁD! Na této knížce mne zaujaly dvě věci. Obrázky a text. Obrázky však víc, protože jsou jaksi průhlednější, než text. Ten se musí nejprve přečíst. A jelikož jsou to obrázky veliké, převeliké, navíc vypadají, jakoby je autor nakreslil a namaloval právě pro mě, dívala jsem se dlouho.
Až poté jsem se ukochána posadila a během pár minut knížku přečetla. Ano, je v ní textu pomálo. Přesto v tom krátkém rozhovoru Tygřík objeví způsob, jak se vyrovnat s pocitem, že ho nikdo nemá rád, kamarádi ho opouští a vůbec, život na nic nestojí. Ani rodiče ho nemají rádi. A to už je zlé…

7087ZDA.jpg

Že je to však jen jeho pocit a jeho myšlenky, které si vzaly k srdci náhodnou sérii nepříliš hezkých zážitků, to se mu pokusí vysvětlit želva.

Příběh je naprosto jednoduchý, se svými otázkami a odpověďmi může působit až naivně, sladce a růžově. Přesto právě v této formě zaleze dětem pod kůži, je psán především pro ně.

Jako dítě bych něco takového rozhodně uvítala.
Nemusela bych se pak plazit po světě se zoufalou touhou dozvědět se OSOBNĚ, že mě rodiče mají rádi, že kamarádi, že já sama… však to znáte. A pokud neznáte, tak jen dobře.

Tady se děti naučí s těmito pocity bojovat samy. Uvědomit si sebe sama v reálném světě a ve vzpomínkách najít odpovědi na své otázky. Náhle zjistí, že je ostatní mají rádi, a i když se zrovna teď nechovají tak, jak si představují, zítra může být vše jinak a bude zase hezky.

Čtyři otázky, které vrátí úsměv na tvář vašich dětí je podtitul této knihy. Ano, vrátí vám úsměv, nikoliv smích. Úsměv, kterým se začnete mít rádi. V tu chvíli je ke smíchu už jen krůček.

Nádherné obrázky
Obrázky jsou nádherné, přímo jako stvořené pro někoho, kdo se rád kochá cizím uměním a hledá v něm někdo poučného pro sebe. A tak jsem tady doslova hltala každý tah štětcem, každé přetažení i nedotažení a ejhle… jaká je v nedokonalosti krása!

7089MDh.jpg

A to pozor, autor není žádný nedouk. Vydal na 42 milionů knih v tištěné podobě a patří k předním dětských ilustrátorům knížek. Jeho obrázky tvoří i úspěšné televizní animované seriály. O to větší dík za to, že nechal nahlédnout do své kuchyně takhle detailně!

7088MTR.jpg

Nejprodávanější knihy Katie Byron byly přeloženy do 29 jazyků a Je to pravda, Tygříku, je její první knížka pro děti. Slávu ji přinesla kniha s názvem The Work (Dílo) a od roku 1986 si ji přečetlo několik milionů čtenářů na celém světě.

Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.comZdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nartaya nartaya | E-mail | Web | 14. října 2012 v 22:57 | Reagovat

Ta knížka vypadá báječně. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama