Orákulum vizí

23. července 2012 v 7:44 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Taroty on-line

Orákulum vizí. Rozjímavý skvost Cira Marchettiho

Zlatý tarot je v mých očích vysněnou klasikou. Skvěle zpracovanou klasikou, která nikterak nevybočuje k extrémním zobrazením a naopak do dnešní doby zdůrazňuje zcela srozumitelně jednotlivé významy karet. Tarot snů je větším úletem do světa vizí, snů a může někdy mást.
Orákulum vizí je někde uprostřed těch jeho dvou děl.
Vlastní dílo Cira Marchettiho, které vychází z jeho touhy udělat svou vlastní karetní sadu. Podařilo se mu to beze zbytku.
6281Y2M.jpgNěkterá zobrazení vás osloví napoprvé i bez čtení textu poznáte, co karta říká. Někde panuje na první pohled maličko chaos a je třeba si přečíst doprodovodný text v knize. Náhle nejen pochopíte, co tím chtěl autor říct, ale rozběhnou se i vaše vlastní myšlenky a intuice.
Příručka je sama o sobě příjemným čtením
Texty k jednotlivým kartám jsou pouze v knize, na samotných kartách nenajdete ani názvy.
Ciro Marchetti nabyl dojmu, že by vás to příliš významově svazovalo a tato jeho sada je určena především k vlastnímu intuitivnímu hledání. Popisy karet jsou stručné a jasné. Někdy vyjadřují pouhý snadno pochopitelný základ, jindy vyvstávají zajímavé pododstíny popisovaného archetypu.
Příjemně řešené stránky mají starobylý nádech a vypadají, že jsou tištěny na jemném odlesku pravé kůže.
To, co vidíte vlevo ve fialovém, je v lehkém podkladu na každé stránce ve světle hnědé barvě.
Naprostá přehlednost - tak lze charakterizova to, co by mělo pro zájemce o tyto karty být jakýmsi učebním materiálem.
Výstižný citát na začátku každé kapitolky příjemně naladí na přijetí moudra někoho dalšího.
V krabičce samozřejmě čekají také karty a patrně budou to první, nač se zaměří vaše pozornost.
Oprávněně!
6283M2V.jpg
Tyto karty mne zaujaly na první pohled. Hned vám povím proč.
Vzdálenost - osamění - perspektiva
To je název té první, té, ve které dívka v nádherných šatech prochází osaměle pustou pláží a hledá sama sebe. Nad hlavou má kusy skal s krásnými zdobenými okny, kterými - kdovíco - proniká. Prožívá možná fyzickou vzdálenost nebo citové odloučení od někoho, kdo je jí blízký. Možná to bolí, ale také v tuto chvíli ochutnává nadhled, úvahy pojaté ze širšího úhlu pohledu a sílu rozjímání o samotě. Nachází jasnější pohled, který možná hledá...
Moc příjemná karta, na kterou se velmi příjemně dívá...
Pokušení - odolávání - síla vůle
Ta druhá je obdobou klasického tarotového Ďábla. Žena, jedovatý had a šašek, který rozhrnuje rudé závěsy, abychom to pokušení viděli. Nakolik lidské neřesti narušují mezilidské vztahy a náš vnitřní klid? Jaké to je s nimi bojovat a jaké tato karta nabízí řešení? Možná se budete divit, není to boj, ale přijetí těchto svých slabostí, jsou naší součástí. Když je přijmeme, přestanou nás ovládat.
6282ZGZ.jpg
Zlaté okraje karetní sady působí vznešeně a hodí se k tam úžasnému dílu. Ciro Marchetti pracoval nejen s vlastním štětcem, ale využíval i Photoshopu a fotografií. Jeho moderní umělecký styl ale působí vyváženě a kýč se v něm jen těžko hledá
Ovšem víc už toho Ciro Marchetti prý nevytvoří:
"Po dokončení tohoto projektu jsem nicméně cítil, že jsem dospěl na hranici svých možností, pokud jde o tvorbu tarotových souborů. Tím, že jsem prostřednictvím Dědictví (pozn.: sada Dědictví božského tarotu, která ještě v češtině nevyšla) vytvořil celou historii či mytologii tarotu, by každá moje další sada tento příběh narušovala."
Ač se sám rozvolňuje při své tvorbě a hledá nové cesty a významy, důrazně ve své knize také varuje před přílišným rozmlžováním a "modernizací" tarotu, což by způsobilo narušení integrity tarotu a jeho historie. S tím lze určitě souhlasit.
Je to škoda, nebo je opravdu dobré v nejlepším přestat?
Sama nevím, ale Orákulum vizí má šanci dostat se na přední místa v ezoterických obchodech a stát se kultovním.
Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.com
Renata
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nartaya nartaya | Web | 23. července 2012 v 9:23 | Reagovat

Reni, včera jsem se vrátila z "dovolené", kdy jsem byla mimo domov. Během toho týdne mi dorazil dárek z Tvé soutěže. Zatím mám doma pouze knížku a balíček je stále ještě na poště. Nemohu se dočkat. Avšak, mé rozpoložení je všelijaké, úzkostné a stýskavé... Takže nejsem s to se soustředit - jsem roztržitější a plačtivější než obvykle... To je ke mně.

Teď k této krásné sadě, kterou popisuješ. Každý Tvůj článek je jako podívat se do výlohy plné dortů, dortíčků, zákusků, pralinek a jiných dobrot (které miluji z celého srdce, avšak ze zdravotních důvodů je nesmím pojídat :-( Ale to sem nepatří.). Píšeš tak, že se mi sbíhají sliny, sotva je polykám, a mám na ty Tvé dobrůtky nesmírnou chuť. Karty vypadají božsky. Já si snad otevřu ezoterický obchod, jen proto, abych mohla držet v ruce aspoň ty zavřené krabičky... :-)

Děkuju za to, že tak krásně píšeš a hlavně, že jsi tak krásně citlivá a svoji moudrost podáváš sladce... Neumím to popsat, je to nějak hlubší.

2 joyce joyce | E-mail | 10. května 2015 v 3:54 | Reagovat

Mé jméno je JOYCE.I bude milovat sdílet své svědectví všem lidem ve fóru cos jsem nikdy nenapadlo, že budu mít můj přítel zpátky a on se tolik znamená me..The chlapce Chci se dostat oženit se mi na 4 týdny na naší svatbě na další dámu .., když jsem volal mu, že nikdy vybral mé volání, on se vypouští mě na svém facebooku a on změnil jeho stav facebook z ženatý s Single ... když jsem šel do jeho místa výkonu práce řekl svému šéfovi on nikdy nechci vidět me..I ztratil svou práci v důsledku této protože já dotírat dostat sám sebe už, byl můj život vzhůru nohama, a všechno, co nešel hladký se svým životem ... Snažil jsem se vše, co jsem mohl udělat, aby mu zpět na všechno nevyšlo, dokud jsem se setkal s mužem, když cestuji do Afriky vykonat nějaký obchod se vyvíjí několik let back..I řekl mu můj problém a všichni prošli při získávání ho zpátky, a jak jsem ztratil svou práci. ..he mi řekl, že mi pomoct ... já nevěřím, že v první place.but přísahal, že mi pomůže ven a on mi řekl, že důvod, proč mě můj přítel opustil a také mi řekl některé skryté tajemství. Byl jsem ohromen, když jsem slyšel, že z him..he řekl, že bude kouzlo pro mě a já budu vidět výsledky v příštích několika days..then i cestovat zpět do USA následující den a já jsem mu zavolal, když jsem dostal domů, a on řekl, že je zaneprázdněn odlévání ty kouzla a on koupil všechny materiály potřebné pro kouzla, řekl am gonna vidět pozitivní výsledky v příštích 2 dny, které je čtvrtek ... Můj přítel mi volal přesně v 12:35 ve čtvrtek a Omlouvám se za všechno, co udělal ..he řekl, že nikdy nevěděl, co dělá, a jeho náhlý jednání nebylo úmyslné, a on slíbil, že k tomu, že again.it byl jako já snil, když jsem slyšel, že od něj, a když jsme skončili zavolej, i volal muž a řekl mu, můj přítel zavolal a Dr egbo řekl, že jsem neviděl nic, přesto ... on řekl, že jsem se také dostat svou práci zpět za 3 dny time..and když jeho neděli mě oni volali na moje práce místo obnovit kanceláře pondělí a získat větší podporu z mé kanceláře. prosím, pokud někdo potřebovat takovou pomoc by měla uegent kontaktovat tohoto muže, protože to je jediný způsob, jak ho zaplatit a pomoci svého kolegu fórum taky. je to e-mail, dregbosolutioncenter@gmail.com, a telefonní číslo je, 2348106743270.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama