Můj první tarot, jak jsem o něm psala...

30. července 2012 v 22:35 | www.popelky.cz, Renata Petříčková |  Taroty on-line

Tarot of The Trance.Tak prý sluníčkovej tarot! Sluníčkovej trans!

Tak já to teda odhalím Laughing
Bylo mi devatenáct a toho dne jsem šla za školu, alespoň ráno - abych si mohla koupit tarotové karty. První a vysněné, podpořené náhlým popudem od samého probuzení. Tenkrát v roce 1997 byly na trhu asi troje sady. "Sluníčkovej tarot," nabízela prodavačka krabičku se sluníčkem a bylo rozhodnuto. Sluníčkovej leda tak podle ní, tarot, který stojí na transových vizích není asi úplně fajn pro začátečníky, ale já si nevybírala. Nebylo z čeho.
6341NWM.jpg

S těmito kartami jsem strávila dalších věrných, monogamních 14 let, dnes jsou sice na další koleji, ale i tam je jim dobře. Že jsou to důchodkyně na nic nepoznáte.

Kvalitní materiál aneb tak odolné karty jsem nepoznala
Jedno jim nemůžu upřít. Tolik toho se mnou zažily a zub času ohlodal leda krabičku. A to ještě díky dětem, které ji moc nešetřily, ač jsem se ji snažila bránit zuby nehty. Karty samotné jsou téměř nedotčené, ač jsem se jich dotýkala snad milionkrát. Neskutečně odolný materiál.

6342ZTN.jpg

Knížečka byla maličká, miniaturní, černobílá a celá v angličtině. Tehdy mě to nejenže nevadilo, byla jsem zrovna studentkou jazykové školy, takže to přišlo vhod… další informace jsem pobírala z dostuponých tarotových příruček. Což ostatně dělám dodnes…..

Karty vypadají nepřehledně, jsou opravdu jakýmsi vyvřením fantazie autorky Evy Marie Nitsche. Její kreslící styl mě však o mnoho let později zaujal ještě z jiného důvodu. Oslovil mne a zkusila jsem si z jejích karet obkreslovat, dělat vlastní výtvory a ono to vypadalo jako relaxační a terapeutické tvoření mandal.
Tvorba karet jí musela velmi bavit a naplňovat...

Ďábelské karty - snad úchylka autora?
Jo, k ďáblům měla ta paní asi velmi blízko. S čertovskou tématikou si pohrává v mnoha mečových kartách a ten čert v rauši se moc rád oháněl meči. Aspoň člověk nasál negativní energii… takovou tu zákeřnou.

6343ODk.jpg

Možná si všímáte těch propíchaných hlav, duší a vůbec strašlivých stavů... ve skutečnosti to nejsou JENOM negativní karty, já je však vnímala spíš negativně - a ve výkladech se mi neukazovaly tak často. Ale když už, tak šlo opravdu o velmi nepříjemnou situaci.

6345N2I.jpg

co se negací týče, Ďábel a Smrt jsou taky síla. Všimněte si, že ten pán pekel má moc pěkné mužství...Hezká vložená symbolika, jen co je pravda...
Karta vpravo mi často naznačovala fakt, že dotyčný je či bude zdravotně indisponován.

6344ZTU.jpg


Abych nebyla jen negativní, tak tady je něco z těch hezčích obrázků.

Přiznám se, že když jsem se jednou zamlada zbláznila, sebrala karty a vydala se na celodenní výlet na tarotovou školu, ona instruktorka se zděsila, vnutila mi Thotův tarot za hříšné peníze a řekla, že TOHLE, co mám já, je něco neskutečnýho a nechápe, jak tímhle může někdo něco vyložit.
Tehdy jsem zažívala asi půlroční období zklamání, kdy jsem tyto karty odložila a snažila se vpasovat do Thotova tarotu. To se mi nepovedlo, onen hříšný tarot jsem poslala o dům dál a vrátila se ke sluníčkovému transu. Ulevilo se mi.

A taky je pravda,že vzít do rukou po takovéto škole Zlatý tarot, nebo něco opravdu "normálního" je zvláštní pocit.

Renata

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elévka Elévka | 23. května 2013 v 17:47 | Reagovat

Milá paní Renato,

nedavno jsem narazila na Vaše  povídání o Tarotu of the Trance a díky Vám jsem se do téhle tarotové sady přímo zamilovala. Asi proto, že je tak úžasně jiná než ostatní Taroty, asi proto, že jsem taky tak nějak trochu ulítlá :-D. Sháněla jsem jej v kamenných obchodech, ale marně. Dala jsem tedy tip mým dětem na skvělý narozeninový dárek přímo s odkazem na internetový obchod, kde byl ještě k mání. To bylo letos v březnu. V dubnu jsem zjistila, že už ani tam ho nemají  a byla jsem docela zklamaná a zlobila jsem se sama na sebe, že jsem si kartičky neobjednala sama hned. Zkusila jsem ještě děti naťuknout, co kdyby náhodou...ale dostalo se mi odpovědi, že mám narozeniny až v květnu, takže je ještě na všechno hafo času. No a tak jsem to patřičně okomentovala, že jestli tedy tenhle můj vysněný tarot ještě neobjednávaly, tak ať už nic neobjednávají, protože už není a jiný nechci - byly by to vyhozené peníze. A basta fidli. Jaké bylo ale moje překvapení, když nastal den Dé a z rozbaleného dárečku se na mě zubilo sluníčko! A dcera to okomentovala slovy: "Mami, tys nám dala. Když ty karty přišly, byla jsem naštvaná, protože krabička byla celá odrbaná. Myslela jsem si, že to je nějaký podvod a posílají nám karty už použité. Ale s fakturou přišla i omluva, že je tenhle balíček už poslední a jiný že už ani nebude." Pochopila jsem, že čekal právě na mě. Obrázky ke mně hezky promlouvají, snažím se jim rozumět a mám je ráda. Text z malé knížečky se pokouším překládat "jen pro kontrolu", ale v angličtině nejsem příliš zběhlá, takže to jde těžko a pomalu.... A proč to všechno píšu? Abych Vám poděkovala za Vaše hezké povídání na Vašich stránkách, abych se podělila o svou radost a nadšení z objevených a  darovaných kartiček, abych jen potvrdila moudrá slova o tom, že každé zboží má někde svého kupce, že se opravdu vyplatí při výběru karet dát na své pocity. A že vše je tak, jak má být. Díky.

2 joyce joyce | E-mail | 10. května 2015 v 3:53 | Reagovat

Mé jméno je JOYCE.I bude milovat sdílet své svědectví všem lidem ve fóru cos jsem nikdy nenapadlo, že budu mít můj přítel zpátky a on se tolik znamená me..The chlapce Chci se dostat oženit se mi na 4 týdny na naší svatbě na další dámu .., když jsem volal mu, že nikdy vybral mé volání, on se vypouští mě na svém facebooku a on změnil jeho stav facebook z ženatý s Single ... když jsem šel do jeho místa výkonu práce řekl svému šéfovi on nikdy nechci vidět me..I ztratil svou práci v důsledku této protože já dotírat dostat sám sebe už, byl můj život vzhůru nohama, a všechno, co nešel hladký se svým životem ... Snažil jsem se vše, co jsem mohl udělat, aby mu zpět na všechno nevyšlo, dokud jsem se setkal s mužem, když cestuji do Afriky vykonat nějaký obchod se vyvíjí několik let back..I řekl mu můj problém a všichni prošli při získávání ho zpátky, a jak jsem ztratil svou práci. ..he mi řekl, že mi pomoct ... já nevěřím, že v první place.but přísahal, že mi pomůže ven a on mi řekl, že důvod, proč mě můj přítel opustil a také mi řekl některé skryté tajemství. Byl jsem ohromen, když jsem slyšel, že z him..he řekl, že bude kouzlo pro mě a já budu vidět výsledky v příštích několika days..then i cestovat zpět do USA následující den a já jsem mu zavolal, když jsem dostal domů, a on řekl, že je zaneprázdněn odlévání ty kouzla a on koupil všechny materiály potřebné pro kouzla, řekl am gonna vidět pozitivní výsledky v příštích 2 dny, které je čtvrtek ... Můj přítel mi volal přesně v 12:35 ve čtvrtek a Omlouvám se za všechno, co udělal ..he řekl, že nikdy nevěděl, co dělá, a jeho náhlý jednání nebylo úmyslné, a on slíbil, že k tomu, že again.it byl jako já snil, když jsem slyšel, že od něj, a když jsme skončili zavolej, i volal muž a řekl mu, můj přítel zavolal a Dr egbo řekl, že jsem neviděl nic, přesto ... on řekl, že jsem se také dostat svou práci zpět za 3 dny time..and když jeho neděli mě oni volali na moje práce místo obnovit kanceláře pondělí a získat větší podporu z mé kanceláře. prosím, pokud někdo potřebovat takovou pomoc by měla uegent kontaktovat tohoto muže, protože to je jediný způsob, jak ho zaplatit a pomoci svého kolegu fórum taky. je to e-mail, dregbosolutioncenter@gmail.com, a telefonní číslo je, 2348106743270.

3 Dagudo Dagudo | 9. června 2016 v 7:35 | Reagovat

Výklad karet online:

http://kartarka.org/vyklad-karet-online

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama