Představení Orákula Grálu

5. června 2012 v 8:18 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Duchovní okénko

Zajímavá je sada Orákulum Grálu, jen posuďte sami...

Amy Sophia Marashinsky: Orákulum Grálu. Odhalí se i Vám!

Projdeme se spolu karetní sadou Orákulum Grálu a bude to cesta opravdu zajímavá. Tyto karty se poněkud vymykají klasice svým netradičním zpracování. Pět z Vás dostane odpověď na svou otázku. Moudrost Grálu tu autorka vložila do nesmírně vydařených slov a tradičních obrazů starých mistrů.
To se jí ne vždy podařilo…
Karty mohou na první pohled vypadat poněkud nepřívětivě, příliš nábožensky, matoucně - opravdu nejsou jednoznačné.

5620NmM.jpg

Když si však dáte čas a hlavně přečtete přiloženou knížku, objevíte poklad. No… možná opravdu ten GRÁL.
Některé karty opravdu nejsou ve svých obrazových poselstvích přímé, mnohdy mi připadá, že skrývají něco úplně jiného, než kniha (Touha, Veselost, ani Extáze či Ženský Grál nejsou úplně průhledné) nabízí však široké spektrum svého významu.

5633ZGR.jpg

Tak třeba u těchto karet jsem nacházela poněkud rozporuplné pocity, tyto dámy převelice skrývají poselství svých karet....

To se mi přihodila například s kartou Touha. Na obrázku ženy na koni a toužícího rytíře těžko spatřovat tělesnou touhu a tak třeba spočinete v tužbách obecně, tužbách duševních, reálných. A význam v knize hovoří z drtivé většiny o přijetí fyzických tužeb našich těl.
Výběr Mony Lisy od Leonarda da Vinciho pro význam Veselost mě převelice překvapil. Monu Lisu nemám ráda, působí na mě děsivě, a hledat v ní veselost je poněkud rozverný meditativní zážitek.
Abych všem kartám ovšem nekřivdila, to bych nerada… Protože… Třeba tyto jsou naprosto excelentní a krásné:

Moudrost, Svrchovanost či Volnost jsou třeba tím, na čem oko spočine velmi rádo. Posuďte sami:

5632MDR.jpg

Karta Volnosti (úplně dole, ta s převozníkem) působí velmi smutně až tragicky a je obdobou tarotové Smrti. Její význam je nesmírně osvobozující a je to paradoxně i přes tento truchlivý výjev jedna z nejkrásnějších meditačních karet.

Vhodné k meditacím
Jak jsem se lehce pootočila ve svém okolí, tyto karty už mají pár majitelů a ti je většinou používají jako meditační. K tomu jsou opravdu jako dělané. Navíc kromě obecného významu v knize máte ještě návod k meditaci.

Tyto meditace mají společné začátky a probíhají víceméně podle podobného scénáře. Některé jsou pro mě osobně lehce přes míru, jiné jdou po zajímavých nitkách logiky a duchovního propojení s Vyšším Já a jsou lákavé. Každopádně tyto jednoduché návody k meditaci mohou otevřít dveře Vaší vlastní fantazii a vytváření vlastních, zcela originálních návodů na míru právě Vám. V tom je vidím jako přínosné, ačkoliv ne všechny uvedené jsou mi blízké.
Dávají Vám totiž do ruky klíč k vlastnímu tvoření.

5634OGE.jpg

Třešničkou na dortu je tvrdá papírová krabička na magnetické zavírání...

Škoda, že autorka nevysvětlila u každé karty zvlášť, jak došla právě ke konkrétnímu výběru obrazu, i když je možné, že právě to by ubralo jisté kouzlo. Té rozporuplnosti, kterou tu či onde cítíme a toužíme jí přijít na kloub. Třeba proč je ta Mona Lisa vlastně veselá...

Autorka Amy Sophia Marashinsky, mimo jiné úspěšná autorka, filmová tvůrkyně, divadelní dramatička a žena milující mytologii a pohádky se pro tento projekt doslova nadchla. V době, kdy knihu zpracovávala společně s Chrisem Woldem se doslova izolovala od světa. I kočičí záchod jejího kocoura musel čistit někdo jiný, přátelé ji zásobovali kombuchou se zázvorem, jež jí dodávala energii.

Sama své dílo charakterizuje asi nejlépe:
Orákulum Grálu obsahuje přínosnou moudrost, kterou jsem nasbírala, když jsem sledovala jemnou nitku Ženství v průběhu dějin. Každá karta a umělecké dílo představuje jinou část skládanky, jiný klíč ke sdělení, jinou cestou ke ztělesnění Ženství.

Dodám, že tu máme 33 různých cest ke své vlastní podstatě.

5619YjZ.jpgKnížka je opravdu úžasným pokladem - s ní najdete svůj ženský grál
Když se na chvilku odkloníme od karet, pak sama kniha je mimořádně vydařená. V úvodu se dozvíte o historii hledání svatého grálu a také o rozdílu mezi spiritualitou ženy a muže.
Zatímco ženy se v tomto směru probouzí pouze tehdy, mohou-li svou lásku rozdávat a přijímat, muži se musí trochu držet zkrátka, by našli svou ženu v sobě. Snad v jejich duchovním hledání je třeba trocha toho asketismu, aby se mohli přiblížit jemnějších energiím.

Protože karty Orákula Grálu jsou poněkud jiné a v tuhle chvíli je vnímám jako velmi vzácné, netuctové a poměrně složité (ne snad fakticky, ale z jakéhosi důvodu k nim přistupuji s úctou) dám šanci pouze pěti z Vás.


Pište pod tento článek své dotazy, vyberu si z nich pět takových, které budu cítit jako vhodné právě pro Orákulum Grálu. Včas Vás zastavím, nebojte…
V průběhu pátečního dne se tu objeví pět odpovědí v Novinkách a to si s fotografií Vašeho výkladu.

Renata

A těším se na diskuzi o kartách i (svatém) grálu…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nartaya nartaya | Web | 5. června 2012 v 8:49 | Reagovat

Reni, mě dostala karta Volba. Tak ta je naprosto překrásná.

Jsem zvědavá, jak se Ti s kartami bude pracovat.

2 Renata Petříčková Renata Petříčková | Web | 5. června 2012 v 9:11 | Reagovat

Ano, Volba je překrásná, je takovým vtělením pocitů mé duše... ta žena je tam úžasná!

3 nartaya nartaya | Web | 5. června 2012 v 10:17 | Reagovat

Já jsem přemýšlela o tom, co mohou karty poradit nebo nabídnout člověku, který vlastně ani neví, na co se přesně zeptat. Ani já to nevím. Já jen vím, že trčím na jednom bodě, ale nejsem zatím na křižovatce, kde bych mohla z něčeho volit. Jsem na cestě k jakési křižovatce, jak daleko či jak blízko, netuším. Kam tedy karty mohou posunout, či co mohou napovědět, pokud jdu po vyprahlé poušti s volbami v nedohlednu, budou-li kdy volby jaké...
Mám v sobě neklid, ale nemám ten svůj pomyslný motor. Nemůže být, protože jsem na poušti... Kudy se vydat, když před sebou vidím jen vyprahlou poušť. Ale tohle se týká právě jen té seberealizace, protože v jiných sférách jsem spokojená. Jen to jedno rameno řeky je takové bezcenné... Najít ten správný tok, vše je dokonalé. I když i tak, s tím slepým ramenem, je vše krásné... a jako důkaz se ozývá broukání... Kam vložit svoji tvůrčí energii, má cenu snít o tom, že konečně najdu uplatnění třeba v oblasti psaní??? No vida, i to by mohla být otázka. Či nemám doufat a mám prostě brát skutečnost, že sice budu stále žíti v bludu, že ve mně je jakýsi talent, ale mým posláním je kasa v jakémkoli krásném obchodním řetězci... Kde je moje profesní linie? Naskytne se mi konečně šance, která bude tou, ve které najdu svůj seberealizační smysl? To je ale blbost :-D... Jen hledám, jak se vlastně ptát.
Takže mé hledání se týká pracovních (možná tvůrčích) směrů. Za čím jít? Proč má slovní zásoba je tak snadno vyčerpatelná a nenacházím slov? Ach jo :-)

4 Renata Petříčková Renata Petříčková | Web | 5. června 2012 v 12:41 | Reagovat

[3]: tak víš co... hodně tě chápu. Já ti sem vložím výklad pro tebe, jako článek.
A to jen proto, že CHCI.
Hm?

5 nartaya nartaya | Web | 5. června 2012 v 15:09 | Reagovat

Zkus to, samotnou mě to zajímá, jak se karty otevřou :-)

6 Renata Petříčková Renata Petříčková | Web | 5. června 2012 v 20:35 | Reagovat

[5]: já už to vím. Je to hezký a zítra po osmý ráno to tady máš :-)

jsem sama zvědavá, bylo to skoro jednoznačný a tak jsem zvědavá, jestli ti to padne do noty. To téma, to směřování...

7 nartaya nartaya | Web | 5. června 2012 v 21:56 | Reagovat

[6]: Počůrám se zvědavostí :-) Tak jsi mě navnadila na takovou veselejší notu. No uvidím, snad nebude se "hádat" rozum s duší :-)
Hlavně mě hladí Tvé "Je to hezký..."
Tak se hrozně těším a vůbec se těším na popis, jak karty pracují. Mě totiž zajímá i samotný proces výkladu.
DĚKUJU, Reni, že jsi věnovala čas i tak  rozpolcené bytosti, kterou jsem já. I když, co já, Vodnář, budu vyprávět o rozpolcenosti Tobě, Blíženci, viď? :-) Stejně Ti musím napsat, že se klaním před Tvojí disciplinou a že dotáhneš věci do konce. Já ně, jsem absolutně bez biče, který by mne nutil a jakmile jsem z otěží, lempluju a pak se v tom plácám... :-) Je to sranda v mém případě, protože zatím o nic nejde.

8 Renata Petříčková Renata Petříčková | Web | 5. června 2012 v 22:42 | Reagovat

[7]: :-))) tak běž v klidu spát, zítra tu budeš mít po snídani něco opravdu zvláštního,máš to i s popisem toho, jak jsem k tomu docházela - možná v tom objevíš i sama něco jiného, co jsem já neviděla.
Začínám mít trému, jestli se ti ten OBOR co ti vyšel, bude líbit.
Vodnářka... no... ale jo, to by ti i sedělo! Tak dobrou...
a děkuji za krásná slova,mimochodem ten bič mám už na sebe taky, někdy to jinak nejde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama