Báječná rozhlasová hra, u které se budete třást nikoliv strachy, ale hrůzou - LIDOJEDI

22. dubna 2012 v 10:45 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Domov
Úžasnou atmosféru umí doma udělat právě tato rozhlasová hra. Něco přes 51 minut děsu z toho, kam až je člověk schopen zajít. Přečtěte si, co jsem o této hře napsala na Popelky.
Uchvátil mě i výkon Oldřicha Kaisera, je neskutečně skvělý herec...
I Táňa Wilhelmová excelovala v ženské roli, hlavně s jakou lehkostí a samozřejmostí vše zvládla.

Opravdu to stálo za to:

Lidojedi, aneb MASO v rádiu

Miluju rozhlasové hry! Oživuji tuto zapomenutou lásku ráda a novinkové CD s názvem LIDOJEDI je naprosto excelentní. Tu necelou hodinu v zajetí tak šíleného příběhu jsem si neskutečně užila. Ačkoliv ji nedoporučuju před obědem nebo po obědě.
Je to maso! Fakt se tady budou jíst lidi. A navíc přímo v Praze...
Již úvod se svou nadmíru působivou atmosférou vám "ogriluje mozek."
Ve chvíli, kdy se dostáváte na telefonickou linku do cateringové agentury "Párty servis Mlsný Jack", kde slibují ogrilovat všechny sny.
Chlupy na rukou, nohou i zádech vám začnou vstávat o pár chvil později, kdy nevěříte svému uchu, poněvadž klient děkuje za ugrilovanou psinu (tedy psí maso) a chce něco jiného, delikátnějšího, tušíte správně - člověčinu!
V pohodě…agentura zařídí…
Tedy ne hned, nejprve si oddychnete, ale pak jednoho z trojice napadne doslova třaskavý nápad. Jistou roli tady sehraje bezdomovec a sebevrahův strach o vlastní život.

… a zase vám hudba ugriluje mozek.

A více už opravdu nebudu prozrazovat, doporučuju dojít se před poslechem vyčůrat a vzít si s sebou šálek čaje na nervy.

lidojedi

Představte si, že až druhého dne jsem si při pohledu od ledničky na stůl uvědomila, že fúúúúúúj.... na obalu toho cédé je fakt maso! Syrově syrový!
Do té doby jsem si slepě myslela, že je to jen romanticky růžová obálka...Laughing

Nejsem zrovna fanynkou Oldřicha Kaisera jako herce, ale jeho hlas mám ráda. Tady exceluje v tak čisté kvalitě rozehrávajíc své umění, že i antifanynky stanou v přinejmenším úctě. Doslova herecký koncert pro ucho.

Hraje tu svérázného faráře, který jede "na trávě", kteroužto má ubalenou v hrnečku u Panenky Marie. Zdá se poněkud vtipný a sympaťák, ovšem později se z něj vyvine něco mnohem horšího - další poloha, kterou Oldřich Kaiser umí bravurně zvládnout - nevypočitatelného, fanatického, nebezpečného člověka.

Je to prý hororová komedie, jak tvrdí její autoři Jaroslav Rudiš a Petr Pýcha. Sranda tam je, to jo…dialogy jsou nepřekonatelné, zejména hádky trojice majitelů cateringové agentury,ale pořád je tam ten pel a stín hororu. Výraznější, než ta komediální část.
Rozuzlení je příšerné a nečekané, sehrané v jemných náznacích, kdy si musíte hodně domyslet.
A pak se vám zvedne žaludek….

.................................................................


CELÝ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDEA JSOU TAM I UKÁZKY K POSLECHU.... (PRO ODVÁŽNÉ).....


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nartaya nartaya | 23. dubna 2012 v 9:26 | Reagovat

Mám ráda "mluvené slovo". Doma máme spoustu cédéček s pohádkami i namluvenými knížkami, také rozhlasovými hrami. Pouštím si je před usnutím a nebo, když třeba mám "tvořivou", tak se zavřu v ložnici, pustím namluvenou knížku a pletu nebo háčkuju.
Jak píšeš, Reni, o Oldřichu Kaiserovi, taky tak nějak nevěřím jeho herectví. Nevím proč, ale když byl mladší, hrál, zdá se mi, lépe. Nedávno jsem ho viděla ve filmu Habermannův mlýn a nevěřila jsem mu ani tu čepici, kterou měl na hlavě. A přitom dvojku "Lábus a Kaiser" mám ráda, poslouchám občas jejich Tlučhořovi, což je opravdu lehké a člověk u toho nemusí vůbec přemýšlet a někdy se i zasměje.
Tímto cédéčkem jsi mne navnadila, tak až zase budeme objednávat nějaké to "mluvené slovo", přihodím i tento kousek do košíčku a nesmírně se na to těším.
Děkuju za tip. :-)

2 cajovnaprozeny cajovnaprozeny | Web | 23. dubna 2012 v 10:48 | Reagovat

[1]: Habermannův mlýn je síla, to je bez diskuze...
Kaiser už v mých očích není ten, kdo hrál dvojku s Lábusem, bohužel, je to vývoj jeho života. Ale tady mu to sedlo snad právě proto, že hraje nevyzpytatelného člověka úplně na hraně. Tam tu nevěrohodnost prostě musel mít...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama