Duben 2012

Dnes je 30. dubna. Nejsem čarodějnice, slavím Beltine... po svém.

30. dubna 2012 v 1:14 | čajovna |  Duchovní okénko
Tak nějak jsem nepřišla na chuť bláznovství pálení čarodějnic. Jasně, pro mě jako dítě bylo moc fajn hopsat po silnici s koštětem namočeným ve vyjetém oleji nebo benzínu nebo čem... a patřičně hořícím. Babi, měla´s silný nervy teda Smějící se, ale těmito fajn vzpomínkami můj vztah k čarodějnicím končí.
Pálit kohokoliv na hranici není zrovna můj vkus a chlastat někde na hřišti nebo na jiném place taky ne.

Loni jsem toto prázdné místo zaplnila Beltinovým svátkem. Několik tisíc let stará tradice starých Keltů. Ano, ohně k tomu patří, dokonce je tento svátek tak bujarý, že se v tento den mnoho dvojic prostě jen tak pomilovalo, takové řízení jarního osudu, které zajistilo plodnost a nové potomky.
V tento den se také uzavírali nové sňatky a znovuuzavírali ty staré - ve stylu "dokud láska trvá".
A to se řešilo právě každý rok v tento den.

Ale to ponechám nyní stranou.
Nemám beltinovou základnu kolem sebe a tak dnešek oslavím jednoduše. Udělám si chvilku a odejdu do přírody načerpat sílu, poděkovat a něco si přát. S pokorou si přát jedno jediné přání.

Uctít sílu přírody a její krásu není vůbec těžké, stačí se rozhlédnout kolem. Ta síla na Vás doslova dýchá, stačí se jen zastavit a nadechnout jí.
A při dnešním až letním počasí to bude nadmíru příjemné.
Tak hezký den, ať už ho slavíte jakkoliv....
a pamatujte... aspoň jedno nadechnutí si dnes zasloužíte.
Renata

a třeba právě dub je jedním z nejmocnějších stromů, pravý král... otec...

Lorna Byrne: Schody do nebe - kontraverzní pojednání o andělích?

27. dubna 2012 v 6:34 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Knížky pro ostatní

Lorna Byrne: Schody do nebe. Aneb na návštěvu k andělům

Před časem jsme tu měli recenzi Andělů v mých vlasech a na to volně navazuje kniha Schody do nebe. O poznání silnější kalibr, řekla bych. Či spíše, o poznání éteričtější kalibr. Nedoporučuji číst bez znalosti předchozí knihy. Pokud vám v "Andělech" připadala autorka poněkud zvláštní či jen schopna komunikace s anděly, tady se z ní stává doslova odbornice na anděly, protože vám odkryje celý jejich svět a hierarchii.
A to může být pro mnohé příliš silná káva.
Kniha u nás vyšla letos v únoru a být to o pár let dříve, možná by zůstala nepochopena.
Či definitivně zařazena do šuplíčku "bláznovství". Nejsem zastáncem komunikace s anděly a přesto jsem se na tuto četbu těšila.

4873MDV.jpg

V úvodu se znovu seznamujeme s životem Lorny Byrne, který ovšem už není líčen tak podrobně a tragicky, jako tomu bylo v předchozí knize. A to včetně dvou zážitků, smrti jejího otce i manžela. Je znát nadhled a odstup let, mezi kterými psala toto své druhé dílo.
Celkově působí schody do nebe přesně tak, jak působí jejich obálka - něžně bleděmodře, hladivě a konejšivě.

A není to jen o andělech, ale i o dalších bytostech, například o zjevení duchů a jiných forem energie. Dozvíte se mnohé o svém andělu strážném i o tom, jak s vámi komunikuje.
A možná se opravdu někdy vyplatí se sám v sobě ztišit a pokusit se procítit přítomnost energie, která nás má ochraňovat.

Někteří andělé vypadají velmi zvláštně, ale jsou to také výjimečné formy zviditelnění.

"A teď jako tehdy byl na něho úchvatný pohled - vypadal úžasně a velkolepě. Zdálo se, že je utvořen ze skleněných, stejně velkých střepin.
Měl ostré rysy a ty skleněné úlomky mu odrážely světlo do obličeje. Vycházela z něho krásná, jemná, okouzlující hudba. Byla jsem jako očarovaná."


Často popisuje při setkání s těmito bytostmi sílu záře, vjemy, které jsou mimo úroveň očí, uší a hmatu, jsou to prosté shluky energií a emoce. V 36 kapitolách tu budete procházet vzpomínkami i životem Lorny Byrne ve chvílích, kdy už její první kniha dosáhla svého úspěchu. Je tu znatelný posun i v jejím vlastním přemýšlení, v jejím sebevědomí, v uvědomění.

Zatímco první knihu psala žena vycházející z bídy a po smrti manžela, s opatrností a pokorou píšící o andělských bytostech, tuto knihu už píše mnohem sebevědomější dáma. Žena, která už ví, co čekat od života a ví, jak se svým žitím vědomě zacházet.

Za mě?
Kdo opravdu miluje andělé či s nimi má své zážitky, pro něj bude tato kniha "aha efektem" a notným rozšířením znalostí. Kdo je skeptik, šmahem jí může odsoudit. Pro mě byla knížka příjemným zpestřením, při kterém jsem se často divila, pochybovala i souhlasila. A na závěr jsem si pro sebe zodpovídala otázku - jestli opravdu existují andělé, chtěli by doopravdy, abychom o nich TOLIK věděli???

Trailer ke knize


Oficiální anotace:
Lorna Byrneová
Schody do nebe
Lorna Byrneová po celý svůj život vídá anděly a denně s nimi hovoří. Už v dětství se od andělů dozvěděla, že jejím úkolem na této zemi bude podělit se o moudrost, kterou získala od Boha a andělů.
Když Lorně zemřel manžel, svět se jí zhroutil. Kniha Schody do nebe líčí, jak tato ovdovělá matka čtyř dětí, prakticky bez vzdělání, postupně našla sílu pokračovat. Po dlouhých letech se rozhodla přerušit mlčení a začala seznamovat svět s andělským poselstvím.
Popisuje různé typy andělů i jejich odlišné role a zmiňuje se rovněž o svých mimořádných zážitcích, například o návštěvě u jesliček při Ježíškově narození. Vypráví čtenářům o budoucnosti, již lidstvu Bůh přichystal, ale i o jiných eventualitách, které mohou nastat v závislosti na rozhodnutích, jaká lidé udělají. "Všichni musíme hrát svou roli," říká Lorna.
Z přímé, osobní zkušenosti poskytuje mimořádně podrobné informace o andělech a jejich činnosti ve světě. Vysvětluje, že každý člověk má svého anděla strážného, který jej nikdy neopouští, a zdůrazňuje, proč je tak důležité, abychom mu naslouchali.
Nadšené a vděčné reakce čtenářů dokazují, že Lorniny knihy lidem přinášejí posílení a nesmírnou naději.

Autorka
Lorna Byrneová vídala anděly už v útlém věku a stále s nimi hovoří. Nyní již vychovala své děti a otevřeně vypráví o svých vjemech. Žije poklidně na irském venkově. Je autorkou mezinárodního bestselleru Andělé v mých vlasech, který byl přeložen do dvaceti jazyků. Schody do nebe jsou jejím druhým dílem.

Více informací najdete na www.lornabyrne.com.
Vydalo nakladatelství Euromedia, www.euromedia.cz , 2012

Renata

Moudro stromů - vychází moudrá kniha!

25. dubna 2012 v 9:50 | Renata Petříčková |  Knížky pro ostatní
Z nakladatelství Euromedia mi dorazila informace o krásné novince, dokonce druhém vydání. Přiznám se, že moudrost stromů mne fascinuje a tuhle knížku jsem neznala. A tak se ráda podělím o její existenci, vychází prý na konci tohoto týdne ;-)

Fred Hageneder
Moudrost stromů - 2. vydání

Stromy a člověk patří k sobě odjakživa. Po staletí lidem poskytují útočiště, chrání je před horkem, zásobují jedlými plody a skýtají využití v potravinářství i v lékařství. Dávají jim dřevo, z něhož se vyrábějí nástroje, zbraně i hračky a staví domy, lodě i mosty. Poskytují palivo, které se stalo pohonem civilizace. A nejen to - stromy mají odedávna své místo v lidové tradici. Naši předkové uctívali přírodní síly, nabízeli jim dary a oživovali svět, jehož se sami cítili být neoddělitelnou součástí. Tato ojedinělá výpravná publikace přibližuje fascinující svět stromů, ukazuje, jakou roli hrály v historii a jaký význam mají ve světové mytologii.

Živá moudrost stromů

· Symbolika stromů, historický význam, odpovídající planety a božstva
· Nejznámější mýty ze sumerské, hebrejské, starořecké, římské, keltské, starogermánské, slovanské či indiánské mytologie
· Unikátní barevné fotografie jedinečných exemplářů z celého světa

Stromy jsou našimi nejmocnějšími spojenci
Fred Hageneder je grafik, umělec, harfeník a autor knih o stromech. Je rovněž spoluzakladatelem spolku Friends of Trees.

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub
Koupíte v knihkupectví a na www.bux.cz.

Bílý tesák - knížka mého dětství

24. dubna 2012 v 7:39 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Knížky pro děti

Jack London: Bílý tesák

Pamatuji se na večery pod lampou, které jsem po jedněch vánocích strávila s Bílým tesákem. Knížka, kterou jsem milovala. Voněla a měla zářivě bílý papír. Dneska už je žlutá a voní stářím. Legendární Bílý tesák nikdy nebude lepší zfilmovaný, knížku nic nepřekoná.

4690NjE.jpg

Jack London napsal tento příběh již v roce 1960 a dodnes má tento příběh co říci čtenářům. A těším se, že si ho jednoho dne přečtou i mé děti a třeba tu knížku i vytáhnou za dalších 20 let.

po stopě

Zajímalo by mě, kolikrát jsem měla tuhle stránku otevřenou. "TUDY" se začíná Bílý tesák číst, dodnes mám tuto stránku otisknutou v paměti...

O Bílém tesákovi je asi zbytečné příliš psát. Příběh vlka, který byl jaksi donucen díky osudu býti tak trochu i psem.
Zásadní je tady vývoj charakteru Bílého tesáka. Psychologie vlka a psa.

Pocítíte na vlastní kůži nenávist vlků ke psům. Nenávist k lidem. K nenávistným lidem. Část, kde Bílý tesák byl "bojovým psem" byla něčím, co jsem snad nečetla víc než jednou. Tak moc mi ho bylo líto.

A pak také znovuhledání cestičky k lidem, ke svému člověku až dojímavým způsobem, něžným a rozechvělým, s poprvé pociťovanou důvěrou v duši psa. A lásku, - lásku divokého zvířete. Psychologicky rozpracovanou tak, že vám nedá spát…

bí

I do města se Bílý tesák dostal, pamatujete?

V druhé části knihy už události nabírají spád a Bílý tesák je někým úplně jiným, než v té první, kde mu ještě vládla divočina a drsné ledové prostředí.
Bude Vám zima…
Budete s malým vlčkem prvně sedět před jeho norou a žasnout nad tím, že EXISTUJE svět.

"A pak se posadil a hleděl kolem sebe, tak jak by se asi rozhlížel první pozemšťan, který by přistál na Marsu. Prorazil stěnou života, neznámo ho opět pustilo, nic se mu nestalo. Ale ani první člověk na Marsu by si nepřipadal na světě tak cizí jako vlček. Nic se neodvěděl předem, nikdo ho neupozornil, že vůbec nějaký svět existuje, až teď se stal náhle jeho objevitelem…."

"Neuměl se však zlobit na svého pána, a když se tomuto bohovu zlíbilo dobromyslně a v žertu se mu vysmívat, dostal se do rozpaků. Cítil ještě osten starého hněvu, který se v něm zvedal, osten se však lámal o jeho lásku. Nedokázal se hněvat; nějak se však zachovat musel. Zprvu se tvářil důstojně a pán se mu smál tím více. Pak se pokoušel být ještě důstojnější a pán se jen tím víc smál. Nakonec ho pánův smích vyvedl z rovnováhy a bylo po důstojnosti. Rozevřel zlehka čelisti, ohrnul poněkud pysky a do očí mu vstoupil škádlivý výraz, v němž byla spíše láska než humor.

Naučil se usmívat…

… Nikdo jiný však s Bílým tesákem nedováděl. Bílý tesák to nepřipustil. Lpěl na své důstojnosti, a když se jiní pokoušeli hrát si s ním, bylo jeho varovné vrčení a naježená hříva všechno, jenom ne hra. Že to dovolil svému pánovi, to nebylo důvodem, aby se z něho stal obyčejný pes, který má rád hned toho, hned onoho, který slouží kdekomu ke hře a zábavě. Měl srdce jen pro jednoho a odmítal dělit se o sebe a svou lásku…"


Sám Jack London snad v tomto příběhu zúročil své vlastní zkušenosti. Nežil v lehké době a od mládí se staral o svou existenci a těžce pracoval. Zastával mnohá povolání a tak možná právě proto byl tak skvělým znalcem lidských i zvířecích povah, jejichž syrové popisy používal až děsivě reálně.


Knížka vyšla v roce 1987 v nakladatelství Olympia a co určitě překvapí je celkový náklad - 40.000 výtisků (dnes je norma cca 2-3.000 výtisků), a stála 22,-KčsBáječná rozhlasová hra, u které se budete třást nikoliv strachy, ale hrůzou - LIDOJEDI

22. dubna 2012 v 10:45 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Domov
Úžasnou atmosféru umí doma udělat právě tato rozhlasová hra. Něco přes 51 minut děsu z toho, kam až je člověk schopen zajít. Přečtěte si, co jsem o této hře napsala na Popelky.
Uchvátil mě i výkon Oldřicha Kaisera, je neskutečně skvělý herec...
I Táňa Wilhelmová excelovala v ženské roli, hlavně s jakou lehkostí a samozřejmostí vše zvládla.

Opravdu to stálo za to:

Lidojedi, aneb MASO v rádiu

Miluju rozhlasové hry! Oživuji tuto zapomenutou lásku ráda a novinkové CD s názvem LIDOJEDI je naprosto excelentní. Tu necelou hodinu v zajetí tak šíleného příběhu jsem si neskutečně užila. Ačkoliv ji nedoporučuju před obědem nebo po obědě.
Je to maso! Fakt se tady budou jíst lidi. A navíc přímo v Praze...
Již úvod se svou nadmíru působivou atmosférou vám "ogriluje mozek."
Ve chvíli, kdy se dostáváte na telefonickou linku do cateringové agentury "Párty servis Mlsný Jack", kde slibují ogrilovat všechny sny.
Chlupy na rukou, nohou i zádech vám začnou vstávat o pár chvil později, kdy nevěříte svému uchu, poněvadž klient děkuje za ugrilovanou psinu (tedy psí maso) a chce něco jiného, delikátnějšího, tušíte správně - člověčinu!
V pohodě…agentura zařídí…
Tedy ne hned, nejprve si oddychnete, ale pak jednoho z trojice napadne doslova třaskavý nápad. Jistou roli tady sehraje bezdomovec a sebevrahův strach o vlastní život.

… a zase vám hudba ugriluje mozek.

A více už opravdu nebudu prozrazovat, doporučuju dojít se před poslechem vyčůrat a vzít si s sebou šálek čaje na nervy.

lidojedi

Představte si, že až druhého dne jsem si při pohledu od ledničky na stůl uvědomila, že fúúúúúúj.... na obalu toho cédé je fakt maso! Syrově syrový!
Do té doby jsem si slepě myslela, že je to jen romanticky růžová obálka...Laughing

Nejsem zrovna fanynkou Oldřicha Kaisera jako herce, ale jeho hlas mám ráda. Tady exceluje v tak čisté kvalitě rozehrávajíc své umění, že i antifanynky stanou v přinejmenším úctě. Doslova herecký koncert pro ucho.

Hraje tu svérázného faráře, který jede "na trávě", kteroužto má ubalenou v hrnečku u Panenky Marie. Zdá se poněkud vtipný a sympaťák, ovšem později se z něj vyvine něco mnohem horšího - další poloha, kterou Oldřich Kaiser umí bravurně zvládnout - nevypočitatelného, fanatického, nebezpečného člověka.

Je to prý hororová komedie, jak tvrdí její autoři Jaroslav Rudiš a Petr Pýcha. Sranda tam je, to jo…dialogy jsou nepřekonatelné, zejména hádky trojice majitelů cateringové agentury,ale pořád je tam ten pel a stín hororu. Výraznější, než ta komediální část.
Rozuzlení je příšerné a nečekané, sehrané v jemných náznacích, kdy si musíte hodně domyslet.
A pak se vám zvedne žaludek….

.................................................................


CELÝ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDEA JSOU TAM I UKÁZKY K POSLECHU.... (PRO ODVÁŽNÉ).....Film Strašná haluz

21. dubna 2012 v 7:19 | čajovna |  FILMY
Málokdy je na youtube celý film, tady si můžete téměř hodinu a půl vychutnat film Strašná haluz.
I když - no - vychutnat. Nedoporučuju u toho jíst a ještě jedno upozornění.
Inteligenci v něm nehledejte Úžasný


David Deida ovlivňuje i v Čechách aneb osobní zkušenosti...

20. dubna 2012 v 8:30 | Renata Petříčková, www.kultura21.CZ |  Knížky pro ostatní
....bohužel nikoliv mé vlastní, ale Mgr. Denisy Palečkové a ing. Richarda Vojíka, odborníků na partnerské vztahy (mimo jiné i tantra masáže) a tento velmi zajímavý rozhovor jsem dělala pro web Kultura21. Děkuji za možnost si ho dát i k sobě a podělit se s dalšími čtenáři.

Kurzy s Davidem Deidou jsou mnohonásobně silnější než jeho knihy
Středa, 18 Duben 2012 00:00 Renata Petříčková
EmailTisk
altPřed časem jsem vám tu představovala knihu Davida Deidy: Cesta pravého muže. Fascinující dílo o partnerských vztazích! Mgr. Denisa Palečková a Ing. Richard Vojík jsou nejen partneři, ale také mezinárodně uznávaní učitelé v oblasti partnerských vztahů, osobního rozvoje, vědomé sexuality, tantry a celostních masáží. A absolvovali semináře Davida Deidy. Nemohla jsem odolat, abych se jich nezeptala, jaké to bylo…

Samozřejmě, David Deida fascinujícím a citlivým způsobem podává posluchačům výklad svého pohledu na svět mužů a žen.
Knížka byla nesmírně silným čtením, které s každou větou úderně útočilo na mysl mužů i žen. Jediný dojem byl, že ten MUŽ, tedy David Deida v tom má opravdu jasno a jeho názory nejsou slepými opisky čehosi, ale plně prožitou duchovní zkušeností, kterou předává dál.

Denisa Palečková a Richard Vojík se zúčastnili opakovaně několika intenzivních seminářů v různých státech USA.
A Denisa Palečková potvrzuje můj dojem.
"Kurzy s Deidou byly ještě mnohonásobně silnější, než četba jeho knih. Doslova ohromoval svým vhledem - měl přesný odhad na lidi, jejich vzorce, a dokázal navigovat jemně a přesně. Mnoho jsme pochopili - nejenom mentálně, ale na vlastní kůži v prožitku - o co jde v ženské a mužské "roli". A v našem životě."
Richard Vojík dodává, že David Deida vede své semináře tak, že vtipně a velmi intuitivně vede obecenstvo k tomu, aby pochopilo obsah jeho sdělení.
"Měl jsem možnost s ním několikrát osobně pracovat před celou skupinou, kam si zve vybrané lidi z obecenstva a ukazuje na nich svoje myšlenky. Zároveň ale pracuje s jejich myslí a tělem tak, aby se posluchač naučil vtělit to, co si přál. Není to tedy vůbec suchý teoretický výklad. Spíše naopak člověku často tuhne krev v žilách, jak dovede být David chirurgicky přesný ve svém úsudku. Mě často radil věci, které mi došly až během následujícího roku."
alt
Můžete prozradit, co konkrétně Vám došlo až za delší dobu?
"Byly to hlavně povahové vzorce, které jsem přejal ve své rodině a které jsem tehdy nedokázal vidět. Pro jiné lidi věc jasná - pro mě k nerozeznání. Byl to hlavně názor na ženy a na vztahy. Měl jsem naučeno, že nemůžete s partnerem sdílet svoje niterné touhy a hlavně ne z oblasti sexu. Intuitivně jsem cítil, že je na tom něco špatně, ale nedokázal jsem to porazit. Až s pomocí Deidy a jeho "magického divadla", techniky, kdy v chráněném prostředí hrajete role ze života, jsem se s tím potkal naplno. Jak chceš žít svůj sen, když nedokážeš vyjevit svoje niterné touhy a sny?? Tak jsem se tímto směrem opřel a dneska tyto věci učím na svých skupinách pro muže. A zjistil jsem, jak výrazná část mužské populace nese stejné stigma."
A je o tyto mužské skupiny, mužské kruhy velký zájem?
"Ano, zájem vzrůstá, je to vidět i na prodeji knih pro muže. A hlavně ženy touží po nových mužích. V dnešní době je hodně romantických a citlivých mužů a málo těch, kteří jsou na hlubší duchovní úrovni a zároveň mají "koule" na svém místě. Těch, kteří mají empatii a zároveň dostatek síly," uzavírá Richard Vojík.
Kurzy a semináře byly velmi intenzivní. Denisa Palečková vypráví, jak probíhaly…
"Výcviky byly i hodně zaměřené na tělo. Ranní několikahodinová jóga nás připravovala v oddělených ženských a mužských skupinách na společné odpolední a večerní praxe, kdy se střídal výklad a další cvičení, která nám šla "pod kůži" - vlastních návyků a stereotypů a obran.
Kurzy byly hluboce intimní, aniž bychom se svlékali a intimně dotýkali. Šlo o pochopení jádra našeho vnímání světa i naší sexuality. O odlišné pojetí světa a prožitky v mužském a ženském těle.
A každý den jsme na kurzech při tělesných a emočních cvičeních trénovali co to je - jaký je to pocit v těle a v duši a jakým způsobem se odráží v našich vztazích. Po ranní józe jsem vnímala, jak jdu a cítím a prožívám JINAK."
Otázka pro Denisu Palečkovou:
Chápu správně, že jste se učili vciťovat i do svého mužského partnera? Chápat mužské prožívání?
Přiznám se, že tak hluboký relax a pobyt sám se sebou si umím představit pouze v nejbujnější fantazii a někde zhluboka se mi vynořuje i pocit, který bych měla po takovém kurzu zažít. Nebylo pro mě překvapením, že paní Denisa tento můj pocit definuje naprosto přesně.
"A po prvním týdenním výcviku s Deidou v Omega New York jsem se vrátila jako jiný člověk. Celé mé vnímání světa bylo jiné. Měkčí, hlubší, plné významu. Divila jsem se, že jsem dříve tuto skutečnost nevnímala! Bylo to, jako když ze sebe svleču nepotřebné obaly a slupky, které mě oddělovaly od skutečnosti takové, jaká je."
alt
Závěr byl ten, že se cítila lépe, více se vnořila do svého "ženského" bytí, lásky a plynutí. A její partner do mužné síly. Vzájemný kontakt tak logicky musel nabýt na intenzitě - byl jiskrnější, živý a harmonický.
"Díky kurzům s Deidou jsem snad poprvé v životě dostávala vědomé pochopení toho, co to je být ženou, energií, světlem, láskou. Že mužům nejde o to, jak jsme jako ženy výkonné a schopné. Ale že žijí z naší záře a z naší energie," uzavírá Denisa.
David Deida ve své knize Cesta pravého muže promlouvá především k mužům, kteří jsou velmi často za svou slupkou "bábovkovosti" a strachu a tím - potažmo - také ničí své ženy a ženou je do pozic mužatek. I Richard Vojík musel přiznat, že nebyl dokonalý:
"Pohled Davida Deidy na svět se mnou velice rezonuje a musím říci, že mě i osvobozoval od chybného vidění světa a druhého pohlaví. Věci, které jsem se naučil od svých rodičů, spolužáků a dalších lidí během dětství a dospívání, jsem musel radikálně zrevidovat a dneska dávám Davidovi jen za pravdu. Jsem mu vděčný, kolika chyb a bolesti jsem se díky tomu mohl vyvarovat."
Otázka pro Richarda Vojíka: Vaše kolegyně tu mluví o tom, že pochopila, že mužům ženy "září" a to je to nejdůležitější. Jaké jste měl pocity, když jste si poprvé tuto energii pravé ženy procítil?
David Deida stále ovlivňuje učení, které Richard Vojík snaží předávat v Čechách a v dalších zemích jako Dánsko, Polsko, Irsko, Portugalsko, Thajsko a dalších.
A na závěr tip pro ty, které stejně jako mě David Deida, jeden z nejzajímavějších duchovních učitelů dneška zaujal:
"Doporučuji nejdříve přečíst jeho knihy podívat se na Youtube.com a pak se za nim vydat na seminář do USA (deida.info) nebo přijít na náš seminář Muž a Žena http://tantraworld.com/clanek.php?p=426 , kde využíváme inspiraci z intenzivní práce s Deidou."
alt
Ano, souhlasím a jsem velmi ráda za obohacující zkušenost nejen s četbou, ale také za cenný čas, který mi věnovali Denisa Palečková a Richard Vojík. Děkuji Vám oběma z celého srdce…
A dodávám jen dobrou zprávu, že další knihy Davida Deidy budou postupně u nakladatelství Synergie (www.synergiepublishing.com) vydávány. Titul s názvem Wild Night na podzim a doufejme, že již na jaře příštího roku budeme s autorem hledat modrý plamen moudrosti s knihou Blue True.
Děkuji Denise Palečkové a Richardovi Vojíkovi za krásný rozhovor a přeji si, ať takových jako jsou oni dva, je stále více…


Význam ticha - které ztrácíme...

19. dubna 2012 v 8:56 | převzatý článek |  Duchovní okénko

Význam ticha

Julie Redstone
Kdysi dávno, ve dnech, kdy ještě neexistovaly telefony a bezdrátová komunikace, existovala na světě jakási zóna ticha, jež pokrývala Zemi přikrývkou ticha a klidu. Nesla v sobě přání a modlitby těch, kteří se snažili vést dobrý život, svatý život, a pomáhala rozptýlit strachy těch, kteří si dělali obavy o budoucnost. Tato zóna ticha umožňovala, aby komunikace mezi nebesy a Zemí probíhala hladce, neboť ještě nebyla narušována pozemskými komunikačními prostředky, a jednotliví lidé měli hlubší vztah k okolnímu neviditelnému světu než k hlasu na druhém konci telefonní linky.
Již dlouho tomu tak není. Hluk lidských záležitostí nahradil ticho sfér, jimž mohli lidé naslouchat. Vytíženost prací na počítači nahradila klidná odpoledne, jež jste trávili sedíce pod stromem nebo naslouchající zurčení potůčku. Hluk vytvořil strach ze samoty, protože v takové chvíli nejste ve spojení s ostatními. Myšlenka těsného duchovního kontaktu se sebou samotnými a s Bohem byla nahrazena potřebou být v neustálém spojení s ostatními, s prací, se světovými událostmi, s těmi nejnovějšími trendy na trhu akcií a podobně. Seznam je nekonečný.
Smysl ticha a ztišení spočívá v rozšiřování individuálního vědomí, aby lidská bytost mohla být vyživována z hlubšího zdroje. Tento zdroj existuje neustále. Avšak bez onoho ticha je často těžké slyšet, co nám říká, neboť vnější hlasy a zvuky se dožadují naší pozornosti a je mnohem snazší je slyšet. Vyhýbání se tichu se rozšířilo na celý způsob života lidí, kteří se pyšní tím, že jsou pořád zaměstnáni. Stalo se epidemií v kultuře, která se pyšní, že toho spoustu zvládne a stoupá po žebříčku vnějšího úspěchu, hodnot, vzdělání, dosažených úspěchů, slávy, atd.
Existuje však také vnitřní žebříček dosažení a úspěchů, který nelze nikdy tímto způsobem objevit, neboť nestoupá vzhůru, nýbrž do hlubin - do hlubin naší bytosti, až k nejzákladnějším aspektům a prvkům, z nichž sestáváme, až do podoblasti myšlenek, do míst, kde již na myšlenkách nezáleží a skutečným se stává pouhé ,,bytí" samo o sobě. Tento žebříček navazuje spojení s hlubinami naší duše a přibližuje nás světu smyslu života a - vskutku - účelu, k němuž byl každý z nás stvořen. Vnitřní žebříček nás odvádí od rozptýlení a vzruchů vnějšího života do tiché zóny věčnosti.
Je zapotřebí vnášet ticho do našeho života, abychom mohli dosáhnout hloubky. Mělo by plynou jako tajná řeka mezi naší duší a vnějším vyjádřením této duše. Věnujeme-li určitý čas tomu, abychom se ztišili, oživuje to naši mysl, utěšuje naše srdce, osvobozuje nás to a přidává to chuť do života a radost k jakýmkoliv činům, které může být zapotřebí podniknout v jiném okamžiku. Vymaňuje nás to z povrchní existence a přivádí k hlubšímu poznání sebe sama.
Ticho převádí jazyk duše na vnímání cíle a vedení v našich vnějších aktivitách, takže se význam všech věcí a záležitostí obohacuje, a náhodná gesta nebo činy se minimalizují. Tímto způsboem ticho přispívá prohloubení smyslu života.
Není možné, aby se společnost ponořila do vyššího stavu vědomí, aniž by se jednotlivci stali vědomějšími si sebe samotných - toho, kdo doopravdy jsou, nikoliv toho, kým byli učeni, že jsou, nebo kým jsou ve svých představách. Pro zdravý vývoj celé naší bytosti je nezbytné vpustit do atmosféry našich životů ticho a chvíle na ztišení, stejně jako je pro zdravý vývoj našeho těla nutná potrava. Obojího je třeba k vytvoření propojení duchovních částí s těmi hmotnými, aby mohlo všechno, co existuje na vnitřních úrovních jako Božský dar a nadání, nalézt způsob svého vnějšího vyjádření.
Dokud se jednotliví lidé nenaučí vážit si sebe sama natolik, aby si ve svém životě uchovávali prvek ticha, bude život nadále směřovat k tomu povrchnímu a lehkovážnému… a bude se vzdalovat domu hlubokému a podstatnému. Ticho a ztišení je cestou k duchovnímu růstu, ať již je nalézáme tichým rozjímáním, meditací nebo posezením u řeky a pozorováním nebe. Ticho člověka spojuje s jeho duší a obnovuje potřebnou rovnováhu v životě, aby byl živ, tak jak má.
http://www.worldblessings.com
http://www.lightomega.org

(Reprodukce celku nebo částí českého překladu je povolena pro jakékoliv médium, pokud je připojen odkaz na původní zdroj a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.) 21. 03. 2012

Když už jsme u těch karet... jak vlastně fungují?

18. dubna 2012 v 7:32 | čajovna, Renata Petříčková |  Taroty on-line
Když už teda máme ten Týden s Poselstvím Bohyní, tak musím zmínit otázku jedné čtenářky, která se mě ptala, jak vlastně ty karty fungují.
Jednoduše.
Říká se, že opravdu dobrá kartářka umí předpovědět či analyzovat cokoliv i bez karet. Budiž, s takovou jsem se ještě nesetkala, ale moc po tom toužím, to bych opravdu v úžasu stanula před jejím uměním.
Které ovšem není co závidět. Ona ta zdánlivě jednoduchá duchovní "práce" nesmírně vyčerpává. Na druhou stranu také obohacuje, což můžete mnohé z vás pocíti poté, co s Vámi komunikuji ohledně výkladů osobně.

Jak tedy karty fungují?
Kartry jsou prostředníkem mezi Vámi a Vaším nevědomím. Jakousi energií, která čiší právě z vás, vaší vlastní osobnosti i Vyššího nevědomí, které si lze představit jako pravděpodobný souhrn toho, co Vás čeká v nejbližší budoucnosti. Analýza toho, jak Vám je právě nyní dává jakousi pravděpodobnou podobu Vaší nejbližší budoucnosti.
Karty mi tedy ukáží vlivy, které na Vás v tuto chvíli působí a poté i vlivy okolní. To dohromady dává MOŽNOU budoucnost.

Není neměnná - vše máte ve svých rukou.
Výklad jako takový je vždy o tom, jak by se věci vyvíjely v případě, že vše zůstane tak, jak má... Pokud tedy není uvedeno jinak a neděláme výklad na několik možných cest z křižovatky, na které se právě nacházíte.

Tarotové karty - a nejen ty - jsou prostě jen spojením mezi vykládajícím a Vámi. Spojením, které ukazuje pravděpodobnost.
Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších karet - Velekněžka.
Moje úplně první sada, ze které Vám vykládám. Mám ji už 15 let a je stále jako nová. Jak to ty karty dělají, nevím...
Renata

Týden s Poselstvím Bohyní na Popelkách

17. dubna 2012 v 12:17 | Renata Petříčková |  Taroty on-line
V tomto týdnu mě najdete na Popelkách... Tak se třeba přijďte zúčastnit, účast je veliká....

PŘÍMÝ PROKLIK NA VYKLÁDACÍ ČLÁNEK NA POPELKÁCH ZDE....Poselství Bohyní: Čeká vás vykládací týden s ryze ženskými energiemi

Autorka několika andělských bestsellerů Doreen Virtue je podepsána také pod těmito velmi zajímavými kartami. Strávíme s nimi celý týden, hlavně páteční večer, kdy Bohyně promluví i k Vám. Máte možnost si nechat vyložit tyto úžasné karty!!!
Pod tento článek můžete psát své otázky pro ryze ženské bohyně a v pátek Vás vezmu za ruku a pozvu Vás na návštěvu k několika z nich. A hlavně poznáte mou vlastní cestu k těmto kartám, které vůbec nejsou klasickými taroty.
boh 488

Andělská psycholožka Doreen Virtue tu představuje 44 bohyň a stejný počet přijatých vzkazů.
Nemusíme vůbec věřit na anděly, přesto tyto elementární božské bytosti osloví každou ženu.
V její nejniternější podstatě.
Popravdě jsem se těchto karet poněkud obávala, ale k mému velkému překvapení jsem k nim našla cestu velice rychle. Nevnímám je jako andělské, ale jako archetypální. Možná tím stavím na hlavu celý záměr autorky, ale v tuto chvíli se mi otevírají v celé své kráse.

A Vám též!
V pátek tu najdete velký článek o této vykládací sadě - Poselství Bohyní a večer si v několika novinkách budeme o kartách povídat.
Pod všechny tyto články můžete vkládat své dotazy pro tyto karty. Sama se moc těším na výklady.

ikonaII

Ptát se můžete od této chvíle, budu se vám snažit průběžně odpovídat….
Ideální otázka by měla znít - co bych měla vědět o určité situaci či o sobě samé?

P.S. V případě úspěchu pro Vás připravím ještě stejný večer se Zlatým tarotem a Egyptským tarotem.

Renata

Vydalo nakladatelství Synergie, 2007, www.synergiepublishing.com

Je suis malade aneb jak dostat porotu....

15. dubna 2012 v 19:43 | čajovna |  Hudba mého srdce....
asi tak, že porotu mrazí...
a vás taky... o to víc, že této dívce před koncem vypnou hudbu. Dokonalá zkouška nejen jejích nervů, trpělivosti, paměti a zpěvu.
Zvládla to.
Ale člověk měl skoro chvílemi strach, že se ta holčina samým smutkem ze ztracené lásky pomine...

úžasné...
doporučuju se podívat (a to podotýkám, že jinak se těmto soutěžím x faktor a podobně vyhýbám)...


Podnětná kniha o Mystickém sexu dodává základní lidskou energii...

14. dubna 2012 v 8:33 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Knížky pro ostatní

Cassandra Loriusová: Mystický sex od A do Z. Nejen o sexu, hlavně u duši!

Tato malá knížka je úžasným průvodcem sexuální spiritualitou východu i západu. Čtení pro páry, které chtějí poznat hlubokou lásku a pro ty, kdož toho pravého stále hledají, aby hledali těžce, ale správně. A také velmi zajímavý výlet do historie, který možná překvapí bohatostí ucítávání této velmi cenné milostné energie.
Nežijeme zrovna v ideální době. I když, jak se to vezme. Možná se probouzíme z doby temna, kterou tu nastolila církev a opět se spojujeme se svou životní podstatou. Milování a sex je v podstatě polem proudící energie v souladu s vesmírnou energií.
Není to novinka, navracíme se ke starým kulturám.
"Sex nelze pojímat pouze jako samotný akt, protože obsahuje prvek propojení s druhým člověkem, a tím rozvíjení společného povědomí, budování a posilování pout. Typ pout vznikajících prostřednictvím sexuálního rituálu přitom závisí na sdíleném postoji partnerů - a to platí dodnes. Sex chápeme podle svého vlastního přístupu k němu."

… a tak vznikaly různé kultury uctívání žen jako Bohyní, stavěli se chrámy, pro dnešní době naprosto nepochopitelný posvátný sex, celé tyto jemné energie postupně vytlačilo ze svého místa křesťanství, které se zaleklo síly ženy a její radosti a pasovalo jí do role poslušného, úslužného tvora, který je především cudný. Posvátný sex se náhle stává "obcováním s nečistými děvkami."

4872YzM.jpg

V této chvíli mě při četbě opět vytanula na mysli stará známá pravda. Vzlety a pády civilizací jsou spojeny pouze se sexem. Pokud se sex stává obchodem, destruktivní činností s mocí a nadvládou, je destruktivní celá společnost a žene se do záhuby.

Ale ještě máme šanci, máme totiž k dispozici zkušenosti našich předků.

Oslavy předkřesťanských svátků tvořivosti a radosti, skrze kapitoly o alchymii se dostáváme k energiím - mísení těla a ducha. Anebo k Sigmundu Freudovi a jeho proslulému tvrzení, že ženy mužům závidí penis. Výlet do historie je v této knize nadmíru zajímavý a velmi přehledný a čtivý.

Praktická druhá část je však ještě více fascinující. Meditace, nacházení vlastního já a sebepoznání je tu popsáno tak, že i laik má chuť to zkusit. A nemusíte mít ani partnera. Přesto si přečtěte závěrečné části pro partnery těsně po milování, o chvílích doznívání…

Mé poznatky k jednotlivým návodům:
- Hledala jsem v sobě podle návodu muže čili mužskou část své energie - marně, nepodařilo se mi toUndecided
- Zajímavě působí mantry, ale ty nebyly to pravé
- S čakrami jesm už pořídila lépe
- Svinutý had (kundalini) tedy meditace, která ve vás rozžehne životní energii z její samé podstaty mě však lákala od samého začátku. Asi jsem tušila proč. Byla úžasná a já jsem se na ní právem těšila. Pokud i vám tato metoda vykouzlí úsměv na tváří, věřte mi, že jste pro svůj život objevili poklad.


Tato kniha je pokladem pro každého, kdo hledá ve svém životě rovnováhu mezi muži a ženami a to nejen mezi osobami, ale i sám v sobě. Nemusíte mít k sobě toho druhého, jak jsem již psala - opravdu stačí, když se nejprve vyrovnáte sami - pak přijde i ten pravý… Ať tato kniha působí jakkoliv exoticky nebo nepochopitelně, nemusíte se jí bát. Provede vás tímto tajemným světem tak lehce a pochopitelně, že přestane být rázem tajemný, ale stane se SAMOZŘEJMÝ.

A to upozorňuju, že nejsem žádný příznivce jógy a podobných směrů - tato kniha mi prošla pouze intuicí a selským rozumem. Prošla na výbornou.


Oficiální anotace:
Nová kniha z oblíbené série "od A do Z"
Ilustrovaný průvodce sexuální spiritualitou Východu i Západu. Milostná inspirace, meditace, nejstarší mysterium…

Toto pradávné umění se začalo rozvíjet už v nejstarších kulturách, aby bylo později pozapomenuto. V současné době však zaznívá stále silnější volání po skutečném, hlubokém propojení duší i smyslů místo obyčejného sexu. Moudrost dávných mistrů nám pomůže probudit v sobě boha či bohyni a dosáhnout extáze.

Nádherné ilustrace nás provedou říší sexuální spirituality, seznámíme se s východními i západními tradicemi, od pohanských obřadů až po tantru a neotantru. Nechybí ani příklady sexuálních praktik a rituálů, dechová cvičení a vizualizace coby zdroj posvátného sexu a spojení s božstvím.

Vydalo nakladatelství Metafora, 2012, www.metafora.cz

Renata

BIBLIOGRAFIE aneb co se ani v anotacích mých knih nedočtete...

13. dubna 2012 v 9:56 | čajovna, Renata Petříčková |  Editorial, aktuality z Čajovny
a také prostor pro Vaše názory a kritiku. Pokud se Vám něco na knížce nelíbí, není nic snadnějšího, než si postěžovat autorovi (ům)...
anebo naopak S vyplazeným jazykem


Michal Vaněček, Renata Petříčková: S Blbounem do říše pohádek

Pohádka, která vznikla jako "oddech" od skřítků. Stvořili jsme jiného hrdinu, který se zcela náhodou zrodil jako Blboun nejapný a poslali ho s Jeníčkem a Mařenkou do klasických pohádek. Netušili jsme, jaká tam bude legrace. Trošku jiný styl, a o mnoho víc jednoduchého vtipu, který ocení zejména nejmenší... ale pokud mám první ohlasy, tak i dospělí nad tímhle čtením báječně relaxují!
Text byl původně určen do literární soutěže jednoho nakladatelství, ale tam neuspěl. Nakonec se přece jen dočkal jinde.
V šuplíku máme pokračování... takže?Mrkající


K zakoupení ZDE.
Vydalo nakladatelství Fragment, 2012, www.fragment.cz
Ilustrace: Ondřej Zahradníček

RECENZE NA VAŠELITERATURA od Jany Semelkové
Článek na TOPVIP.cz .
Rozhovor na webu Rodina21.
Recenze na webu Rodina21 od Radky Pavelkové.

.....................................................
Renata Petříčková, Michal Vaněček: Skřítkové pod stříbrným městem

Volné pokračování příběhů permoníků je opět další várkou příběhů z kutnohorského podzemí. Je možná trošičku víc zimní, příběhy jsou umístěny do kouzelného předvánočního období. O to víc jsou sváteční a hebké...

I tento příběh vyšel v audio podobě a tentokrát se na jeho podobě podílel Jan Přeučil i se svou ženou Evou Hruškovou.

K zakoupení ZDE.
Vydalo nakladatelství Maxdorf, 2011, www.maxdorf.cz
Ilustrace: Ondřej Zahradníček


...................................

Renata Petříčková, Michal Vaněček: Pohádky ze stříbrného města

První pohádková knížka vyšla z nápadu napsat pohádku ve dvou. Vyšlo to - a jak vidíte tak nejen knižně, ale i na CD jako audiokniha, kterou namluvil naprosto bravurně Jan Přeučil.

Pohádky vychází ze starobylých kutnohorských pověstí a dostáváme se v nich do kutnohorského podzemí k permoníkům do časů, kdy Kutná Hora dávala své stříbrné bohatství. Vypůjčili jsme si postavy z pověstí a stvořili celý permonický klan pod svatou Barborou a rozehráli naprosto nové příběhy.

K zakoupení ZDE.
Vydalo nakladatelství Maxdorf, 2010, www.maxdorf.cz
Ilustrace: Ondřej Zahradníček

...........................................
Renata Petříčková: Tenký, horký led
Renata Petříčková: Salon falešného štěstí

Dva rudočerné romány do dívčí knihovničky?
Možná... každopádně to byl můj první románový pokus na atraktivní témata. Podle slov jedné čtenářky jsou to syrové texty s hodně dobrým psychologickým vykreslením.
Vydalo nakladatelství AKCENT, 2010,2011
K zakoupení přímo u vydavatele, ZDE a ZDE

...............................................

Renata Petříčková: Jsem těhotná, ne nemocná


Moje knižní prvotina provází početím, těhotenstvím, porodem a šestinedělím.

Můj pracovní název knihy byl "Těhotenský guláš", ten však nakladatelstvím neprošel. Je to možná škoda, protože je to opravdu guláš. Takový, jaký má každá nastávající maminka v hlavě i v těle. Všechno je prostě jinak. Jak se vyrovnat s jednotlivými měsíci těhotenství, co vás čeká na těle i na duchu a hlavně, jak bolí porod, co se při něm děje a jak si můžete pomoci při jeho prožívání, a stejně jak se nepřepínat v šestinedělí. Mnohé, co v této knize je, se mohlo v roce vydání zdát kontroverzní, ale dnes to maminky považují za samozřejmé.
Nechybí tu humor, ono to ani jinak nejde,...
Autorem šíleného titulního obrázku je Mirek Vostrý, známý to vtipokreslíř a dlužno podotknout, že z faktu, že je právě tenhle obrázek na obalu, jsme nebyli dvakrát rozjásaní...

K zakoupení ZDE.
Vydalo nakladatelství XYZ, 2009, www.xyz.cz
Ilustrace: Mirek Vostrý

Poděkování za vzorné čtenářky a výherkyně a spolehlivé nakladatelství

12. dubna 2012 v 8:38 | čajovna |  Editorial, aktuality z Čajovny
Co mě na Domácí čajovně těší jsou chvíle, kdy se čtenářky vrací, aby si opět něco přečetly, aby se opět pobavily či přibývající komentáře k článkům dávno zapadlým.

A těší mě i spolupráce s nakladatelstvím Euromedia, o které nelze říct snad nic jiného, než, že je to potěcha sama.

A třešničkou na dortu jsou čtenářky Irena a Milena, které se pod článek, ve kterém vyhrály krásnou čajovou knížku ozvaly, aby daly vědět, že svou knížku už mají doma. A že se líbí...

Děkuji i za Euromedii a mám obrovskou radost.

Renata

A abyste nevyšli ze cviku, nahoře už vidíte zadání nové soutěže, tentokrát o tři knížky, neméně zajímavé a vélmi, vélmi románově relaxační.
Tak hodně štěstí a krásné jaro přeji!

Sára: Kniha první - nádherná knížka pro děti i rodiče do postýlek

10. dubna 2012 v 10:50 | čajovna |  Domov

Nebo k čaji... o samotě... ráda vám sem vkládám článek, který jsem napsala pro Popelky, protože k této knize nelze říct nic víc...

můžete nad ní jen užasle sedět a nechat si hojit dnešní dobou pošramocenou duši...

Usmívající se

Sára: Kniha první. Životní moudrost (nejen) pro děti

Tato kniha prý umí změnit život celé rodině. Do této doby jsem považovala Malého prince za vrchol životní moudrosti servírované dětem. Sára se velmi směle staví vedle něj. Nepředčí ho, protože Malý princ zasahuje jiné hodnoty, ale Sára: Kniha první rozvine v dětech to, co ještě nezapomněli - a sice soulad duševní pohody, sounáležitosti a vědomí své vlastní síly a hodnoty. Sára a její podivuhodný přítel Šalamoun.
O věčném přátelství dvou blízkých duší...
sára
Sára je plachá, uzavřená desetiletá dívka, která není příliš šťastná. Má zlomyslného bratra, který ji neustále provokuje, kruté a bezcitné spolužáky, a ve škole ji to moc nebaví. Je zkrátka jako mnoho jiných dnešních dětí. To všechno se změní, když potká Šalamouna, moudrou nadpozemskou sovu, která jí ukáže, jak se na svět dívat jinak, očima bezvýhradné lásky. Naučí Sáru, jak přijímat čistou, pozitivní energii. Sára poprvé vidí, kým skutečně je a jak neomezené možnosti má. Jako čtenáři si uvědomíte, že je to mnohem víc než dětská knížka. Je to návod, jak získat radost a štěstí, které jsou naším vrozeným právem. Budete se Sárou sdílet její vzlety i propady na cestě k většímu naplnění a uvědomíte si, že takové dítě je v každém z nás. Kdybyste si měli v životě koupit jen jednu knihu, ať je to právě tato (je pro všechny věkové kategorie). Nebudete litovat!

Píše se v anotaci a s každým slovem lze souhlasit. Tak už máte nyní chuť si knihu přečíst? Já měla... obrovskou. A nelitovala jsem!
Atmosféra příběhu je něžná, milá, i když protkaná krutostí reality dnešního světa. Jako pro pohlazení si chodí Sára po škole do křovisek za Šalamounem a společně probírají vnímání světa a často nepěkné školní zážitky. Většina příběhu se odehrává v zimě, je sníh, mrazivo, ale v duších obou tak teplo!
Se Sárou není těžké se ztotožnit, Sára je poustevnice, osamělá a bolavá, toužící po soukromí svých myšlenek. Toužící po vědění, po samotě...
Přístupnější a čistší duši si bílá sova nemohla vybrat.
Ale i když je Sára teprve čisté dítě, zjistíte, že není vůbec lehké se dostat sám k sobě, nechat sebou proudit tu čistou, pozitivní energii, tu moudrost. Sára často selhává, protože síla okolí, výchovy, naučených myšlenek a morálky je nesmírně tvrdá.
4611MGU.jpg
Ilustrace Petra Vyorala jsou knížce na míru, tady nebyly přejaty ty původní a myslím, že to byl velmi dobrý tah! Šalamoun jen vyskočit a vzlétnout. Nedá se na něj vynadívat... Petr Vyoral se zabývá také 3D animacemi a tak se asi nemohl zhostit tohoto úkolu nikdo jiný lépe.
"Sára k němu přilezla po kolenou, jednou rukou mu podepřela záda a druhou mu uhlazovala peříčka pod bradou. Bylo to poprvé, kdy se Šalamouna dotýkala. Připadal jí tak hebký, tak zranitelný. Po Sářiných tvářích se kutálely slzy.

Sáro, nepleť si tuhle polámanou hromádku kostí a peří s tím, kdo Šalamoun doopravdy je. Tohle tělo je jen ohnisko pohledu, prostředek k tomu, abys viděla mnohem víc. Stejné je to i s tvým tělem, Sáro. Ty nejsi toto tělo. Je to jen prostředek, který momentálně používáš a který tomu, kdo doopravdy jsi, umožňuje hrát si, růst a radovat se.

"Ale Šalamoune, já tě miluju! Co si tady bez tebe počnu?"

Kam na takové nápady chodíš, Sáro? Šalamoun přece nikam neodchází. Šalamoun je věčný!

"Ale vždyť ty umíráš, Šalamoune!" vyhrkla Sára a cítila takovou bolest, jakou snad ještě nikdy.

Poslouchej mě, Sáro. Já neumírám, protože nic takového jako smrt neexistuje. Je sice pravda, že tohle tělo nebudu používat, ale ono už je stejně staré a celé ztuhlé. Taky mě bolí za krkem od té doby, kdy jsem točil hlavou kolem dokola, abych potěšil Thackerovic vnoučky.

Sára se smála skrz slzy. Šalamoun ji uměl rozesmát, i když bylo nejhůř.

Sáro, naše přátelství je věčné..."
4612MGV.jpg
Příjemně dlouhé kapitoly, přesně do postýlky... oddělení slov Šalamounových do kurzívy činí text přehledným.
Šalamoun je zde nefalšovaným duchovním učitelem, ale nementoruje. Často nechává Sáru (a čtenáře též) aby ke správné odpovědi dospěla sama.
Radost z vědění pak budete mít i vy.
A nejsou to někdy jednoduchá pravidla šťastného bytí, budete se muset naučit oceňovat to, co kolem sebe vidíte a také propustit to špatné. A to vůbec není jednoduché, Sára se nakonec bude muset naučit vyrovnat se s láskou i s vraždou samotného Šalamouna.
Není to však konec příběhu, jelikož jde o věčné přátelství, jejich komunikace pokračuje.

A tehdy se začíná vkrádat otázka - více otázek.
Nebylo vše na úrovni telepatické komunikaci již dřív? A stane se to, co Šalamoun ve chvíli své fyzické smrti slibovat, že jejich další společné bytí bude lepší, svobodnější, protože ON bude s ní stále? To nebudu prozrazovat, ale každý vnímavý člověk musí být z této knihy unešen.
Co mě však na knížce mrzí:
- po přečtení (ba už i při samotném čtení) vyvstává obrovská touha "víc, víc, víc... toho krásného pohlazení..." (dobrá zpráva, Synergie patrně v letošním roce vydá Sáru: Knihu druhou...)
- trpím touhou potkat Šalamouna - a jmenovat se Sára.
Tady se můžete pokochat ilustracemi
Závěrem mohu říci, že číst tuhle knížku byl zážitek, který těžko zapomenout. Chvíle, kdy jsem tuhle knížku předčítala dětem byly silně relaxační. Je to melodické, jemné čtení a možná se i čtenář sám dostává do jakéhosi "transu" a je mu krásně.
Marně vzpomínám, kdy jsem se u předčítání cítila takhle příjemně mimo...
Můj šestiletý syn ještě nezvládl pojmout celou knížku, zatím ho zajímal spíše faktický příběh a sama bych knížku viděla jako ideální pro 10-15 leté děti, které se hledají.
Pro samostatné tiché čtení v soukromí je to naprosto ideální. Ale kdoví... třeba právě tyto děti vytáhnou Sáru po letech, jako dospělí a pochopí víc... jako jsem já až v dospělosti pochopila Malého prince.
Autory jsou Esther a Jerry Hicksovi, kteří mají za sebou již bestsellery Požádej a je ti dáno, Moc a síla přesného záměru, Úžasná síla emocí a Zákon přitažlivosti a patří mezi nejprodávanější autory - vydali přes 700 knih, CD, DVD a videí a jsou význačnými propagátory učení o přijímání naší přirozené pohody.
Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.com
Renata

Rozhovor nejen o Blbounovi

6. dubna 2012 v 9:06 | čajovna |  Editorial, aktuality z Čajovny
Už to asi vešlo ve známost, ale před pár dny spatřila světlo světa výše uvedená knížka - S Blbounem do říše pohádek.
A kdo se o ní chce dozvědět něco víc - ba dokonce i něco víc ze soukromí jejich autorů - tedy mě a spisovatelského kolegy Michala Vaněčka, tak prosím...


Dnes vyšel rozhovor na webu Rodina 21...
Oblíbené pohádkové příběhy o Karkulce, Sněhurce nebo Budulínkovi zná určitě každý z nás. Co když se ale hlavní hrdinové dostanou do kouzelného lesa náhodou a do cesty se jim přimotá neuvěřitelný průvodce, který žije už jen v pohádkách? S ptákem Blbounem nejapným se putování lesem stává cestou plnou dobrodružství a nečekaných setkání, při kterých se nikdo nudit nebude.

SOUTĚŽ: Budeme toužit...! Co vy na to?

5. dubna 2012 v 10:14 | čajovna, nakladelství Euromedia |  SOUTĚŽE
Hezký jarní den, milé dámy a snad i pánové, kteří jste navštívili Domácí čajovnu..
Následující soutěž o 3 kousky nádherného románu s názvem Devět rostlin touhy bude úplně jednoduchá.
Přečtěte si následující anotaci ke knize:
DEVĚT ROSTLIN TOUHY
Margot Berwinová
Dvaatřicetiletá Lila, úspěšná autorka reklamních kampaní v rušném New Yorku, se po rozvodu snaží najít nový smysl života. Její život změní maličkost - na tržišti si koupí od pohledného muže exotickou rostlinu. To je ale teprve začátek! Nová láska k exotickým rostlinám Lilu zavede do veřejné prádelny, kde v zadní místnosti roste devět vzácných a drahocenných rostlin. Majitel, záhadný Armand, zasvětí Lilu do tajemství: na světě existuje devět zázračných rostlin, a kdo je shromáždí, bude mít všechno, co si kdy přál. Svěží, napínavý a originální román v sobě spojuje romantiku, velkou dávku dobrodružství, spoustu mystických prvků, nadhled a humor.

a představte si, že jste hlavní hrdinka a našla jste všech devět rostlin.Co by bylo objektem Vaší touhy?
Po čem tak něžně, tajemně a z plného čistého srdce toužíte?

Na Vaše odpovědi čekám na cajovnaprozeny@centrum.cz do půlnoci neděle 6. května 2012. Následující den se dozvíte tři jména šťastných výherců, kteří si tuto krásnou knihou obohatí knihovničku.
Tak se těším na Vaše touhy....
Renata Usmívající se

Domácí čaje pro dva z Vás... aneb šupem lupem na louku!

4. dubna 2012 v 8:38 | čajovna |  SOUTĚŽE
A je tu vyhlášení čajové soutěže, při které jsem Vás pozvala na tuto louku:

mimochodem velmi se těším, až se takhle zazelená....

a vy jste opravdu pilně tipovali, jakéže bylinky na čaj byste na ní nasbírali. Správná odpověď:
"...skoro žádné, protože je to tam tak označkované loužičkami a hnědými pozdravy od psů, že bych si to neriskla!!!"

Mrkající
ne.. ba ne...pravda je, že na čaj bych si tam opravdu nic nenasbírala, ale někdy není od věci - a je to nutné k přežití - se trochu zasnít a spočinout v ideálním světě. A tady je bylinek opravdu hodně, každá vaše odpověď byla správná.
Samotnou mě loni překvapovala síla třezalky, přítomnost přesličky, hodně řebříčku, kopřivy, jitrocel, kakost, "kominíčci", kopretiny...prostě nádhera.
A kdo tedy z vás vyhrál knížku od nakladatelství Euromedia?

Irena Sladká, která by šla pro:
dobromysl, chrpu, heřmánek,mateřídoušku, určitě i jitrocel, kontryhel a mochnu.....

dobromysl a mateřídoušku jsem tam bohužel loni nenašla, ale to ostatní určitě!!!!

a Milena Uhříková, která napsala sáhodouhý seznam...

jetel
heřmánek
kontryhel
Kopřiva
Podběl
Hluchavka bílá
Jitrocel
Sedmikráska
Řebříček obecný
mateřidouška
Smetanka lékařská
Kostival lékařský

no snad kromě podbělu a mateřídoušky se vůbec nespletla...

Tak blahopřeji výherkyním, kterým jsem poslala také e-mail...!
A ostatním děkuji za krásnou účast a můžeme se společně těšit na další soutěž!
Renata

David Deida a Cesta pravého muže - inspirující čtení...

1. dubna 2012 v 20:45 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Duchovní okénko

David Deida a Cesta pravého muže: Fascinující čtení i pro ženy

Málo je knih, o kterých lze říci - bylo mi ctí! A tady bylo. Cesta pravého muže má ambice stát se kultovní a ač je o mužích, budu se na ní dívat z pohledu ženy. Přizvala jsem si také autorku jedné z předmluv, Mgr. Denisu Palečkovou, se kterou jsme nad duchovním průvodcem pro muže rozvinuly velmi zajímavá - notně smyslná a erotická - témata. Hlavně témata ryze ženská.
cesta pravého mužeTrvalo dlouhých 8 let, než se kniha dostala k českému překladu a jak je zde správně řečeno - patrně řízením osudu čekala na svůj správný čas. Až nyní má šanci býti i u nás pochopena. Muži mají možnost díky této knize zkultivovat
sebe, svou sexuální energii a svého muže uvnitř.
Velká výzva pro českého muže!

Chtě nechtě je sexuální síla pro muže jednou z těch, která je vede - ne-li ta vůbec hlavní. Bohužel většina dnešních mužů jsou jen macha s touhou ejakulovat.
Proč je tomu tak Vám autor vysvětlí ve svém úvodu a několika prvních kapitolách.
Ale o sobě samých se tu mnohé dozví i ženy. Kdysi tu byla příliš polarizovaná společnost, ženy pod absolutní nadvládou mužů, pak se ženy trhly ve snaze býti rovnoprávné. A tato rovnoprávnost jim škodí, protože jsou příliš "mužské" a muži tedy příliš "ženští". Souboj "mužatek" a "bábovek".
Pochopit princip je díky této knize velmi snadné

David Deida rozebírá, jak vypadají ženské a mužské energie, jak se liší a jak se mají vzájemně doplňovat. A nejedná se jen o sexuální oblast, které je věnován závěr knihy. Jde o pochopení mužského přístupu a chápání. Jejich cílem je pronikat do světa a usilovat o vybití neustále vznikajícího napětí, o osvobození, o ukončení, o uvolnění. Vidíte tu podobnost s jejich přístupem k sexu, proniknout, vybičovat napětí k maximu a uvolnit ho? Autor zde nabízí
řešení, jak tuto divokou často ničivou energii zkultivovat a násobit.
Náhražky nebo čirou ženskou esenci?
Zajímavé a velmi překvapivé pro mě bylo zjištění, že ženské energie, které muže fascinují (a které přímo sálají při pohledu na zářící, spokojenou ženu) a ze kterých oni čerpají energii, nachází v náhražkách, které mají energeticky ženskou povahu - alkohol a drogy. Nebo porno, jakožto snadná konzumace maximálního -
leč často hraného - gejzíru ženské energie. Ztělesnění ženy prožívající smyslnou extázi.
Ovšem co potěší i jemné duše...tyto energetické účinky na muže má i pobyt v přírodě, i příroda sama je ryze ženská.

Náhražky jsou snadné, získat pro sebe důvěru a poddání se čisté ženy, je již těžší.
Dnešní muži volí snadnější řešení.

Muži nás musí zbavit svého vlastního břímě
Kapitoly o ženském vyzařování jsou hřejivé a potěší každou ženskou duši. Dají probudit to, co v každé ženě dřímá a co většinou nemá šanci nikterak projevit. Protože například musí ve vztahu "nosit kalhoty". Jak moc destruktivně toto působí? Cituji z knihy...
"Chcete-li, aby z vaší ženy vyzařovala ženskost, pak jí musíte zbavit břímě vedení…"
Ženy se musí zbavit zodpovědnosti za to, co je úkolem muže, zbavit se zbytečné mužské
energie v sobě samé. Protože jim to - mimo jiné, škodí i na zdraví. A autor navíc praví...
…Byly by vděčné, kdyby si od ní mohly odpočinout a přijmout místo ní jako dar tu vaši. Jak poznáte, že cesta, po které se ubírá vaše žena, je ta zdravá? Podle toho, že bude na své cestě rozkvétat a bude šťastná.
Jestliže se dostává do stále většího stresu a napětí a své emoce vyjadřuje stroze a odměřeně, pak to znamená, že její směřování je přespříliš mužské.
Cesta, kterou si vaše žena nuceně zvolila, signalizuje vaši nespolehlivost."
žena
Muži by neměli měnit svá ryze mužská rozhodnutí, i když je o to žena požádá - neústupný, moudrý a rozhodný muž stoupá v ceně v očích ženy.
V této knize poznáte pravý význam rčení - CO MUŽE DĚLÁ MUŽEM. Zejména muži budou velmi překvapeni - ženy po přečtení povětšinou pocítí souznění s textem.

"Nejzřetelnější je marnost snahy o takové naplnění vidět při hře "moje tělo chce její tělo". Pokud jste někdy
získali ženu, po které jste toužili, víte, že to ve skutečnosti nikdy není takové, jak jste si představovali. A když, tak jen krátce….
…klame vás přelud vaší vlastní touhy.
Klame vás vaše vlastní vzrušení… Zareagovat na ženu jen tak, že se necháte strhnout touhou po jejím těle, je hloupost. Tak reagují samci na samičky, tak to chodí u býků i u much."

Mužský orgasmus po vzoru ženy - nikdy nekončící rozkoš!
Muži chtějí dostat to, co chtějí, aby mohli své hledání ukončit. Poté je jejich pocit prázdnoty o něco menší.
Ale zapomínají na duši, na krásu balancování na nejvyšší možné touze, na pohlížení na ženy jako na bohyně nekonečné inspirace a zdroje lásky. Změnit te to styl myšlení a reakcí je velmi těžké, a existují pro to duchovní i tělesná cvičení. Výsledek stojí za to, stejně jako úžasný, čtivý a lidsky podaný návod. Tři kapitoly jsou tu věnovány
právě mužské ejakulaci, která tak, jak je běžně prováděna, vysiluje na fyzické i psychické rovině. Taoismus zná tzv. velký tah, tedy přetažení orgasmické energie vzhůru podél páteře až do hlavy, kde se - bez ejakulace - zažívá maximálně slastný a léčivý orgasmus.

A protože se v knize převážně píše o mužích, zeptala jsem se Mgr. Denisy Palečkové, autorky jedné z předmluv a lektorky tantra masáží i osobního a partnerského rozvoje (spoluzakladatelka školy Tantraworld a masážního studia Tantra Spa Prague), může-li něco takového zažít i žena a je-li vhodné i u ženy neplýtvat energií při orgasmu? Odpovídá, že většina žen při orgasmu nezažívá úbytek energie, a tak u nich je praktiku velkého tahu neučí. Není totiž příliš potřebný.
"Za prvé ženské prožívání sexuality bývá spontánně celotělové. Muži mají tendenci prožívat vzrušení zejména a hlavně v pohlaví, a zbytek těla tolik necítí. Velký tah pomáhá rozvést vzrušení do celého těla, pro muže je to tedy cesta k celotělovému orgasmu, který ženy obyčejně zažívají, aniž by nad tím přemýšlely.
Za druhé mužskou sexualitu podporuje soustředění, zaměření se na něco - dech, vizualizace cirkulace vzduchu atd.
Ženská sexualita je spíše o naprostém uvolnění a odevzdání se. Když žena zaměřeně dýchá a provádí vizualizace, podporuje v sobě "mužské" kvality - zaměřenost, jasnost, vedení. Což je proti její "ženské" podstatě. Tato technika ale někdy velmi vyhovuje ženám, které například v práci vykonávají mnoho "mužské" aktivity - jasnost, soustředěnost, zacílenost - typ manažerka, businesswoman. Velký tah je pak pomáhá zbavit se napětí z
celodeního sebe-vedení a vedení."
Děkuji za vysvětlení, chápu tedy správně, že ženská sexualita míří opačným směrem, než mužská - muž dovnitř, a žena ven? Energeticky tedy, myslímWink
"V podstatě ano….ženská pozornost je u sexuality spontánně spíše uvnitř, a mužská venku. Muži se tímto učí prožívat
více v těle. Je pro ně přirozené být venku, pronikat někam, dívat se na něco.
Ženy mívají méně obrazů a fantazií, a prožívají více tělem a smysly. Samozřejmě to neplatí vždy a pro všechny".
David Deida
je považován za jednoho z nejpřevratnějších a nejprovokativnějších duchovních učitelů. Provokovat však nebude muže, který podvědomě cítí, že s jeho životem není něco v pořádku, je aopak člověkem, který mu přináší naději. Provokovat bude "macha" a "bábovku".
Knihy Davida Deidy byly přeloženy do více než pětadvaceti jazyků a stávají se doporučovanou literaturou na univerzitách, workshopech, mužských i ženských skupinách po celém světě. Mnoho jeho následovníků z něj cituje a základy, které David Deida položil pro mužskou transformaci a posvátné prožívání sexuality jsou až neotřesitelně silné.
Další základy najdete v posledních částech knihy v odkazech na různé mužské spolky, seminární akce pro muže a otevřené kruhy. Příjemně překvapuje, kolik jich je!
Pro zájemce uvádím oficiální stránky Davida Deidy, na kterých uvidíte, že jeho literární i pracovní činnost je obrovská - www.deida.info.
Nakladatelství Synergie se chystá mnohé jeho knihy vydat i u nás, takže se máme rozhodně na co těšit. Jedna z nich vyjde na podzim (Wild Night) a sama Cesta pravého muže se právě u tohoto nakladatelství překládá do slovenštiny, slovinštiny a maďarštiny...Doufejme, že i tam si najde své uvědomělé čtenáře!
Na konci knihy najdete seznam doporučené literatury, kde jsou i mnohé Deidovy tituly a pouhých šest knih v češtině je důkazem, že mužské téma je u nás zatím velmi zanedbáváno. Snad se blýská na lepší časy..
Děkuji Mgr. Denise Palečkové z Tantra Spa Prague, www.tantraworld.cz a k těmto tématům (konkrétně prožívání ženské rozkoše) se ještě určitě vrátíme.
Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.com
Renata