Zvu Vás soutěžit o trošku mojí novou knížku a na Noc s Andersenem

26. března 2012 v 7:47 | čajovna |  SOUTĚŽE

První vitruální Noc s Andersenem na Popelkách! A do toho soutěž o Blbouna!

Bude to možná historicky první virtuální Noc s Andersenem! Kromě více než 1050 knihoven, škol a jiných míst budou právě Popelky prvním virtuálním místem. A možná o to více zvláštním, že se bude zároveň soutěžit o knížku, na které jsem se jako autorka podílela. Pojďte soutěžit o knížku, ve které je jedním z hrdinů cosi se jménem Blboun a která mě - a kolegu - převelice bavila. Bavit se budete i Vy - a to nejen u soutěže a výherci poté u knížky, ale také páteční noc. Zvu Vás!
logoPoděkování patří paní Hanáčkové a Čapkové, které nám za organizaci Noci s Andersenem poskytly logo a příjemnou záštitu. Nebudeme ponocovat načerno, nýbrž naprosto oficiálně.

Takže se musíme snažit.

PROGRAM

Každou půlhodinu se tu objeví v novince nějaká knížka, kterou jsem objevila ve své dětské knihovničce. Některé jsou dávno zapomenuté, jiné jsou naprostá klasika.

Některé jsou tak zapomenuté, že jsem pro ně musela až do místní veřejné knihovny. Měli všechno!

A v každé takové knížce zůstala nějaká síla vzpomínky.
Úplně maličká, mlhavá, na kterou jsem si vzpomněla až když jsem knížku vzala do ruky. Nebo překvapivě silná a dlouhotrvající, ba až věčná!
Na tuhle nostalgickou cestu Vás zvu a budu ráda, když samy budete přidávat své postřehy a vzpomínat na své dětské knížky.


Ale nebudeme se v diskuzi vyhýbat ani knížkám ryze novým a rádoby moderním!

A CO ONA SLIBOVANÁ SOUTĚŽ?

Jak již některé z vás tuší, psaní pohádek je mou příjemnou kratochvílí a koncem tohoto týdne u nakladatelství Fragment vychází v pořadí třetí knížka ve spoluautorstvím s Michalem Vaněčkem. Dvě předchozí pohádkové knížky byly o kutnohorských skřítcích a ta třetí je tématicky trošku odlišná.

4632MTF.jpg

Vydáme se nikoliv do podzemí, ale do země úplně klasických pohádek, na kterých naše generace vyrostla a na které si možná v pátek vzpomenete se mnou.

Do této země nám totiž zabloudí Jeníček a Mařenka a narazí na velmi podivného průvodce - Blbouna nejapného.

A uvidíte, že v pohádkách není všechno úplně tak, jak se nám servíruje od dětství. Srandy si ti všichni užijí dost a dost, ba občas i něčeho neslušného a hlavně, kam přijdou, tam přijdou zrovna do nějakého maléru.

Byť to bude jen třeštící hlava Sněhurky nebo Smolíčkův jelen, který je zralý na mokrej hadr mezi parohy z toho, že ZAS přišli jezinky na hodinku hraní se Smolíčkem.

Nebo taková perníková Ježibába, která se do nesnází dostane hned dvakrát, ovšem když jí potom Hejkal zamkne v chaloupce, nebude vůbec příjemná ta stará paní….

Karkulka nakonec taky asi moc neznáte, předpokládám, že si o ní rozhodně nemyslíte, že je to tak rázná herdekholka, že se jí bojí i vlk?

Soutěžní otázka nemůže být jednodušší: Do jaké pohádky Blboun se svými kamarády rozhodně přijde udělat pořádek?

Pište do pondělí 2. dubna 2012 do půlnoci na redakce@popelky.cz a tři z Vás se mohou těšit!

Nápověd je tu mnoho, stejně jako správných odpovědí a kdyby to náhodou bylo málo….
...tak v pátek tu bude rozhovor s velmi vzácnými hosty - Blbounem nejapným, Jeníčkem a Mařenkou.
Tam se taky ledacos ze zákulisí dozvíte.

Tři knížky věnovalo nakladatelství Fragment.

Oficiální anotace:
Vydejte se s Jeníčkem a Mařenkou do kouzelného lesa plného pohádek. Na cestě plné dobrodružství a neuvěřitelných setkání je doprovází pták Blboun nejapný. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Není divu, protože žije už jen v pohádkové říši. Jeníčka a Mařenku provede nejznámějšími příběhy a zažijí opravdu legrační příhody. Společně potkají Karkulku, Sněhurku, Budulínka, čerta, vodníka a mnoho dalších bytostí.
Počet stran - 88, formát - 165x240 mm, váz., 259 Kč

A ještě jedno překvapení na závěr.
Pokud budou tématické noci úspěšné, mám hnedle jeden další tip. Večer ve společnsoti Poselství Bohyní…měli byste zájem?

Renata
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama