Magický herbář i zvěrokruh od Petry Neomillnerové jsou kapesní klenoty

18. ledna 2012 v 8:41 | Renata Petříčkov, www.popelky.cz |  Knížky pro ostatní

Petra Neomillnerová: Magický herbář

Petra Neomillnerová: Magický zvěrokruh

Dvě malé kapesní knížky s touto tématikou mohou vzbuzovat rozpaky. Zkrácené a upravované verze čehokoliv se totiž jen málokdy podaří. Tady se to bez výjimky PODAŘILO!
Miniaturní encyklopedie, do kterých se Petře Neomillnerové podařilo vměstnat čtivou formou nejen základy informací, ale i mnohé další, rozvětvené a pro mě třeba úplně neznámé.
Petra Neomillnerová je jednou z nejúspěšnějších autorek součastnosti, zaměřuje se zejména na žánr fantasy, ale také mimo tyto dvě vydala tři knihy o magii (kameny, runy, milostná magie).

Magický herbář
Hned v úvodu nás autorka navnadí. A to moc krásně.
Milou pozvánkou do zahrádky prosluněné, i stíhané podzimní plískanicí a hlavně nádherným povzbuzením, že KAŽDÝ z nás má intuitivní schopnost rozeznat na co která bylinka je. Schopnost tak zasunutá a tak utlačovaná, že se nám dnes ozývá jen snovou matnou vzpomínkou jako odkaz našich předků. A pokračuje vlastními bylinkovými začátky a základními informacemi o magii i léčivých účincích bylin.

A potom se rozjíždí plejáda všech možných bylinek.
Vzhledem k rosahu knížky tu nejsou všechny - pochopitelně - a to je obrovská škoda.

Z jediného důvodu - knížka je psána tak, že máte chuť si s ní sednout někam do koutku, udělat si bylinkový čaj a být vděčná za to, že existujete. Najdete tu i recepty nejen na očistné vody, kadidla, čarovná vína, ale také na čarodějnický med lásky.

No tomu neodolám a podělím se…

Čarodějnický med lásky
1 hrnek světlého medu, 2 zlomené tyčinky skořice, 1 lžička celého hřebíčku, 1 kousíček zázvorového cukru, 2,5 cm kousek sušené citronové kůry, 2,5 cm kousek vanilkového lusku, 1 špetka mletého kardamonu, 2 růžové svíčky, 1 sklenice s uzávěrem.

Všechny bylinky a med posilte svým magickým záměrem. Dejte bylinky do sklenice s uzávěrem, přidejte med a protřepávejte, dokud se všechny bylinky nenamočí. Uzavřete a dejte sklenici na oltář mezi dvě růžové svíčky. Rozsviťte je a nechte shořet. Med nechte 3 týdny uležet na tmavém místě. Malé porce přidávejte do jídla a
teplých nápojů k podpoře příjemných pocitů a lásky.


3525YmE.jpg

Obě knížky k sobě náramně ladí
Sice mi není styl čarování s bylinkami zas až tak blízký, ale přesto tuhle knížku odkládám do knihovničky s tím, že budu-li chtít pohladit na duši, zalistuju v ní. Kdekoliv…

Magický zvěrokruh

Tak na tuhle knížku jsem se těšila a otevřela jako první. Nezklamala, nadchla! Na velmi omezeném prostoru tu autorka dokázala velice čtivě shrnout základní charakteristiky znamení a dokonce přidat i to, co může překvapit, nebo to, co jsem ještě o nich nevěděla. Nejsou to žádné zkrácené opisy z jiných tlustých a obsáhlých knih, ale je v tom autorka sama. Její osobnost, její cítění.

V první části knížky vám představí úlohu jednotlivých planet, tu základní, třeba Venuše jako planeta lásky, smyslnosti a pozemských potěšení, Pluto naopak planetou strachu a smrti, ale kupodivu také oplození. Nebo Neptunova touha po romantických dálkách, inspirace, tvůrčí princip, ale také skony k sebedestrukci.

Petra Neomillnerová začíná netradičně Kozorohem, hned se dozvídáme proč. Bere to od ledna, a navíc… sama je Kozoroh. A protože na ní charakteristiky nikdy moc neseděly, dívá se nejen na Kozoroha (ale i na jiná znamení) poněkud netradiční optikou!

To bych považovala za velký klad této knížečky, protože v ní najdete milou a příjemnou formou podány osobnostní rysy jednotlivých astrologických znamení. Jak se chovají v milostném životě, v posteli a koho k sobě přitahují, s kým to naopak klapat nebude? Jací jsou v práci, jaké jsou jako malé dětičky a které kameny k nim patří? A jakými dárky jim uděláte radost? Tak tohle vše najdete právě v Magickém zvěrokruhu.

Tyto dvě knížky jsou maličkými, leč svým obsahem velkými…

Bylo mi opravdu velkou ctí…a velkým potěšením na té nejjednodušší lidské, člověčí a ženské úrovni.

3526ZWN.jpg

Příjemně je knížka zpracovaná i graficky. Jednoduše, vkusně a elegantně. Budí důvěru.

Vydalo nakladatelství Epocha, 2011, www.epocha.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PriceNettie35 PriceNettie35 | E-mail | Web | 24. června 2012 v 18:10 | Reagovat

According to my own analysis, millions of people all over the world get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> at various creditors. Thence, there is good chances to get a commercial loan in all countries.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama