Listopad 2011

Marseilleský tarot zaujme sběratele a staromilce

30. listopadu 2011 v 0:49 | www.popelky.cz, Renata Petříčková |  Taroty on-line

Tarotový skvost, který určitě stojí za to, pokud máte úchylku sbírat tarotové karty v sadách. Je to určitě
slušivý a v podstatě nekýčovitý kus do vaší stáje. A to se nedá říci o všech sadách, dlužno říci. Ovšem pokud hledáte taroty pro praktické využití, pro každodenní výklady, pak ho moc nedoporučuji. Na dívání a všelijaké tarotové laskominy je však velmi zajímavou pochoutkou...
Bylo trochu šetřeno papírem a karty jsou dle mého názoru poněkud slabé, než by jim slušelo. A než by jim bylo potřeba pro každodenní meditování, práci a prohlížení.

Jinak krabička je úžasně zpracovaná, je to jako otvírat bábušku. Jedna krása stíhá druhou a ta stihne ještě třetí.

marseiileský tarot

Je to dvacet jedna kusů velké arkány.

Autorem je Jindra Čapek (1953) a patří mezi špičkové středoevropské výtvarníky, který si svůj věhlas zaslouží i
v dalších částech světa. Jeho knihy vyšly ve 14 jazycích a získala mnohá ocenění. Studoval a učil se například
v curyšské Škole uměleckých řemesel a Akademii v Karlsruhe.

Jeho práce štětcem je velmi precizní a delikátní, jeho kresby skrývají velmi osobitá sdělení a jsou působivé. Jeho styl je přirovnáván až k umění kreslit miniatury a vystavuje svá díla všude po světě (Madrid, Benátky, New
York, Tokio, Boston). Ilustroval mnoho knih, z nichž za zmínku stojí soubor pohádek ve 24 svazcích obsahující 1300 pohádek z celého světa a nové vydání Pohádek tisíce a jedné noci.

Se vší obrovskou úctou k autorovi si tyto karty nejen pro ten praktický důvod, řadím sama pro sebe mezi ty
sběratelské. Jejich styl totiž není tak úplně můj styl. Jsou zajímavé na dívání, jsou zajímavé na porovnávání a na hledání symbolů, které na jiných kartách nenajdete.

1849Zjl.jpg

Jejich obrázky evokují atmosféru pouti, věštců a cikánek v barevných šatech, tance a kejklířů... Smrt je děsivá množství posekaných údů, nohy, zvláště ten průřez nohou je anatomický... ruce, kosti. Brr! Poustevník má v očích tak unavený výraz! Jde vstříc čemusi se svou malou lucernou... A na závěr karta Síly, která dle mého názoru až příliš násilně demonstruje sílu rozevíranou tlamou lva. Sady, ve kterých dáma se lvem lva hladí či se o sebe lísají, možná lépe vystihuje její archetyp.

Svým způsobem mi připomínají cikánské, které také moc nemusím pro jejich nepříjemné a nepřirozené obrázky. A tak trochu Alenku v říši divů kartou Kolo osudu, kde se točí mimo jiné zajíc v sukni a žabíma nohama… Svým způsobem mi připomínají orloj - nevím proč. A to jako nic proti orloji Smile, ovšem tohle patrně nikdy nebudou karty, které se mnou souzní. Jsem jiná než ony.


Jsou lehce nažloutlé, béžové, takže už od novoty budí dojem příjemné staroby a historie. Možná, když už, tak si jejich zadní strany zasloužili víc, než jen obyčejné grafické zpracování, ale i přídavek něčeho kudrnatého, lidskou rukou kresleného. Karta Věž je ale docela krásná, přiměřeně barevná a akční na rozdíl od Smrti, kde ten belhající se kostlivec není vůbec nic, co by ve mně evokovalo skutečný význam karty.


d

Autorka textu v přiložené knize je Vlasta Dušková (1957) a pracuje jako laborantka v oblasti vodohospodářství. Ve volném čase se věnuje literární tvorbě a do roku 2010 publikovala pod pseudonymem Alžběta Lída Tichá a nyní vydává knihy již pod svým pravým jménem. Věnuje se poezii a je členkou Jihočeského klubu Obce spisovatelů. Její próza je také převedena do rozhlasových her a vychází i v časopisech.

Způsob, jakým zpracovala text nikterak nevybočuje. Sice se nám v úvodu vyznává z touhy napsat zveršovanou
tarotovou knížku, ale verše najde jen na začátku. Jsou příjemné a hezky uvádí každou kartu.

Třeba tenhle, uvádějící již zmiňovanou Věž…

"Převeliká přetěžká svými zdmi
Přetěžká svými okovy
Převeliká přetěžká tě spoutá
Spoutá ti ruce nohy když střemhlav do
tmy padáš
I kámen mocně k zemi přibližuje
A pád se mění v pole popela
Kde v troskách zraje
Tvé příští já…"
Trefné, krásné… leč absence čárek a teček mě u některých karet poněkud znervózňuje. U většiny karet je to už v pořádku, tady asi řádil šotek.
Další významy však už nevybočujíz průměru a text je zaměřený spíše na odkazy a strohou symboliku z dřívějších knih. Rozebírá také číslo karty numerologicky, dále písmeno karty (hieroglyf) a z vícero aspektů také astrologii karty.
Vydalo nakladatelství Euromedia (Knižní klub), 2011, www.euromedia.cz
K dostání u všech dobrých knihkupců nebo na www.ebux.cz
Třetí soutěžní příspěvek: Rozplývající se láska od Sinead O Connor

29. listopadu 2011 v 8:08 | čajovna |  SOUTĚŽE
Co si dáme dneska? Třeba Lenčin kousek, ke kterému napsala jednoduše a krásně...

tak tuhle písničku poslouchám každé vánoce, přestože není "vánoční", ale je "moje" :-) a v téhle verzi je nejhezčí.

já nemám slov, Lenko...
netřeba vůbec nic říkat, jen se rozplývat...
Možná v ní nezní rolničky, ale.... no... nedostávají se mi slova.

Děkuju velmi, tuhle verzi jsem neznala a přikovala mě...

Druhý soutěžní příspěvek: Tichá, pomalá a zasněžená noc Karla Gotta

28. listopadu 2011 v 20:20 | čajovna |  SOUTĚŽE
Já jsem fanoušek Karla Gotta a ten o vánocích nazpíval tolik obrovské množství písní. Tichá noc určitě patří k vánocům , ale tohle provedení mě fakt dostalo. Chtěla bych se v takovém dubeňáčku brouzdat závějemi mezi domečky s Kájou.....:-))
Tento klip mě vždy uvede do naprosté pohodičky a vánoční atmosféry...
... píše Květa, která písničku poslala...
Květo, nemám slov... Loni jsem tuhle písničku taky náhodně objevila a to "se Sovětským svazem na věčné časy" mi tady ale vůůůůbec nevadilo. V kraji Mrazíka český Karel. Proč ne?
Mě se to líbí, hlavně ty chaloupky kolem, tam se hezky zakutat se svíčkou a dívat se na tu nádheru kolem...ááách...
děkuju za příspěvek!

První soutěžní příspěvěk: Šárčiny... Last Christmas... nostalgie i pro mě

28. listopadu 2011 v 7:58 | čajovna |  SOUTĚŽE
Protože včera začal ADVENT, popřeji Vám i já s jednodenním zpožděním krásné čtyři týdny čekání, pokory a lásky...

a zahahuji velký Domácí čajovnový koncert plný vánočních melodií...

Třešničkou na dortíku pak bude vyhlášení dvou z Vás, které dostanou smyslné Vánoce s Nigellou Mrkající

Takže jako první svůj příspěvek poslala Šárka...

Wham! a Last Christmas... Šárko, sice píšeš, že je to tuctovka, ale NENÍ!!!!! I já v ní mám schovány vzpomínky, ještě hodně dětinské a spojené s Beverly Hills 90210 a tajnou touhou, že třeba se mi taky někdy stane něco podobného a někdo mě bude milovat. A že třeba někdy zažiju na horách ty Last Christmas...i kdyby měly být The Last...
Nezažila...
ale to neva, v téhle písničce vzpomínky a pocity žijí stále.

Šári, děkuju!!!!


Mikulášský vlak Praha

24. listopadu 2011 v 21:18 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
MIKULÁŠSKÉ JÍZDY V PRAZE

České Dráhy, a.s. ve spolupráci s DDM Prahy 5 připravily pro malé i velké zájemce tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem, které se v roce 2011 uskuteční v sobotu a v neděli 3. a 4. prosince. Parní vlak bude vždy po oba dny vyjíždět z nádraží Praha Braník a projede postupně několik tras po pražských tratích.
Na sobotu je připravena i večerní jízda noční osvětlenou Prahou po "Pražském semmeringu" zakončená v Braníku ohňostrojem. V parních vlacích bude procházet MIKULÁŠ se svoji družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek. Pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.
V čele parního vlaku vyjede parní lokomotiva řady 475.179 (Šlechtična), která poveze historickou soupravu sestavenou z vozů 2. a 3. třídy včetně bufetového vozu ve kterém můžete získat i pamětní list a příležitostné razítko.
Jízdné pro dospělé osoby je v sobotu stanoveno na 180,- Kč. V neděli pak na 160,- Kč. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za poloviční cenu. Místenka je v hodnotě 20,- Kč. Děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení (místenku).
Předprodej jízdenek s místenek bude zajištěn od 7.listopadu na Masarykově nádraží (tel.: 972 246 161) nebo nádraží Praha Braník (tel.: 725 859 426) a to denně od 8.00 do 18.00 hod. Další informace Vám rádi poskytneme na e-mailu: pavlikp@szdc.cz. Plakát bude zveřejněn na internetové adrese: parnijizdy.ic.cz
Já myslím, že docela dobrý nápad, že?

O tenhle rozhovor s Renatou Štulcovou se ráda podělím... potěšte si taky duši...

23. listopadu 2011 v 9:51 | www.popelky.cz, Renata Petříčková |  Domov

Rafaelova škola jako pohlazení ženské éterické duši

Je to vlastně knížka pro děti. Snad pro holčičky. Ale nese v sobě tak silné duchovní poselství, že jsem se v její éterické energii ráda ohřívala i já. Vracela se do dívčího věku a nacházela v sobě vílu. A z nějakého záhadného důvodu i můj šestiletý syn. K psaní recenze jsem si přizvala i samotnou autorku,
Renata Štulcová je milá a příjemná a ráda mi odpověděla na mé otázky k této určitě podivuhodné a obdivuhodné knížce.
2428NmQ.jpgRafaelova škola má širokou fanouškovskou základnu na blogu rafaelovaskola.blog.cz a já vím, že ještě před samotným knižním vydáním jednotlivé díly těšily právě na blogu své čtenáře. Bylo těžké přesvědčit
nakladatele, že Rafaelova škola je hodna knižního vydání?
"První nápad na Rafaelovu školu jsem dostala v době, kdy jsem psala knihu Růže a krokvice. Toužila jsem napsat romantickou dívčí knihu, která bude vyprávět nejen příběh hlavní hrdinky, ale zároveň bude čtenáře provádět přírodou a její ochranou, duchovnem a bylinkářstvím. Říkala jsem si, že hlavním dějištěm knihy se stane škola (jsem učitelka, školu znám velmi dobře), přemýšlela jsem, jak takovou školu ozvláštnit. Nakonec mě napadlo "vybudovat" školu pro elementární bytosti, které žijí mezi lidmi.
Po Růži a krokvici jsem psala Mojmíra a rozvíjela nápad na Rafaelovu školu. Jenomže - když jsem námět nabídla prvním nakladatelstvím, nevěřila jsem vlastním očím a uším. Prostě - v době upírů, vlkodlaků a padlých andělů se nakladatelům nechtělo do knihy, v které se to hemží dnešní mládeží, vílami, fauny, kentaury, nymfami a dalšími bytostmi. Začala jsem tedy psát knihu veřejně na blog, abych ukázala, že si své čtenáře získá, že dokáže přinést lidem radost. A nakonec se na mě i knihu usmálo štěstí a nakladatelství Mladá fronta se rozhodlo ji vydat knižně."


Určitě je dobře, že se tak nakonec stalo, protože knížka má dle mých pocitů několikero nosných
bodů, které rozhodně nejsou samozřejmostí.
AMOSFÉRA - Renata úžasně vystihla atmosféru prvního školního dne na internátní škole. Na škole, která vlastně existuje někde u nás, v Čechách (a kdoví, třeba opravdu existuje?), na škole, kde studují osmileté gymnázium dívky a chlapci, jež jsou z určité části elementály. Zde se postupně etamorfují a procházejí jednotlivými ročníky v různých podobách a učí se různým stupňům duchovní moudrosti. Atmosféra školy je vykreslena dokonale, tady hraje určitě velkou roli to, že sama Renata Štulcová je učitelka a tak využila svých zkušeností naprosto bravurně. Sama bych se do takové školy těšila, i na ten náročný první den, kdy nevíte, kde jste a pomalu ani čí jste. Znovu jsem okusila chuť se učit, nový ročník, nové předměty, nové učebnice… Úžasně je tu propracovaná organizace koly, spojena s obecně známými fakty ze života elementálů (víly, dryády, nágy, funkce drahých kamenů….bylin… to vše se naprosto shoduje s tím, co si dnes můžete přečíst v moudrých knihách). Renata nádherně vystihuje červenání čerstvě zamilované Mariny, hlavní hrdinky a také se umí vcítit do chlapeckého elementu, žáka Tomáše Buližníka, který dotváří celou skupinku, se kterou budete školou procházet.
POPISY JEDNOTLIVÝCH SCÉN - měsíční světlo, pocity víl při záři Měsíce, štědrovečerní atmosféra, kdy Marina ze svého pokojíčku pozná zasněžené tajemství dryád a částečně i své maminky. Ta je totiž důležitou součástí celé knížky, záhadné zmizení její maminky, když byl Marině jeden rok. Nechtěla jsem příliš prozrazovat z obsahu knížky a vlastně ani nemusím. Je tak něžná, čtivá a hluboká, že by to byl snad i hřích.

2429Yzg.jpg
Tak Vás nechám samotné, nechť poznáte tajemství poněkud svérázných pedagogů na Rafaelově
škole, jejich lákavé učební předměty, rituály školy a pokud jste nikdy nebyli na internátě, pak i takové jednoduchosti, jak to tam chodí…
Zajímalo by mne, jak dlouho už autorka žije ve společnosti Rafaelovy školy? Vím, že je připraveno několik dalších dílů…
"Když to sečtu, tak ve společnosti hrdinů Rafaelovy školy žiju čtyři roky. Během nich jsem však
stihla napsat další dvě knihy: Mojmíra a Strážce sedmi divů světa (tato kniha vyšla zatím pouze v Rusku). Rafaelovu školu mám naplánovanou jako oktalogii, tedy osmidílný knižní seriál. První kniha začíná vstupem Mariny Fialkové do osmiletého gymnázia a každý další rok bude zachycen v jedné knize. Nyní jsem se ve psaní dostala do poloviny třetí knihy, hrdinka studuje v tercii (osmé třídě).
Musím přiznat, že ve společnosti Rafaelovy školy se mi žije dobře. Komu by se nežilo dobře v přírodě, mezi vílami, elfy, léčiteli, ve škole, kde se kromě obvyklých předmětů učí i pro nás lidi neobvyklé - třeba
takové vysazování vílích zahrad, nebo tvorba pytlíčků lásky."
To je přesně to, co mě na knížce lákalo a ohřívalo mi duši… ale vrátím se k začátku Tvé odpovědi. Jak se proboha stane, že české autorce vyjde knížka "prozatím jen v Rusku?"

"Musím přiznat, že mě samotnou by ani náhodou nenapadlo, že mi vyjde kniha v zahraničí, a to dokonce v Rusku, kde mají obrovský knižní trh. Stalo se to tak, že mě kontaktovalo české nakladatelství, které vyrábí knihy převážně do ciziny.
Zadání bylo napsat napínavý příběh, který čtenáře provede po divech světa. Tudíž zčásti to měla být zábava a zčásti naučná historická publikace.
A tak jsem vymyslela Strážce sedmi divů světa - příběh čtrnáctiletého Pierra, potomka slavného hampolliona, který rozluštil hieroglyfy. Tento mladý Pierre, egyptská kamarádka a jejich otcové egyptologové se vydávají pátrat po tajemství, které spojuje sedm divů světa.
Kniha je bohatě ilustrovaná, doplněná interaktivními úkoly a tarotovými kartami a zatím vyšla v Rusku, je v prodeji i ostatních státech bývalého Sovětského svazu. Moc si přeju, aby mohla někdy vyjít i u nás. Vše záleží jen a jen na penězích, protože taková interaktivní kniha je drahá pro tisk a její cena je vyšší než
cena běžné beletrie."
Synův postřeh: se synem jsme zatím za polovinou, ale na otázku, co se mu nejvíce líbilo, pravil, proces líhnutí, kdy se z obyčejné holčičky stane víla. Tedy, první metamorfóza. Zvláštní, na šestiletého chlapce...
Měla jsem při čtení často dojem, že jsem elementál, třeba takové bolesti zad, pocit, že sem nepatřím, pocit těžkosti bytí a žití… Je tohle informace, která nějakým způsobem vyšla z Tebe samotné? Máš třeba
taky pocit, že jsi elementál?
"Celý život žiju na hranici města a přírody, přímo v posledním domě už obklopeném přírodou.
Teprve jako dospělá jsem si uvědomila, jaké mám vlastně štěstí. Sebe bych popsala jako takového elementála, který je pevně zakotven v lidském těle. Zajímá mě technika, neutíkám před velkoměsty, ale přednost dávám přírodě, lidem a duchovnu. Zamýšlela jsem už v životě nad mnoha otázkami, a to, co do knihy píšu, píšu ze sebe. Jak se dozvídám z ohlasů na knihu, nejsou to jen moje postřehy, ale mnoho čtenářů přemýšlí podobně, má podobné zážitky."

Pokud vím, tak sama jsi "posedlá bylinkami", zajímáš se o ezoteriku, karty sice nevykládáš, ale sbíráš je a přemýšlím nad nimi… Tady je hodně žen, které tuto zálibu "sdílí" a tak mě napadá dotaz - které
z těch všech karet, které vlastníš, Ti jsou nejbližší?
"Karty mě fascinovaly odmalička. Ale, jak už jsem i jinde prozradila, nevykládám si je, pouze je sbírám a přemýšlím nad nimi. Uvědomila jsem si, že není nutné, aby se lidé pokoušeli si je vykládat, stačí se jimi probírat a přemýšlet. Karty mohoulidem pomoci se v sobě vyznat. Moje nejoblíbenější karty jsou Tarot Magie druidů, když jsem ten balíček, spíš pořádný balík držela poprvé v ruce a prohlížela si karty, měla jsem pocit, že byly namalovány přímo pro mě."


Tak tyhle neznám, ale určitě se na ně ráda podívám..Ono to spojení světů se mimořádně podařilo…
SPOJENÍ HMOTNÉHO SVĚTA A SVĚTA ELEMENTÁLŮ.
Dozvídáme se jemné informace pronikající ze světa elementálů do toho našeho, například funkce bylinkových polštářů právě pro elementály uvězněné v lidských tělech, bylinkové polštářky nám mohou pomoci regenerovat v noci při spánku na té vyšší, energetické úrovni…
Používáš sama nějaký polštářek? Či jak ze sebe setřásáš únavu a stres?
"Kdysi jsem k Vánocům dostala polštářek vonící mátou, mou oblíbenou bylinkou. Zaujalo mě, že se takové věci vyrábějí. Přišlo mi to jako vynikající nápad. Jenže co člověk, to jiná oblíbená chuť či vůně, někdo si zase musí dát pozor na alergie vůči některým bylinám, tak jsem si říkala, že by nebylo špatné, kdyby se směsi do takových polštářků míchaly pro každého na zakázku. Kdyby se zákazník prošel po obchodě, přivoněl k bylinám, pověděl bylinkářce o svých trápeních a ona by mu směs do polštářku smíchala a přidala by navíc vhodné kameny.
Polštářek mám stále, na únavu a stress jsou dobré i slabé bylinné čaje, a pro mě hlavně dostatek
tekutin. S vodou cítím, jak se odplavují všechny nečistoty a jak nabývám sílu. Podstatný pro mě též byl okamžik, když jsem si konečně uvědomila, že nejdůležitější je dostatek spánku, že existují věci, které nemusím udělat hned.
Navíc jsem za ta léta na vlastní kůži zažila, že pokud nejde o život, nejde o nic. Otřepaná fráze, ale dojde k ní postupně určitě každý."
Styl psaní chvílemi připomíná starobylý, krásný styl, při kterém máte chuť vzít za ruku svou babičku a říct - babi, pojď, budu ti číst, to se ti bude líbit…
Moc krásný napsala hlavní hrdinka Marina dopis planetě Zemi a vymyslela nádherný a smysluplný projekt pro očistu naší planety. Najdete tu také "v praxi" zákon zhmotňování a zákon přitažlivosti.
1093MGI.jpg
NÁDHERNÁ ČTIVOST, NEPŘEDVÍDATELNOST. Spletitý příběh má jednu obrovskou výhodu - je
naprosto nepředvídatelný. Nedokážete předjímat, co bude za jednu stránku, natož za deset.


Je velká škoda, že nakladatel nakonec nedal na předsádku mapu zahrady a plán školy, to je úžasná věc, která tvoří další rozměr knihy - můžeme se dívat a nechat opticky příběh ožít… pro zájemce je tento plán alespoň na již zmiňovaném blogu.
S Marinou příběh opouštíme ve chvíli, kdy u ní probíhá druhá metamorfóza a v náručí své matky se mění do podoby hadího vejce…
Reni, můžeš nám prozradit, alespoň trošičku….? Co bude s Marinou dál?
"Kniha je detektivní, takže prozradím opravdu jen kousíček, abych čtenářům nezkazila zážitek. V druhém dílu Marina vstoupí do sekundy v podobě nágy. V naší republice si málokdo dokáže představit, jak nágy vypadají. Přitom nágu Meluzínu zná téměř každý. A právě s Meluzínou, která je mimochodem Marininou nevlastní sestrou, se v druhém díle potkáme. Marina bude pátrat po kletbě, která ničí štěstí její rodiny, bude se snažit pomoci i Meluzíně. Zároveň bude studovat se svými jedenácti spolužáky, s nimiž začíná mávat puberta. Jak to vše dopadne, neprozradím."
Je mi to jasné a tak právě proto přeji moc úspěchů na bitevním knižní poli, Rafaelově škole mnoho dalších dílů a velmi děkuji za rozhovor. A vlastně i za Rafaelovu školu, přišla mi vhod...
Vydalo nakladatelství Mladá Fronta, 2011, www.mf.cz
Renata

REPORTÁŽ: Výstava hebkých kožíšků potěšila aneb z mezinárodní výstavy koček...

21. listopadu 2011 v 9:25 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Zvířata

REPORTÁŽ: Výstava hebkých kožíšků potěšila aneb z mezinárodní výstavy koček...

Podělím se s Vámi o hebce kožíškové dojmy z pardubické Mezinárodní výstavy koček. Vlastně se mi tu splnil i jeden moc starý, téměř zapomenutý sen… poprvé v životě jsem v rukou držela můj kočičí idol - siamskou kočku. Ovšem těch společnic pro královnu Kleopatru tu bylo o poznání více... Ale vezměme to popořádku.


Ve dnech 19. a 20. 11.2011 se v sokolovně Na Olšinkách v Pardubicích jako tradičně konala mezinárodní výstava koček - zde navíc i jako memoriál Dagmar Winklerové.
Mluvčí a koordinátor celé akce Mgr. Zbyněk Přibyl mi potvrdil můj dojem z let minulých. Tato výstava mívá výtečnou návštěvnost, každý z těchto dnů sem zavítá
3-4.000 návštěníků, což je na malé Pardubice skvělý výsledek. V sobotu o nejrůznější tituly a získání chovnosti
soutěžilo na 280 koček, na neděli bylo hlášeno zhruba 205 koček.
Dopoledne probíhá oceňování a odpoledne jsou potom ti nejlepší nominováni do BIS (Best in show), což je titul pro Nejlepší zvíře výstavy. Kočka vhodná k chovu musí absolvovat alespoň jednu výstavu úspěšně (pak získá chovnost na dva roky), pokud si však odnese titul šampiona, má chovnost doživotní…
Jsou tu letos nějaké rarity? Ptám se koordinátora Mgr. Zbyňka Přibyla a sledujeme přitom z příjemného nadhledu ochozu.
"Ano, jsou. Zajímavé je plemeno devon rex, to jsou kudrnaté kočky se zvláštní strukturou srsti, pak jsou tady sphynxové, kočky "nahaté"… anebo bengálské kočky, což jsou kočky, které mají exotický divoký vzhled a jsou trochu plašší povahy. Nebo ocicat…další velmi "přírodně" vyhlížející plemeno."
A poté se společně díváme právě na plemeno sphynx…
Helena Blažková mi vysvětlila rozdíl mezi dvěmi "nahatými" plemeny a sice donským a kanadským sphynxem, rozdíl je mezi genetickými předpoklady k bezsrstosti a v tvaru očí, hlavy a stavbě těla.
Na rozdíl od nahatých psů se kočky mazat speciálními krémy nejen nemusí, ale dokonce nesmí. To jen, kdyby Vám v hlavě, stejně jako mě v té chvíli, vytanul jakýsi pořad z Ptáka Loskutáka nebo tak podobně...
2404YTg.jpg
Jsou teploučtí nejen svou neuvěřitelně hebkou sametovou kůží, ale i svýma očima. Cena takové kočičky není závratně vysoká - v porovnání s dalšími plemeny - na "mazlíčka" jí pořídíte za 10.000,-Kč. Na chov je pak cena samozřejmě vyšší, a Helena Blažková říká, že oni svou první kočku k chovu pořídili za 1.000,-Euro.
Velmi záslužné místo na těchto výstavách mají útulky pro kočky, které se zde prezentují a nabízí své chovance k umístění. Dnes tu byl útulek OS Podbrdsko a Depozitum Přelouč.
Paní Zdeňka Radošová z Kočičího depozita Přelouč prozradila, že koček mívá doma standartně tak 30-40 a jsou nabízeny k adopci skrze jejich web. Nemocným nalezeným kočkám zajistí léčbu, zdravým očkování, dospělým pak i kastraci. Můžete u ní hebké tlapky i virtuálně adopotovat.
I když… řekněme si to popravdě, není nad to mít je opravdu doma. Depozitum není útulek, kočky tu jsou členy domácnosti paní Radošové a její muž Jaroslav Radoš se usmívá s poznámkou, že jsou to také ony, kdo jim vládne a milostivě jim dovolí s nimi sdílet domácnost.
2426ZDN.jpg
Tyhle jste si mohli odnést hned... a zadarmo. Právě z depozita.
2427Yzl.jpg
Výstava je smrští chlupatých i méně chlupatých koček a lidí velká tlačenice.


2405NDU.jpg
Tohle je úplně nové plemeno vzniklé jako forma sibiřské kočky. Jmenuje se Neva masquarade a Linda Ilievová z chovatelské stanice White Witch CZ mi dovolila si tuhle krásku i pohladit. Heboučká…
Ovšem u jedné chovatelky se zastavit musím.Tohle je totiž moje krevní skupina - a to ještě netuším, co přijde za chvíli - a navíc téhle úžasné barvě nemůžu odolat.
Habešská kočka! Krása snad pocházející z Orientu? Kdoví… ani vědci se nemůžou shodnout. Ale jim ten spor ráda nechám, pro mě tahle krása nádherou ležící u nohou egyptských královen.


2406Njd.jpg
Nádherně spí…
Snad to dožene, když jsem jí vyrušila foťákem. Paní Anna Pfeiferová z Prahy z chovatelské stanice Soniso Bohemia CZ mi tuhle kočičku velmi ochotně ukázala a popovídala. Jsou nesmírně mazlivé, přítulné a mají milou povahu. U nás jsou poměrně vzácné, za rok se v České republice narodí ani ne 50 habešanek a chovných kocourů je minimum. Ceny těchto koček se
pohybují od 8.000,-Kč u kocoura, po 10-15.000,-Kč u koček.


2407ODh.jpg

Tahle kráska dokonce s neskutečnou vervou ráda aportuje. No není krásná?
Zastavila jsem se také u perských koček a na malý moment viděla výstavu z perspektivy samotných vystavovatelů. Šrumec tak nebyl o nic menší…
Michaela Kašparová z chovatelské stanice Lumínia CZ právě pro předvádění připravovala svého kocoura. Mazlíček už od pohledu. Péče o srst zabere čas, ale paní Kašparová se usmívá, že tak hrozné to není a že to dělá s láskou. A to je hlavní…Mimochodem, kočičí pudr vážně krásně voní! Wink


2408MTQ.jpg
I přes jeho impozantní velikost jde stále ještě o koťátkoLaughing

2409NTh.jpg
Věřím tomu, že takovej mazel si umí omotat paničku kolem prstu...Vlastně...kolem ctěného drápku.
Ale Anně Bendové z Brna nešlo odolat. Siamka v jejím náručí byla pro mě jako magnet, jako zjevení, které jsem spatřila po letech bezvýhradné touhy a hltání obrázků v časopisech.
2410Nzg.jpg
Nepřijela z Egypta, ale z Brna...
2411OTg.jpgKdysi jsem siamku zavrhla pro její povahovou náročnost, na kterou jsem si kvůli pracovnímu vytížení netroufala. Ale…v následujících minutách ve mně začala tahle kráska notně hlodat.
Anna Bendová z chovatelské stanice Achýba Kočkodan CZ říká, že siamky nejsou primárně hodně mazlivé plemeno, ale že si moc dobře vybrala a téměř dva roky čekala, než se dočkala koťátka od mazlivé a osvědčené kočky.
Tenkrát pro ni jela z Brna až do Hradce Králové. Vyplatilo se. Kdykoliv se jí dotknete, chce se mazlit…a spí zásadně pod peřinou. V létě i v zimě.
Chovnou siamku pořídíte zhruba za 12.000,-Kč, na
mazlíčka (tedy dáte vykastrovat a dál nemnožíte) za 8.000,-Kč.


Tahle chvilka mi za to stála...Wink jelikož naše kočičí dáma je jako chlupatý medvídek, přišla mi elegantní siamka příliš křehká a zranitelná.
Vůbec - říká mi Anna Bendová - jsou ohebné a pružné, jako z gumy. I občasné nakopnutí omylem přestojí jen tak mimochodem. Jo, to známe, když to na kočku přijde, máte jí všude.
Siamky nemňoukají, ony mluví… dlouze, stále, vytrvale a velmi moudře. I takhle krasavice povídala…krááásně! Wink
Ovšem s paní Magdou Bendovou z chovatelské stanice Dasty Cherracat CZ, která tu byla hned vedle s britským kocourem jsme se shodly, že ti mazliví nejsou (nebo jen, když chtějí)…

2412MjU.jpg
A mazlivý není ani tenhle krasavec. Ovšem, nutno mu připsat prvenství, úžasná fotka s ním se mi povedla napoprvé. Fotogenický pán, co říkáte? Být kočka, tam tomuhle pohledu asi neodolám..
Britky (zejména pak v kdysi populární modré variantě) patří k těm běžnějším plemenům a jejich ceny pro statut "mazlíčka" se pohybují od 4 do 5.000,-Kč, chovné kočky pak jsou v cenách od 10.000,-Kč výše a záleží na kvalitě rodičů.
Chovatelská stanice Nelly Ness CZ zaujala úžasnými mainskými kočkami. Jana a Adéla Justovy mají kočky ověnčené mnoha výstavními úspěchy.
2413YmQ.jpg

2414Zjd.jpg
Tohle je třeba pouhé 4 měsíční koťátko na své úplně první výstavě…
Nabídce vidět tuhle kočku v životní a dospělé velikosti jsem neodolala...A tohle je dospělý kocour. Jeho tlapa mi připomínala tlapu tygra. Měla jsem jí přes půl dlaně. A jeho "tygří" obličej až vzbuzoval obavu, že vás jedním kousnutím sežere…

2415OGE.jpg
Ovšem obavy jsou liché. Mainky mají prý suprovou povahu, jsou pohodové a milují kontakt se svým člověkem. Snáší se skvěle s dětmi i psy… Paní Justová s láskou vypráví o tom, jak jí vítají na schodech, když přichází z práce. Nejsou hlučné, téměř nemňoukají, jen příjemně "vrkají"…
Tak to je trochu opak od siamek, které patří mezi nejupovídanější plemena vůbec.
U mainských mývalých koček je důležitá kvalitní výživa od samého začátku života a samozřejmě veterinární péče a očkování. Mainku pořídíte v cenách od 10.000,-Kč v závislosti na kvalitě rodičů.

Tahle reportáž by mohla být nekonečná… ale tak je alespoň důvod těšit se na tu příští!

P.S.: Po příchodu domů naší kočičku nejvíce zajímaly moje ruce a vizitky. Prostě vůně koček se nezapřela...
P.P.S: S nesmělým dotazem, jestli by nechtěla siamskou kolegyni jsem nepochodila... prý ne. No nic..
2416Mjh.jpg
Renata

Opustili nás šnečci....

18. listopadu 2011 v 21:14 | čajovna |  Zvířata
Protože tady o nich často byla řeč, sluší se sdělit, že už nejsou.
Opustili nás pár dní po sobě, po dlouhém, téměř půlročním spánku, dvojím nakladení vajíček a dojmu, že chtějí věčně zimovat. Achatiny umřely tiše, ve svém domově a snad jim je ve šnečím nebi krásně...

ZamračenýPlačící
Byli jsme rádi, že jsme Vás měli...
Tady malá vzpomínka na loňské vánoce...


kluci, kluci, byli jste hezcí, slizcí a měli jsme vás rádi...

vaše první dny...

i první zranění jste zdárně a zázračně přežili....

loškošní dlobečkové jste byli...

když jste v krabici po salátu se salátem přicestovali poštou...

kéž je Vám už hezky, afričtí krasavci....

Knížka Moc na Vaší literatuře

18. listopadu 2011 v 10:16 | Renata Petříčková, Vaseliteratura.cz |  Knížky pro ostatní

HOdně zajímavá knížka, přečtěte si recenzi, kterou jsem udělala pro web Vaše literatura...

Rhonda Byrne: Moc

TiskEmail
1670

Autor: Renata Petříčková
Čtvrtek, 17 Listopad 2011 00:00
absSíla našeho podvědomí a myšlenek je obrovská. Právě to tvrdí Rhoda Byrne, která vlastně vždy byla úspěšnou producentkou a spisovatelkou. Pak se ovšem vlivem několika životních okolností ocitla téměř na dně. A rozhodla se s tím něco udělat. Využila svého podvědomí a začala smýšlet s láskou.


knihaPodle její knihy Moc k úspěchu stačí, když jste "pozitivní" pouhých 51 % svého denního času. Pokud myšlenky nejdou, jak by měly, dovoleny jsou drobné pomůcky, obklopení se lidmi, které máte rádi, věcmi, vzpomínkami, drobná i větší rozmazlování (masáže, nákupy…) a hlavně drobné lidské dobrosti, třeba pouhý úsměv na ulici má obrovskou moc.

Tajemstvím to začalo

Rhonda Byrne natočila film Tajemství, který shlédlo několik milionů diváků. Stejnojmenné knihy se prodalo na čtyři miliony kusů a nyní autorka přichází s knihou Moc, která na tato předchozí díla volně navazuje.

Knížka je malá, příjemného formátu, graficky řešená velmi příjemně - je tak akorát do postele a stejně příjemné a hebké prostředí bych vám doporučila k četbě. Žádný vlak ani čekárna u lékaře. Tohle chce zažít. Informace v ní vás čas od času zastaví a donutí přemýšlet.

Překonejte začátek a budete se duší kochat

Příčinou všeho úspěchu je láska, přitažlivost lásky. Text - ale za to může třeba překlad - je na začátku pro mé smýšlení trochu nepříjemný, trochu jako agitační akce při prodeji senzačních hrnců. Když však vydržíte počáteční nadšení autorky a její snaha vám hned na začátku nacpat do hlavy, kterak je její kniha úžasná, možná vás další text nadchne. Utichá ten naléhavý tón a přichází šepot lidské moudrosti, která už může velmi zaujmout.

Text rozetínají citáty - Albert Einstein, Dalajlama, Charles Haanel, teologové, biskupové, jiní spisovatelé nového myšlení… Ti všichni přispívají svou pravdou, kterou objevili dávno před Rhondou Byrne. Ta jejich slova využila jako razítka pro svůj vlastní text.

Život pracuje na principu magnetismu, podobné přitahuje podobné. Jak smýšlíte a konáte, jakou mentální energii ze sebe vydáváte, takové události k sobě přitahujete. Líbilo se mi pojednání o VDĚKU. Jakožto o síle lásky, o síle díků, které mohou měnit svět. Ovšem musí to být vděk upřímný, nevyvolaný strachem nebo pocitem povinnosti. Vděk s láskou a pokorou.

Stojí to za to? Určitě

Nepřeberné množství příkladů a dalších a dalších argumentů, které vás na konci mohou opravdu přesvědčit, že se vyplatí smýšlet pozitivně. Přinejmenším za pokus to stát bude. Proč ne? Při stresu se také tělo mění, buňky reagují negativně, něco se děje v mozku a důsledky stresu na naší osobě jsou patrně nejen na našem těle, ale i v našem okolí. Proč by to nemohlo působit i naopak?

Závěr knihy pak pojednává už o záležitostech, které jsou tak trochu NAD moje schopnosti věřit. Vyléčit se díky lásce z těžké nemoci, zbavit se útrpné chudoby nebo přesvědčit tělo, aby žilo 200 let či k sobě přilákat drahé auto nebo výhru v loterii - to už je asi moc. I když… proč by neměla naděje umírat jako poslední?

Aristoteles řekl:
"Štěstí závisí na nás…"
A dává nám i svobodu. Podívejte se jakou a jak málo se právě této svobodě poddáváme a tak si vytváříme mnohá životní neštěstí.
"Součástí daru života jsou také nejrůznější lidé, proto si můžeme vybírat, co na nich milujete, a odvrátit se od toho, co rádi nemáte. Není vaším úkolem vymýšlet si na druhém kvality, které byste mohli milovat, když ho v lásce nemáte, prostě se od takového člověka odvraťte a žádné city mu nevěnujte…."


Zajímavé, skoro to souzní s teorií "neberte si to osobně" z knihy Miguela Ruize Čtyři dohody. Jak je vše provázané…

Tato knížka je pochopitelná i pro úplné "duchovní začátečníky", pro laiky a zcela obyčejné lidi, protože citlivou formou seznamuje s podivným niterným světem člověka, s energiemi, které sám vydává a které ho obklopují. Co se z knihy dozví, už si musí přebrat sám.

Vydalo nakladatelství Euromedia (Ikar), 2011, www.euromedia.cz
K dostání u všech dobrých knihkupců a na www.bux.cz


A PARTNERSKÉ VZTAHY VAŠÍ DOBY?

17. listopadu 2011 v 14:06 | www.slunecnikvet-anna.blog.cz |  Duchovní okénko

A PARTNERSKÉ VZTAHY VAŠÍ DOBY?

A PARTNERSKÉ VZTAHY VAŠÍ DOBY?
Jsou dávno překonány. Nač uzavírat sňatky posvěcené úřední mocí či církví.
Láska je jediným společným jmenovatelem. Pokud jste oba jedno tělo, jedna duše a společně se vyvíjíte, krásně druhému zrcadlíte obraz duše. V době, kdy vaše láska dospěje a vy získáte přítele/přítelkyni na celý život, toužíte poznat a rozvinout jinou část své duše. Správně, zřejmě potřebujete jiné zrcadlo. Rozvod? Zbytečně ničíte společné dílo a s nenávistí jeden druhému ubližujete… Cesta poznání je cesta života. Já jsem vám připravil mnoho zkoušek, mnoho možností. Proč tolik povyku, provází-li láska vaše konání. A děti, které vzešli ze společného svazku?
Nahlížejte naprosto stejně. Kolik partnerů, tolik podnětů. To, co je jedině důležité, může dát každý z vás. Kdykoliv, komukoliv.
Láska. Láska je a bude navzdory vašim proměnám. To vaše sebelítost, ublíženost, zklamání, nenávist, vaše ego staví mosty mezi rodiče a dítě. Dítě vzešlo z lásky. Bez lásky nic nevznikne ani nemůže zaniknout. Já jsem vám je dal. Tak jako vše ostatní kolem. A jen Já a Láska rozhodnu, kdy si je vezmu zpět. Jakým právem bráníte jeho svobodnému projevu? Jakým právem určujete, že vy jste lepší rodič než ten druhý a bráníte dětem se s druhým stýkat?
Sami svým bytím určují směr své cesty, čím více podnětů, tím zralejší jedinec. Ne vy - Já - Já láska - určím, kde cesta vývoje duše projde transformačním procesem a jak se dál bude odvíjet jemné předivo mého záměru.
Já, Já jsem - je jediným určujícím pravidlem stvoření. Jen Já, Já jsem - má sílu změnit stávající, ale pouze a jen ve jménu lásky.
PROMĚNA MUŽSKÉ ENERGIE A K ČEMU SLOUŽÍ
Ve vašem systému se často stává, že ženská a mužská energie vzájemně zaměňují své role. Dominantní chování žen nezřídka způsobuje zjemnělé a tzv. zženštilé chování mužů.
To vše způsobuje napojování fotonů na vaše stávající buněčné uskupení.
Úloha muže Nové doby spočívá v ochraně nových hodnotových systémů. Je fyzicky uzpůsoben k ochraně slabší konstituční formy ženy. Obsahem jeho bytí nemá být fyzický projev síly, ale využívání klidné síly Boží. Ochranou v Novém řádu se myslí klidné uspořádání dne. Dodržování řádu, na kterém se zúčastnění dohodnou. Moudrou laskavostí nahrazuje předchozí projevy agresivní síly, které provázely dřívější výchovu. Je rádcem a učitelem, oporou Nových dětí. Učí se pracovat s láskou jako všichni okolo něj. Je důsledný a trpělivý v hledání nových informací a při zkoušení nových technik i technologií. Svoji rodinu vede moudrostí, důsledností, tolerancí a láskou v době nových poznatků.
Je oporou komunitě, ve které se uvolí žít.
Nová doba přináší i nové vazby a nové formy pospolitosti. Často objevíte širší uskupení tvořené mnoha rozdílnými generacemi, kde se lidé schází pouze při společném díle nebo jídle a jinak každý upřednostňuje malé místnosti pro soukromé meditace či odpočinek.
V těchto komunitách, kde bývá více žen, je mužům předurčeno stanovovat řád, kterým se seskupení dobrovolně řídí.
Veškerá rozhodování jsou podřízena vůdci, který přebírá odpovědnost za zdroje potravy i za její dostatek. Muž určuje, která z žen se stává hlavou velkých rodin. Často se vedení ujímá nejstarší.
Zrod nového pokolení je čistě záležitostí jednotlivců, kteří se rozhodnou, zda ve společenství chtějí zůstat a společně své děti vychovávat v pospolitosti strýců a tet, nebo se rozhodnou odejít a žít zcela samostatně.
Vaše doba se velmi provinila na ženách všech ras. Dosavadní vývoj, kdy mužská síla zcela bezohledně zneužívala své fyzické síly pro degradaci ženství, je nenávratně zničen. Přesto zmrzačená těla žen (interrupce, hysterektomie) ještě dlouhou dobu nebudou schopna zaplnit mezeru v genetickém kódu zrození.
Proto přechod do jiné formy bytí umožní i zrod zcela nových bytostí. DNA lidí se promísí s jinou formou projeveného tak, aby nový člověk (člověk Nové doby) byl schopen následovat záměr boží.
Ke schopnostem dětí Nového věku patří obnova tkání. Mohou změnit opravdu mnoho z hrůz, které generace po staletí prováděly.
Apeluji ne na váš rozum, ale na vaše cítění. Mysl, která byla ovlivňována, manipulována a přeměňována, ztratila svoji původní schopnost následovat duši.
Pokud chcete pochopit Nový věk, musíte využívat vaši intuici, cítění lásky, které sice zakrnělo, přesto nikdy zcela nevymizelo. Rozum se bude bránit a vše nové odmítat. Intuice, hlas srdce vám napoví a povede v této úžasné době plné proměn a nových objevů. Nezapomeňte, že na to nejste sami. Celá planeta, fauna, flóra, voda, vše prožívá tu nádhernou změnu spolu s vámi.
Obracejte se na své neviditelné pomocníky - víly, anděly a skřítky, kteří spolu s vámi prochází proměnou tváře Matky Země.
Časem se pro vás vaši průvodci stanou viditelnými. Některé z vašich dětí je vidí již dnes. Jen jsou zmateny projevy nižších vibrací, které se v této době prolínají s vaší realitou. Věřte, že mohou vidět bytosti, které jsou vašim očím zatím skryté. Dejte jim svoji lásku - ony pak s důvěrou přijmou své schopnosti. Učitel a žák - role, která se nyní bude prolínat. Vzájemně si budete učiteli i žáky.
K tomu vám dopomáhej Bůh.
ŽENY
Ženy mají obrovský podíl na změnách, kterými lidstvo prochází.
Vždy byly a jsou předurčenými pokračovatelkami rodů. Ve všech galaktických systémech a uskupeních je ženám dána schopnost reprodukce a tím pádem i schopnost ovlivňovat budoucí četnost generace.
Některé civilizace úkol žen pochopily, ženy byla uctívány a chráněny, vzývány a oslavovány. Vaše civilizace roli žen znevážila a v rámci Stvoření se snažila o její vyhubení. Nikdy v tak velkém rozsahu nedocházelo k jejich vraždění, upalování, ničení a plenění.
Degradace ženské síly dospěla tak daleko, že ženy ubližují jedna druhé a tím pádem samy sobě. A snaží se o své sebezničení.
Planeta Lásky - jak byla dříve Země nazývána, se stala jednou z nejméně navštěvovaných planet galaktického uskupení.
V době transformace máte opět možnost vrátit ženskou energii tam, kam náleží - do čela zrození. Záleží nejen na ženách, ale i na přístupu vás všech, jak tento proces skončí.
Rozkol byl způsoben nepochopením božího řádu. Už v době ledové, přežívaly jen malé skupiny lidí. Boj o přežití změnil výsostné postavení žen na nutnost zachování společenství. Zde je počátek hlubokého propadu. Zde docházelo k zneužití ženy tím nejhrubším způsobem. Zde se Láska odvrátila a odešla daleko od Boha.
Nejtěžší období, kterým planeta Země procházela, trvalo 7 galaktických let. Nyní máte znovu možnost se navrátit zpět. Zpět ke kráse, lásce, životu.
Nepromarněte svoji šanci. Probuďte opět hluboko ukrytý plamínek lásky ve vašich srdcích. Milujte své blízké, děti, rodiče, přátele. Pečujte o zdroje pitné vody, ochraňujte přírodu, zvěř, ptactvo, vše, co vám bylo svěřeno. Bez vás, bez lásky ženy vaše planeta zahyne.
Stačila jedna z vás. Jedna jediná a dokázala láskou zvrátit jistý zánik planety Země. Co teprve, když spojíte své síly do jednoho láskyplného proudu energie, která obtočí vaši pianem a pomůžete jí se přenést do nového proudu Nového věku.
Vy ženy, od nepaměti dárkyně života, rozpomeňte se na vaši část božství ukrytou uvnitř - na lásku - a pomozte ve všech rovinách, ve všech úrovních pomozte prosadit lásku do rozhodování vašich mužů. Na úřadech, v státních institucích, v každém posledním obydlí povzneste lásku, kam patří. Do čela všech rozhodnutí.
To, co lidstvu, lidem, vašim dětem škodí, budiž smeteno z povrchu zemského. Milujte sebe sama, milujte své rodiny, své partnery, své děti tak, jak umí jen láska.
Uvěřily jste, že svět je bolest, že zrození dětí musí provázet bolest, že život přináší bolest.
Pak tedy dnes uvěřte, že život je radost, pokud žijete láskou. Zrod nového života je provázen radostí, pokud žijete s láskou. Svět vám bude vracet jen to, co do něj vložíte. Vaším nejvyšším vkladem je Láska.
A vy jste ty, kdo stály u zrodu. Rozpomeňte se a začněte jednat. S láskou.
K tomu vám pomáhej Bůh.
Z knihy DAR SVĚTLA - Askal
Tento text může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka i se všemi odkazy http://www.slunecnikvet-anna.blog.cz/

Jeden energy drink a může si vyzvedávat svršky v různých bytech....

16. listopadu 2011 v 10:06 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
... samozřejmě po bouřlivé noci. A že stála za to, ukazují i blažené úsměvy spících milenek...

Jako nápad na reklamu, BEZVA!!!


Pojďte se mnou a Popelkami na Ezoteriku 2011....

15. listopadu 2011 v 8:23 | čajovna |  Editorial, aktuality z Čajovny

MEGAREPORTÁŽ: Ezoterika 2011 překvapila kvalitní účastí. Muži s kartami! A krásnými orgonity!

Pozvu Vás na ezoterický festival EZOTERIKA 2011, který se konal o minulém víkendu v Pardubicích. Projdete ho společně se mnou, podíváte se mýma očima a zeptám se sice sama za sebe, ale kdoví…třeba si z některých slov vystavovatelů také něco vezmete.
Letošní ročník mne překvapil obrovskou účastí. A nesmírně zajímavými účastníky!
Ředitelka kulturního centra Pardubice Mgr. Romana Vojířová mi prozradila, že tento již 6. ročník je opravdu velmi nabitý. Mnohé zájemce museli dokonce odmítat z kapacitních důvodů a dnes jich tu, v omezených protorách kulturního domu Hronovic, bylo i přesto na několik desítek. Výstava měla i velkou návštěvnost, zájem o ní vzrůstá a pomalu si buduje skvělou tradici.
Areál výstaviště jsem si nejprve prošla jen tak a bylo mi jasné, že letos je na co se dívat. A pak jsem vybírala - no vlastně možná podle intuice. A přiznám se, jestli byli letos na festivalu nějací šarlatáni a podvodníci, nevím… ušli mé pozornosti a myslím, že jsem pro Vás posbírala mozaiku velmi zajímavých věcí, z nichž u některých došlo tak daleko, že vznikl samostatný rozhovor, který si na Popelkách přečtete později.

Ale už nebudu zdržovat, protože jako první mne zaujal pán, jež odváděl přivtělené duše a rušil geopatogenní zóny. Na mě dost silné téma prezentované navíc dosti siláckým způsobem a tak jsem šla dál.
2314ZDZ.jpgZaujal mne mladý muž, před nímž ležel balíček karet. To zaujme, "čaroděj"… aneb muži se v těchto funkcích" tak často nevidí. Tomáš Vojta z Tábora si své sklony k ezoterice uvědomil již v osmnácti letech a dnes se nepovažuje za věštce ani psychologa, ale spíše za osobního rádce. Zabývá se mimo jiné i výkladem snů a problematikou roku 2012. K tomuto jsem byla vybavena mnoha informacemi a mohu v tuto chvíli slíbit, že s panem Vojtou určitě přinesu
v brzké době rozhovor. Pokud i Vás zajímá, co on vidí za proměnou roce 2012, tak je to o duchovní obrodě lidstva a pozor! Kolébka toho všeho má být podle něj právě u nás, ve střední Evropě.
Tomáš Vojta měl na svém stolečku nejen krásné runy vyrobené s úctou a pokorou - z drahých kamenů, tak také i-ťing. A to mne zaujalo. Věštba ze tří mincí je starobylá a její původ je v Číně.

Datum 11.11.2011
považuje pan Vojta za šťastné, vhodné ke spolupráci a rozdělením a součtem do dvojek a čtyřek mu vychází osmička, v crowleyho tarotu Vyrovnání… ideální čas pro svatby, jak napsal i pro Táborský deník.

Jenže 11.11.2011 už bylo pár hodin za námi a mě lákala ta krabička s runami. Taky mám papírovou...

Máte opravdu nádherné runy, sama vím, že se musí vyrábět velmi opatrně a s hlubokou úctou.

"Ano…velmi opatrně. Runy se musí především dělat z přírodních materiálů, kámen, dřevo, ale i na listy, mušličky…"

Pociťujete, že runy jsou silnější než karty a jiné pomůcky k výkladu?
"Já výklady spojuji, nevyzdvihuji jednu metodu…třeba tyhle karty mám z Francie, Crowley tarot tady je…Každá metoda je silná, runy jsou tajemnější. Karty jsou zase naopak známější…"

V nabídce jsou také výklady snů. Tomáš Vojta mi potvrdil, že výklad snů je individuální. A že každý může ve svých snech najít symboliku šitou právě na míru. Dostali jsme se i k tématům věštěckých snů a lucidního snění…

Výklad z i-ťingů jsem si vyzkoušela…. Svou působností mi připadal podoben tomu runovému. Silný a pravdivý…
Mince si pohladíte, poválíte v dlaních, vložíte si do nich otázku a celkem osmkrát za sebou vyložíte. Vznikne tak hexagram.


2315MDZ.jpg

K Tomáši Vojtovi chodí ženy nejčastěji pro rady ohledně vztahů, ale překvapivě i hodně mužů, ti zase řeší převážně pracovní oblast a zdraví.

2319Y2U.jpgO kousek dál měli svůj stánek Ilja a Ilona Matoušovi, kde byly nádherné mandaly, kameny a opět runy. Ilja Matouš mi prozradil, že je kreslí tenkým fixem nebo gelovými tužkami ve chvílích, kdy je na přednáškách nebo na seminářích. Je to forma meditativního stavu, automatické kresby a úžasně se přitom relaxuje.

Jednu mandalu kreslí několik hodin, i pět, šest nebo sedm a nikdy neví, jak bude nakonec vypadat. Jde vlastně o formu automatické kresby.

2316YWZ.jpg
Dá se jimi i diagnostikovat a doplňovat energie. Mě zaujala na první pohled ta uprostřed nahoře, rudá... Chvíli mi dodávala energii, jsem prý unavená a chybí mi energie v oblasti srdce...

Kreslení mandal prý zaujme i děti a to i ty hyperaktivní, které u nich vydrží překvapivě dlouhou dobu.

2317NmY.jpg

Runy si o své místo v magii doslova říkají... Tak, jak to má být...


2318Mzg.jpg

Tady jsem tady objevila nádherný náhrdelník z malachitů. Taková koncentrace andělské energie se jen tak nevidí Laughing Vyráběný osobně panem Matoušem. S kameny je to ale jako s lidmi, osobnost člověk potřebuje osobnost kámen. Ne každý je stejný ta tak je třeba vybírat individuálně.

Ilona Matoušová na otázku, zda-li mají jako partneři tu výhodu, že se mohou energeticky léčit, odpovídá s nádherným úsměvem, že samozřejmě! Každý do jejich spolupráce dává právě tu svou energii, tu svou
polovinu.

A jak zmiňovala ředitelka Kulturního domu Mgr. Romana Vojířová, mezi hlavní vážené hosty každoročně patří chiromant a historik umění, pan arch. Marin Dobrev. Milý pán, který mi ochotně vysvětlil mimo jiné i to, že duše dítěte vchází do dělohy zhruba na rozhraní 5. a 6. měsíci (vzniká vědomí Já) a tuto dobu se do jeho duše i rukou otiskuje jeho životní úděl.
Jeho času si velmi cením, protože na výklady Marina Dobreva se stejně jako loni, i letos, čeká pořadník. Na své vizitce uvádí 50 let praxe. Neuvěřitelné! A přesto jsem mu položila první otázku pro lepší představu, jak dlouho už se věnujete chiromantii?
"Od sedmnácti a už mi bylo 70!"

Kdy a jak jste v sobě objevil tuto schopnost?

"Mne zaujalo, když jedna spolužačka, které jsem se líbil, za mnou přišla s tím, že mi bude číst z ruku, ale podle knížky a byla to jen záminka, abychom se drželi za ruce a mě bylo jasné, že výklady nezná. Já jsem si tu knížku půjčil a zaujala mne ta skutečnost, že jestliže má opravdu člověk dopředu formuiován osud, že tam bude hlubší filozofický podtext a že tam bude nějaká vyšší inteligence, která zařídila, že to tak bude. Já mám několikanásobné vysokoškolské vzdělání (např. i filozofie), ale díky chiromantii jsem se dostal v poznávání světa nejdál a tam jsem pochopil základ našeho světa je v inteligentní energii, která jí
tvoří, není viditelná, ale jsou v ní všechny ty zákony, kde se všechno ze života fixuje, karmické vazby. Pro mě bylo důležité zjistit, že existuje tato inteligence. A pak díky chiromantii jsem to postupně chápal. Dnes jsem asi jedním z mála, který má v tomto jasno, jak to funguje a jak se to do těch dlaní dostalo."

Zeptala jsem se ještě, co se tedy děje ve chvíli, kdy duše vstupuje do těla…

"Duše se souká do zárodku, který se vyvíjí, je v hypnotickém spánku a nasává do sebe vědomí - svou minulost, budoucnost -vidí svůj budoucí život. Předžívá si svůj budoucí život, to se zafixuje do podvědomí a některé věci potom děláme pod vlivem podvědomí a jednak se to zapisuje do rukou. Nejčitelnější jsou ruce novorozeného dítěte, tam je ta síť nejvýraznější, pak se zaobalí svalovinou a jasnost se mírně znejasní. Vidíme tam svou podstatu i karmu, zdánlivě je to složité, a vstupují tam do toho různé vlivy včetně toho, jak nás rodiče dělají a co u toho cítí."


2320OTJ.jpg

arch. Marin Dobrev při své práci

Pan Dobrev ze Dvora Králové mi doporučil knihu Experimentální psychologie od Břetislava Kafky, která mi mnohé osvětlí. Shodli jsem se na tom, že ten, kdo tohle řídí, je opravdu velmi, velmi inteligentní…

2321MDE.jpg

Zastavila jsem se také u prodejního stánku Ing. Kateřiny Marie Posoldové, která mne zaujala nejen svými širokými astrologickými a karetními službami, ale také prezentací metody RUŠ, která pracuje s podvědomím člověka, kde jsou uloženy nepříjemné tělesné pocity i emoce z hluboké minulosti a brání nám šťastnému prožívání dnešní reality. Pod vedením terapeuta vyhledáte negace, které se ve
vašem životě nahromadily a vytvořily. Poté je vyčistíte a letáček slibuje, že se budete cítit bezstarostně a lehce jako duše malých dětí, ovšem s nabytými zkušenostmi, není to o zapomnění.


2322M2U.jpg

Nádherný ráj run byl u Mgr. Zdeňky Rudolfové. Ručně vyráběné, milé a teploučké svým vzhledem.
Při jejich výrobě vycházela paní Rudolfová z obecně známých artefaktů, nápisů a moudrosti našich předků. Poskládání run je tedy osvědčené.

Pan ing. Zdeněk Nepustil ze Stříbra tu neprodával stříbro, ale výtečné čaje. Nepřebernou nabídku poskytoval nejen k ochutnání, ale také k potěšení smylů…


2323NzQ.jpg

Třeba tento trik s kouzelnou žábou. Žába je vytvořena z jakési umělé hmoty, která při styku s horkou vodou
zežloutne, jinak je hnědá. Na obrázku vidíte, kde se jí už "dotkl" horký proud vody.

2324NTd.jpg
Pan Nepustil to s čaji umí...však se jim věnuje již od roku 2005 a stále za nimi cestuje po celém světě.

U stánku s orgonity ovšem panovala velmi silná energie. Však jí také orgonity mají.
Pan Ivan Benetin mi vysvětlil, že se skládají z organické složky (kovové piliny), čistého křišťálu a polodrahokamu, který je na samém vršku. Vše je zalito pryskyřicí a pracuje jako energetický čistič. Vzduchu, vody, čehokoliv. Pan Benetin mi přislíbil rozhovor právě o orgonitech a tak se můžete těšit.


2325ZDU.jpg
Orgonit je směs kovových třísek zalitých v pryskyřici


2326YTJ.jpg
Orgnot si vybíráme jako kámen - pocitově. Jedna paní třeba při doteku na jeden orgonit omdlévala.
Tak byl silný!

2327OGY.jpg
Když už nic jiného, jsou to nádherné úkazy... a šperky do domácnosti i na krk...
O výrobě orgonitů z cukru, karamelu, o domácí výrobě a také o chemtrails jsem si s panem Benetinem povídala i v dalších minutách. Toto téma je velmi zajímavé a možná stále ještě tak trochu kontraverzní a určitě se mu budeme i nadále věnovat. Každopádně tento čistič energie, který léčí místa, domy, rostliny, zvířata i lidi si pozornost určitě zaslouží.


2328MDF.jpg
Moje poslední zastávka byla u Josefa Šálka, který o sobě říká, že je duchovní průvodce a terapeut. Provází lidi tak, aby mohli rozvinout své vlastní já a být sami sobě terapeuty a léčitely. Nepoví Vám budoucnost, ale zanalyzuje vaše prožitky a vnímání tak (a to i pomocí tarotů, které však nejsou vůbec nutné) že na řešení v podstatě přijdete sami.

Jste asi první z těch, o kterých se říká, že "Dobrá kartářka nepotřebuje ani karty, protože dokáže "vidět" a vyloží z čehokoliv..

"Přesně tak. Já jsem je tady nějakou dobu neměl, začal jsem je používat před pár měsíci. Důvod je to, že ta blokace, která znemožnovala lidem se otevřít, potřebovala otevřít. Potřeboval jsem argumenty, pomůcky. A zjistil jsem, že karty jsou dobrá možnost. I když mnohdy nejsou ani potřeba a jde to i bez nich. Navíc moje výklady nejsou typu - za půl roku přijde nový partner, tohle se změní… ale je to prožitkové, odpoutám lidi od problému a propojím je s vědomím jednoty a tehdy ten člověk dokáže sám tu situaci vidět uvolněně a s nadhledem a může jí naprosto sám řešit."

Shodují se výklady s tím, co cítíte?

"Ano.. určitě.. ."
Je to meditativní stav?

"Ano, dalo by se to tak nazvat."

Když promlouváte ke svým posluchačům například na přednáškách, je to také meditativní stav?

"Ono záleží na om, o čem ta přednáška má být. Je-li pevně daná, nebo má volnější, meditativní
téma. Je-li to téma dané, tak tato témata tam jsou fakticky daná Pokud je to volnějšího typu, tak to co ze mě vychází je velmi jednoduché až abstraktní, tak ve své podstatě hledáme…"

Josef Šálek říká, že to, co hledáme na různých přednáškách a festivalech je cesta k tomu, abychom pochopili, že to řešení a moudrost máme v sobě. Že je to návrat k přirozenému stavu věcí, každý z nás má tyto možnosti.

Kdy jste přišel na to, že máte tyto schopnosti?

"Nebyl jsem si toho vědom, až před pár lety jsem zjstil, že tyto schopnosti jsem měl už jako teenager, zábavnou formou jsem si s tím hrál a nevěděl jsem, že je to něco abstraktního. Třeba v restauraci, přišel tam kdosi, toho jsem neznal a tam jsme se třeba vsadili o pivo, že mu budu o něm vyprávět. A podle toho, jak na mě působil, jak gestikuloval, jak mluvil, a tak dále, jsem ho viděl v tom příběhu a dokázal jsem promlouvat za něj. Vnímal jsem jak on přemýšlel, jak viděl a jaké pochody se v něm odehrávají… takže můžu říct, že to pivo jsem vždycky dostal zaplacený… Akorát to byla taková nadsázka, neuvědomoval jsem si, že by v tom byla taková nějaká praktika…. Viděl jsem celistvě toho člověka
v jeho situaci a spouštěli se mi na něj ty reakce."

Takže i mě vidíte?

"LaughingVidět do lidí je to nejmenší, protože ve chvíli té skutečnosti jsme projevená láska, a jediné, co nám brání abychom si to uvědomili jsou různé bloky na různé mentální úrovni. Stačí být trochu senzitivnější. Každý má nějaké návyky, vzorce chování, svázanost, postoje, vyjadřování, toto jsou povrchové věci. A nehledě k tomu, že každý na sebe chtě nechtě mnohé prozradí slovy, takže stačí naslouchat a všímat si těch slov, která z něj vycházejí a tak můžeme o tom člověku zjistit téměř vše."

S panem Šálkem jsme strávili téměř hodinu nad velmi zajímavými tématy, některými ryze popelkovskými… takže určitě se můžete těšit na nějaký zajímavý rozhovor.

S některými účastníky se můžete setkat také na
prodejní výstavě Ezotera v Praze, v hale TJ Pankrác ve dnech 26. až
27. Listopadu 2011.
Renata
Foto: Renata Petříčková

Byla jsem otrokyní - víte název filmu?

14. listopadu 2011 v 11:46 | čajovna |  Editorial, aktuality z Čajovny
Protože pod starším článkem o knížce Byla jsem otrokyní...


byl vznesen dotaz na film, protože kniha byla zfilmována, jala jsem se po něm pátrat.
Ale nepodařilo se mi.

Hledala jsem na uložto.cz

Nevíte prosím, kde by se dal film stáhnout?
nebo jak se alespoň ta zfilmovaná verze jmenuje?

Dnes Vás pozvu na Popelky, aneb jak o spisovatelce Ivoně Březinové tvrdí zmocněnkyně pro lidská práva, že je rasistka! Kvůli pohádce!

10. listopadu 2011 v 8:26 | Renata Petříčková, www.popelky.cz |  Silný čaj

Nad přípravou tohoto článku jsem včera strávila pozdní večerní hodiny a děkuji za spolupráci Ivoně Březinové, která i přes únavu se mnou celou věc ochotně řešila. A nakladatelce Janě Semelkové za ranní názor. Snad i Vás článek potěší, snad si i Vy uvědomíte absurditu našeho Absurdistánu...:-(((
Budu se těšit na Váš názor, opravdu mne zajímá...

ROZHOVOR: "V čítance se s předsudkem bojuje", nechápe spisovatelka obviněná z rasismu AKTUALIZOVÁNO o názor nakladatelky!

nahled
Tedy všichni úplně ne, až na tu menšinu. Když jsem si předevčírem přečetla článek na idnes o tom, že v čítankách pro druhý ročník základních škol je podpora rasismu, usmála jsem se a jala jsem se býti zvědavou. No jo… cikáni kradou, dej si na ně pozor milé dítě - to je rasismus jak hrom. Však se proti tomu ohrazuje i Muzeum romské kultury v Brně, které na ni upozornilo vládní radu pro romské menšiny.
A pak se objevilo jméno spisovatelky Ivony Březinové. Dámy, kterou osobně považuji za velmi kvalitní spisovatelku. Nejenom úspěšnou, ale i kvalitní - ono tohle tak trochu často nejde ruku v ruce.
A to mě úsměv trochu přešel...

Celý článek si přečtěte zde:

p.s. chcete-li, můžete v této podobě - tedy úvodní text a proklik na celý článek, dát i na svůj blog. Podpořte zdravý rozum!

Ryze smyslná vánoční soutěž s Nigellou Lawson

9. listopadu 2011 v 15:27 | čajovna |  SOUTĚŽE
Tak jsem dlouze přemýšlela, jakou soutěž vymyslet.
Vánoční tácy už tady byly, oblíbené dárky taky, o prázdninách jsme se zabrali do dobrůtek...

Až mě to napadlo!
Nigella Lawson moc ráda vaří, a umí si to užít. Doslova se rozplýváte s ní.... a to nejen při čtení této knížky. Její úžasný styl, který znáte z televize prosakuje i každým řádkem a každým obrázkem v této knize.
Nesmírně smyslné potěšení Vám mohu tentokrát nabídnout.
Dvě z vás budou mít pod vánočním stromečkem právě tuto knížku.
A co pro to musíte udělat?
Když se tedy vánočně rozmazlujeme a jitříme své smysly, tak mi došlo, že kromě jídla miluju na vánocích taky písničky. Úkol bude úplně jednoduchý?
Pošlete mi odkaz z youtube na vánoční písničku, kterou máte rádi.
A kterou byste si rádi poslechli třeba při pečení vánočního cukroví... nemusí to být nutně koleda, i když o jejich kráse netřeba pochybovat. Prostě cokoliv, co je u vás spojeno s Vánoci...

Stačí jeden odkaz, tedy překopírovat nahoře adresu http...
V průběhu adventu, či tak, jak budou příspěvky docházet se budeme kochat s Vámi. Budu tato soutěžní videa zveřejňovat.

Soutěž trvá do NEDĚLE 11. PROSINCE 2011 A VÍTĚZKY BUDOU ZVEŘEJNĚNY V PONDĚLÍ 12. PROSINCE...
Tak směle do toho...
a abych nebyla od věci, tak jdu příkladem...
mívala jsem ráda tuhle - z mého dětství... zamilovaná tralačka od Petra Kotvalda...


OCHUTNÁNO ZA VÁS: Kočičí granule - poválet v soli a celkem slušnej chips!

8. listopadu 2011 v 8:03 | www.popelky.cz Renata Petříčková |  Zvířata

OCHUTNÁNO ZA VÁS: Kočičí granule - poválet v soli a celkem slušnej chips!

Prý stačí osolit kočičí konzervu a je parádní mňamka na chleba. Hm… na to nějak nemám, nicméně
jsem jednoho dne neodolala několika čerstvým druhů vážených granulí. Docela hezky to vonělo a tak jak jsem se na to tak dívala, myslela na Vás, milé čtenářky, a hlavou se mi honil námět na hodně ujetý článek.
Takže pokud čekáte, že jsem ty granule jedla…tak….
…tak jste se dočkali!
Na jídelníčku se ocitly tyto granule:
Purina Steril Cat (snad moc nevadí, že nejsem kastrovaná)
Purina Cat Chow Hairball (tudíž, můžu odnynějška lízat cokoliv, co pouští chlupy a střeva mi to neucpe, heč!)
Chicope Gourmet (údajně koncipováno pro hodně mlsné kočky, a takt o já docela splňuju)


f
No stačí jen popřát dobrou chuť? Tongue out
Obecný poznatek?
Voní nádherně, ovšem chuť už tak báječná není. Takže nějak nemůžu dělat detailní rozbory chutí a vůní a jejich delikátních odstínů. Kočky jsou konzervativní a lidský jazyk rozmlsán, takže pro mě to bylo poněkud jednotvárné. Kočka však ten něžný rejstřík chuťových odstínů vnímá jako nebetyčné rozdíly.
Kdybych měla sestavit žebříček, tak:
  1. Purina Steril Cat (asi nejjemnější chuť)
  2. Chicopee (divná struktura, nebo prostě není košér jíst vylisovaný tvary,
    ostatní totiž byly kompaktních tvarů kulatých či šišatých, jinak chuťově
    podobné jako Purina Steril Cat.
  3. Cat Chow Hairball (chuť nic moc, navíc mi přišly nahořklé…)
Zde se tedy rozcházím s chutí naší britské lady, neb ona právě Hairball má úplně nejraději. Chicopee je jí jedno a Puriny jí jen z hladu.
2187NWF.jpg
Přidala jsem sůl a bylo to o chlup lepší
Když granule lehce osolíte…jsou jedlejší. Jsou prostě navíc ještě slané, což překryje tu prvotní nezvyklou chuť. Nepřekryje to však tu druhou.
Ten podivný "vocas" to pořád mělo!
Neudělalo mě to dobře. Dokážu si představit, že se granulemi živím z hladu, ale asi by si na to musel můj žaludek zvykat. Při závěrečné představě, že ta podivná vůně, jež mi připomínala někde na patře vzdálenou vzpomínku na sušenou krmnou krev,se mi neudělalo volno.
A vůbec, nějakou dobu po degustaci mi bylo poněkud těžko od žaludku. Ale to je asi spíš psychická záležitost.
Pro sichr jsem zašla za veterinářkou, abych se poptala, co se stane, když si pochutnám na kočičích granulích. MVDr. Valentina Sedláčková z veterinární ordinace v Pardubicích se shovívavě usmála a pravila, že to občas jedí i děti, a tak se nestane vůbec nic.
"Ale zas aby to nevypadalo, že nabádáme k tomu, že jíst granule je dobrý, to zas ne."
Na můj dotaz, jak je možné, že kočičí granule a konzervy často voní lépe, než ty "pro lidi" odpověděla, že rozdíl je patrně v receptuře.
Stejně tak jsme si marně lámaly hlavu nad kvalitou masa, které v granulích je, nicméně jsme došly k závěru, že to určitě nebude něco, co by bylo rizikové. Ale taky to nebude hovězí svíčková, protože to by se potom velmi rapidně odrazilo v ceně. Krmiva pro zvířata jsou podle paní doktorky velmi pečlivě veterinárně sledována a měly by tedy být zdravotně nezávadná.
Potvrdila mi, že kočky mají trošku konzervativní jazýčky a tak mi ty chutě opravdu mohly přijít velmi podobné.
Ve složení granulích pro kočky mě zaujaly dva prvky, na které jsem se dívala trošku s nedůvěrou - měď a kobalt. Tak prý žádný strach.
"Jsou tam ve stopovém množství," říká MVDr. Valentina Sedláčková a dodává, že vlastně i člověk tyto prvky v malém množství využije a potřebuje. Poté mi vysvětluje další pojem, jež mě zaujal na obalu a sice "metabolizovaná energie", v tomto případě s dodatkem 15,9 MJ/kg. To není nic jiného, než energetický obsah, velmi zjednodušeně řečeno.
Tím si snad hlavu lámat nemusím a popravdě, ani se mi nechce řešit, jestli jsou vlastně pro člověka kočičí granule dietní nebo ne?
No i kdyby, tak radši svou dietu postavím na chlebu a vodě...Laughing

2188N2V.jpg
Po návštěvě ve veterinární ordinaci jsem se jala pátrat po výživáři. Martina Kaňková, brand manager firmy Tommi CZ, s.r.o distribující superprémiová krmiva z Francie značky Mastery, www.mastery.cz mi ochotně odpověděla na mé otázky:
"Naše firma je výhradním dovozcem superprémoivého krmiva Mastery z Francie. Mastery je jediné vícesložkové superprémiové krmivo na trhu s ověřenou kvalitou,chutností a stravitelností 85%.
Díky jedinečnému procesu zpracování vstupních surovin - pro zachování jejich maximální výživové hodnoty se každá ze suroviny upravuje samostatně nejvhodnějším možným způsobem a následně mísí za studena při teplotě 14°C a v této fázi se granule mísí s tukem a minerály.

Tento proces, na rozdíl od běžných granulí vyrobených extruzí všech surovin současně při teplotách 150-180°C, a ve finální fázi tyto granule procházejí nástřikem ke zchutnění.

Veškeré ingredience u Mastery (masa,tuky, obiloviny, ryby aj.) jsou vyrobeny ze surovin kvalitou dpovídajících srovinám k lidské spotřebě.

Krmiva superprémiové kvality neobsahují žádná masa, která by pocházela z přežvýkavců nebo akýchkoli zdrojů masa a vnitřností, které jsou považovány za rizikové.
Mastery je v obalech pod ochrannou atmosférou, která brání oxidaci krmiva a achovává tak jeho nejlepší vlastnosti - chuťové, nutriční a kvalitativní.

Vysoce kvalitní suroviny a specifický proces jejich zpracování v Mastery řinášejí vašemu psu/kočce skutečný zdravotní benefit pod označením PROTECTION CONCEPT: potřebnou pevnou kosterní soustavu, dobré osvalení, posílení imunitního systému, silné zuby, pohyblivost kloubů, zdravou kůži a lesklou srst, harmonické zažívání s prevencí tvorby močových kamenů u koček, dobrou kondici s prevencí nadváhy a tím celkově delší aktivní život.

To vše kontrolováno firemní laboratoří, veterinárními specialisty na výživu a Francouzskou ústřední veterinární službou."
Dále mi Martina Kaňková upřesnila, že mnou zmiňovaná krmiva Purina a Chicopee jsou prémiová, tedy přesně, jak jsem si myslela, je to takový normální střed. Mne ovšem zaujala ta úplně levná krmiva řady economy. Martina Kaňková k nim říká:
"U levnějších krmiv economy řady maso nebo masokostní moučku nahrazují výrobci rostlinnou složkou,která tvoří hlavní podíl krmiva (např. obilninami, sojou).V těchto krmivech je nízký podíl tuků a bílkovin,jsou hůře stravitelná.
Příchuť u těchto krmiv je vytvořena právě nějakým nástřikem - dochucením,aby psi a kočky,kteří jsou masožravci byli vůbec schopni takovéto krmivo přijmout."
Není to jednoduché, jak vidíte a kvalita krmiv je velmi rozdílná.
P.S.: Příště si přilepším nějakým IAMS nebo Acanou nebo třeba Mastery Tongue out Možná bych si fakt
pochutnala, ale už nemám více odvahy Wink
Pro zajímavost. Purina Hairball:
Složení: maso a výrobky živočisného původu, bílkoviny, oleje a tuky, produkty rostlinného původu,
minerály, ryby a vedlejší výrobky z ryb, vitamíny A, D3, E a C.
A Chicopee:
Složení: Složení: maso a výrobky živočisného původu, bílkoviny, oleje a tuky, produkty rostlinného původu, minerály, ryby a vedlejší výrobky z ryb, vitamíny A, D3, E a C.Kukuřice, drůbeží moučka, pšeničná mouka, kukuřičný gluten, živočišný tuk, vepřová moučka, rybí moučka, pšenice, ječmen,
moučka z jater, chlorid draslíku, sodík, čekanka, kvasnice.
Renata
Odkaz na článek a diskuze:

Nový člen rodiny...

7. listopadu 2011 v 18:26 | čajovna |  Zvířata
se jmenuje Pepa a je to agamák vousatý....
Zatím tedy není moc vousatý, neb je mladý, ale za 15 let, jak slibují staré knihy, bude už i on vousatý.

jeho neoblíbenější činností je vyvalování si žabích šunek na lustru ve svém bivaku. Jak vidíte, jde mu to dobře. Ale jinak mě překvapil - ač jsem se ho zprvu štítila - nechá se hladit po hlavě, po bradě a celkově se chová jako kočka, zejména pak ve chvílích, kdy loví cvrčky nebo kobylky.
V noci si jde poslušně lehnout na jiný kámen u lišejníků, kde placat stráví noc. Má-li hlad, vzhlíží k pixle s cvrčky, což je neklamným znamením, že míní předvést dravé divadlo.
Někdy je to na mě moc... lámající se cvrččí nohy, břicha zalézající do plazí tlamy, to je horor...
ale musím si zvyknout, je to holt příroda...

Atlantida....dokument, který stojí za to...

4. listopadu 2011 v 18:16 | čajovna |  Mezi nebem a zemí
Na tohle se při dnešním pátečním večeru podívám s Vámi. Moc jsem se na to těšila, takže...


Nejrychlejší seznámení s tchýní, tchánem, ...., ..., ....

4. listopadu 2011 v 6:58 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
a tak dále a tak dále...

hloupost jak má být, ale sranda veliká!!!
Schválně se podívejte...


Seber mu ty TVOJE kalhotky!!!! aneb těžké ráno opilcovo....

1. listopadu 2011 v 10:44 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
Móc hezká reklama na spodní prádlo.
Ráno se probudíte a ejhle.. s cizím mužem v cizím pokoji,... hledáte kalhotky, když tu je uvidíte...
a pak po nich saháte, když tu....

no, to už nechám na Vás...