Září 2011

Velká pardubická 2008 s nadhledem zahraničním

30. září 2011 v 20:49 | čajovna
je nesmírně zajímavé podívat se na něco, do my tady důvěrně známe podobnýma očima, jakýma se díváme na Grand National v Aintree...
a protože se to už se zase rok s rokem sešel a příští týden vypukne 121. ročník...


Fascinující pohled na Zemi ze satelitu

29. září 2011 v 20:22 | čajovna |  Silný čaj
Time-lapse z ISS (International Space Station) při jejím noční obletu Země. Video začíná nad Pacifikem, pokračuje přes Severní a Jižní Ameriku, a vstoupí do denního světla u Antarktidy. Jsou vidět města, země i krajinné znaky, jako Vancouver Island, Victoria, Vancouver, Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, Phoenix, mnohá města v Texasu, Novém Mexiku a Mexiku. Mexico City, Mexický záliv, poloostrov Yucatan, El Salvador, blesky v Tichém oceánu, Guatemala, Panama, Columbia, Ecuador, peru, Chile, jezero Titicaca, Amazonka. Je také vidět zemská ionosféra (tenká žlutá linie), satelit (55. s.), a hvězdy naší galaxie. Data byla stažena z Gateway to Astronaut Photography of Earth. K vytvoření filmu použit Virtualdub.


a tuhle nádheru ničíme...
a tak maličtí jsme proti tomu všemu...
a tak mocná a velká je naše matička Země...
a...
a...
si jistě doplníte sami. Tohle je totiž zážitek beze slov...


Dobrůtková prázdninová soutěž - vítěz...!

26. září 2011 v 9:08 | čajovna |  SOUTĚŽE
Ou, já to tušila. Jak těžké to bylo!!!
Sliny se mi sbíhaly a netušila jsem, jestli vybrat 100% shodu s cenou, která je ve hře, tedy s knížku Marmelády a želé a tu pravou prázdninovou vůni a chuť, a které nelze...prostě nelze odolat. Navíc tenhle obrázek přišel jako první...
nebo jestli si smlsnout na plněných paprikách, o kterých Maruš napsala, že je to mana nebeská...

Recept-tak není nic jednoduššího-vem papriky-opláchni-vyjadřincuj-nádobu na zapékání mírně vytři olejem-olivovým nejlepší.Směsí tvarohu-na 6ks paprik stačí-vanička+strouhaný sýr uzený+niva či jiný další druh sýra-co kdo má rád,česnek-promíchej-naplň pariky-ty ještě pokap pár kapkami oleje-přidej rajče na čtvrtky krájené-můžeš i oloupat-podlej třemi lžíci vody či vína bílého a dej péci přikryté při 180°C na 20min-pak dopeč na větším příkonu-pro barvu asi tak dalších 10min.-již odkryté bez poklice.

No a to je celá ta paráda toho skvostu-pak už jen pečivo a vínečko-nebo bez????
nebo snad poprvé pečený švestkový koláč? Chápete, švestkový, tedy ten, který tady má v období třetích narozenin čajovny to nejsprávnější místo???

Nešlo jinak, lámala jsem si hlavu celou neděli, a musela jsem losovat... takže lístečky s třemi jmény a ...

švestky!

Takže Lenka Hanzalová se stává vítězkou a získává od Euromedia knížku Marmelády a želé...

možná, že začínající kuchařince se bude hodit opravdu nejvíc, přiznám se, že fanatik do zavařování nejsem, ale tahle knížka ve mě probudila mnoho skrytých tužeb strávit voňavé chvíle u sporáku...
A je mi moc líto, že papriky a marmeládičky nezvítězily, moc mě to mrzí, protože ke každému z těch receptíků jsem nějak přirostla a líbil se mi.
Tak snad příště!
Děkuji všem za účast a těším se na nějakou další soutěž... Jste skvělí!
Renča

Švestkové narozeninové pelíšky

25. září 2011 v 0:15 | čajovna |  Vaření, recepty
Čajovna prostě musí oslavit narozeniny švestkovým receptem. Je to prostě tradice. A tak zatímco tady piju smetanový čaj na počest tohoto blogu, sepíšu tento receptík.
Potřebujeme křehoučké těsto z pomazánkového másla. Je jednoduché. Do pomazánkového másla nasypete mouku asi jako při výrobě jakéhokoliv těsta - nevážím, odhaduji, prostě až z toho uhňahňám těstíčko jako na tvarohové knedlíky. Jemné, pružné a hlaďoučké.
A pak postupuju jako při těch knedlících... tedy, napůl zabalím švestku.


do švestky prosím pěkně nasypat skořici, vložit mandli nebo cokoliv, co vás napadne. Posypáno krystalovým třtinovým cukrem.


upečená hnízdečka vypadají skvostně...
i na talířku.
Dlouho nevydrží, pomazánkové máslo jim dodá takovou lehkou máslovou a smetanovou chuť, že křehce upečené je to prostě neodolatelné!!!!
Tak dobrou chuť a krásnou neděli!!!

Domácí čajovna má 3. narozeniny!

23. září 2011 v 0:22 | čajovna |  Editorial, aktuality z Čajovny
Domácí čajovna má třetí narozeniny. To to letí, co?

to je trochu retro, aneb, jak se Domácí čajovna narodila... rok 2008...

takhle vypadala v září 2009 a nastolila jsem tradici švestkových receptů. Protože švestková byla hned první témata prvního roku...
Jaká bude letošní švestková dobrůtka si zatím nechám pro sebe ;-) nicméně prozradím, že už tam zbývá poslední kousek, který dorazím dneska večer. Nedá se tomu odolat! A nafoceno je a sepsáno též... tak se těšte na neděli, to ho zveřejním.
Ale co taky možná nevíte, a co Vám prozradím, jsou články a témata, která jsou nejoblíbenější. Už možná více než rok jsem se nedívala do statistiky a vlastně mě ani nepřekvapila...

Aktuální rok:
Největší návštěvnost má stále článek o Soukromých pastech (Tatínkova holčička)... na něj nejčastěji chodíte přímo z vyhledávače. Nic závratného v tom nehledám, je to patrně vyhledávačem atraktivní a "házené" téma. Druhý totiž trůní seriál Mrňouskové.

A třetí místo mě za poslední rok překvapilo. S více než 600 zobrazními získává bronz článek Močáky si namočím a potom si pochutnám. Takže jste vařili!!!
A na čtvrtém místě jsou Taroty-online jako celá rubrika. Výklady karet Vás zajímají a já jsem ráda, že jsem mnohým z vás ujasnila život a třeba i pomohla ke správnému rozhodnutí. Děkuji za důvěru...

A dále je tu několik dalších receptů jakožto sama rubrika Vaření a dokonce i Dělená strava SPLK. Překvapila, ta má docela úspěch.

Takže Vám za ty tři roky musím velmi poděkovat, za důvěru, za věrnost i za ochotu číst to, co tady splodím. Domácí čajovna stále bude fungovat, ačkoliv moje aktivity se už trošku míhají jinými směry.
Najdete mě nyní nejčastěji na magazínu POPELKY na adrese www.popelky.cz a překvapením pro věrné milé hosty Domácí čajovny může být i můj osobní blog. Pokud vás více zajímám, pak mě najdete taky zde.

Takže si dnes uvařte báječný čaj společně se mnou.
Je pro Vás dnes hezký den? Já doufám, že ano...pro mě určitě. Mám před setkání s moc milou ilustrátorkou, Adélou Moravcovou, se kterou mám čest dělat dnes rozhovor. Určitě vám na něj dám odkaz, až bude ve webové podobě. A pak klasiku obyčejné maminky, pro děti do školky, uklízet, vařit, obstarat x morčat, šneků a... a sakriš, nevyčistila jsem včera kočičí záchod. Taky morčata jsou poněkud "voňavá", ale ještě to u nich nečvachtá, tak to snad nějakou dobu vydrží...
Potěší mě, když mi napíšete, jaký jste měli dnes den právě vy...

Renata

Takže Vám za ty tři roky věrnosti, mí milí čtenáři moc děkuji a i když jsem mnohokrát chtěla nechat blog ladem, nikdy jsem to neudělala, protože mi těch vašich někdy až 200 návštěv denně přišlo opravdu moc na to, abych se jen tak vzdálila... a navíc, mám už čajovnu strašně moc ráda...

a pro potěchu jednu nádhernou písničku, u které se povedla i choreografie....
Beze slov, jen s přáním krásného, něžného kochání...


Můj Vilém peče housky....

19. září 2011 v 13:07 | čajovna
Při sledování tohoto klipu mě napadly dvě věci:
- nesmrtelná písnička, dokonalost sama
- Urbánková je úžasná herečka a navíc jí to neuvěřitelně sluší!!!!!!Naše zapletení s osudem

17. září 2011 v 0:34 | převzato ze www.silnazena.cz |  Duchovní okénko
Každý z nás někdy zažil nepříjemné chvíle, někdy nejen chvíle, ale celá období, někdo dokonce celý život. A to nepříjemné taky mohlo znamenat děsivé, bolestivé, šílené, drtivé a nepřežitelné. Určitě si každý z vás dosadí mnoho dalších slov, jaké to bylo. To samé vidíme i u našich známých a blízkých.
Čím to je, že je osud a život někdy tak těžký a nepřívětivý. Jak si to děláme?
Pominu nyní problematiku minulých životů, i když ta rozhodně hraje svoji roli.
Vzpomínáte si, že v Bibli je psáno, že naše špatné i dobré činy ovlivní naše potomky a to až 4 generace? V tomhle má Bible velkou pravdu, až na malou nepřesnost. Může to být mnohem a mnohem více generací.
Platí to tedy i pozpátku. I my sami jsme ovlivňováni tím, co se stalo našim předkům, jak oni žili, přemýšleli a jak je ovlivnil jejich osud.
Je to tím, že energie v rodině je propojená. My, i když jsme jedinci, nikdy nemůžeme být odděleni od systému. Energeticky to působí vždy a velmi silně, i když žijeme třeba osamoceni na vzdáleném ostrově či zemi a svoji rodinu už jsme mnoho let neviděli. Je to tím, že v nás je otisk celé naší dlouhé genetické historie, do které jsme v mnoha ohledech zapleteni.
Naše těžké osudy nebo (alespoň) období tedy netvoří pouze okolnosti našeho života, ale mnohá zapletení z doby minulé a osudy našich předků.
Jak to tedy všechno funguje? A jak si zlepšit svůj osud?
Obecně platí, že když se člověku stane něco, co je pro něj natolik těžké, že to nemůže unést (například situace, které by nás mohli ohrozit na životě) naše tělo má několik instinktivních způsobů, jak přežít. Je to jednak známý útok (zaútočím na to, co mě ohrožuje, a ono mě to třeba nesežere) a útěk (kdo uteče, nebude sežrán). Dalším mechanismem přežití, o kterém se nemluví, je "zatuhnutí". Mnoho živočichů, když už nemůže vyhrát v boji, ani utéct, tak předstírá smrt a zkouší, jestli ho lovec nepřestane sledovat. A leckdy to funguje. Protože mnoho dravců instinktivně nesní mrtvou kořist. Jsou například i živočichové (některé druhy žab), které nemohou ulovit nic, co se nehýbe, protože nemají rozlišovací schopnost to zaznamenat.

Energie na září

16. září 2011 v 16:22 | čajovna |  Duchovní okénko

zari
Zatímco toto píši, nemohu uvěřit, že už je září a tento rok je téměř u konce. Někteří z nás pohlížejí na příští rok s určitými obavami a přemýšlejí, co se stane v roce 2012. Kráčí Země ke svému konci? Selžou všechny naše společenské a hospodářské systémy? Budeme vyhlazeni v důsledku katastrofálních zemských změn? Nedovolte, aby se strach z toho, co by se mohlo odehrát, stal v příštích několika měsících hlavním tématem ve vašem životě, protože my máme schopnost cokoliv změnit - včetně potenciálu pro rok 2012. A v září začneme postupovat kupředu a tématem tohoto měsíce je integrace.
Byl to tvrdý rok, jenž byl pokračováním tématu tohoto století. Příslibem tohoto století je, že se vše změní - a změna vždy přináší určitý stupeň chaosu. Nemůžeme pročistit svá tajná mentální a emocionální skladiště, aniž bychom všechno nevyndali ven, abychom mohli prozkoumat každičký kousek a rozhodnout se, zda to ve svém životě chceme. Já jsem vyklidila tento víkend všechny zásuvky ve svém šatníku a můj pokoj byl chvíli v jednom zmatku, všude se povalovaly hromádky oblečení. Ale poskytlo mi to příležitost vytřídit to, co již nepotřebuji, a to, co si chci ponechat. Třeba si někdo další bude vážit toho, co jsem se rozhodla dát pryč, neboť to již není pro mne to pravé.
Když procházíme procesem transformace, soustředíme se na to, abychom zůstávali uzemněni a v rovnováze, ve snaze pochopit to, co se děje, a nalézt svůj střed. Nicméně tato úroveň transformace též mění náš střed, což v nás vyvolává pocit neuzemnění. Nejsme schopni nalézt útěchu v tom známém, neboť se všechno změnilo a my zapomínáme, že k vytvoření nového středu musíme včlenit nové energie. A právě tím se budeme zabývat v září, budeme integrovat to, co jsme se naučili, abychom mohli vykročit novým způsobem a vytvořit nový způsob existence, jenž nahradí to, co již nepotřebujeme - nebo co již nepotřebuje nás.
K včlenění jsou tento měsíc některé báječné aspekty a energie, s důrazem na otázky jako ,,Je toto pro mne to pravé?" a ,,Existuje něco lepšího?". Tvoříme to, nač zaměříme svou pozornost, takže náš záměr bude důležitý, stejně jako naše schopnost pohlédnout za ,,co" a podívat se na ,,proč", jelikož se to vztahuje k naší vlastní cestě za uzdravením. Jsme odpovědní za své životy, svůj růst a svůj vzestup, nikdo jiný to za nás udělat nemůže.

Září nám umožní, abychom se začali pozvedat z popela své minulosti a žili v přítomném okamžiku, kde vědomě tvoříme život tak, jak si jej přejeme, a uvědomujeme si sebe sama jako spolu-stvořitele. Tento měsíc potřebujeme využít svých duchovních pomocníků, znovu se spojit s vlastním božstvím a vlastní silou, a začít věřit, že život je dobrodružstvím plným štěstí a radosti. Začněte ten svůj utvářet hned dnes tím, že vstřebáte to, co jste se naučili, propustíte to, co již nepotřebujete, uznáte to, co již nepotřebuje vás… a užijete si krásný měsíc.
Copyright ©2011 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc. www.urielheals.com
(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pro jakékoliv médium, pokud je připojen odkaz na původní zdroj a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.)

Pro paní I... vztah a práce

14. září 2011 v 10:35 | čajovna |  Taroty on-line
Paní I chce vědět, zda-li přátelství, které z její strany přerůstá něco víc, je něco víc, nebo ne...
Když se obecně podívám na Vaši situaci, tak jste v docela fajn období, cítíte se naplněna novými začátky, které sebou nesou proces učení, ale veskrze jste v této situaci spokojená, nadšená. Zároveň to vše korunuje karta, která je znamením takové introspekce vnitřní, zahloubání se do sebe, dobrovolné se oddělení do samoty, abyste mohla lépe vstřebat své vztahy a najít jejich pravé hodnoty. Není to osamění, i když tak může být vnímáno, ale doba, která je důležitá pro to jít dál. Nadechnutí. Cesta k hluboké vnitřní moudrosti. Ale zároveň jste na pochybách, došla jste k nějakému střízlivému poznání a v tuto chvíli bych tu viděla z vaší strany i dobu znemožněné tvořivosti, nějaká věc zvnějšku vám zabraňuje v dalším postupu, drobná nemoc, nějaké provozní komplikace... a máte velkou potřebu dojít k nějakým jistotám a ten vnější svět vám ukazuje takovou tu tvář, že ty jistoty tam někde jsou, ale cesta k nim hodně bolavá a úzká. Představuji si to, že před sebou vidíte jakýsi temný tunel se světlem na konci a vy víte, že jím musíte projít. Něco nepříjemného. Ovšem je moc hezké, že Vy jste silná žena, ta síla tady je. Vy to v sobě umíte ochočit, ty instintky, pudy, vášně, a hlavně strachy, protože i strach je takovým pudem, který když nás příliš přeroste, sežere nás. Když ho přijmete s láskou, ochočíte ho, on s vámi začne spolupracovat. Je to zvláštní duchovní alchymie, ale údajěn to tak funguje...
Údajně říkám proto, že sama s tím trochu bojuju, ale asi ano... na drobnostech se můžeme učit, ale pro vás tady do budoucna plyne právě taková situace, kdy budete nucena nebo sama vyhledáte tu situaci, kdy si budete muset poradit s nějakým strachem či jiným "lidským pudem", ve kterém vám ovšem pomůže právě ta moudrost, kterou načerpáváte z toho období samoty. A pak Svět... takže se vám stane něco, co se má stát, co je na správném místě a co k vám patří... a bude to veselé a šťastné.

Konkrétně k tomu muži, na kterého se ptáte.
On je s Vámi, milá I, evidentně rád... ale zároveň má v tuto chvíli právě ten pocit, že musí projít tím tunelem, kde je na konci to světýlko. Váš vztah pravděpodobně vnímá ve stylu "přátelství i beze slov", porozumění na vyšší úrovni a sešli se tu dvě karty, které mi říkají, že tam je třeba ještě čas, aby k něčemu došlo, aby se něco přerodilo. Ještě to tu nevidím. On se v tuto chvíli bojí, má patrně pocit, že ustrnul na místě, něco mu znemožnilo tvořivost, drobný problém (vlastně tu máte dvě karty úplně shodné!, každý však na jiném místě) ale čeká vás v brzké době společné setkání, které by mělo být radostné. To na něj jde zvnějšku. On ve vás cítí šanci a skrze trpělivý růst můžete jít dál, ovšem až se ten vztah začne prohlubovat, vyplynou tam z jeho strany nějaké "temné stránky", se kterými by měl bojovat a které mu třeba budete pomáhat překonávat. Není to nic špatného, každý z nás to má, symbolizuje to karta Ďábel, je to to nízké v nás, právě třeba ty strachy, které nás kdysi přemohly a sežraly a jsme jen jejich torzem. Když si k tomu přidám ještě jednu kartu, čeho se tyto jeho stránky týkají, tak je to patrně něco, co má pocit, že zničil vlastní vinou., něco bolavého, melancholie,a le cesta vede ven pouze po jeho pochopení této chyby...
Ale to je v delší budoucnosti.
Pro tuto chvíli, milá I., si užívejte toho, že se máte, buďte přátelé a pamatujte na ten trpělivý růst, neuspěchejte nic. Je tu symbol těhotenství, takže.... i tady se musí čekat a připravovat se na narození. A vy dva se jednoho dne patrně opravdu narodíte...

co se týče práce:
Jste uvězněna, nemůžete se hnout z místa... je to tady, v pracovní oblasti se zatím neděje nic, co by nějak nasvědčovalo změně a máte pocit, že jste jako svázaná nebo že ty možnosti nejsou. Nevím, jestli chcete práci měnit, nebo jestli jste nezaměstnaná, ale je to asi úplně jedno. Protože v tuto chvíli máte mimo jiné možnost pochopit SOUVISLOSTI v té pracovní oblasti, dojít k té moudrosti, dojít k něčemu, k čemu vás táhne srdce, rozum, já nevím.... vyšla mi tu navíc ochranná karta, takže ta šance je velká a poté je tu naděje. A další karta, do budoucna - veselost, vděčnost, přírůstek...k tomu asi nemusím říkat víc, prostě práce tam je a je taková, že vás bude opravdu těšit. Časové údaje vám však neřeknu, to neumím :-))) ale je to tam..

osho zen na tento vztah, který se ptáte:
On - má k vám důvěru a jste pro něj zcela bezprostřední zkušenost, která ho navrací k sobě... ale potřebuje čas. Spíš on potřebuje ten čas, než vy... zase je tu Samota pro něj, takže on musí nejprve najít sebe samého, aby se mohl pohnout dál.
Vy sama, paní I., tady máte to období hledání vlastní moudrosti...opět! a pak umění prožít okamžik. Takže se vrhněte na to, abyste měla ráda sama sebe a uměla prožít vědomě každý okamžik života a tahle karta velmi ráda zve do přírody...tak třeba tam. Tam se člověk nachází nejlíp. Hýčkejte se, starejte se o sebe, mějte se ráda.

Runy:
bylo ve vás prázdné místo, nějaký nedostatek, v tuhle chvíli však už se situace mění a nastává rovnováha, začíná se to ve Vašem životě obracet a nabádá vás nenechat se vláčet požadavky okolí a postavit se na vlastní nohy. Budoucnost - posklízíte, co jste zasela, úrodnost, příjemné změny v životě v souvislosti s rodinou, hezké časy...

Co víc dodat? Snad jen, milá I., aby to vyšlo.
A klidně se ozvěte, jak se máte. Budu se těšit.
Renata

Jeden šnečí salát...

12. září 2011 v 20:39 | čajovna |  Zvířata
aneb jedna taková malá legrace...
Kdo si dá... zdravé pampelišky a trochu bílkovin k tomu?Páv bílý není albín a vzácnost

11. září 2011 v 19:44 | čajovna |  Zvířata
ale úplně normální druh páva. Vyšlechtěný, samozřejmě. Je to forma páva korunkatého a vyšlechtěn byl i páv strakatý.

Vypadá sice atraktivně, ale v porovnání s těmi pestrobarevnými mi přijde poněkud... ošizen?
Ošizen o ty barvičky a lesk?
až nebude páv poslouchat tak to řeknu - tak pšššt....vypadá tak trochu jako obyčejná krůta, žejo? Chudák malej...
foto je z pardubického zámku, kde jich je několik. Barevných i bílých...

Beze slov... hokejová i lidská tragédie

9. září 2011 v 15:13 | čajovna |  Silný čaj
Beze slov....
jsou zbytečná.
Snad jen, že na videu je to, co se konalo místo nikdy neodehraného utkání v Minsku...
Přijde mi neuvěřitelné, že se něco takového může stát.
Že místo utkání je vzpomínkový akt - na všechny...
:-(


Kdyby ses viděla, jako tě vidí mé srdce...

8. září 2011 v 13:25 | čajovna |  Duchovní okénko
Byl to moc hezký citát a nevím, jak přesně zněl. Jen si pamatuju jeho význam a pointu. I když je to vlastně nejdůležitější.
Bylo v něm cosi o tom, že muž říkal své milé ženě:

Kdyby ses lásko viděla tak, jak tě vidí mé srdce, už nikdy bys o sobě nepochybovala...

Takže - ono to neplatí jen u milenců, ale u všech. Zkuste se na sebe někdy podívat jako ti, kdož pro vás mají v srdci jedno hebké místečko a potěšte se tou představou.
A jestli u toho zmizí jedna jediná vaše pochyba o vás samých, jen dobře...

Pro Janu...letmá známost? Ani náhodou!

7. září 2011 v 10:55 | čajovna |  Taroty on-line
Milá Jani,
Váš dotaz zněl, zda-li onen muž Vás bere jako letmou známost nebo by z toho mohlo být něco vážnějšího.
Jani, čekají Vás hezké časy. Jste v tuto chvíli opravdu šťastná, cítíte hlubokou lásku a důvěru k tomu člověku a ta šance tam pro vás v tuto chvíli opravdu je. Přesto celá ta situace leží na dvou druzích pochybností - jednou je taková ta lehkost blázna, neuváženost a druhou jsou hluboké vnitřní pochyby a nutnost se rozhodnout. V tomto vztahu stojíte na menším či větším mrtvém místě, kde budete muset učinit ve svém životě nějaké rozhodnutí. Bojíte se klamu a odkládáte toto rozhodnutí ze zbabělosti a obavou z dalšího zklamání, zcela pochopitelně. Nemusíte se bát, z vnějšku, tedy od okolí k vám jdou city na nejhlubší úrovni, důvěra a vaše schopnost vcítit se to tužeb a přání ostatních. Vy v sobě tu sílu máte, tu sílu, kterou pocítít ve chvíli, kdy se nad všechny své pochyby vznesete - ale opravdu, ne jen slovy, hlavně pocitově!!! - pak uvidíte svou vlastní sílu a řešení. Asi ještě žijete v nějakých třenicích, ukazuje mi to tady taky vyhrocené střety, nějaké vystřízlivění, ke kterému jste nucena.
Celkově mi vaše situace připadá taková na hraně... z něčeho ošklivého jdete do hezkého období. Jste už jednou nohou v tom hezkém, ale ještě přešlapujete (nebo Vás něco táhne za nohu) ještě v tom ošklivém. Ale je to tu jasné, pokud najdete ten mír v sobě, tu rovnováhu, to vznesení se a přijetí sebe sama, řešení se otevře. Čeká vás období krásné radosti, kdy se opět naučíte radovat se z maličkostí - tedy, nevím,jestli se radovat budete, to samo nepřijde a na tomhle musí člověk sám pracovat, Vy však budete mít jistojistě šanci tyto maličkosti prožít... ale v tom vztahu poté přijde chvíle, kdy si budete připadat svázaná, v nesnázích a neschopna se pohnout z místa. Tyto trable nebudou ve Vaší moci a bude třeba počkat, až samy odejdou.

Můj kreslený tarot ukazuje na to, že jste si už uvědomila, že nebudete lpět na svém vězení a že CHCETE být šťastná, jako ptáček, který vyletěl z klece. V současné době jste trochu jako sopka, složitá karta Potlačení.... vaše nitro je svázáno něčím zvnějšku a hodně to tlačí, chce to ven. Uvolněte ten stres, budou u toho lítat třísky, ale díky tomu se uvolní energie, která bude Vaše. Tam najdete právě tu Mírnost, o které jsem mluvila v předchozí části... Na nad Vámi opravdu korunuje a Vy ji v sobě máte.
A je to nádherná vlastnost a nádherná chvíle, když se na život podíváte tekto...
A budoucnost? Změna...Uvolníte se a poznáte, že jedinou jistotou na světě je změna, a že se lze smířit s únavou i chutí žít, s láskou i nenávistí. Tenhle člověk, na které se ptáte, by vám měl pomoci si tohle uvědomit.
Je to čistý člověk, duchovně na výši (to se dnes u mužů tak často nevidí, nebo je nepotkávám ;.)). V tuto chvíli trochu váhá, je možné, že tam je nějaká odmlka ve vašem vztahu nebo chvíle, kdy On potřebuje být trošičku sám... Ale s Vámi bude šťastný, bude "doma", vy dva máte společně opravdu šanci najít sami sebe. On se najde v bezpečí svého nitra a vy nad ním, jako ta ženská bohyně.
A jestli spolu budete napořád?
Tohle já poznat neumím, když si zkusím vyložit na delší budoucnost, je tu nějaký problém, trochu koresponduje s tím, co jsem psala v první části, nějaké posečkání, problémy, jež se musí vyřešit samy a jež vás budou trochu rozdvojovat a uvádět v pochybnosti. Ale je tu nový pohled na svět, hned poté.... zapustíte kořeny a je tu i karta Rozkvět, tedy něco nového, co vzniká ze semínka... nemyslím nutně rodina či dítě, ale asi ten vztah nějakého delšího trvání být bude.
Nedokážu rozeznat, jestli budete manželé deset, dvacet, padesát let... ale určitě to není chlap, který by vás chtěl jen letmo. Navzájem si život ovlivníte a vzpomínky na sebe ponesete, co budete živi.
A když si vyložím sluníčkový tarot ještě na nej, tak mi tu jdou podobné karty.... opět i on tu má nějaké pochybnosti a nutnost se v něčem rozhodnout, na naprosto stejném místě jako VY! Takže ta minulost s vámi ještě nějakou dobu bude.... ale jednoznačně k němu patříte, ať spolu budete nebo ne, tak v myšlenkách a duších spolu budete navždy. Bere Vás jako příležitost a šanci (několikero karet to naznačuje!) ale bojí se ničivé podlosti. Nevím, jestli je na základě minulých zkušeností, nebo je prostě jen opatrný, ale i on pochybuje a bojí se... Ale Vy jste tu pro něj v delší budoucnosti žena, která obohatí jeho duši - a to především...
Hodně zajímavý výklad milá Jano... a hlavně se mi velmi hezky a hladce dělal, proto bych si moc přála, abych se nemýlila..
:-)
Hodně štěstí, tak krásný vztah se málokdy vidí, a znovu opakuji,nevím, nevidím, neumím to, jestli spolu budete nebo ne, ale každopádně se velmi ovlivníte - v dobrém!
Renča

Alergie na kočičí srst...

6. září 2011 v 0:21 | čajovna |  Zvířata
Dnes vás pozvu k Popelkám...
na můj článek o alergii na kočičí srst, vyvolal docela zajímavé reakce u čtenářek a možná jsem se po příčinách této alergie pídila přinejmenším chytlavými a zajímavými směry.
Kdoví, jestli správnými?
Ale kdoví...
Tak jste zvány..


Příčinou alergie na kočky může totiž být nevyrovnání se s tím, že jste žena...Jak je to u mužů nevím, možná se nemohou srovnat se svým ženským principem? Ostatně, moc mužů, jež milují kočky, neznám... Kočky jsou totiž takové malé Lilith a to chlapy možná spíše odpuzuje...

Daniela Šinkorová u Krause

5. září 2011 v 9:44 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
moc hezký rozhovor z května letošního roku v Show Jana Krause Uvolněte se prosím...
Daniela Šinkorová jako host je opravdu moc sympatická a po dlouhé době jsem si jí moc ráda poslechla.
...

Jak nalézt svou životní práci

2. září 2011 v 8:58 | převzato ze www.silnazena.cz |  Duchovní okénko
Mnoho lidí v poslední době pociťuje, že je jejich zaměstnání nenaplňuje, a cítí, že nedokáží svou práci dále vykonávat, protože už s nimi nerezonuje. Někdy je to proto, že si uvědomili, že vlastně nechtějí svou prací podporovat firmy, které jsou zaměřeny čistě na zisk, jsou neekologické, vydělávají na manipulaci s veřejností nebo zastávají pochybné hodnoty. Jindy jen proto, že cítí, že by prostě rádi dělali něco úplně jiného, že je jejich srdce táhne jinam.
Když víte přesně, co byste rádi dělali, čeho byste rádi dosáhli, jaká práce je pro vás ta pravá, je situace poměrně jednoduchá. Stačí "jen" překonat existenční strachy a s vírou vykročit vytouženým směrem. Existuje řada knih o pozitivním myšlení a vytváření reality, které vaši víru posílí a poskytnou vám cenné praktické rady, díky kterým si svou vysněnou práci určitě do života přitáhnete.
Co ale dělat, když jste se dostali do situace, kdy cítíte, že dosavadní zaměstnání už pro vás není to pravé, a zároveň nemáte vůbec představu, co jiného byste měli dělat? Pokud spadáte do této kategorie, možná se vám bude hodit moje osobní zkušenost.
Ujasněte si, co vás baví, jaké činnosti vykonáváte rádi, při čem se cítíte naplněni a šťastni, co vám opravdu jde, co je pro vás důležité..