Erich von Däniken : Prorok minulosti

29. července 2011 v 20:55 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Podtitul této knihy zní: Riskantní myšlenky o všudypřítomnosti mimozemšťanů.... Neřekla bych, že zas tak riskantní. Ano, riskantní v naší době, ale třeba ubohý Koperník nebo Galiei na tom taky byly bledě. A uvidíme, jestli se autorovy myšlenky budou za mnoho dalších desetiletí či staletí zdát stále tak riskantní.
Archa úmluvy, cosi, co začíná v Bibli. Jeruzalém, Izrael, kam všude sahají stopy právě Archy úmluvy a kde dodnes skončila. Navíc mnoho důkazů hovoří o tom, že prostřednictvím této skříňky se Bůh zlobil a jeho hněv nápadně připomíná elektrickou energii nebo radioaktivitu.
Vydáme se také na Maltu, kde mají zvláštní koleje vyryté do země a mizející v moři. Snad pozůstatek Atlantidy. Monolity či hypogeum, zvláštní a hlavně neskutečně promyšlená stavba, která tu byla prokazatelně ještě před dobou ledovou?
Poznáte, že spoustu faktů si neumí vysvětlit ani vědci a tak se zbaběle uchylují k bibli a bez váhání vydají biblický výjev za "vědecký argument". Vtipné, vezme-li v úvahu, že v jiných případech se této knize knih spíše vysmívají...
A že bohové mívali pro lidstvo vždy podobu vyspělejší civilizace "shůry"?
O tom autor už nepochybuje a dokonce v závěru knihy vyvíjí teorie o tom, co se stane, až se bohové vrátí. Jakože se vrátí, protože ti své sliby dodržují.
Nadšeni asi nebudou, lidstvo, ač nadané inteligencí, jede v sebedestrukčním programu... :-(

Až na ten chmurný závěr je to nesmírně čtivá knížka doplněná černobílými fotografiemi z archívu autora, které jen dokreslují příjemné mrazení v zádech a tajuplnost míst, která Däniken navštívil a prozkoumal.
Vydalo nakladatelství Euromedia, 2011, www.euromedia.cz
K dostání u všech dobrých knihkupců a na www.bux.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 30. července 2011 v 10:32 | Reagovat

Myslela jsem, že už se Däniken nevydává. Říkalo se o něm, že si přizpůsoboval své nálezy, svým domněnkám a smyšlenkám. Kniha se určitě čte moc hezky, lidé mají záhady a mrazení v zádech rádi, to já taky, ale stejně bych tu knihu, brala s rezervou. :-))

2 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 31. července 2011 v 17:47 | Reagovat

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let běžel seriál který se jmenoval jako jeho kniha "Vzpomínky na budoucnost",pak to samozřejmě zakázali. Bylo to úžasné. Jen ty kilometrové obrazce na planině Nazca,které jsou dodnes vidět a to pouze z letadla, a byly vytvořeny před stovkami let, kresby v jeskyních, co připomínaly astrounaty a další a další zajímavosti. My si přece nemůžeme myslet, že jsme v tom ohromném vesmíru sami.:)

3 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 1. srpna 2011 v 19:23 | Reagovat

Nejvíce se mě líbí Renatko ten tvůj závěr...dostání u všech dobrých knihkupců

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama