Červen 2011

Kristina a její čistý hlas na Fun radio....

29. června 2011 v 2:08 | čajovna |  Hudba mého srdce....
Možná to jsou dvě úplně zbytečná videa... ale já za prvé z nějakého důvodu moc ráda nakukuju do rádiového prostředí. Podvakrát se mi už podařilo podívat se pod pokličku výroby čehokoliv, co z rádiových stěn vychází a byly to nezapomenutelné zážitky.
Ale to nemá vůbec co dělat s tím, co vám chci ukázat nyní. Zpěvačku Kristinu možná znáte díky Horehronie...
ale podívejte se, co se stane, když tuto krásnou píseň začne zpívat naživo v rádiu...

a pak jsem našla ještě toto video a úplně novou písničku, nemám k ní slov. Je nádherná, něžná a v každém slovíčku je cit a síla této křehké dívenky.
Křehké, ale silné - narozena ve znamení Lva, takže... co dodat...

a zase Ranná show na Fun radiu, v popředí vidíte třeba Adélu Banášovou, známou ze Superstar... jako moderátorka je nepřekonatelná.

a vy si můžete v čisté kvalitě vychutnat práci v rádiu, čekání na tu správnou sekundu i atmosféru...

a tuhle písničku si určitě poslechněte...Eště váham.....prodloužíte si život díky pozitivním emocím...

SOUTĚŽ - Francouzky se umí otáčet a mňam... ostružiny!

28. června 2011 v 10:40 | čajovna |  SOUTĚŽE
Aneb ty šarmantní kuličky, jež tu více jak měsíc strašily Domácí čajovnu svou temnou, prudce elegantní barvou patřily vskutku ostružinám!!!
Odpovědí bylo 64 a účast to byla velmi milá... ;-) děkuji všem hravých povahám!
správných byla valná většina....
špatných bylo asi 5 a shodně uvedly černý rybíz, v jednom případě obrázek připomínal hodně temné hroznové víno....
a mezi ty kuriózní a milé patřila třeba ta od Lenky, která napsala slovenský název - černica ;-) a samozřejmě to bylo správně.

a výherci knížky Francouzky se umí otáčet?
Blanka Katrnošková
Jan Květoň
Anna Šebestová
Moc gratuluju a vaše adresy míří do nakladatelství, které vám zařídí bájo čtení na prázdniny.
A ostatní nemusí smutnit, budeme totiž soutěžit už brzy o hodně, hodně zajímavou knížku...

Když kámen promluví

25. června 2011 v 9:44 | čajovna

Nevím, jak se vám bude líbit tento film, dostala jsem se k němu pouhou náhodou a jeho shlížení mi z časových důvodů trvalo po částech několik dní. Ale dávám si ho na blog, aby až mi nebude dobře, mohla jsem si ho KDEKOLIV, tedy nemyslím v pustině v lese, ale třeba od poloviny nebo v 40.minutě je to jedno, moudro je všude.... Přinutil mě hodně se zamýšlet nad naším bytím, láskou a pokorou k samotnému životu a tomu obrovskému daru, který žijeme.

Vřele doporučuju, ač je to dlouhé a pro rychločtení na blozích nepříliš vhodné, nedá mi to. Musím se podělit o ty nádherné a silné pocity, které jsem z něj měla...
Ale kdyžtak.. máte na to celý víkend!
Krásnou sobotu a neděli všem přeji...
Renata

Vybíráme si své rodiče?

24. června 2011 v 9:21 | čajovna |  Duchovní okénko
Prý si své rodiče nevybíráme, povzdychují si ti, kdož si "můžou stěžovat" a ti co si stěžovat nemůžou, raději mlčí.
Ale je to zajímavá otázka a pokud někdo řekne, že si rodiče nevybíráme, odvětím, že nemá pravdu. Jsem totiž přesvědčena, že si je vybíráme. A naše děti si vybírají nás, jakožto rodiče......když dám naprosto jednoduchý nekomplikovaný příklad, tak třeba... duše si potřebuje z jakéhokoliv důvodu prožít život v pocitu osamění, potřebuje se naučit spoléhat sama na sebe a tak si vybere rodiče, kteří ho bu´d brzy opustí, nebo kteří budou celý život chladní a nenavážou s ním nijak vřelý vztah...
Pak tam taky mohou být osobní vazby,dítě se narodí matce, jež byla kdysi jeho "manželem" a mají mezi sebou ještě co řešit, tak to pořeší v tomto životě ve vztahu matka-dítě, protože je to vztah trvanlivější a nelze z něj utéci rozvodem a je tam větší pocit závislosti na tom druhém, tedy dítě je závislé na matce, tudíž pokud mu má matka dát co proto do kožichu,t ak to udělá a dítě bude poslouchat a snášet to a brát si z toho ponaučení, protože mu nic jiného nezbývá. Pokud by se ti dva zase sešli jako partneři, bylo by snadné utéct...ale od matky dítě jen tak neuteče...je tam vázáno existenčním materiálním i silným citovým poutem.
A skoro bych řekla, že z hlediska duší a přírody je vztah - dítě-rodič - asi vztahem nejzrádnějším, protože platí to,že i kdyby rodiče byli sebehorší, děti je milují. I když to může být jakýsi druh zvrácené lásky, třeba k týrajícímu rodiči, ta láska tam prostě od přírody je. A s tímhle bojovat, tohle si v sobě rovnat do nějaké normální a lidské roviny je nesmírně těžké.

Někdy je dobré zastavit se a zamyslet se, co znamenáme pro své děti... a jestli svůj úkol plníme dobře.

Dokonalá sekretářka - Evik!!!

23. června 2011 v 13:38 | čajovna |  FILMY
Kdo by odolal Evikovi...


jedna z nejlepších scének ve filmu Slunce, seno a pár facek. Jo, takže přijede televize a bude mazec!
A takhle to všechno začalo, když televize zavolala...
Jaroslava Kretchmerová je naprosto úžasná v této roli a sranda při natáčen musela být snad ještě větší, než v reálu...

Tak v neděli...:-(

22. června 2011 v 0:47 | čajovna |  Duchovní okénko


Nebudu se k tomu rozepisovat dlouze, jen dávám odkaz na článek, ve kterémt o Antonín Baudyš mladší rozebírá naprosto přesně. Sleduji tuhle "kauzu" už delší dobu a napadá mě jen jediné.
Jestli se to fakt stane, tak je to jednoznačný důkaz o tom, že jsme tady za ovečky a blbečky.
A jestli se to nestane, tak jedině dobře, možná pak tyhle snahy trochu ustanou. I když.... vlastně ani nechci vědět, jak moc jsou tyhle skupiny mocné, už tak nám vzaly veškerou svobodu (nebo vy fakt rádi platíte složenky a chcete trávit většinu života v práci, odkládat děti do školek a chvátat do jeslí?).... a je třeba si vzít aspoň kousíček k srdci a žít sám za sebe. Opět důkaz, že zvenčí se pomoci nedočkáme.


Tak co... v neděli se ukáže, kde žijeme? V pekle nebo v realitě tvořenou námi samými?

Nemůžete spát? Možná se bojíte žití...

20. června 2011 v 21:44 | čajovna |  Duchovní okénko


Nespavost má obecně příčiny podle lékařů vnější. Tedy nevhodná postel, špatná životospráva (alkohol a kofein na noc), ale lze vystopovat i duchovní příčiny.
Zkusíte si tipnout? Je to logické... netřeba hledat nepřístojnosti.
Nespavost může postihnout toho, kdo není schopný se odtrhnout od každodenních zážitků a zodpovědnosti a chce být stále připraven činit rozhodnutí a nedokáže vypnout rozumovou činnost.

Také ten, kdož trpí nějakými skrytými strachy, potlačuje ve své osobnosti něco, co se za žádnou cenu nesmí nikdo dozvědět.

Protože ve spánku jsme zranitelní, oddáme se bezvědomí a ztrácíme nad vším kontrolu. To je pro tyto lidi nepřípustné.
Takže trpíte-li nespavostí, zkuste se konfrontovat s těmito dvěma příčinami. Třeba trocha práce na sobě, uvolnění a zjištění, že nikdo vás nebude soudit, pomůže..

Dobrému spánu rozhodně prospějete:
- meditační hudba
- dlouhá procházka před spaním
- vyvětraná chladná místnost

Orangutan zachraňuje ptáčátko?

18. června 2011 v 20:34 | čajovna |  Zvířata

Tohle video obletělo svět, v jedné zahraniční zoo se stalo to, že orangutan se snažil lístečkem zachránit ptačí mládě a poté ho oživovat. Tvrdil senzační článek u něj.
Při shlédnutí nevím nevím, jestli šlo o záchranu nebo jen orangutan byl prostě zvědavý a využíval své inteligentní myšlení k nějakým myšlenkovým pochodům.
Každopádně idea je to hezká.
Zamrazilo mě však ve dvou chvílích........
V první, když slyším hlasy lidí, ty reakce na počínání lidoopa. Jako v cirkuse, jako při představení, jednoduchost a hnus.
A v druhé chvíli, kdy jsem viděla, jak si hlavní hrdina přisedl k ptáčátku. Co se mu honilo hlavou? V tu chvíli z něj zářila inteligence a nadhled. Nejsme jediný rádoby chytří na planetě. Copak by ten lidoop udělal s lidmi, těmi, kdož ho drží v zajetí?
Lístečkem by asi nepošemral...
Mělo to být veselé video, ale mě přišlo nesmírně smutné...

Na farmářských trzích je... hm....hezky

18. června 2011 v 10:04 | čajovna |  Domov
Vlastně si to ještě živě pamatuju. Ty doby, kdy výlet do obchoďáku byl vrcholem celotýdenního žití. A jak si hezky rostly! Takže když se otvíral nějaký nový - hurá do něj, co kdyby tam bylo něco lepšího, levnějšího... prostě nej nej nej.
A malí obchodníci se rázem stali drahými, nekvalitními a neatraktivními...
Pamatuju si tuhle dobu jako odrůstající puberťačka a řekněme, že z důvodu velkého množství tvrdě moderních vjemů jsem tyto výlety s rodiči v tomto věku absolvovala ještě celkem ochotně.
Ale časy se mění....
Patnáct let uplynulo...... a ta kdysi puberťačka se právě teď vrátila z farmářského trhu naprosto nadšená. Ničím velikým, jen prostoupená milou jednoduchou radostí z toho, že jsem si u jednoho dědečka koupila ledový salát, ač ho mám plnou ledničku, ale prostě neodolala... (a morčata a šneci a agama se jistě o listy podělí)... a ulovila krásná rajčata, potěšila se pohledem na domácí květák, chleba i brambory nebo med. Ač jsem tam byla asi nejmladší... nechápu, asi chodím ve špatnou dobu a ráno chodí jen důchodci... chodívám tam ráda. Koupím květák za 15 a salát za 10, ale to není vůbec důležité, důležité je, že takový domácí okurek i květák je konečně ta chuť, kterou si pamatuju z dětství, když ještě nebyl svět zamořen hyper super markety s jejich umělohmotnou produkcí...
Hezký a potěšený víkend Vám přeju.
Máte u vás taky trhy? A chodíte?

Petr Muk - smutně...

17. června 2011 v 7:32 | čajovna |  Hudba mého srdce....
jedno z jeho posledních vystoupení...
smutek sálá nejen z písničky, ale i z něho samotného...

...až mrazí...
:-(
je jedním z mála, kterých je škoda....

a který nežil marně.... před pár dny by oslavil narozeniny...:-(NIKDO NIKOHO NEZNÁ....
Slunce na kůži ti kreslí obrazy které neznám
a já tu ležím jak padlý z války sloup
a dotýkám se obrazů zatím co ty spíš možná
jak pravidelně dýcháš chceš abych ti věřil
že dávno spíš a na nic nečekáš
že pro tebe tu nejsem že nejsi tady pro nic
už dávno

Jen si klidně utíkej krátkých snů je pár
ten kdo venku šel neměl ani zdání

že na křídlech ptáků se létat dá
a klidně v roji střel
že ráno je veliká neznámá
a takhle jsem to chtěl
a všechno mě pálí to všechno v hlavě mám
když odcházíš někam a já tu jsem
tak někdo měl dát víc
jen říkám si do těchto čtyřech stěn
že všechno nejde říct
že nikdo nikoho nezná nikdo nikoho nezná

Do popelníku padá nejen popel z cigaret
ty máš ten dar že růže se tam sypou
možná růže z našich hrobů když takhle budem žít
možná
do prázdna zapadnou ta bláznivá slova
jak jsem je říkal a neslyšel jsem nic
kdo tady bude stát aby mi připomněl
zítra

Stávka bude revolucí, ještě asi ne...

16. června 2011 v 12:06 | čajovna |  Silný čaj
Vrátím se ke španělské revoluci, k situaci na Islandu a chaosu v médiích a tuposti českých občanů... či spíše k tlaku, aby byli tupí...

Dnes jsem poslala tento podobný příspěvek s revolucí bubny... na Ženu-in.
Můžete se tam přidat ke komentářům...


:-)

nebo spíš :-( vlastně...

tak mějte krásnější den...
Renata

Z blogu až na doma.cz

15. června 2011 v 1:09 | čajovna
Mám tu pro vás velmi zajímavý článek... Najdete ho na Doma.cz a je od mé blogové kamarádky Emilky. Takže prosím...


takhle to tedy dopadne, když někdo udivuje téměř rok - či snad více, Emilko, na své blogu tím, že ze starého telefonního seznamu vytrhá stránky, sroluje je to ruliček, a pak motá a motá a barví a lakuje a vzniká něco tak úžasného, že škoda mluvit, pouze sedět a zírat.
Protože jeden krásný košíček od Emilky mám doma taky, dívá se na mě z kuchyně a momentálně v něm jsou wasabi ořechy, pár buráků a slunečnicová semínka - jo a taky odložený olízaný lízátko, to bych měla už asi vyhodit :-))), mám z jejího tvoření úžasný respekt. Je šikovná na ruce, jak se tak říká.
Já jsem se k něčemu podobnému ještě nedostala, pravda, jednou jsem si na poště vzala zlatý stránky s tím, že budu trhat a rulovat. Trhala jsem, zkoušela rulovat, jenže děti mi to braly a mě došlo, že by mě to stálo víc nervů než čehokoliv jiného, tak seznam letěl do tříděného odpadu s tím, že rulování přijde na pořad dne, až budou děti schopny spolupracovat - třeba kvalitně rulovat ruličky, protože jich je potřeba opravdu hóoodně....
Tak krásný den s Emilkou, která se skrze blog dostala až do dámského magazínu, tedy spíše... skrze své šikovné ruce.
Blahopřeju!
Renča

Autorku najdete na www.enili.blog.cz
vlevo v oblíbených tady u mě ;-)

Červnový transformační cyklus zatmění a Dny středu

14. června 2011 v 1:15 | čajovna |  Duchovní okénko

Čeká nás zajímavý červen, jeho účinky budou úžasné, bolavé a přínosné...

11.06.2011 12:05
Milí přátelé, letošní červen je z energetického pohledu neuvěřitelně nabitý a zajimavý. V červnu nás totiž čeká trojí zatmění : částečné zatmění Slunce 1. června, úplné zatmění Měsíce 15. června a další částečné zatmění Slunce 1. července. (Zatmění vzniká speciálním uspořádáním Země, Slunce a Měsíce, které se děje každých šest měsíců, ve dvojicích nebo trojicích. Během zatmění, prochází přes tvář Slunce nebo Měsíce stín Země.)
Zatmění se děje v šesti-měsíčních a 19ti letých cyklech, takže se mohou znovu projevit problémy, kterými jsme se v těchto časových rámcích zabývali ( podívejte se tedy zpětně na to, co se ve vašich životech dělo letos v lednu a v roce 1992).
01.června 2011 - Částečná zatmění Slunce (novoluní v Blížencích) viditelný v severních zeměpisných šířkách, včetně části Asie, Aljašky, Kanady, Grónska, Islandu a Skandinávie.
15.června 2011 - úplné zatmění Měsíce (druhé ze tří za jeden rok!) o úplňku ve Střelci, viditelné v Austrálii, Japonsku, Asii, Indii, Africe, Evropě a Jižní Americe. Měsíc vyjde ve 21 hodin. Jeho kotouč bude v době východu už částečně zakryt stínem Země. Úplné zatmění nastane asi za 20 minut a potrvá zhruba do 23.00. Vystoupení ze stínu proběhne po půlnoci. Jedná se o jedno z nejočekávanějších Lunárních zatmění desetiletí, protože Luna bude procházet přímo středem zemského stínu a plná fáze potrvá okolo 100 minut
01.července 2011 - Částečné zatmění Slunce (Novoluní v Raku), viditelné z malé části v Indickém oceánu nad Antarktidou.
Je to první a také jediná série zatmění, která nastane během posledního podsvětí Mayského kalendáře.
Ať už jednotlivá zatmění můžeme vidět, nebo ne, rozhodně budeme silné účinky těchto nebeských uspořádání cítit. Při Zatmění Luny 15. června dojde zároveň k propojení s Galaktickým středem a 1. července vytvoří Novoluní v Raku s částečným zatměním Slunce v Raku na obloze spolu se Saturnem a Uranem volný Velký Kardinální kříž a zároveň dojde ke konjunkci s velkou hvězdou Sirius. Slunovrat v červnu padá doprostřed toho všeho. (Dny 20.6. a 21.6. zároveň tvoří špičku pyramidy, jsou to dny Osvícení na naší planetě.V tyto dva dny bychom si měli všichni vzít volno a využít je k duchovní práci pro sebe a pro planetu.)

V létě se vyplatí vědět, kam se hýbou mraky

13. června 2011 v 10:43 | čajovna |  Domov


V zimě se hodí teplý čajíček a dobrá buchta s mákem.
V létě se hodí bezová limonáda a želatinový řez s jahodama.

Taková domácí čajovna je totiž k nezaplacení.

A co se hodí v létě úplně nejvíc, tedy pro ty, jež jsou tak trochu jako já a čekají na ty horké čaje, zářijový větřík, na to, až Anna přinese první osvěžující chladna z rána...... tak těm se hodí tento odkaz.
Radarová mapa, na které můžete sledovat, jestli se právě k vám blíží, či neblíží nějaký ten mráček s dešťovou přeháňkou nebo bouřkou...


Odkaz je vlevo v menu nastálo, hned nad akutální tříobrázkovou předpovědí počasí.
Myslím, že si na něj klidně můžete každý den kliknout několikrát a pořád bude na co koukat.
Tak nashledanou "na radaru"......

Užívejte června!

Kristina: Pri Oltári

10. června 2011 v 21:50 | čajovna |  Hudba mého srdce....
Neznámá písnička. Jen do té doby, než se včera objevila poprvé v místním rádiu.
Ovšem tak nádherná, z pera Kamila Peteraje a od Kristiny... poslechněte si. Víc nebudu dodávat, jen bych to kazila.


a mě se podařilo najít oficiální videoklip, nad kterým zůstává srdce stát. Máte-li tři minutky času, doporučuju...


Raz, keď budeš stáť s inou pri oltári,
možno, že sa zmeníš na slzu v mojej tvári,
budeš teda slza, čo tajomstvo skrýva,
že sa jedna hviezda na nás díva.
Raz, keď budeš s inou sľubovať si vernosť,
spomenieš si možno, komu si dal prednosť,
budem tichá slza, ktorá na zem padá,
slza jednej ženy, čo ťa mala rada.
Ref:
Bola som len druhá,
ja to viem,
z tvojho sveta odídem,
bola som len druhá,
tak sa maj
a šťastne na mňa zabúdaj.
Raz, keď budeš stáť s inou pri oltári,
možno, že sa zmením na slzu v tvojej tvári,
budem teda slza, čo tajomstvo skrýva,
že sa jedna hviezda na nás díva.
Ref:
Bola som len druhá,
ja to viem,
z tvojho sveta odídem,
Bola som len druhá
tak sa maj
a šťastne na mňa zabúdaj.
Ref:
Bola som len druhá,
ja to viem,
z tvojho sveta odídem,
Bola som len druhá
tak sa maj
a šťastne na mňa zabúdaj.
Ref:
Bola som len druhá,
ja to viem,
z tvojho sveta odídem,
Bola som len druhá
tak sa maj
a šťastne na mňa zabúdaj.
Raz, keď budeš stáť s inou pri oltári.

Energie na červen 2011

10. června 2011 v 10:30 | čajovna |  Duchovní okénko
31.05.2011 18:08

Čas rozhodnutí a výrazných proměn

Rozdělení a znovuspojení světů

Trojportál Lásky

Milí přátelé, spřízněné duše, čtenáři zpráv z Nové Země. Podle vašich dotazů a ohlasů vím, že mnozí z vás již netrpělivě očekávali Energie na červen 2011. Děje se toho teď mnoho, hodně věcí se dalo do rychlého pohybu a vše se mění. Informace o energiích tentokráte přicházely velmi zvláštním způsobem a pokud jsem se je pokoušela zapsat a zachytit, tak to prostě nešlo formulovat do slov a vět. Jako by se překmitával a měnil i způsob komunikace. Podle datumu vidíte, kdy jsem začala psát článek a jak dlouho to trvalo, než se podařilo ho dokončit.
Přestože to tak zpočátku nevypadalo, článek o energiích na červen nakonec vznikl a je mi umožněno ho s láskou poslat do světa, stejně jako i mé předchozí "děti".
Mám pocit, že můj "úkol" psát články o energiích na jednotlivé měsíce se chýlí ke konci. Aspoň v té původní formě a podobě. Co bude dále? To netuším. Určitě budu psát další články, jen v tuto chvíli nemám zdání, jak a co bude "přicházet".
Slunovrat rozhodne. Zůstávám otevřená tomu Novému, co přichází...

Vtip aneb jak se ráno stává realita trošku jiná....:-)

8. června 2011 v 20:48 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
Včera jsem se svými kamarádkami vyrazila na večírek.Manželovi jsem řekla, že se vrátím o půlnoci. "Slibuji ti, miláčku, že se nevrátím ani o Minutu později!" prohlásila jsem a vyrazila. Ale večírek byl fantastický. Drinky, tanečky, znovu drinky a znovu …tanečky,ještě víc drinků… bylo to tak skvělé, že jsem zapomněla na čas! Když jsem se vrátila domů, byly tři hodiny v noci. Vcházím do bytu,jako myška otvírám dveře a vtom slyším tu zatracenou kukačku v hodinách,jak kuká třikrát! Když jsem si uvědomila, že manžel se při tom kukání může probudit, zakukala jsem sama ještě devětkrát… Byla jsem na sebe hrdá, že i když jsem ožralá jak dělo, dostala jsem takový dobrý nápad a podařilo se mi vyhnout nepříjemnosti s manželem…! Rychle jsem si lehla a usínala s myšlenkou na to, jak jsem inteligentní. Ráno, během snídaně se manžel zeptal, kdy jsem se vrátila z večírku. A tak říkám, že přesně o půlnoci, jak jsem slíbila. Nic neříkal a ani nevypadal, že by měl nějaké pochybnosti. "To je skvělé, jsem zachráněná..!" pomyslela jsem si a otřela pot z čela. "Víš, musíme vyměnit ty naše kukačkové hodiny." Zbledla jsem strachy a ptám se pokorně: "Aaano ? A proč, miláčku?" A on na to: "Víš, dneska v noci kukačka zakukala třikrát, potom nevím, jak to udělala - vykřikla Ó bože!, znovu zakukala čtyřikrát, vyzvracela se v předsíni,zakukala ještě třikrát a upadla se smíchem na podlahu. Kuknula ještě jednou, šlápla na kočku a převrátila stolek v obýváku.Potom mě poslala do prdele a svalila se vedle mě. Pak zakukala naposledy a začala chrápat.

Pepa Vojtek našrot? Ne... jen trochu v náladě...

7. června 2011 v 13:04 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
Jsem zvědavá na váš názor na tuto situaci. Je to už poněkud postarší věc, ale zaujala mě. Pepa Vojtek tehdá slíznul za to, že byl na předávání Andělů trochu našrot, teda dost našrot, i když, kdyby byl opravdu úplně K.O., tak by vypadal zas ještě jinak.
Nevhodně se choval, o tom žádná...
Ale na kapelu jeho ražení? Co? To by se skoro dalo omluvit.
Mě se jen líbí, jak bravurně to zvládla Tereza Pergnerová i včetně toho, že si sama odložila a udělala si legraci z vlastní erotické minulosti...
Takže ve výsledku je to docela zajímavá situace, to, co se tam dělo...
co myslíte?

Najít spřízněnou duši? Jasně, je to na i návod...

6. června 2011 v 13:47 | čajovna |  Knížky pro ostatní
A sice v knížce Arielle Fordové: Tajemství spřízněných duší, kterou vydalo nakladatelství Knižní klub.
Podrobnější recenzi na Kultuře21 si můžete přečíst tady...


krátce snad mohu říct, že jde o cestu samotné autorky, které se díky této metodě, která vám vlastně vyčistí život, myšlení, smýšlení o sobě i druhých a vašem okolí, podařilo najít svou vlastní spřízněnou duši. Tedy, svého manžela.
Ovšem nelze vše paušalizovat. Knížka je určitě dobrým psychologickým rádcem pro opuštěné, osamělé a nešťastné, ale nelze se na ní upínat. Naše úkoly jsou tady různorodé a ne každému je souzeno někoho takového najít. A další věc, ne nepodstatná je také ta, že spřízněná duše je andělsky naivní pojem. Může to klidně být i váš nepřítel, člověk, jež vás nenávidí, kterého nemáte rádi. Proč? Protože vás přišel něco naučit..
;-)
Prostě je to složité. Takže, možná trošku opraveně, nebudeme s Ariell Fordovou hledat spřízněnou duši (nebo na tom nebudeme tak moc trvat), ale vhodný partner pro šťastný život by stačil, no ne?


Vydalo nakladatelství Euromedia, 2011, www.euromedia.cz
K dostání u všech dobrých knihkupců nebo na www.bux.cz

Revoluce bubny... aneb Španělsko už se nedá přehlížet!!!

4. června 2011 v 10:30 | čajovna |  Silný čaj
Už dlouho jsem neměla článek do rubriky Silný čaj a tenhle je asi z mého pohledu nejsilnější. Nechtěla jsem do pohodové Domácí čajovny tahat politiku, ale už se nedá přehlížet to, co se děje, nejen u nás, ale hlavně ve světě. A co se děje u nás?
Hrůza hrůz, politici vyloženě čekají, kolik toho lidi ještě vydrží a jak tupé ovce jsme.
Jsme?
Fakt jsme tupé ovce?
A proč se nám naše média - televize, rádia - snaží zatajovat to, co hýbe světem právě nyní? Není to fakt, že potíme krev a teď i vylučujeme krev, není to Iveta Bartošová a její nový milenec ani nenažranost ČEZu a nutnost zdražit elektřinu skoro o třetinu!!!
Je to revoluce na Islandu, která potajmu proběhla a běda, aby dala příklad jiným. Tam už se lidem "snad" žije líp. Nevím, relevantní zdroje nemám, média mlčí, konspirační weby nutno brát s nadsázkou.
Ale španělé se bouří... a bolí to, teče krev a o sametu nelze mluvit. Záběry, na kterých policisté buší do lidí hlava nehlava připomnají náš 17. listopad ve slabém odvaru. Ale tam se mladí nedají...
Tohle je úžasné video z jedné demonstrací, mladá generace si vzala na pomoc bubny.
Ta energie je nepřehlédnutelná a fascinuje. Oni to musí vyhrát!!!


boj proti zlu často přináší zas jen zlo, ale v tomhle je duše. V tom je člověk, ne robot, novodobý otrok nebo zvíře. V tom jsou ti mladí, jež chtějí ŽÍT....

A podoba dnešního stavu s Matrixem... můžete se podívat i na toto video, které je tak trochu jiné, ale podstata je stále stejná. Síla, kterou lze přemoci, to v čem žijeme, je v nás.
Nemůžeme čekat na mecenáše, který vyčistí vyžrané žlaby od prasat. Musíme vzít vidle a ten hnůj vykydat sami... Nikdo zvenčí nepomůže.

Tak se omlouvám za politické silné okénko, ale už mi to nedalo, po shlédnutí španělského videa mám naději, že bude líp...

Knihy zdarma na Buxu...

4. června 2011 v 7:16 | Euromedia, www.bux.cz |  Knížky pro ostatní
Červen není jen měsícem horkých dnů a nocí. Červen je i měsícem, kdy na tuzemský knižní trh přichází značka bux.cz. Přesněji řečeno - na tuzemský internetový knižní trh.

Bux.cz je nástupcem Knižního webu

Ano, bux.cz pokračuje tam, kde Knižní web končí. Nejsilnější hráč tuzemského knižního trhu, společnost Euromedia Group k.s., se rozhodla sjednotit své maloobchodní aktivity pod jednu značku - kamenné prodejny přecházejí na novou značku již nějaký čas, 1.6.2011 se připojuje internetový obchod. Knižní web se mění v bux.cz .
Bux.cz zahajuje velkolepě!
Ano! V internetovém knihkupectví bux.cz celý červen získáte ty nejžádanější bestsellery ZDARMA. Zumba, Česko, trháky Zdeňka Pohlreicha, fantasy bestsellery, výběr toho nejlepšího z nabídky knih pro muže, ženy i děti. A skutečně - ZADARMO. Chceme jediné - nakupte nad 399 Kč z nabídky bux.cz, čítající přes 25 000 titulů skladem. Vybírat můžete z novinek za zaváděcí slevu 20%, nabízíme výhodný předprodej se slevou 25%, najdete u nás i pravidelné výprodeje knih se slevou až 90%.
Točí se vám z našich slev hlava? Zkusme další výhody - zaplatit nákup na bux.cz můžete kartou, na dobírku nebo třeba hotově, pokud si vyberete dodání na některou z našich třinácti kamenných poboček, v nichž umožňujeme osobní odběr.
Bux.cz je také profesionální zákaznický servis a rychlé dodání objednání objednaného zboží. Na bux.cz nekupujete zajíce v pytli - většinu knih si můžete virtuálně prolistovat, k rozhodnutí, zda koupit či ne, vám pomohou stovky recenzí odborných i čtenářských.

Kde na bux.cz tituly ZDARMA naleznu?

Bestsellery, které celý červen rozdáváme rozdáváme ZDARMA, na bux.cz naleznete v nákupním košíku. Pokud nakoupíte za více než 399 Kč, můžete si jeden z nabízených bestsellerů přidat jedním kliknutím do objednávky.
Nenalezli jste v nabídce bestsellerů ZDARMA ten svůj? Zkuste se vrátit na bux.cz za několik dnů! Bestsellery zdarma měníme celý červen. Každý týden.
Zaujali jsme vás? Budeme rádi, když naše internetové knihkupectví bux.cz navštívíte. Jsme také na Facebooku a Twitteru kde můžete sledovat naše akce. Těšíme se na vás

Dnes výklad karet není...ale.. něco k zamyšlení ano. Video k večernímu čaji... o roce 2012

3. června 2011 v 20:29 | čajovna |  Duchovní okénko
Protože dnes výklad karet není.... jsem na to nějak unavená nebo "ne ve formě".... ale stejně nebyl žádný dotaz aktuální.... Jahůdko, jak to dopadlo??? mimochodem....

tak jsem přidala toto video, ještě jsem ho celé neshlédla, takže se na chystám právě teď. Uvařte si taky nějaký výtečný čaj a zkusme se nad těmito slovy trošku zamyslet...


Přeji Vám krásný a klidný večer....

Marián Vojtko, Josef Vojtek, Pal´o Habera: Svět lásku má

2. června 2011 v 9:06 | čajovna |  Hudba mého srdce....
Svět lásku má....
Tuto písničku složil Pavel Habera a možná patří spíš k vánočním chvíllím. O naději, o někom, kdo přišel lidi vést světlem. Kdo přišel bojovat proti temnotě.
Nechme si tedy sebou projít toto poselství a hlavně - tyto tři zdánlivě nesourodé hlasy.

Jeden hezčí než druhý....

Vyrobila jsem si runy...

1. června 2011 v 14:19 | čajovna |  Taroty on-line
Runy, to jsou znaky pocházející...no vlastně kdoví odkud.. snad Etruskové byli ti, kdož položily jejich základy, tedy spíše písma, které zobrazují. Z těchto písmen se pak vyvinuly tyto magické symboly, jež si rozebraly různí pohanští bohové, jimž velel bůh jménem Ódin....
Runy pro výklad i pro symbol ochrany ve formě amuletů...
Výroba run je specifická, nádherná a mystická zároveň. Strávila jsem jí několik týdnů a výsledek? Děkuji všem těm bohům, se slabostí pro bohyni krásy a ženství Freyu a s pokorou a úctou děkuji za runy, které jsem si s pokorou a láskou k nim vyrobila. Fungují!
Naprosto skvěle... a proto je používám s rozvahou a pouze tehdy, kdy mě k tomu vede srdce, nikoliv rozum.