E-knihy - řešení budoucnosti?

17. dubna 2011 v 0:47 | čajovna, www.euromedia.cz |  Editorial, aktuality z Čajovny
Ebux.cz? Komfortní a jednoduchý způsob jak nakupovat a číst elektronické knihy
Elektronické knihy. Určitě jste už někdy tento terminus technicus slyšeli. Ptáte se, kdy se trh s elektronickými knihami probudí i v Česku? Už nemusíte. Stalo se tak 1. dubna 2011.
Jeden z nejsilnějších hráčů českého knižního trhu a taktéž jeden z největších tuzemských nakladatelů, Euromedia Group k.s., přišel s projektem ebux.cz, ve kterém spojil prostřednictvím čtečky elektronických knih Ebux Wooky požadavky nakladatelů na zabezpečení prodávaných eknih s přáním zákazníků, kteří chtějí nakupovat elektronické knihy jednoduše, rychle a chtějí zároveň co nejširší sortiment titulů, včetně knižních novinek.
Knihkupectví ebux.cz v současné době nabízí téměř 900 knih v elektronické podobě za výborné ceny, další knihy přibývají každým dnem tak, jak se do projektu zapojují další a další nakladatelé. Nakoupit na ebux.cz je přitom otázkou chvíle - zaregistrujete se, vyhledáte knihu, která vás zajímá, zaplatíte platební kartou nebo prostřednictvím SMS a můžete si vychutnat okamžitý zážitek z četby elektronické knihy. Ještě maličkost - nesmíte si zapomenout stáhnout čtečku elektronických knih Ebux Wooky
Ta byla vyvinuta speciálně pro knihkupectví ebux.cz a představuje to nejkomfortnější, co může český čtenář eknih využít - Ebux Wooky si můžete stáhnout až do šesti různých zařízení, rozečtenou knihu a vlastně všechny zakoupené knihy máte k dispozici ve všech a v kterýkoli okamžik. Samozřejmostí je intuitivní a jednoduché ovládání a variabilita nastavení - sami si upravíte dle svých zvyklostí velikost písma, barvu pozadí a mnoho dalšího.
Aktuálně je Ebux Wooky k dispozici v softwarové podobě pro nejpoužívanější technická zařízení (stolní počítač, chytré telefony, včetně Iphone), brzy bude následovat i čtečka hardwarová, která bude v prodeji za velice příjemnou cenu.
Ebux.cz je jasnou volbou pro každého, kdo odmítá řešit složitá technická nastavení, formáty elektronických knih a další problémy, které vyplývají z dosud roztříštěného trhu eknih v tuzemsku. Pokud chcete jednoduše nakupovat stovky těch nejžádanějších knih v elektronické podobě a chcete tyto knihy jednoduše také číst, je ebux.cz a jeho čtečka Ebux Wooky tím, co vás uspokojí a nezklame. Komfortnější a jednodušší způsob jak číst eknihy v tuzemsku v současné době neexistuje.
Na závěr ještě odpověď na patrně nejčastější otázku, týkající se čtečky Ebux Wooky. Otázka zní: Mohu si ve čtečce Ebux Wooky číst knihy, které mám jsem zakoupil v jiném obchodě než na ebux.cz? Ano, můžete. Je ale nutné dodržet dvě podmínky - kniha musí být ve formátu epub a nesmí být chráněna DRM. Takové knihy si můžete do Ebux Wooky pohodlně přidat.
Chcete se přesvědčit sami? Chcete si vyzkoušet, jak vypadají v elektronické podobě knihy Barbory Nesvadbové, Michala Viewegha a dalších českých i zahraničních autorů? Prosím, klikněte na následující odkaz: ebux.cz - vaše elektronické knihy (odkaz na http://www.ebux.cz)
Zdroj: PR Euromedia

A za sebe mohu jen přemýšlet, jestli jsou e-knihy opravdu knihami budoucnosti... neměla jsem ještě ani odvahu jednu jedinou vzít do ruky. Korektury na monitoru notebooku nesnáším, mám radši papír. Je přehlednější. Má duši... voní... dá se vzít do postele, dá se nad ním kousat chleba, pít čaj, dá se do něj psát tužkou... A pevně věřím, že e-knihy si najdou své e-knihomoly třeba ve světě studentů nebo tam, kde je třeba rychle uzmout informaci a předat jí dál. Ale tam, kde jde o knížku s duší, s tím, že se k ní budete s láskou vracet, tam bych upřednostnila papír.
I KOČKÁM SE NA PAPÍRU LEŽÍ LÍP ;-)Jsem stará konzerva...asi :-)))

A co vy?
Jste pro e-knihy nebo raději papírové?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 17. dubna 2011 v 8:25 | Reagovat

O této novince jsem už slyšela. Má to spoustu výhod, třeba tu, že na dovolenou není potřeba brát kufr knih, stačí jedna čtečka, kde je mám všechny uložené. Přiznávám ale, že jsem staromilec a nějak si nedokážu představit, že bych nelistovala papírovou knihou. Nedovedu si představit, že bych zrušila naši knihovnu a na uvolněné místo, bych položila elektronickou krabičku. Uvidíme, jak se novinka osvědčí v praxi.

2 Renata Renata | Web | 17. dubna 2011 v 10:26 | Reagovat

[1]: to máš pravdu Jarko, na dovolenou nebo do vlaku nebo prostě někam, kde chceš mít hodně čtiva a málo kil či zabraného místa.. to se hodí ;-)

3 helena-b helena-b | Web | 17. dubna 2011 v 19:26 | Reagovat

Jsem dlouholetým člene Knižního klubu a v posledním katalogu jsem zaregistrovala celkem obsáhlou nabídku těchto knih. Možná je to dobrý nápad, ale určitě pravý čtenář bude postrádat tu "vůni" papírových knih a atmosféru knihkupectví, knihoven nebo antikvariátů, co si budeme povídat...

4 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 18. dubna 2011 v 16:47 | Reagovat

Néééé nejsem proti novotám ale takto knihu ne!!!Kniha má být do ruku a pak jak píšeš Renatko do postele a číst a držet ji cítit i když nám občas spadne na nás a opětovně nás probudí.No není to paráda takto usínat???

5 Renata Renata | Web | 18. dubna 2011 v 20:54 | Reagovat

[4]:taky bych řekla, že papírová knížka snáz přežije pád do vany, než čtečka :-))

6 Vendy Vendy | Web | 19. dubna 2011 v 19:24 | Reagovat

Když usínám na knížce, raději na papírové.
Otáčení listu a vůně papíru mi taky víc lahodí než klikání a elektronická obrazovka.
Dělá mi problémy číst i povídky z počítače, když můžu, přetisknu si je na papír.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama