Duben 2011

30. dubna - čarodějnice nebo Beltine?

30. dubna 2011 v 0:36 | čajovna |  Duchovní okénko
Dnes slavíme "čarodějnice"...
Teda já ne... nikdy jsem neměla tenhle svátek ráda a nyní už vím proč. Letos poprvé stojím tváří v tvář té obavě, kterou jsem vždycky měla z těch bab na koštěti létajících v ohních. Plnou silou jsem si uvědomila sílu toho strachu, té neurčité obavy.
Ano, víte vy vůbec, co slavíte?
Upálení člověka! Ať už je to čarodějnice, žena, která třeba neškodila, ale pomáhla ostatním bylinkami, rituály... čímkoliv. Nemusela být vždy špatná... Nebo ať je to prostá symbolika zimy, zla čehokoliv v podobě dámy ze slámy a otrhaném slamáku, která vzplane na hranici...
nenene...
to mi bylo vždycky proti srsti... Už jen ten člověk na té hranici a upalování čarodějnic v historii...

To jen církev zneužila pohanský svátek Beltine, při kterém se také pálily ohně... Ovšem dva. Jeden byl černý a druhý bílý - samozřejmě symbolicky. V tom černém se pálily lístečky, kousky kůry, čehokoliv, na čem byly napsány věci, kterých se chtěl člověk zbavit, ať už to byly jeho špatné vlastnosti, zlozvyky, nebo nemoci... a do toho bílého vhazovali lidé lístečky se svými přání.
Díky těmto rituálním ohním vstupovali lidé s tím krásným do měsíce května - měsíce lásky...
Tak kdoví, letos by opravdu mohl být měsícem lásky?
Mňau...
tak palte co chcete, užijte si dnešek jak chcete, hlavně s láskou...
Renata

Královská svatba aneb malé zamyšlení

29. dubna 2011 v 0:58 | čajovna |  Silný čaj
Mám ráda Anglii, miluju ty červené cihlové řadovky a mým nikdy nesplněným (a také nesplnitelným) snem je žít právě v Anglii a v některém z těchto domečků. Miluju mlhu, pochmurné počasí a anglické podnebí. S zářím ožívám, s dubnem vadnu.
Miluju podzim. Krásné dny plné slunce i ty mlhavé. Mám ráda earl grey čaj se smetanou. Pěkně hustou...
a tíhnu ke keltským zvykům, ke zvykům, které ač vznikly i ve střední Evropě, dodržují se už jen v Anglii a Irsku.
Smrt princezny Diany mě mrzela, přesně si pamatuju to srpnové ráno, když tohle ohlásilo rádio. Za pár dní poté se šlo do školy, byly ještě prázdniny. Čím jsem starší, tím víc se dokážu vcítit do bolavé krásy, kterou princezna Di zažívala. Nebyla šťastná. A když konečně byla, s Dody Al Fayedem, přešli spolu do Světla. Domů...
Ač nesmírná tragédie, pro ty dva byla tím vyvrcholením celého jejich žití.
Došlo mi to při četbě knih Briana L. Weisse protože i on pomohl princezně Dianě k cestě domů. K tomu uvědomění. Našla lásku a nemám sebemenších pochyb, že v Dodym našla něco nesmírně cenného. A protože už nebylo víc, co by ti dva měli na tomto světě, dopadlo to tak, jak dopadlo. Neubráním se ve vší pokoře a pocitu spravedlnosti ovšem pocitu, že takhle si to ti dva nezasloužili, ale to je bolestínské světské přemýšlení.... a tak toho nechám. Každopádně dnes probíhá svatba prince Williama, Dianina syna. Jeho matka by jistě byla šťastná... jako každá maminka. Snad to ví, snad u toho taky bude...
a snad to Kate bude mít o trošku lehčí v tom vším královském... vždyť Anglie je tak krásná a svým způsobem jí opravdu závidím. Ne však prince, a její roli princezny, ale její domovinu. Je mi blízká... nevím proč. Nebo vím, ale to tady nebudu rozebírat ;-).... mám však o Kate obavy, její sklony k anorexii nejsou nepřehlédnutelné. Snad jí William povede tou správnou cestou a bude jí milovat jako ženu se vším všudy. Aby její cesta princezny byla lepší a snadnější.
I když.... i Kate v tuhle chvíli má tu svou cestu již pevně danou.
A svými přáními ji neovlivníme. Nechť jsou tedy novomanželé šťastni...

p.s.: Snažím se přehlížet nechutnosti jako Kate a Williama na kondomech nebo na dárkových předmětech, uuuffff, to je konzum, co?
Hrůza.

A sedmé, poslední vyprávění od Světlušky

27. dubna 2011 v 2:12 | Světluška |  Duchovní okénko
Dnes v noci mi bylo dovoleno nahlédnout do minulých životů a zjistit karmické vztahy v rodině. Když mi vše "docvaklo", procítila jsem to a vzájemně jsme si s dcerkou odpustily měly jsme ráno OBĚ velmi zvláštní zážitek - obě jsme viděly v jednu chvíli totéž.
Stalo se to ráno, když ji vypravuji do školky. Musí vstávat brzy, manžel ji vozí do školky cestou do práce a nyní v zimě je dlouho tma.
Najednou zničehonic se sama postavila k oknu (tam co stávám vždy já při svých "seancích" a říká: "To je nádherný Měsíc! Vidíš jak září? Vidíš ty kruhy kolem něj? Ano viděla jsem totéž co ona. Ale to nebylo vše.
Přišlo mi v tu chvíli na mysl co mám udělat a to vnuknutí jsem poslechla. Dívaly jsme se spolu na ten Měsíc, ona stála těsně přede mnou. Já jsem ji začala hladit po hlavičce a pak jsem ji tam tu svoji ruku nechala jen tak položenou, otevřenou a druhou svoji ruku jsem položila na svůj hrudník, na svoje srdce a v duchu jsem jí říkala "Moc Tě miluji dušičko moje". Snažila jsem se jí posílat tu čistou lásku a cítila jsem jak mnou proudí do jejího tělíčka a ona to také cítila. Já cítila teplo a ona také a bylo jí prý moc krásně.

Jak se servíruje kopračka ve školce

26. dubna 2011 v 0:59 | čajovna |  Vaření, recepty
Tak tady asi nebude ani tak moc zajímavý recept na kopračku, ale pro případné zájemce uvádím:
Zakysané smetany ohřeju, osolím, okopruju, okyselím a osladím podle chuti a servíruju. Netřeba ani zahušťovat, ony jsou už (bohužel) často ty smetany zahuštěné škroby... Takže radím vybírat nezahuštěné.... a ani ty nijak nezřídnou a jsou delikatesní!

na tomto obrázku je totiž zajímavé servírování. Vyžádal si ho syn, jen takový a žádný jiný. Protože takhle jim to dělají ve školce. Po důkladné instruktáži tedy vím, že správná kopračka se servíruje tak, že se nejprve rozkrájí brambory... Potom vajíčko. A POZOR - POUZE VAJÍČKO se polije omáčkou....
:-)
Tak dobré chutnání a bez povídání!

Velikonoční pondělí - (ne)pěkný zvyk

25. dubna 2011 v 0:37 | čajovna |  Slabý čajík

Velikonoční pondělí.
Měla bych někde nastavovat zadek, mít namalovaný vejce, otevřený flašky a nazdobený chlebíčky a naplněný trubičky.

Svůj zadek mám (konečně) ráda, vejce jsou v ledničce v přírodním provedení, flaška neotevřená, neb tvrdý nevedu, chlebíček bych si dala, to je fakt, a plnit trubičky nemíním, neb sladký nesmím, a okolí to nejí...

Ano, správně, Velikonoce velmi ráda ignoruju. Ve městě to jde, tady žádná tradice není a jelikož babičky nedaly jinak, děti si je užijí u nich. Ale mají přísně zakázáno chodit po jakékoliv žebrotě! Takže jenom ke kamarádům a zpátky, žádný sousedi, žádný žebrání....
Nesnáším Velikonoce.
Dodnes si živě pamatuju ponižující velikonoční pondělí, kdy jsem čekala, až dorazí parta vožralejch pro mě naprosto cizích chlapů, kterým jsem musela nastavit zadek. Nic na tom, že babička a máma taky a že se u toho křenily. Já se nekřenila. Táta čekal ráno hned za dveřma a dal mi pomlázkou ze zelenožlutého drátu po zadku hned ve spodním prádle.
Poslední školní den před velikonocemi jsem si přinesla taky pár modřin. Kluci čekali za každým rohem.

A v úterý při těláku dělaly dřepy ti, jež nalili nezletilým.
A holky si vytahovaly zadky, aby se pochlubily, která má větší modřiny. Nikdy jsem nevyhrála, za mnou totiž nikdo naštěstí (i když mi to tehdy bylo líto) nechodil. Takže jsem byla všem pro smích, že nemám na zadku modřiny.

Proto i přes všechny městské nevýhody vítám anonymitu města a absenci velikonočních zvyků. A jsem proti tomu, aby něco podobného praktikovaly moje děti.

Já vím, že dnešek má hlavně křesťanský podtext, a tak to beru, i když kořeny jsou v pohanských zvycích, ke kterým se já sama ráda vracím. Ale proto nepotřebuji velikonoční svátky. To stanutí v úžasu nad probouzející se přírodou a poděkování za to co bylo a přání všeho nejlepšího pro nadcházející jaro a léto, miluju. Tu naději, to spojení se se sebou samým, se samou věčností v nás.. A někde uvnitř jsem to tak dělala od dětství. Velikonoce mohou být svátky jara i svátky zmrtvýchvstání Ježíše, ale kdo to dneska tak chápe? Jako naději? Jakou naději? Když se rozhlédnete, možná vám dost lidí poví, že se jedná jen o to, že jakéhosi syna božího ukřižovali a hlavně v těch detailech ukřižování se dnešek vyžívá. Senzace! Krvežíznivost. Duchovní význam už málokomu co říká a vidíme jen toho ukřižovaného chudáka, který údajně sejmul hříchy nás všech... vždyť je to hloupost, nikdo nemůže sejmout naše hříchy než my sami. Ne proto byl Ježíš ukřižován, zahynul krutou smrtí proto, že tendejší vládci neunesly svobodu jeho poselství, byl nebezpečný, hlásal pravdu. A probouzel v lidech svobodnu duši. A svobodná duše není ovladatelná a to nemohou žádní vládci potřebovat...

Možná bychom se měli vrátit k obdivu přírody a pocitu naší malichernosti oproti obrovské síle kolem nás, pocitu pokory před Zemí, která nás živí... a skrze toto jednoduché poznání dojít k tomu vyššímu, duchovnímu... se kterým tehdy přišel i ten Ježíš, a které dnes už ve své zaslepenosti a konzumu nevidíme.
Ale je to těžké, ve všedních starostech najít čas sám na sebe...
Kéž se vám to podaří třeba právě dnes...

Shalila Sharamonová, Bodo J. Baginski: Schizandra - Plod pěti živlů

24. dubna 2011 v 0:40 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Útlá, ale velmi zajímavá knížka. Zvláště pro toho, kdo se zajímá nejen o zahradničení, ale hlavně o zdravý životní styl nebo pro toho, koho už nebaví strkání peněz do farmaceutického průmyslu, protože má pocit, že jejich řešení jeho problémy neřeší:
- poruchy imunity
- menopauza, poruchy cyklu
- problémy s ledvinami, močovým měchýřem
- gynekologické záněty
- nespavost
- zanesení těla toxiny, čištění jater i ledvin

To je jen malá část toho, co schizandra umí. Po přečtení knížky jsem poznala, co znamená "harmonizace těla", tedy to, co schizandra prvotně umí. Ano, vyčistí vás, zharmonizuje a uvede tělo do správného stavu. Pomůže i při rekonvalescenci nebo při léčbě při rakovině, umí pomoci i pacientům s AIDS.

Autoři sami tuto rostlinu testovali sami na sobě a to rovných 100 dní, aby u jejího užívání i nadále zůstaly. Je znát, že každou větu, kterou uvádějí přinejmenším ověřovali v jiných zdrojích, pokud ji tedy neověřovali sami na sobě. Tento styl práce je mi velmi sympatický, protože se dnes už málo vidí... tedy ne bezhlavě opsat cokoliv, ale trochu se zamyslet selským rozumem a pohledat dál.
Velmi mne zaujala zmíněná teorie o testu na dostihových koních. A teď posuďte sami. Koně "pod schizandrou" byli o celé 3 sekundy rychlejší na trati 800 m. A TO JE PODLE MÉHO NÁZORU - FAKT DOST!!!

Jinak člověka povzbudí a vyléčí na různých úrovních, které jsou v knize podrobně popsány. Sex, srdce, detox, mozek, nervy, a mnoho dalších. Vše je tu příjemně řazeno, rozděleno a informace jsou srozumitelné. Grafické rozdělení je přehledné a ihned najdete to, co právě hledáte. Fotky vás uvedou nejen do světa schizandry, ale také na místa, kde se sklízí a suší. Obrovské sušárny schizandry jsou jako strahovský stadion...mimochodem.

Schizandra má zajímavou chuť, jej sladká, ale trochu kyselá, zrníčka jsou ostrá a hořká a vše je ještě trochu slané. Odtud tedy příměr k pěti chutím, pěti živlům - dřevo, oheň, zem, kov a voda.
A nebudete-li mít pořád dost, pak prosím... závěrečný příběh obou autorů je rozhodně něčím, co vám v hlavě nějakou dobu zůstane.

A kam pro schizandru?
Do zahradnictví pro rostlinky na zahrádku, jenže to je na dlouho trať... a potom můžete jíst sušené nebo různé extrakty z lékárny. Takže.. nevím jak vy, ale já už přesně vím, co udělám, až půjdu zase příště kolem lékárny.
Vydalo nakladatelství Ikar, 2011, www.euromedia.cz

A nezapomeňte na soutěž, která zde o tuto knížku probíhá. O soutěži máte info nahoře!

Petr Muk úplně naživo a zblízka

23. dubna 2011 v 0:53 | čajovna |  Hudba mého srdce....

úžasné video, ten chlap byl profík...

Jak milovat a jak propouštět své emoce...

22. dubna 2011 v 0:52 | čajovna |  Duchovní okénko
Jak získat ten správný postoj k lásce?
K sebelásce?
Podívejte se na tato moudrá slova...a pak mi napište, jestli to umíte ;-)

Šesté povídání o lásce a víře od Světlušky

21. dubna 2011 v 2:11 | Světluška |  Duchovní okénko
Dne 23.2. v noci, resp. spíše již nad ránem jsem opět zažila něco velmi zvláštního a krásného.
Hodně jsem ještě nad vším přemýšlela. Pak jsem se probudila a nemohla již usnout.
Dívala jsem se na měsíc který velmi jasně svítil oknem do naší ložnice a v duchu jsem děkovala. Za to čeho se mi dostalo.
Měsíc byl právě ve své třetí čtvrti, ubýval a byla z něj vidět jen jeho levá polovina. Najednou jsem uviděla něco zvláštního: jakobych již neviděla měsíc ale zářící bytost celou z bílého světla. Měla křídla a svatozář a velmi jasně zářila
A vyzařovala z ní čistá láska. Jakoby blikala, vzdalovala se a přibližovala… pak začala vysílat velmi dlouhé paprsky a jeden z nich směřoval postupně blíž a blíž ke mně a přímo k mému srdci, jakoby vstupoval přímo do něho. Bylo to velmi zvláštní a fascinující. Nevím jak dlouho to celé trvalo ale bylo to úžasné. Cítím se plná oné lásky a chci ji předávat dál a šířit toto poselství. Vím že je to můj úkol.
Ráno jsem pak zažila ještě jeden fascinující východ slunce. Slunce bylo celé rudé, ohnivě rudé, byl to sytě rudý odstín, doslova barva krve. Viděla jsem jak se pohybuje jakoby zleva doprava a zpět. Bylo mi hrozné horko, tekl se mne doslova pot.

Vstupujeme do znamení Býka, takže pozor na lásku!

20. dubna 2011 v 0:30 | čajovna |  Duchovní okénko
Nikoliv však ve smyslu negativním... ale pozitivním. Ještě jsme lehce pod vlivem minulého úplňku, plni jemné harmonie a celkově se Země má podle například webu Vnitřní bohyně, ze kterého přebírám články energií na jednotlivé měsíce, pohybovat v jemnějších vibracích. Prostě už je dobře... a jsme navíc v Býku. V hmotném, zemském znamení. Jsou to jistoty, nový pohled na svět i na lásku. Stačí jen otevřít oči a uvidíte vše, co je třeba dokončit a co se dere úspěšnému konci. Vztahy mezi lidmi se budou tříbit, a někdy to stále ještě nemusí být příjemné, hlavně tam, kde ten druhý chce partnera vlastnit a ovládat.
To budou bolestivá procitnutí.
Ale vztahy založené na ponechání svobody a duše člověku, budou vzkvétat vzájemnou, proplétající se láskou...

Pro tento čas jsem použila i karty a žezlová devítka ukazuje na obranný krunýř, postoj ledového srdce a obavy jít dál. Ovšem nemusíte se bát, kdo se nepoučí z vlastních chyb, nikdy se nepoučí a nedojde dál... Nejsou to oprávněné obavy, ale obavy dítěte, které se jednou spálilo o plotnu a nechce kolem plotny už ani projít - pro jistotu. Jednoho dne ale kolem plotny projde - a nedotkne se jí - a ucítí, že mimo jiné i hezky hřeje.
Tak procházejte bez obav kolem svých ploten, tyto dny jsou pro to jako stvořené.
Těšme se.. bude hezky
Renata

Když se partě chlapů chce aneb irský tanec před kadibudkou

19. dubna 2011 v 0:51 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
Tohle si rozhodně pusťte...
Parodie na irský tanec a musím říct, že klukům to teda taky jde...
až se z nich chce taky..
no víte kam :-)))


Dubnový úplněk

18. dubna 2011 v 0:24 | čajovna |  Duchovní okénko

Dubnový úplněk, který nastává právě dnes, tedy 18. dubna, je ve Vahách. Nebudeme však příliš váhat, ani tápat ve svých životech, nebude to úplněk destruktivní, ba právě naopak. Váhy jsou v úplňku vždycky jemné a plné harmonie, umělecké inspirace a tvoření, která vždy dojde úspěšného dokončení.

A to vše je tady podpořeno tím, že se vůbec nacházíme ve znamení Berana (ještě pár dní tedy...)
Takže vzhůru do všeho... následující dny tomu budou přát.

Takže přeji tentokrát krásné tvořivé úplňkové sny - noční můry by nás trápit neměly...

E-knihy - řešení budoucnosti?

17. dubna 2011 v 0:47 | čajovna, www.euromedia.cz |  Editorial, aktuality z Čajovny
Ebux.cz? Komfortní a jednoduchý způsob jak nakupovat a číst elektronické knihy
Elektronické knihy. Určitě jste už někdy tento terminus technicus slyšeli. Ptáte se, kdy se trh s elektronickými knihami probudí i v Česku? Už nemusíte. Stalo se tak 1. dubna 2011.
Jeden z nejsilnějších hráčů českého knižního trhu a taktéž jeden z největších tuzemských nakladatelů, Euromedia Group k.s., přišel s projektem ebux.cz, ve kterém spojil prostřednictvím čtečky elektronických knih Ebux Wooky požadavky nakladatelů na zabezpečení prodávaných eknih s přáním zákazníků, kteří chtějí nakupovat elektronické knihy jednoduše, rychle a chtějí zároveň co nejširší sortiment titulů, včetně knižních novinek.
Knihkupectví ebux.cz v současné době nabízí téměř 900 knih v elektronické podobě za výborné ceny, další knihy přibývají každým dnem tak, jak se do projektu zapojují další a další nakladatelé. Nakoupit na ebux.cz je přitom otázkou chvíle - zaregistrujete se, vyhledáte knihu, která vás zajímá, zaplatíte platební kartou nebo prostřednictvím SMS a můžete si vychutnat okamžitý zážitek z četby elektronické knihy. Ještě maličkost - nesmíte si zapomenout stáhnout čtečku elektronických knih Ebux Wooky
Ta byla vyvinuta speciálně pro knihkupectví ebux.cz a představuje to nejkomfortnější, co může český čtenář eknih využít - Ebux Wooky si můžete stáhnout až do šesti různých zařízení, rozečtenou knihu a vlastně všechny zakoupené knihy máte k dispozici ve všech a v kterýkoli okamžik. Samozřejmostí je intuitivní a jednoduché ovládání a variabilita nastavení - sami si upravíte dle svých zvyklostí velikost písma, barvu pozadí a mnoho dalšího.
Aktuálně je Ebux Wooky k dispozici v softwarové podobě pro nejpoužívanější technická zařízení (stolní počítač, chytré telefony, včetně Iphone), brzy bude následovat i čtečka hardwarová, která bude v prodeji za velice příjemnou cenu.
Ebux.cz je jasnou volbou pro každého, kdo odmítá řešit složitá technická nastavení, formáty elektronických knih a další problémy, které vyplývají z dosud roztříštěného trhu eknih v tuzemsku. Pokud chcete jednoduše nakupovat stovky těch nejžádanějších knih v elektronické podobě a chcete tyto knihy jednoduše také číst, je ebux.cz a jeho čtečka Ebux Wooky tím, co vás uspokojí a nezklame. Komfortnější a jednodušší způsob jak číst eknihy v tuzemsku v současné době neexistuje.
Na závěr ještě odpověď na patrně nejčastější otázku, týkající se čtečky Ebux Wooky. Otázka zní: Mohu si ve čtečce Ebux Wooky číst knihy, které mám jsem zakoupil v jiném obchodě než na ebux.cz? Ano, můžete. Je ale nutné dodržet dvě podmínky - kniha musí být ve formátu epub a nesmí být chráněna DRM. Takové knihy si můžete do Ebux Wooky pohodlně přidat.
Chcete se přesvědčit sami? Chcete si vyzkoušet, jak vypadají v elektronické podobě knihy Barbory Nesvadbové, Michala Viewegha a dalších českých i zahraničních autorů? Prosím, klikněte na následující odkaz: ebux.cz - vaše elektronické knihy (odkaz na http://www.ebux.cz)
Zdroj: PR Euromedia

A za sebe mohu jen přemýšlet, jestli jsou e-knihy opravdu knihami budoucnosti... neměla jsem ještě ani odvahu jednu jedinou vzít do ruky. Korektury na monitoru notebooku nesnáším, mám radši papír. Je přehlednější. Má duši... voní... dá se vzít do postele, dá se nad ním kousat chleba, pít čaj, dá se do něj psát tužkou... A pevně věřím, že e-knihy si najdou své e-knihomoly třeba ve světě studentů nebo tam, kde je třeba rychle uzmout informaci a předat jí dál. Ale tam, kde jde o knížku s duší, s tím, že se k ní budete s láskou vracet, tam bych upřednostnila papír.
I KOČKÁM SE NA PAPÍRU LEŽÍ LÍP ;-)Jsem stará konzerva...asi :-)))

A co vy?
Jste pro e-knihy nebo raději papírové?

Vajíčka s tuňákem

16. dubna 2011 v 0:03 | čajovna |  Dělená strava podle SPLK
Po delší době je tu jeden extra jednoduchý recept do dělené stravy podle Lenky Kořínkové. Jídlo, které vzniklo v podstatě z nouze a které mi překvapivě zachutnalo, ačkoliv jsem si původně myslela, že to skončí v místní síti kanalizační...


volská oka a když už jsou téměř hotova, tak k nim vysypat vedle konzervu kouskového tuňáka.... lehce se prohřeje a je to dobrota. Se sladkou paprikou a rajčátky je to nepřekonatelné...
ovšem... asi jen pro příznivce SPLK... :-)))
Ostatní si dejte klidně kus chleba...
Renata

Juddy Hallová: Kameny 2

15. dubna 2011 v 0:51 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Tato knížka navazuje na úspěšné Kameny a najdete tu nejen dalších 200 kamenů, ale i další zajímavé obecné informace ke kamenům. Zatímco v první knížce jste se dozvěděli mnoho o tom, jak kameny vznikají (to se tu ale také připomíná), tady se podíváme do historie, na to, jak byly přiřazovány k bohům a o prvních zmínkách léčivých sil a že náležely vyšší vrstvě obyvatel a panovníkům. A také o tom, jak kameny rozmisťovat k ochranným a rituálním účelům a trochu k zamyšlení mě přinutila část o Grónských kamenech. Tak nějak mi vrtá hlavou, jestli je člověk vůbec oprávněn brát si neomezeně toto kamenné a energeticky velmi silné a cenné bohatství matky Země. A jestli je oprávněn na něj sahat i v Grónsku, které už tak velmi trpí lidskou destruktivní činností…
Ale to jsem odbočila….
Pak je tu přehled kamenů. Opět podle abecedy. Nádherný stromový akát, nebo ten leopardí… krásné puntíkaté kameny vás okouzlí. Stejně jako jsem do této doby neměla potuchy o fulgaritu, což je vlastně produkt, jež vzniká v písku, do kterého udeří blesk.
A jaké takový kámen má účinky?
Možná už správně tušíte…
Je to mocný duchovní nástroj, pomáhá cestování mezi stavy dimenzí, zceluje duši, která se z nějakého důvodu rozdělila - při narození, při traumatické smrti, tvoří energetický vír z čaker v jemnohmotných tělech….
Je tu mnoho druhů křemenů, včetně jahodového, který mě zaujal v obchodě, nejen krásnou červenou barvou, ale také svým jménem. Trochu mě zklamalo, že uměle barven. Nicméně i tak má velkou sílu, a dá se tomu věřit, vzhledem k tomu, že jsem sama zažila sílu uměle barveného selenitu. Člověk by si skoro řekl, že uměle barvené kameny už sílu ztrácí. Není to tak docela pravda, i tento zásah člověka přežijí… Nejúžasněji na mě však v této knize působí duchovní křemen, který svým účinkem přesahuje i ten do té doby u mě nej nej… křišťál.
Na závěr tu je slovníček nejrůznějších ezoterických pojmů, ve kterém si také počtete…od galaktického středu, o kterém se mluví v souvislosti s rokem 2012 až po rozbor slova nemoc.
Vydalo nakladatelství Metafora, 2009, www.metafora.cz

Páté povídání o lásce a víře....

14. dubna 2011 v 2:09 | Světluška |  Duchovní okénko
Tak se po dlouhé době opět vracím k psaní.
Od 9.11. nastala dlouhá pauza kdy se zdánlivě nic nedělo. Jako bych se někde zasekla a nešlo postoupit dál. Asi prostě jen ještě nebyl správný čas - to mi ostatně ukazovalo i moje tělo při ranních "seancích" či jak to nazvat - prostě v onom změněném stavu mysli do kterého jsem se dostávala opět stále stejným způsobem - modlitbou při východu slunce. Vždy se mi tělo jen houpalo jako kyvadlo nebo opisovalo kruh jakoby symbol toho že ještě nenastal ten pravý čas, jako že kolo osudu se točí a vše se brzy uzavře a jako bych někde v mysli slyšela: Buď trpělivá, vše má svůj čas. Ještě nenastal ten pravý čas.
Když jsem po nějaké době začala už trochu pochybovat a ptala se zda tady mám nějaký úkol (přímo na tomto konkrétním místě, kde bydlím) tak mi to vždy odpovídalo že ano a opět mi to dělalo kyvadlo a kruh.
Po dlouhé době se nakonec vše vyjasnilo. Byla přede mnou cesta k vyrovnání a sjednocení všech svých čaker a sjednocení v duchu i těle.

Mayská proroctví a kruhy v obilí

13. dubna 2011 v 16:02 | čajovna |  Duchovní okénkozajímavý dokument, jež nedávno proběhl na ČT2. Kdo ho neviděl, jako já... má nyní možnost.

Jekka McVicarová: Vaříme s bylinkami

13. dubna 2011 v 0:49 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Kuchařka v poněkud zvláštním vydání. Nenajdete tu totiž fotografie uvařených jídel a to mi hned zkraje poněkud vzalo chuť v ní listovat. Je to vážně škoda.... pár foteček šťavnatých kuřecích stehýnek, kandovaných stonků andělik nebo lososa nebo vajíčkový salát, to by opravdu neškodilo.
Stylové ilustrace ovšem dávají knize punc "modernosti" a ponechávají případnému čtenáři dosti prostoru pro fantazii. A to i v případě, že má v hlavě vyhloubat, jak která bylinka vypadá. Náznakové ilustrace jsou tedy oříškem, ale věřím, že když jsem to zvládla já, zvládnete to taky.
Předmluvu ke knize obstaral známý Jamie Oliver a jeho hravé vaření mám opravdu velmi ráda...jako třeba tady jsem se rozplývala nad jeho hravým vařením....
a se stejnou hravostí je třeba přistupovat k této netradiční kuchařce. Ovšem také se tu nevaří jen tak s ledajakými bylinkami. Kmín (i když ten tam je...) a pepř nečekejte.
Je tu bazalka, vavřín, rozmarýna, tymián, estragon, šalvěj.. ale to jsou docela známé rostlinky. Ovšem málokdo už vařil například ze anděliky lékařské (kandované kousky mě opravdu zaujaly a velmi mě mrzelo, že si je prostě bez obrázku neumím představit!!!), zavinutky, šťovíku, dokonce i z myrty nebo šanty kočičí!!! Jaká smůla, že mi šantu před lety dokonale zlikvidovala kočka.
Zaujal mě taky medvědí česnek, který jsem se zájmem poprvé vyzkoušela loni a pomalu je už jeho čas!
Těším se na léto, že zkusím nějaké vaření z měsíčku lékařského, z té sluníčkové sympatické a velmi léčivé rostlinky. Vtip je pouze v tom, že do těsta na sušenky vtlačíme okvětní lístky a jednoduše upečeme.
Zaujala mě také šrucha zelná, jež je dokonalým plevelem nejen venku, ale také v truhlících, kam jsem si je jednou nadšeně přinesla jako nový sukulent. Že je jedlá, jsem věděla, ale neměla jsem odvahu si jí nakrájet do salátu.
Tak jestli letos nějaké zapomenuté semínko vyroste...??? :-)
Velmi dobrý je závěrečný rejstřík, který vám umožní nejen rychle vyhledat ztracený recept, ale případně si i nějaký najít, když nebudete vědět, co zrovna v neděli uvařit k obědu... což třeba jablečné čatní s vlašskými ořechy a myrtou a k němu nějaké dobré masíčko?


Vydalo nakladatelství Ikar, 2011, www.euromedia.cz

Recept na spokojený život

12. dubna 2011 v 0:28 | čajovna |  Duchovní okénko
nabízí toto video...
jednoduché, prostě a logické...

zkuste to...jen jednou. Jen jeden den tímhle ztratit... vždyť v životě ztratíme často mnohem víc, než jeden den...

Václav Klaus prý krade pero....

11. dubna 2011 v 20:23 | čajovna |  Silný čaj
Úžasná hudba...
skvělý tah pana prezidenta, jež tajně vložil do kapsy na chilském kongresu pero.


když jsem se pídila po tom, jestli jako to pero vážně ukradl nebo ne... nedopídila jsem se. Možná jde jen o nějakou srandu médií, nebo cokoliv.
Každopádně to vypadá skvěle! Agent hadr...

Jáhlové knedlíčky se zelím a žampiony

11. dubna 2011 v 0:04 | čajovna |  Dělená strava podle SPLK
Báječná věc...
Jáhlové knedlíčky se dají vyrobit jednoduše. Nejprve uvaříte jáhly až na kaši, prostě doměkka. Vychladlé smícháte s vajíčkem a moukou (nejlépe hrubou) podobně jako bramborové knedlíky. Vznikne těsto na noky, ty přes lžíci vykrájíte a zavaříte. Trvá to jen chviličku.
Poté je lehce smícháte s podušeným zelím s žampiony. Lehce osolit a je hotovo!

P.S.: V podstatě je to stejné jako verze s bramborovými knedlíky a slaninou
knedle
knedlíčky na obrázku jsou dělány z celozrné žitné mouky, proto jsou hnědavé... a nevzhledné. A nezapomeňte než začnete dusit zelí (kysané) hezky osmahnout cibulku a žampiony dozlatova. Až poté na to hoďte zelíčko a duste pár minut... může být trošičku syrové, je pak pikantnější.

Vtip o žábě a profesorovi - aneb odlehčení pro dnešní den...

10. dubna 2011 v 0:41 | čajovna |  Zajímavosti, perličky, blbůstky
"Přinesl jsem žábu," sdělil třídě rozzářený profesor zoologie. Čerstvou, rovnou z jezírka, abychom si ji mohli dobře prohlédnout a pak ji pitvat."
Opatrně rozbalil balíček, který přinesl, a uvnitř byla šunková bageta. Roztržitý profesor se na ni užasle podíval.
"To je divné!" zakroutil hlavou. "Jasně si pamatuji, že jsem svačinu snědl!"


asi si to splet... a asi by si nevybral dobře, ani z tohoto talíře, pan profesor!!! :-)

Soutěž o schizandrovou knížku...

9. dubna 2011 v 8:52 | čajovna |  SOUTĚŽE
Nakladatelství Euromedia věnovalo do naší (vaší) další knížku. Tentokrát o rostlině, která se jmenuje schizandra a říká se jí rostlina pěti živlů...

Dá se pěstovat i u nás , je to velmi pohledná liána!!! a říká se jí klanopraška čínská a samozřejmě jí čínská medicína přímo uctívá.

Zmírňuje deprese a harmonizuje organismus...


A já se ptám, rostlina pěti živlů...
poradím snad jen, že odpověď najdete v logice a v přírodě, ti moudřejší budou hledat v taoismu...
a pátý živel prozradím sama...
Je jím éter, duch... to, co nás obklopuje.
A předchozí čtyři živly, s nimiž máme v životě co do činění jistě najdete sami, jsou totiž pochopitelné i pro materiálně smýšlejícího člověka.
Takže jaké jsou zbývající čtyři živly?
Posílejte odpověď na cajovnaprozeny@centrum.cz
do 9. května 2011 do půlnoci. Času máte dost, protože je to možná trochu těžší otázka...Nicméně vám věřím, vím, že sem nechodí žádní hlupáci a zabedněnci :-)))
A jednoho z vás čeká tato zajímavá knížka...
Tak příjemné soutěžení!
I zamýšlení...
A příště budu milejší.. nebojte.. zase uděláme nějakou fotohádanku ;-)

Energie na duben

9. dubna 2011 v 0:20 | čajovna |  Duchovní okénko

Energie na duben 2011

Čas znovuzrození a nových možností, stavění mostů, spojování světů a realit, probuzení a léčení Země

Dubnové energie nám přinesou mnoho darů a pokladů. Jedním z nich bude nové mnohovrstevné vnímání. Těm, kteří již tuto schopnost mají částečně otevřenou, se nyní ještě prohloubí a ti ostatní začnou vnímat a "vidět" i věci dříve neviděné. Jako bychom dostali nové oči nebo si očistili brýle. Možná jste měli poslední dobou oči více unavené nebo jako by zamžené, to je průvodní jev této přeměny.
Nacházíme se ve zcela zvláštním a neobvyklém období. Březnové brány a hlavně Jarní rovnodennost nastolily novou etapu vývoje, planeta Země se přesunula na vyšší vibrační úroveň a my s ní. Teď se v našich životech vše vylaďuje na nové vibrace a tyto změny jsou velmi náročné pro naši psychiku i fyzická těla. Dopřejte si dostatek spánku, odpočívejte a hýčkejte se.
Konečně přišlo jaro a s ním dlouho očekávané změny. Přesto se mnohým mohlo zdát, že jsme stále ještě drženi na místě a nejsou dobré podmínky k pohybu vpřed. Ještě muselo mnoho částí dosednout na svá místa, mnoho věcí bylo potřeba znovu přehodnotit a upravit. Jako bychom si nejdříve museli nastavit nové souřadnice, než se vydáme na cestu.
Mnohé v našich životech se změnilo. Otevřely se jiné dveře než jsme čekali a naopak jsme museli pustit něco, co jsme plánovali podržet.
Pokud se posouváme vzhůru a usazujeme se na vyšších úrovních, některé věci už na nás přestávají reagovat. Mnoho z nás už zjistilo, že se téměř nedá plánovat nic dlouhodobě. Tento nový způsob žití může být velmi nepříjemný a bolestný pro ty, kteří se stále snaží držet starého a známého. Vše po nás chce, abychom byli více flexibilní a schopní pohybu. Příležitosti přicházejí rychle a rychle zase odcházejí, takže je potřeba reagovat rychle a bez velkého otálení. A rozhodující slovo ať má raději srdce, to ví nejlépe, co je pro nás nejlepší.
Nově probuzené mnohovrstevné vnímání nám umožní vidět a rozpoznat dary, které k nám přicházejí. Následující období přinese těch darů opravdu požehnaně. Jen zůstaňte vnímaví a otevření, budou přicházet trochu jinou formou, než jsme zvyklí. Nebudu napínat, zkuste se zaměřit i na to, co je pod povrchem a není na první pohled patrné.
Novoluní 3. 4. se Sluncem i Lunou v Beranu nás může vynést rychle vzhůru. Ohnivá energie nám vlije novou vášeň do žil a dodá sílu do nových začátků. Tato energie je schopná vystřelit nás až na oběžnou dráhu, ale zároveň může přinést i agresi, napětí, zbrklost a zbytečné riskování. Držte pod kontrolou svoje emoce a hlavně se dobře uzemněte.
Energetická brána 4. 4. přinese téma "jak nahoře - tak dole", což ještě zvýší potřebu většího uzemnění a propojení s Matkou Zemí. Využijte každou volnou chvíli k pobytu v přírodě, uvědomte si zem, po které kráčíte, sedněte či lehněte si na ni, objímejte stromy - to všechno posílí vaše spojení se Zemí. Navažte s ní přímý kontakt, od srdce k srdci - začnete cítit její tep a dech. Naše zesílené vzájemné spojení pomůže léčivým a očistným procesům, které probíhají na různých místech planety.
V dubnu se budou probouzet a aktivovat další energetická místa. Pokračuje proces obnovení energetických linií planety Země.
Ukotvení a propojení s Matkou Zemí nám přinese větší stabilitu, což budeme v následujícím období potřebovat, abychom ustáli vše, co nás ještě čeká. Také nám to umožní vnímat lépe svoje fyzická těla.
18. 4. se můžeme těšit na první jarní úplněk. Luna ve Vahách a Slunce v Beranu přinese kombinaci energií vzduchu a ohně, což nám může pomoci k odvážným rozhodnutím a dodá sílu k realizaci. Tato energie podporuje tvořivost a harmonizaci vztahů. Doba je také vhodná k estetickým změnám našeho obytného prostoru. Pod vlivem tohoto úplňku se můžeme rozzářit. Uvědomte si a spočítejte dary, které přinášíte světu, buďte sami sebou a okouzlujte.
20. 4. Slunce vstupuje do znamení Býka. Tím zesílí vliv planety Venuše na naše životy. Díky tomuto vlivu můžeme začít vnímat lásku a vztahy novýma očima nebo z trochu jiného úhlu pohledu. Dočkáme se možná velmi příjemných překvapení v této oblasti.
Pamatujte - láska je energie, která proudí a plyne. Je hybnou silou a nikdy nemůže stagnovat, stát, být držena nebo dokonce "vězněna". Láska může rozkvétat a zářit jedině když je svobodná. To je teď téma, které se učíme žít ve vztazích. Jako lidstvo procházíme velkým proměnným procesem, hledáme nové způsoby prožívání vztahů. Na vyšších úrovních jsou podporovány jen takové vztahy, kde můžeme být opravdoví a svobodní ve svém konání. Tak abychom nemuseli nic předstírat ani naplňovat potřeby jiných na úkor sebe. Jen je potřeba si uvědomit, že stejnou svobodu a prostor máme poskytnout i svému protějšku. Nejlépe podle hesla - "přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno".
Během dubna budeme konfrontováni se svými přesvědčeními. Budou přicházet situace, které prověří naši víru v ochranu a vedení "shora". Přijdou chvíle, kdy se možná budeme muset dotknout svých starých strachů a postavit se náročným situacím. Právě v těchto chvílích si můžeme uvědomit světlo v sobě. Pochopit, že i pochybnosti jsou v pořádku, ale nenechat se jimi zviklat či zastavit. Tyto lekce nám pomohou si uvědomit, zda skutečně důvěřujeme Životu.
Poté nás čekají velikonoční svátky. Velký pátek připadne tento rok na 22. 4. - což je Den Země. Vybavují se mi staré příběhy a vyprávění o tom, že se o Velikonocích země otevírá a vydává svoje poklady. Tyto poklady však může vyzdvihnout pouze člověk odvážný a čistého srdce. A to je také poselství letošních Velikonoc. Můžeme objevit a vynést na světlo bohatství, která máme hluboko uvnitř sebe. Přichází mi klíčová slova - znovuzrození, vzkříšení, důvěra, víra, láska. A z těchto slov se poskládalo téma - Znovuzrození a vzkříšení naší víry a důvěry v lásku, otevření hlubokých úrovní našich srdcí a objevení skrytých a dávno zapomenutých pokladů, které zde čekají na vyzdvižení.
Poslední dubnový den 30. 4. patří oslavám svátku ohně a lásky. Tento den ještě můžete v ohni rituálně spálit vše staré a otevřít se všemu novému co přichází. S otevřenou náručí přivítat a oslavit Lásku a vplout na její vlně do prvního květnového dne.
Máme se tedy na co těšit, přichází další čas zázraků. Vesmír nám nabízí koš plný pokladů. Otevřete jim náruč a podělte se i s ostatními. Každý váš úsměv, milé slovo, pohlazení, objetí nebo polibek může někomu nadělit radost a štěstí, otevřít oči, uzdravit srdce, přinést požehnání…
Přeji vám radostné jarní prožívání, spoustu krásných překvapení a nádherné plynutí na vlně lásky…
Z břehů Nové Země srdečně a s úsměvem zdraví Miriam
Pro www.vnitrnibohyne.cz napsala Mirka Petrovičová. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem. Děkuji za pochopení

Petr Muk: Nářek převozníka aneb pocta Karlu Černochovi aneb chcete-li "už se oba nechali převést na tu Horu Bílou" :-(((

8. dubna 2011 v 11:42 | čajovna |  Hudba mého srdce....

Nářek převozníka

Interpret: Karel Černoch
C Dmi C H7
1. Láká hora bílá, láká v širou dál,
F Dmi C
čekám vítr v plachtách, až se zas vrátí
A7 E
pupluju v dál.

E7 Ami
R: Vál, potichu vál, sám, jsem tam jen stál.
G
Přijdeš-li mě vystřídat,
Eb G
půl hradu ti dám.

2. Láká hora bílá, láká v širou dál,
zlatý vítr v ní vál, když hrana zvoní
tys při mně nestál.

Rec. Kdysi, to už je hodně dávno,
vrazili mi do ruky tohle veslo.
Předtím jsem byl jenom král.
Teď jsem sám, s touhle bárkou na moři,
a ty dálky, tak ty mě,
prostě, už vůbec nelákají.

R:

Čtvrté povídání o lásce a víře...

7. dubna 2011 v 2:07 | Světluška |  Duchovní okénko
Dne 9.11.2010 jsem měla další hluboký prožitek… a tentokrát to byl živel Voda - voda ze které vzešel všechen život na Zemi a z které jsou naše fyzická těla převážně složena. Voda která dovede život dávat i brát… voda z které jsme se všichni zrodili.. Voda která když je spoutaná dovede člověk sloužit, využíváme její energie (vodní elektrárny apod.)
ale nespoutaná dovede ničit vše co se jí postaví do cesty (záplavy a povodně v posledních letech jsou toho důkazem). Voda která očišťuje… doslova i obrazně….očišťuje jak naše těla tak i naši mysl a ač se to bude zdát někomu jako hodně troufalé tvrzení, voda dovede i léčit - a na více úrovních. Škoda že si více neuvědomujeme jakým darem je "obyčejná voda"…
K mému konkrétnímu prožitku - tentokrát se odehrál ráno ve sprše a byl velmi krásný, očišťující a osvobozující, jako by voda ze mne smývala všechny mé viny a hříchy (i ty domnělé), léčila rány které jsou někde hluboko z dávné minulosti a odplavovala vše co mne dosud trápilo. Cítila jsem se pak mnohem lépe a lehčeji, jako bych odložila těžká závaží, která mne dosud tížila.
Jsem napnutá co bude dál.. zbývá už jen poslední živel - Vzduch
Co bude až se to celé zkompletuje, až se kruh uzavře?
Nevím ale nebojím se toho…

Zdeněk Pohlreich v akci

6. dubna 2011 v 2:39 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Psala jsem recenzi na knížku, jež mě na první pohled nezaujala. Či spíše zaujala negativně.
Nemám ráda tohohle egocentrika, říkala jsem si.
Jasně, nezměnila jsem na něj názor, nicméně samorostlá mluva a vizáž tohoto kuchaře známého z pořadu "Ano, šéfe!" je dobrým důkazem, že i takhle se dá udělat kariéra a zapsat se do podvědomí i těch, kdož ho nemusí.

A tak jsem se do této knížky musela zakousnout a přiznám se, po pár soustech mi začala chutnat.
Ne, že bych se rozplývala blahem, ale asi tak jako když si dáte banán s čokoládou. Chvílemi to chutná pro svou jednoduchost chutí...

celá recenze je k přečtení na Kultuře21..


O tom, že strach je jen iluze....

5. dubna 2011 v 2:38 | čajovna |  Silný čaj
Je to zvláštní, jak námi mysl manipuluje, a je známo, že strach je silnější emocí než láska...
nebo lépe řečeno... je snazší emocí, než láska, je houževnatější, a má v nás pevně zaseknuté drápky.
Stačí však málo, potřebná dávka odvahy a strach se co...

jen se podívejte na toto video.
Kolik strachů, tolik lidí a co se stane...


a okamžik toho průlomu je nádherný...
Mějte takových ve svém životě co nejvíc...

Jedovatě fialové placičky se slunečnicí

4. dubna 2011 v 0:23 | čajovna |  Vaření, recepty
Pod strašným názvem se skrývá náramná dobrota. Jedovatost fialové totiž záleží na tom, jak fialové bude zelí.
A když nebude fialové, bude to normální zelí a placičky budou bílé...
a nebude-li zelí, můžete použít brambory.

Základ je totiž jako na bramboráky.
Zelí či brambory obohatíte vajíčkem, česnekem, moukou na zahuštění a majoránkou a... a chcete-li tak i slunečnicovými semínky, a radím nešetřit, ať to křupe. Opečená semínka jsou náramná!!!!

O partnerském vztahu - nemusíte si rozumět, jen se respektujte...

3. dubna 2011 v 2:40 | čajovna |  Duchovní okénko
aneb návod k přežití v partnerském vztahu...
nemusí být o lásce, je hlavně o porozumění....


ale pořád je to o tom, že na TOHLE musí být dva...
Takže, nikoliv za každou cenu... nicméně je to hodně obohacující názor a velmi přínosný...

Bazalková soutěž přinesla jednomu z vás kuchařku....

2. dubna 2011 v 11:08 | čajovna |  SOUTĚŽE
Bylo to zřejmé...

obrázek, který se tvářil jako bubák byl úplně celý bazalkový. Vy jste však bubáci nebyly a doslova jste mě po dlouhé době příjemně šokovaly velko účastí. V desítkách odpovědích nebyla ani jedna špatná odpověď. A to mě velmi potěšilo.

Moc všem děkuji za účast v soutěži a těšte se na nějakou další. A kdo tedy vyhrává Kuchařku Jekky McVicarové: Vaříme s bylinkami od nakladatelství Ikar (Euromedia)?
Mirka Šimková ze Starých Pavlovic.
Blahopřeju!!!

Může se tedy těšit na pořádně tlustou kuchařku, která na jaře velmi potěší...
A NA ZÁVĚR JEŠTĚ DŮKAZ, ŽE JDE OPRAVDU O BAZALKU...
A v následujících týdnech se i na Domácí čajovně objeví recenze této kuchařky....


Přeji vám krásný víkend!

Zakázaná láska ve starém filmu

1. dubna 2011 v 0:38 | čajovna |  FILMY
Dnes vám nabízím luxusní scénku pro pamětníky. U nás tento film není příliš známý, ale tahle scéna dojme snad každého


tajné setkání manželů za války. Nikdo se nesmí dozvědět, že k sobě patří, a tak se v kavárně mohou jen dívat...
Emoce neskrývá ani ten, kdož jim toto setkání umožnil...