Dokázala byste přežít bez civilizace???

2. března 2011 v 0:50 | čajovna |  Silný čaj

minnn
ANO ANO ANO!!!
Hlásám rychle, hrdě a bezmyšlenkovitě. CHCI žít bez civilizace!!!
Mám dost auto pod oknem, chemicky zakonzervovaných potravin včetně jakože čerstvé zeleniny /postříkané kdečím/... mám dost všeobecného hluku, ve kterém neslyšíte vlastního slova, ale už ani vlastní myšlenky. Poslední měsíce mnou cloumá neodolatelná touha odejít pryč... kamkoliv. Kamkoliv, kde je ticho, klid a aspoň chvíli jsou tam slyšet třeba jen sýkorky nebo krákání vran. Ale NIC VÍC!!!!
Utrhnout si na stromě uzrálé jablíčko, ochutnat salát z čerstvých pampelišek, upíct si v peci pecen chleba z poctivé mouky prosté chemických přísad. Ale hlavně to TICHO!
Jasně, já vím, je to volání přetíženého těla a přetížené duše a patrně bych za dva dny byla zpátky v paneláku choulíc se u radiátoru a cpouc se tím chemickým jídlem...

NE NE NE!!!
Bez civilizace bych ovšem už nepřežila... kdyby se cokoliv stalo a civilizace zanikla, ovšem já bych při té katastrofě to štěstí neměla, byla bych stejně z hlediska přírody odsouzena k zániku.
Brýle bych si patrně nezachránila, takže až by mi došla doba trvanlivosti právě načnutých a v očích vsazených čoček, byla bych v mínusu šesti dioptrií, což už znamená život ve stylu, jo, cesta je tady, tady taky, tady je zeleno, to bude asi tráva, hele, tohle je strom, támhle ty čtyři metry přede mnou to je buď kámen nebo vlk nebo násilník...
A když se rozhlédnu kolem sebe... mnoho z nás je závislých na lécích bez kterých by jejich život neměl dlouhého trvání, smutné, zavrženíhodné, degenerativní z hlediska evoluce, ale je to tak.
Myslím, že by lidstvo notně prořídlo už jen tím, kdyby civilizace zanikla bez toho, že by zanikl jediný člověk. Ono by to potom už notně prořídlo samo!
Zůstaly by jen ti nejsilnější a nejzdravější, tak, jak to má být.
Já bych mezi nimi nebyla, ale což, tak to prostě je...
Zveřejněno také na www.zena-in.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 2. března 2011 v 9:16 | Reagovat

Nedokázala bych přežít bez civilizace. A vůbec ne kvůli lékům, ty zatím žádné neberu, ale chyběly by mi jiné věci, nemohla bych na počítač, neměla bych televizi s jejíma zprávama o dění doma a ve světě a ani si nedokážu představit život bez dnes již běžných pomocníků, jako je sporák, lednička, mikrovlnka, pračka atd....
To ale neznamená, že tomu stesku za návratem do klidu a míru přírody nerozumím. Taky toužím prožít apoň pár chvil v lukách a lesích někde pod horami, v chaloupce u čistého jezírka. Dívat se na východ slunce a večer pak pozorovat jeho západ do červánků. Poslouchat zurčící čistý potůček a ptačí zpěv a jen tak chodit, nebo sedět a všechnu tu nádheru hltat očima, ušima a vlastě celým tělem. Zatím zůstává jen u toho nesplněného snu.

2 cajovnaprozeny cajovnaprozeny | 2. března 2011 v 11:22 | Reagovat

Jaruško, televize se zprávama by mi chyběla úplně nejmíň...
TOHLE není důležitý....
to my jsme už jen pohodlný a líný i přemýšlet a cítit... tak se necháme krmit...:-(

3 š š | Web | 2. března 2011 v 15:25 | Reagovat

Jo, taky mám občas pocit utéct z té naší civilizace někam do přírody,klidu - žádný, hluk, smrad, žádné vysoké požadavky... Ale po čase bych se asi taky vrátila - hodně by mi chybělo... asi je zatím víc toho,co by mi chybělo, než toho, co bych klidně oželela...

4 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 3. března 2011 v 22:38 | Reagovat

To se jen tak říká ale úplně bez civilizace žít?Možná pár dní a už bychom ji chtěli.Je dobře jak si najdeme své místečko kde je nám dobře-vypneme a pak hurááá do civilizace

5 Vendy Vendy | Web | 4. března 2011 v 20:10 | Reagovat

Nedokázala bych to. Jsem příliš závislá na možnostech, které civilizace skýtá. Na pohodlí, nemuset každý den vybírat popel z kamen, sekat dříví, nosit uhlí a zatápět, nemuset nosit vodu na ohřev čehokoliv, nemuset prát ručně na valše a máchat prádlo v několika kyblech, nemuset čekat, až uschnou mokré vlasy, nemuset chodit všude pěšky.
Nemoct se dívat na televizi (a nejde jen o zprávy, ale nemít možnost vidět znovu Pána prstenu, Hledá se Nemo, Bylo nás pět nebo Ježíše z Montrealu? Nemít možnost poslouchat muziku do sluchátek? Nemít možnost dát maso do pekáče a do trouby? Nemít možnost uvařit si kafe v mikrovlnce? Nemít možnost použít vysavač nebo automatickou pračku? Nemít možnost vyťukat pár čísel na mobilu a během minuty se spojit s tím, s kým chci mluvit?
Východy a západy slunce jsou nádherné. A taky ráda čichám vůni borové smůly a jehličnanů. Ráda voním ke kosatcům a voní mi i rybniční voda. Ráda mám vítr ve tváři a ve vlasech a ráda trhám a jím třešně přímo ze stromu. Úplný návrat k přírodě? Asi bych nezvládla.
Nebo - zvládla, ale bylo by mi hodně smutno po těch technických vychytávkách, které tolik usnadňují život...

6 cajovnaprozeny cajovnaprozeny | 4. března 2011 v 21:51 | Reagovat

[5]: rrozumím, všeho s mírou...
děkuji za názory, děvčata ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama