Dvě zajímavé knížky o domácí výrobě šperků - recenze od Lenky

4. února 2011 v 21:08 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Šperky z drátu a korálků - Sara Withersová
Moderní šperky - Vannetta Seecharranová

o
Pokud rádi tvoříte, nebo máte šikovnou kamarádku a nevíte, co jí dát k narozeninám, jsou dvě nové knihy od nakladatelství Metafora pro vás jako stvořené. Stačí jen mít šikovné ruce - nepotřebujete ani bohatou fantazii, protože v těchto krásných knihách najdete nepřeberné množství nápadů a inspirace.

f

Obě knihy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zběhlé "šperkaře".
Kniha Šperky z drátu a korálků vás provede základními technikami výroby ať už vlastních kovodílů, nebo ozdobných přívěsků, řetízků, zdobení korálků a kamenů, či samotných kompletních šperků. Nechybí ani důležitý úvod pro úplné začátečníky, kde nás autorka seznámí se základními nástroji potřebnými k práci a všemožnými materiály.
dd
Jak držet kleště? Jak štípat drát, aby byl konec správně seříznutý? Jak vytvořit spojovací očka? To je jen několik z mnoha otázek, na které najdete odpověď v první části knihy. Kromě těchto užitečných informací jsou tu dále desítky nápadů na náušnice, přívěsky, řetízky, náramky, ale i čelenky či brože.
Druhá část knihy se zabývá prací se stříbrem, ve třetí pak najdeme galerii plnou nádherných fotografií. Je sice pravda, že šperky z galerie jsou pro začátečníka příliš složité, nicméně jsou tak překrásné, že člověk má snahu se zlepšovat a posunovat kupředu, až dokáže vytvořit něco podobného. Mají tedy spíše motivační charakter J.

hvězdičky
Druhá kniha, Moderní šperky, nabízí čtenáři inspiraci k tvorbě šperků z netradičních materiálů, jako je například umělá hmota, pryž, tkaniny, fíbr, kůže, papír a jiné. V první části knihy opět najdeme nutné pomůcky. Na první pohled sice člověku přijde, že to jsou spíš nástroje opraváře či domácího kutila, ale bez různých kladívek, pilníků a vrtáků se prostě neobjedeme. Moderní šperky obsahují veškeré informace potřebné k výrobě originálních prstenů, náramků či náhrdelníků. Pro ulehčení práce nechybí ani rady, co dělat, když se něco pokazí.

o
Ačkoliv nejsem ve tvoření šperků příliš zdatná, nemohla jsem si nechat ujít příležitost některý z nápadů vyzkoušet. Návody byly přehledné a jasné, spousta fotografií práci v mnohém ulehčila. No posuďte sami, zda je výsledek dobrý J. A pokud sami rádi tvoříte, tyto dvě knihy od Nakladatelství Metafora vám mohu vřele doporučit!


dd
Foto: Lenka Hanzalová a její šikovné ručičky! Důkaz, jak se podle knížky dá šikovně tvořit!
Děkuji Leni... :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 5. února 2011 v 8:37 | Reagovat

Já sama na sobě těch šperků moc nenosím, ale věděla bych, komu těmito knížkami udělat radost. Díky za prima typ, na dárek. :-D

2 Renata Renata | 6. února 2011 v 8:41 | Reagovat

[1]: já je bohužel taky nemůžu kvůli alergii, ale obdivuju každého, kdo si umí takovou krásu vlastnoruč a na míru vyrobit. To se to potom kombinuje k různému oblečení...

3 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 6. února 2011 v 18:40 | Reagovat

Taky se mě líbí jak si někdo šperk vyrobí.Dokonce mám přislíbeno,že se mohu jít podívat na předváděčku do výtvarných potřeb.Budu se ale muset vydávat za ped.pracovníka.Budu podvodnice!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama