Svět dětské fantazie vystavuje kresby dětí i známých autorů v Brně

27. října 2010 v 16:04 | čajovna |  Editorial, aktuality z Čajovny
růže
Vzniknout může cokoliv, co vás napadne. Spojením knihkupectví Svět dětské fantazie, Centra pro rodinu a sociální péči Brno, dětí a autorů dětských knížek : Jiřího Žáčka, Petry Braunové, Ireny Gálové, Adolfa Dudka, Markéty Vydrové a Venduly Hegerová vznikla úžasná výstava dětských výtvarných a literárních prací, které děti zasílaly do soutěže s názvem Děti učí děti Huga poznávat svět.

Děti ze všech koutů naší republiky posílaly během čtyř soutěžních kol do knihkupectví nádherné obrázky, pohádky, příběhy a básničky o tom, co se dá prožít v jednotlivých ročních obdobích. Po skončení každého kola dostali vybraní autoři ocenění ve formě knížek, her či CD. To nejtěžší však čekalo porotu nakonec! Vybrat ze všech soutěžních příspěvků ty, které se dostanou do vážené společnosti. Do společnosti obrázků a příběhů vytvořených profesionály.

Text tří vybraných dětských spisovatelů ilustrovali známí čeští ilustrátoři Adolf Dudek, Markéta Vydrová a Vendula Hegerová. Předlohou pro básničku Jiřího Žáčka a příběhu Petry Braunové, Ireny Gálové a se staly obrázky dětských malířů.

Kde a kdy???
bubáci

Jak dopadla spolupráce těchto netradičných autorských dvojic se můžete přesvědčit na vlastní oči na výstavě v Centru pro rodinu a sociální péči, Josefská 1, přízemí obchodního domu Klášter, Brno.

Zveme všechny děti, rodiče i prarodiče 4. listopadu 2010 v 15.30 na slavnostní vernisáž.
Součástí vernisáže bude čtení ilustrátorky Markéty Vydrové z knihy STRAŠIBRAŠI aneb Tajemství věže v Kamsehrabech, prodejní výstavka knih a mezigenerační anketa o nejoblíbenější knížku dětí, rodičů a prarodičů. Výstava potrvá do 15. ledna 2011.

Výstava potrvá do konce ledna 2011.

www.svetdetskefantazie.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 28. října 2010 v 20:11 | Reagovat

Pořadatelům uděluji 1***.

2 BruceMuriel BruceMuriel | E-mail | Web | 16. února 2012 v 3:49 | Reagovat

The <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> seem to be important for people, which want to ground their own organization. As a fact, it is not very hard to receive a secured loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama