Rick Riordan: Percy Jackson – Moře nestvůr

11. března 2010 v 13:11 | čajovna |  Knížky pro děti


Žánr fantasy mi připadá jako koláčky. Někdo je má rád až nábožně, někdo k nim přistupuje svátečně a těší se, někdo je nenávidí a považuje je za odpad z mouky s haldou sladkého cukru…
Někdo má rád koláčky makové, tedy třeba Harryho Pottera, někdo frčí ve Stmívání…v Upířích denících… někomu stačí klasika ve formě prvních verneovek.
A někdo má rád povidlové, třeba Percyho Jacksona.

Na to, že nejsem ten fanatický fanoušek fantasy, mě tato kniha nezklamala. Vůbec, těším se na film, na další díly asi jako ten fajnšmekr, který prostě ochutnal ty povidlové koláčky a docela mu jedou.
Moře nestvůr je pokračováním prvního dílu Percyho dobrodružství s názvem "Zloděj blesku."


Má spád a švih už od samého začátku, nedá se říci, že byste se na některém místě příběhu nudili, to ani náhodou, vlastně tu není příliš slabých míst a máte-li chuť a čas, doporučím tuto knihu i dospělým. K jejímu zfilmování snad mohu říci jen to, že se nedivím, měla-li bych filmařské ambice a touhy, asi bych neodolala těm nádherně popsaným uvěřitelným efektům, které mají tu zvláštní historickou a božskou atmosféru. Hora Olymp, zlaté rouno, kyklopové, hrátky s mořskou hladinou…
Lze jen doporučit.

Tak se vydejte na moře s třináctiletým Percym a jeho kamarády a zkuste zachránit tábor polokrevných, tábor, ve kterém se sdružují děti, jež jsou zpola potomky bohů. Ale předtím musíte zachránit dřívějšího kamaráda ze spárů páchnoucího kyklopa. Dějové linky jsou jemně propletené a tak zjistíte, že všechno tu souvisí se vším.
Za sebe mohu toto dílo vřele doporučit. Krásný výlet do fantazie nejen pro děti!
Vydalo nakladatelství Fragment, 2010, www.fragment.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama